KWC LogobyWIZAŻ logo

Kupi ponownie: 63% osób
    madziarek27
    11 czerwca 2023 o 12:27
    4 / 5
    Piękny, ale ze mną nie współpracuje.
    Przy okazji uzupełniania zapasów Ginzy zakupiłam też mały flakonik Zen. Miałam z nim przelotny romans kilka lat temu i pamiętam, że lubiłam- był taką stonowaną, elegancką świeżością i trzymał się na mnie nieźle. Przeszedł od tego czasu z pewnością reformulację, bo obecnie czuję go o wiele mniej intensywnie. Tzn. inaczej. Intenstwnie nie pachniał na mnie nigdy, ale teraz żeby go wyczuć po godzinie muszę przytknąć nadgarstek do nosa. I jedyne co czuję to ananasa i bergamotkę na bazie paczulowej. Po dwóch godzinach niestety znika ze mnie zupełnie. Albo to kwestia, że przestał się lubić z moim Ph, bo na mojej przyjaciółce trwał dłużej i bardziej wyraziście. W ogóle zapachy od Shiseido mają chyba coś takiego, że zależnie od ph mają różną trwałość. Wiele osób twierdzi, że Ginza jest jeszcze bardziej nietrwała niż Zen. A na mnie Ginza trzyma się pięknie. Cóż, szkoda, bo zapach potrafi się naprawdę ładnie rozwijać (mam na myśli Zen), jeśli trafi na dobry grunt (czytaj na odpowiednią skórę). U mnie obecnie jest dość płaski mimo bogactwa nut, które z opisu w sobie zawiera. Odbiorę mu jednak tylko jedną gwiazdkę za to, bo flakon piękny, zapach sam w sobie, np wąchany z korka, czy na ciuchach, czy choćby na kimś innym, jest naprawdę fajny, letni ale elegancki. Niestety jednak, dla mnie, dla mojej skóry Zen zrobił się niedostępny :(
    Wady:
    • - wydaje mi się, że Zen "współpracuje" tylko z niektórymi osobami, niektóre ph wybitnie mu nie pasują i migiem wietrzeje nie rozwijając się za bardzo, lub nawet wcale.
    Kupił/a w:Perfumeria internetowa

14 osób uznało tą opinię za pomocną
    Ajiv
    20 listopada 2012 o 12:10
    5 / 5
    Wytrawna nonszalancja japońskiej przestrzeni
    Milość do Shisedo Zen wyrosła przypadkowo, z próbki i ulotności chwili. Jedna ulotność zarysowała wiecznosc. Nosem zapachu jest Michel Almairac, twórca miedzy innymi zapachów, ktore trafiają w me gusta jak Burberry Body, Burberry Women, Chloe i wiele wiele innych.Wąchajac Zen, ma się Déja vu - zapach znany juz widziany acz inny. Dopiero pozniej do mnie dotarło ze przypomina klasyka Mademoiselle oraz Chance Chanel. Zen jest jednak wyważony, wytrawny, nonszalancki Według Shiseido ideą Zen bylo ukazanie „Niekończącej Radości i Blasku”, zapach łączacy promienną radość z głeboką zmysłowością. Nuta głowy to, owoce takie jak bergamotka i ananas pobudzające promienne własciwości w połączeniu z przejrzystą słodyczą Niebieskiej Róży. Doświadczamy uczucia bezkresnej niespotykanej świeżości Nutę serca wyróżnia orzeźwiająca frezja oraz kobiecość fiołka Nutę bazową cechuje, ostry, orientalny zapach połączony z ciepłem paczuli, piżma i ambry, co pomaga osiągnąć delikatną równowagę pomiędzy lekkością a ciężką głębią Zen otwiera sie cytrusowo ostro z nuta goryczy - jakby biały grapefruit, lagodnieje w towarzystwie aromatycznej bergamotki z tląca sie w tle pomarancza, ananas zas i roza nadają temu otwarciu słodyczy i kobiecości. Otwacie jest promienne, jasne, niczym wpadajace swiatło do ciemnej swiatyni. Kolor flakonu bardzo koresponduje z otwarciem własnie. Sercem Zen jest linearny bukiet kwiatów - lekka frezja, subtelna gardenia, świeży i chłodny w wyrazie lotos, gdziez w tle wyczuwam wyniosly i kobiecy hiacynt. Konwalię wyczuwam najmniej. Bazę ociepla ziemista iwilgotna w wyrazie paczula, wyrazisty i "meski" cedr, piżmo, bursztyn i kadzidło. Baza jest spokojna wycisza owocowe i rzeskie świetliste otwarcie oraz kwiatowe uniesienie kazidlanym dymem, który ostatecznie osiada blisko skóry. Kompozycja ciekawa, medytacyjna, wyciszajaca, skrywajaca tajemnicę. Zapach wyszukany, głeboki i wielowymiarowy tak jak flakon w ktorym jest zamkniety. Nie jest to zapach lekki i radosny, jest spokojny, nieco powazny wyciszony, bliskoskórny, lekko dymno-kadzidlany, ta ostatnia nuta wbazie nadaje tej kompozycji nieco ciemniejszy i głebszy szlif. Wsrod kwiatów kąpie sie mariaz róży i fiołka rodzac nieco lemonową nutę, którą jest zwana przez Almairac\\\\\\\\\\\\\\\'a "niebieska róza". Calosc uzyskuje kobiecy, nonszalancki , otoczony tajemnicą wyraz. Mimo podobienstw do Chanel nie jest tak słodki i bezposredni. Kobieta Chanel to zupelnie inna kobieta - pewna siebie, lubiaca i potrafiaca podkreslac swe piekno, nie bojąca sie konforntacji, kobieta odwazna i bezposrednia, jednoczesnie elegancka. Zas Kobieta Shiseido jest spokojniejsza, medytacyjna lecz czujna, tu elegancja ustepuje nonszalancji, naturalnemu wdzieku i tajemnicy. Podczas gdy CM w swym wyrazie nadal jest ostra, promienna i wabiąca, Zen sie wycisza, opada jak mgła ale nie traci na sile. Zen według mnie jest przyjemniejszy i łatwiejszy do noszenia. Pod tym wzgledem jest bardzo japonski - nie jest krzykliwy a mimo to zwraca uwagę. Niewiele zapachów potrafi mnie tak urzec jak Zen. Dotychczas udało sie to L\\\\\\\\\\\\\\\' Eau de Issey. Zapach na kazda pore i o kazdej jest inny. Rano ocuci gorzki grapefruit. Wieczorem wydobędzie kadzidlaną nute podkreslajac zmyslowosc ciala. Kompozycja rozwazna i doskonała jak ikebana Jest kobiecy ale stanowczy w swym wyrazie. Ciepły jednoczesnie chłodny i wilgotny. Powsciągliwy. Harmonijny. Pod tym wzgledem dosc japonski. Intensywnośc, krzykliwosć, przepych i bogactwo to przeciwienstwa japonskiej mysli zenistycznej i tym samym nie odnajdziemy ich w wyrazie tej kompozycji.Zapach przestrzenny, swiadomie oddajacy przesten włascicielowi. Nie przytłacza osoby noszącej - jest jej towarzyszem a nie głownym bohaterem. Bardzo mocno koresponduje z moją osobowością. Moj signature fragrance. Flakon zaprojektowany został przez Taisuke Kikuchi. Design Flakonu mocno koresponduje z nowoczesną architekturą i japonską myslą - piękny minimalizm Jest to szklany, ciezki szescian o dwóch ozłoconych scianach, majacy odwołanie do japońskich herbaciarni, których rozkwit zawdziecza sie własnie filozofii zen. Dostepne pojemnosci to 30, 50 oraz 100 ml. Zarowno 30 jak 50 posiadaja swoj szescienny urok, setka zas jest juz nieco prostokatna, ale nie mniej urokliwa. Flakon zdecydowanie stacjonarny, niemożliwy do noszenia w torebce. Kolor flakonu - jasny, przejrzysty złoty koresponduje z jasnym, przejrzystym i swietlistym otwarciem zapachu. Nazwa adekwatna do kompozycji i oddajaca mysl epoki Edo, w ktorej to japoński Zen najbujniej rozkwitł i nabrał swoistego kształtu oraz zarysował charakterystyczne cechy japonskiej kultury, estetyki i mysli wspołczesnej. Trwałość dobra, bliskoskórna. Używam tego produktu od: miesiac Ilość zużytych opakowań: 1x5ml, 1x100ml _____________________________________________________________ Wszystkie zdjęcia i artykuły zamieszczone na tych stronach są chronione prawami autorskimi. Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.
    Używa produktu od:miesiąc

7 osób uznało tą opinię za pomocną
    ilona_m2
    24 maja 2019 o 15:15
    4 / 5
    Ciepły, otulający i z ogonem!
    Zapach dla wielbicieli akcentów ciepłych, otulających. Ten zapach to po prostu majstersztyk - idealny zarówno na lato i zimę. Pełna tajemniczości i uwodzicielska kompozycja - zapach będzie podążał za Tobą, wyczuwalny przez otoczenie. Zapach dla eleganckiej kobiety - dla wielbicielek akcentów skórnych, drzewnych - męskich jest niezwykle trwały - na ubraniach wyczuwalny, aż do prania Piękne opakowanie - ale niestety przez ciężki korek nie nadaje się do torebki Głowa ananas, bergamotka, pomarańcza, róża Serce czerwone jabłko, fiołek, frezja, gardenia, hiacynt, konwalia, lotos Podstawa bursztyn, cedr, kadzidło, paczuli, piżmo Grupy zapachów drzewne, kwiatowe
    Zalety:
    • nuta zapachowa
    • trwałość
    • zapach niebanalny
    • z lekkim ogonem
    • ciepły, otulający
    Wady:
    • zbyt toporny korek
    Kupił/a w:Perfumeria internetowa

6 osób uznało tą opinię za pomocną
    Pelnomocnik86
    21 maja 2021 o 23:08
    5 / 5
    Wspomnienia
    Mam z tym zapachem dużo wspomnień. Jest jednym z tych zapachów do którego wracam. Piękny elegancki, zwracający uwagę. Jak dla mnie nie dla nastolatki ale kobiety po 30 roku życia. Nie jest to zapach z tych ciężkich i słodkich. Pasuje do białej koszuli.

1 osób uznało tą opinię za pomocną
    Tanemori
    27 stycznia 2021 o 15:48
    Ekskluzywny zapach
    Dostałam kiedyś od mężczyzny na święta. Nie znałam wcześniej tego zapachu jednak go polubiłam i tak jak w tytule czułam się wytwornie nosząc na sobie te perfumy. Bardzo prosty a tak elegancki flakon z dumą się prezentuje na półce. I tu wspomnę, że duży plus za takie opakowanie bo w porównaniu do wywrotnej żadorki ten stoi mega stabilnie. Jedyne zastrzeżenie miałabym do trwałości zapachu. A tak to polecam bo jest niebanalny.
    Zalety:
    • Zapach, flakon, mało popularny
    Wady:
    • Niezbyt trwały
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Kupił/a w:Otrzymałam w prezencie