KWC LogobyWIZAŻ logo

Justa12340
    3 kwietnia 2019 o 12:37
    5 / 5
    Uwielbiam!
    Zawsze intrygował mnie zapach Black Opium, jednak jak dla mnie wydawał się zbyt mocny, gdyż nie lubię aż tak ciężkich perfum. Jakiś czas temu podczas poszukiwań perfum trafiłam na to cudo i od tej pory pokochałam ogromną miłością. Jestem osobą, która uwielbia zapachy kwiatowo- owocowe i delikatnie słodkie zapachy. Nie lubię, gdy słodycz perfum przytłacza całą gamę zapachu i na szczęście tutaj tak nie jest. Woda toaletowa YSL jest moim zdaniem dużo lżejsza od tej samej wody perfumowanej i zdecydowanie przypadnie do gustu osobom, które lubią czuć się pewnie na imprezie czy nawet w ciągu dnia. Jak dla mnie ten zapach jest na tyle uniwersalny, że można go używać zarówno w ciągu dnia jak i wieczorem. Dominują tutaj nuty owocowe zmieszane ze słodyczą, ale nie taką cukierkową lecz stonowaną, która idealnie podkreśla zapach kawy. Na mojej skórze zapach utrzymuje się około 8h, więc jest to bardzo dobry wynik jak na wodę toaletową. Polecam spróbować każdemu kto zastanawia się nad zakupem. UWAGA: z tym zapachem można przepaść na zawsze
    Zalety:
    • Zapach
    • Pojemność
    • Flakon
    Wady:
    • Cena
    Używa produktu od:kilka miesięcy
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Kupił/a w:Perfumeria Sephora

19 osób uznało tą opinię za pomocną
    cora
    14 września 2015 o 22:38
    4 / 5
    Słodki, tajemniczy, z nutą kadzidła i palonego drewna, znam to
    Ładny zapach, nie do końca słodki, może nie spodoba się wszystkim, ale przyznać trzeba, że ciepły, miły, otulający jest na pewno. Przyda się na jesień/zimę, pory, których nie lubię, ale mam sentyment do przesłodkich zapachów, które mogę zimą nosić do woli. Przystąpiłam do testów tzw. całościowych. W pierwszym kontakcie z tym zapachem mój TŻ wykrzyknął: Angel! Lecz nie, to nie jest Angel Muglera, w żadnym przypadku. Podejrzewam, że TŻ został zwiedziony pewną uniwersalną nutą, przebijającą przez Black Opium, taką a\' la palone drewno, która to nuta niestety kazała zaszufladkować Black do przedziału Angel. Niestety, Angel jest tylko jeden! Black Opium nigdy go nie zastąpi i według mnie nie są to zapachy podobne. Znawczynie zapewne sprawdzą i powiedzą to samo, co ja mówię w tej recenzji. Ale muszę skojarzyć ten zapach z innym, pochodzącym z Muglerowskiej "stajni", zapachem, czy też EDP lub EDT, otóż męski A*Men Thierrego Muglera, to jest to. Jest to zapach niemal identyczny, stanowiący bliźniaczą poniekąd wersję Black Opium, oczywiście wersję pierwotną. Trwałość tej wersji Black niezbyt imponująca, choć jak na EDT, przyzwoita, bo około czterogodzinna. Używam tego produktu od: 14 dni Ilość zużytych opakowań: buteleczka YSL oryginalna z perfumerii. 1,2 ml
    Recenzent/ka:
    Używa produktu od:rok lub dłużej

4 osób uznało tą opinię za pomocną
    *Cafe Latte*
    3 maja 2021 o 14:21
    4 / 5
    Lekko, słodko i przyjemnie!
    Zimą Black Opium EDP jak i EDT były dla mnie nie do przejścia. Za ciężkie, drażniące, migrenogenne. Black Opium EDP odrzuciłam całkowicie, natomiast kiedy nadeszła wiosna zaczęłam ponowne testy wersji EDT. I zaiskrzyło! Woda toaletowa jest bardzo podobną, ale znacznie lżejszą wersją swojej siostry EDP. Dzięki "rozcieńczeniu" zapachu tu lepiej wyczuwam poszczególne składniki niż w gęstej i ulepnej edp. Zapach jest słodki, owocowy, ze sporą dawką wanilii i aromatem kawowym w tle. Można sobie wyobrazić, że siedzi się w modnej kawiarence, popija kawkę i je kawałek serniczka z gałką lodów waniliowych :) Zapach budzi we mnie bardzo miłe skojarzenia, jest optymistyczny, wprawia w dobry nastrój. Lekko musuje i ogrzewa przyjemnym ciepełkiem. Lubię się nim teraz otulać, kiedy jest jeszcze chłodna wiosna i często wieje zimny wiatr. Myślę, że świetnie sprawdzi się też jesienią. Projekcja nie jest za wielka a sam zapach trzyma się dość blisko. Co tu dużo mówić- parametry nie powalają. Za to pozwalają właścicielce tego radosnego aromatu dyskretnie upajać się jego słodyczą :) Ta wersja daje odetchnąć mimo, że jest słodkim zapachem, dlatego polecam ją wrażliwym nosom i miłośniczkom lżejszych perfum.
    Zalety:
    • - zapach
    • - trwałość- czuję go na sobie przez wiele godzin
    Wady:
    • - mała projekcja i brak ogona
    Używa produktu od:2 tygodnie
    Wykorzystał/a:jedna próbka

3 osób uznało tą opinię za pomocną
    Michalza
    18 listopada 2021 o 13:26
    4 / 5
    Ciekawe opakowanie, produkt wysokiej jakości, spełnił moje oczekiwnia pod względem trwałości zapachu i nuty zapachowej. Nie jest to jednak zapach na co dzień z uwagi na to, że jest bardzo duszący. Moim zdaniem jest to zapach raczej na wieczór oraz na specjalne okazje. Moim zdaniem 4/5
    Używa produktu od:miesiąc
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Kupił/a w:Perfumeria Sephora

1 osób uznało tą opinię za pomocną
    Paula1811
    5 lipca 2021 o 21:18
    5 / 5
    ten zapach to mistrzostwo
    jeden z piękniejszych zapachów, jaki w ogóle miałam. kupiłam go przypadkowo i od razu mnie urzekł. jest piękny, bardzo intensywny, słodki, uwodzicielski. idealny na wieczór jak i do pracy. nie da się przejść koło niego i nie zachwycić. to jest mój numer 1!
    Zalety:
    • - zapach
    • - intensywność
    • - trwałość
    Wady:
    • - cena
    Używa produktu od:kilka miesięcy
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie