KWC LogobyWIZAŻ logo

LilyLauraIsabelle
    29 maja 2014 o 10:23
    5 / 5
    Mnie urzekly :)
    Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, ze jest to dobrze skrojony zapach, nic sie nie gryzie, a wszystkie nuty sie pieknie docieraja :) Juz pomijajac nazwe (rzeczywiscie Legenda w moim wyobrazeniu pachnialaby nieco inaczej) i kolorystyke flakonu (morelkowy roz to zmyla, jak go czuje automatycznie widze fioletowy/granatowy flakonik) to trzeba przyznac, ze jest to naprawde dobry zapach. Co czuje? Oprocz skladnikow wymienionych czuje tez takie, ktorych nie ma, a wiec czuje glownie jasmin, neroli, z domieszka drzewna (ale nuty drzewne sa tylko delikatnie wyczuwalne, wiec zapach pozostaje mega kobiecy) , ale poza tym czuje tez ciemny bez... Momentami czuje tez jakby zaparzony rumianek? Sa zmyslowe, sensualne i tajemnicze. Cieple i geste. Soczyste. Nie tlamsza, nie dusza i nie mdla. Raczej na chlodniejsze dni. Trwalosc? Na skorze posostaja dobrych 6-8h, na ubraniach trwaja do nastepnego prania;) I tutaj ciekawostka, otoz mierzac ostatnio kiecke w jednej z sieciowek mialam kilka kropelek tych perfum na szyi i dekolcie, ale ze sie nad zakupem wahalam to przymierzylam i odwiesilam. Po dwoch dniach wrocilam jednak po sukienusie (piekna kiecka nota bene :])i wiecie co? Pachniala! - nadal pachniala..... Projekcja tez fajna, otacza fajna chmurka, teraz w ta wietrzna pogode czuje jak krocza kilka cm przede mna i kilka za mna. Fakt faktem, ze Legenda to zly wybor na nazwe. Kazdy ma swoj gust, ale mnie ujely i mysle, ze zainwestuje we flakonik i zaprzyjaznimy sie na dlugo... takze od siebie polecam, bo dla mnie jak najbardziej ok! 23.09 - Dzisiaj odkrylam, ze tonizujacy plyn oczarowy o zapachu kwiatu pomaranczy (neroli) Fitomedu pachnie identycznie :) to teraz juz nie tylko moja szyja, dekolt i nadgarstki beda pachnialy Legend ale tez i buzia hehe ;) Używam tego produktu od: jakis czas Ilość zużytych opakowań: kilka probek

4 osób uznało tą opinię za pomocną
    sisi2508
    31 stycznia 2013 o 22:18
    5 / 5
    Moje nowe odkrycie!!!
    Zapach pomarańczy i kwiatu pomarańczy jest tym, który w perfumach i innych kosmetykach wyjątkowo mnie urzeka, porywa, uzależnia. Dlatego gdy tylko pierwszy raz powąchałam Mont Blanc Legend od razu wiedziałam że muszę je mieć! Pierwsze psiknięcie i z flakonu eksplodują pomarańcze - orzeźwiające, gorzko-słodkie, może nawet odrobinę pieprzne. Nie mają jednak nic wspólnego z tymi jadalnymi (i to podoba mi się najbardziej!). Po chwili z zapachu wyłania się moc białych kwiatów, z lekko tetniącym jaśminem w tle, po to by spocząć na ciele w miękkim otuleniu wanilii i piżma. Te ostatnie sprawiają że zapach jest ciepły, bliskoskórny. Ale nadal charakterny dzięki cierpkości kwiatu pomarańczy. Zżyłam się z nim tak bardzo, że już prawie go na sobie nie czuję. Ale Legend nie pozwala o sobie tak łatwo zapomnieć! W trakcie treningu gdy temperatura mojego ciała wzrasta, lub gdy wiatr mocniej otuli moją szyję, zapach staje się na nowo aktywny, a ja znowu rozkoszuję się i upajam hipnotycznym zapachem kwiatów pomarańczy i piżma. Jestem bardzo ciekawa jak zapach rozwinie się wiosną i latem, może czymś mnie jeszcze zaskoczy? Zapomniałabym o flakonie! A przecież to on zwrócił moją uwagę! Prosty ale elegancki, nie przesadzony. Świetnie leży w dłoni. Korek wspaniale uzupełnia całość. Lekko pomarańczowy kolor perfum widoczny przez szkło w pełni współgra z zapachem.

3 osób uznało tą opinię za pomocną
    Carolien
    24 lipca 2014 o 11:55
    4 / 5
    legendarne lata 80-te po drugiej stronie żelaznej kurtyny
    Tak pachniała kosmetyczka mojej ciotki, po brzegi wypełniona kosmetykami, które wtedy można było kupić jedynie w sklepie bezcłowym, za dewizy, na lotnisku. Zapach zapamiętany z dzieciństwa, wtedy kojarzył mi się z niewyobrażalnym luksusem i marzeniem, że kiedy będę taka duża jak ciocia, też będą miała taką kosmetyczkę. Były wczesne lata 80-te. I o ile zapach budzący tyle wspomnień może być legendarny, to ten takim właśnie dla mnie jest. Mam przed oczami kobietę z tamtych lat, z reklam w anglojęzycznych Vogue\'ach i Cosmopolitanach, które przywoziła ciotka. Te gazety przesiąknięte były wonią innego, bajecznie kolorowego świata. W tych gazetach pierwszy raz w życiu zobaczyłam, że może być załączona próbka jakiegoś kosmetyku. Dostałam szampon w takiej malutkiej, przezroczystej saszetce. Jako 5-cio-latka byłam zachwycona. Teraz własnych kosmetyków mam pięć razy tyle, firm niewiele gorszych. Umiem się malować o wiele lepiej niż to ciotka robiła. Ani w Vogue ani w Cosmopolitanie nie znajduję dla siebie niczego ciekawego od kilkunastu lat. Nawet nie pamiętam kiedy ostatni raz te gazety w rękach trzymałam. Zaś otoczona zapachem Legend Mont Blanc wracam do dzieciństwa. Podobnie jak w przypadku Femme de Mont Blanc, nie wiem, czy chcę tak pachnieć. To nie jest zapach mojej współczesności, parafrazując - mojej kosmetyczki; trochę tak, jakbym próbowała dokończyć kosmetyk po kimś, kto go nie używa, a mnie zupełnie nie pasuje pod względem koloru, choć mam do tej osoby i tego kosmetyku sentyment. Sama kompozycja lekko słodka i kobieca, kwiatowo-owocowa, z delikatną duszącą nutką w głębi. Są eleganckie w swojej "oldskulowości" i trwałe, choć nie są kompozycją przestarzałą, czy "babciną". Ze względu na kwiatowość - wiosenne. Mimo 30-kilku lat na karku czuję się za młoda na ich noszenie, jak dziewczynka podbierająca mamine perfumy żeby poczuć się doroślej. I jeśli je kiedyś kupię, to z przeznaczeniem na prezent dla takiej pani, która swoją młodość przeżywała w tamtych latach. Używam tego produktu od: testy ogólne Ilość zużytych opakowań: próbki

3 osób uznało tą opinię za pomocną
    Rozaen
    20 marca 2019 o 14:27
    4 / 5
    Bliźniak Code Luna...
    Od pierwszej chwili uderzyło mnie podobieństwo do Armani Code Luna. Początek intrygujący, słodki, przytulny... Kiedy zapach się rozwija, staje się niemal bliźniakiem Luny. Polecam testy.
    Szczegóły:

khy
    13 grudnia 2015 o 21:02
    2 / 5
    Slodkawa nuda
    Slodkawy, pomaranczowo-kwiatowy, ciut mdly, nudny zapach. Dziewczyny w recenzjach opisaly go intrygujaco - na mnie jednak toto niemal nie pachnie, snuje sie taka bliskoskorna, mdlaca smuga. Jedynym akcentem, ktory mi sie w nim podoba, jest zapach swiecowych kredek, pojawiajacy sie w momencie, kiedy zapach dobrze juz sie umosci na skorze. Poza tym ziew, nuda i nie kupujcie na prezent. Używam tego produktu od: dawna Ilość zużytych opakowań: probki

1 osób uznało tą opinię za pomocną

Produkty podobne