KWC LogobyWIZAŻ logo

pannawiosna
    16 sierpnia 2014 o 0:43
    4 / 5
    mroczne...
    Ileż to razy, idąc ulicą czy też jadąc zatłoczonym autobusem, do mojego czułego nosa docierała dziwna woń, ni to słodka, ni orientalna, ni kadzidlana, ni owocowa... Popularna, znana, oklepana wręcz woń... ale co to takiego ?? Zapytać, pobiec za ciągnącym sie perfumowym ogonem, szpiegować, śledzić... ??Przyznam sie zupełnie szczerze i bez bicia - zagadka owej tajemniczej woni nie dawała mi spokoju przez wiele miesięcy. Zapach jawił mi się przez to podwójnie intrygująco - sam w sobie ciekawy i nietypowy, a do tego jego obcość i ta nieznośna nieznajomość nazwy dodająca pikantnej aury tajemniczości. Tajemnica wyjaśniła sie pewnego zimowego dnia wraz z przybyciem pełnej niespodzianek paczuszki z D. :) Miniaturki i "gifciki" wszelakie, walentynkowe upominki, a pośród nich miniaturka Lolity Lempickiej. Jakże to, taki "oklepany" zapach, taka cudna flaszka i nazwa znana wszem i wobec - i ja do tej pory nie miałam okazji poznać i pokochać ?? Niewiarygodne !! Równie niewiarygodny jest sam zapach! Nie będę pierwszą, której LL kojarzy się z mrocznym kościołem i palącym sie w jego wnętrzu kadzidłem. Ale owo kościelne kadzidło nie ma w sobie nic z oczyszczającej mocy - tutaj, przekornie, kadzidło dodaje zagadkowości, budzi zmysły, wzbudza lęk, otula gęstym dymem tajemnicy... Słodycz karmelu przełamuje mrok, pozwala na poczucie odrobiny bezpieczeństwa i ciepła, dym powoli znika, ciemność odchodzi. Na koniec łyk absyntu - piołun i anyż... zimna i ostra nuta powoli wyłania sie z mdlącej słodyczy - by znowu powalić mocnym ciosem, niczym świeżość świtu po najczarniejszej nocy... Wersja EDT przekonała mnie, uwiodła, rozkochała... EDP budzi strach, boję się jej piorunującej mocy... Ale marzę wciąż o Forbidden Flower, toksycznie zielonym jabłuszku, ziołowym, trującym... ******************************************************************- edit Będąc posiadaczką jedynie miniaturek owej LL byłam pewna, że jest tylko 1 EDT. Byłam jednak w błędzie - uświadomiono mnie ostatnio, że wersja EDT którą posiadam i której recenzję wstawiłam powyżej, to Lolita Lempicka Le Premier Parfum EDT ( ugryzione jabłuszko w białym kartoniku z zielonymi zawijaskami ). Używam tego produktu od: pół roku Ilość zużytych opakowań: 3 x 7ml

4 osób uznało tą opinię za pomocną
    Alien :*
    4 stycznia 2014 o 11:26
    1 / 5
    pomyłka
    Spodziewałam się, że zapach będzie podobny do edp, ale lżejszy. No lżejszy jest - w ogóle nie było go na mnie czuć, a żadnymi innymi perfumami się tak nie zlewałam, desperacko chcąc sprawdzić, czy jestem w stanie nimi "zapachnieć". Nie udało się, a w dodatku zapach jest mocno nieciekawy. Czuję tam cukier i jest to po prostu cukier, nie żadna urocza słodkość, a już na pewno nie wiśnie ze słodyczą, co tak urzeka mnie w edp. Wiecie, z czym kojarzy mi się ten zapach? Z cukrowym barankiem, który długo leżał zapomniany w szafce i zaczyna trącić stęchlizną... Serio, czuję tam taki stęchły zapach, nic więcej prócz cukru i stęchlizny. Przyjemne to nie jest i perfum nie ratuje nawet urocza buteleczka ze ślicznymi kryształkami. Pozbyłam się bez żalu, nic nie zastąpi edp. Używam tego produktu od: użyłam kilkanaście razy Ilość zużytych opakowań: część 50 ml

2 osób uznało tą opinię za pomocną
    Cler
    26 kwietnia 2006 o 18:46
    5 / 5
    cudowny
    Zapach cudo. Zakochałam się w nim od pierwszego powąchania, miłością bezgraniczną. Od razu wiedziałam że to \"mój zapach\" i że muszę go mieć. No i stało się, jestem posiadaczką flakonika 75 ml. Zapach subtelny a jednocześnie zdecydowany, urzekający i charakterystyczny, nie do pomylenia z innym. Mnie osobiście kojarzy się z wiosną (może dlatego że nabyłam go właśnie wiosną :)). Wyczuwam w nim najpiękniejsze kwiatowe nuty jakie znam, min. fiołki (nie od razu, dopiero w pewnej fazie rozwijania się zapachu) które wprost uwielbiam. Tak swoją drogą, zastanawiam się który składnik tych perfum pachnie podobnie do fiołków, producent nic o nich nie wspomina w opisie. Moim zdaniem jest to zapach kwiatowo-wodny. Idealny na każdą okazję, na dzień i wieczór, do każdego stroju i nastroju. Trwały. Flakonik przepiękny, stanowi prawdziwą ozdobę damskiej toaletki. Edit: 17-01-2010 Po latach edytuję recenzję. Zapach marzenie jak dla mnie. Teraz wiem, że w nutach zapachowych jest i fiołek, który mój nos kocha w wydaniu LL. Początek: kwiaty (fiołek i bez) następnie chyba lukrecja, zapach zmienia się na skórze, na koniec wyczuwam cudowną wanilię (niby nie przepadam za wanilią w perfumach). Jak na EDT zapach trzyma się długo - na skórze min. 4h, na ubraniach do dwóch dni. Pokochałam od pierwszego powąchania i od tamtej pory nie rozstaję się z tym zapachem. Dodaje mi pewności siebie, czuję się w nim sexy. Poprawia mi humor. Mój zapach! Będę go kupować dopóki będzie w sprzedaży. Używam tego kosmetyku od wielu lat Ilość zużytych opakowań: w trakcie 4-tego flakonu 75ml

1 osób uznało tą opinię za pomocną
    201604190934
    7 listopada 2014 o 13:46
    2 / 5
    dla sympatyczek słodkich zapachów
    Zapach jest miły, ale dla mnie za słodki. Mój mąż twierdzi, że to zapach pani w okolicach 50 przyjmującej goździki z okazji imienin. No i coś w tym jest. Zapach utrzymuje się około 4 godzin-to dla mnie za krótko. Wiem, że perfumy mają wiele fanek, dla mnie są jednak "tanie", ratuje je tylko śliczna buteleczka, ale przecież nie o to chodzi Używam tego produktu od: 2010 roku Ilość zużytych opakowań: jestem w połowie pierwszego
    Używa produktu od:rok lub dłużej

0 osób uznało tą opinię za pomocną
    Wredonisia
    15 kwietnia 2014 o 17:19
    4 / 5
    slodka pokusa
    Zapach jest podobny do edp, słodki kwiatowy, zmysłowy delikatnie pudrowa woń. Szukałam innych perfum, ale po powachaniu starego flakon zdecydowałam się na Lolitę. I ta promocja w Super pharmie. Zapach nie jest może bardzo mocny, ale wyczuwalny i nie nać halny. Po wodzie Mexx powiem ze nawet bardzo intensywny. Używam tego produktu od: 2 tygodnie Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka
    Używa produktu od:rok lub dłużej

0 osób uznało tą opinię za pomocną