Shiseido, Energizing Fragrance Eau Aromatique EDP

Shiseido, Energizing Fragrance Eau Aromatique EDP

Kobieta XXI wieku stara się patrzeć pozytywnie na życie. Wschodni aromat nowego aromaterapeutycznego zapachu budzi jej wewnętrzną siłę, aby ożywić ciało i ducha. Kobieta, która odzyska wewnętrzną równowagę dzięki temu zapachowi, poczuje się promienna jak słońce i pełna energii. Otoczy ją radosna aura.

Nuta głowy: musująca - zielone płatki, goździki, czarny pieprz. Nuta serca: pobudzenie - anyżek, jaśmin, heliotrop, irys. Nuta duszy: radość - biały musk, nuta drzewna.

Cena: ok. 180 zł / 100 ml

wody perfumowane, wody toaletowe
szyprowe, drzewne
Rekomendacja
na dzień, na wieczór

wieczna miłość

Wybrałam ten zapach wieki temu w drogerii jako przent dla samej siebie - nikt nie miałby odwagi kupić mi sam zapachu ;)

Zakochałam się od razu, chociaż bałam się, ze mi się znudzi, ale tak się nigdy nie stało. Chciałabym, żeby został ze mną na zawsze. Uwielbiam w nim wszystko. Jest świerzy i delikatny, ale z charakterem. Jest bardzo dyskretny, nie lubię ciągnąć za sobą ogona zapachu, drażni mnie kiedy muszę wąchać cudzy perfum z odległości metra. Wiele zapachów powoduje u mnie atak duszności, mdłości i alergię. Nie Shiseido...

Najbardziej kocham w nim to jak stapia się z moim własnym zapachem. Wczorajsze ubranie pachnie tak, że umieram ze szczęścia mogąc je powąchać. Żaden absolutnie żaden zapach nie starzeje się tak pięknie. Większość zapachów rozpływa się w duszące mydło, ale nie ten... Jego urok jest nienachalny, trzeba podejść bardzo blisko by je poczuć albo wręcz powąchać skórę. Lubie to, że nie czuję ich na sobie, ale wiem, że czują je inni, ale tylko ci, którym wolno podejść bardzo blisko. Kupię sobie karton Shiseido, żeby mieć je do końca życia. Robiłam wiele prób i podejść do innych zapachów, ale wszystkie są niegodne mojego ideału.

Co robić?

Można je kupić w internecie i widziałam niedawno w Monachium, w Polskich drogeriach nie do kupienia.

Jestem na nie skazana :)

pokochałam go dawno temu

Pierwszy raz dostałam je dawno temu od znajomej, której córka przysłała z USA. Jej nie pasowałam więc oddała mi za grosze.

Mi zapach podobał się bardzo, od pierwszego użycia zakochałam się w nim.

Długotrwały i taki kobiecy jak dla mnie.

Kocham jaśmin i goździki, więc ich nuta w perfumach już mi się podoba.

Długo szukałam kolejnej buteleczki, bo są mało dostępne.

Na szczęście udało mi się ją znaleźć - w Belgii ;)

Teraz nie wiem czy kupiłabym je znowu, bo chyba ich czas dla mnie się wyczerpał, ale wspominam je rewelacyjnie i mam do nich wielki sentyment.

Używam tego produktu od: kilka lat temu
Ilość zużytych opakowań: dwa całe

dziwaczne mydełko które lubię

Pamiętam jak dostałam próbkę tego zapachu wraz z "przesłaniem" że ten zapach to tak naprawdę aromaterapia: pobudza, poprawia nastrój, sprawia że chce się żyć.
Zakupiłam więc flaszkę licząc że dzięki niej dostanę pozytywnego "kopa" do działania. Aż takich efektów ta mikstura to nie powoduje (niestety) ale przyznam że od czasu do czasu (głównie w okresie letnim) mam ochotę czuć ją na sobie.
Pierwsze skojarzenie po popsikani: mydełko ze sklepu zielarskiego. Drugie skojarzenie: nadal mydełko i trzecie: cóż, wciąż mydełko:-)
Zioła, przyprawy, mydliny - może to nie brzmi zachęcająco ale muszę przyznać że ten zapach ma swój urok i sprawia że czuję się czysto i świeżo jak po porannej kąpieli.
Mimo formuły dość długo utrzymuje się na skórze i przez to jest bardzo wydajny. Na mojej półce stoi już kolejny rok i chyba doczeka jeszcze następnego lata. Będę go używać z przyjemnością.

Ilość zużytych opakowań: w tracie 50 ml.

Gorycz zielonych gałązek

Zapach to mocna, drzewna, ciepła gorycz. Kumuluje młode gałązki, jeszcze bardzo zielone, niedojrzałe, a ktoś próbuje je rozetrzeć i już cieszyć ich wonią. Owa zieloność zapachu jest inna od znanych mi dotychczas, ma w sobie tylko odrobinę świeżości.

I tak gałązki mieszają się z przyprawami, czuć pieprz, zioła. Do tego dochodzą cytrusy, które tlą się delikatnie w tle, nie mają zamiaru dominować. Ma w sobie trochę egzotyki, tajemniczości, ostrości.

Całość jest dla mnie zbyt gorzka, ciężko się je nosi, nie wytrzymuję długo pachnąc tymi perfumami.

Flakon brzydki.Używam tego produktu od: 2 lat
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego flakonu

.....RELAKSUJĄCO.....ZMYSŁOWO.... LENIWY....

ZUPEŁNIE NIEWIEM CZEMU MA W NAZWIE ENERGIZUJĄCY?

BO JAK DLA MNIE TO SŁOWO NIJAK DO NIEGO NIE PRZYSTAJE,
LUBIE GO, NAWET BARDZO,ALE DLA MNIE JEST .....RELAKSUJĄCO.....ZMYSŁOWO.... LENIWY....,
LEKKO DRZEWNY,
MOŻE JESTEM DZIWACZKA ALE LUBIE UŻYWAĆ GO NA NOC :)KILKA KROPEL CUDOWNIE MNIE RELAKSUJE I WPRAWIA WE WSPANIAŁY "WIECZORNY" NASTRÓJ:)
JEST ZMYSŁOWY ALE JEDNOCZEŚNIE DYSKRETNY ,
Używam tego produktu od: 2,3 LATA

Ilość zużytych opakowań: 30 STKA
TERAZ W TRAKCIE MINIATURY 15 ML

Bardzo przyjemny

Ma w sobie coś co mnie przyciąga, wabi. Utrzymuje się dosyć długo chociaż w ciągu dnia i tak zaliczył kilka "poprawek". Anyżek, czarny pieprz, goździki- to świetne aromatycznie elementy. Wg opisu producenta: "tropikalne wybrzeża zachodnich Indii" i dokładnie taki jest ten zapach. Egzotyczny, głęboki, intensywny, ciepły, swieży i "dziki"

Buteleczka jest poręczna i elegancja, jak fiolka na małej półeczce.

Przypadł mi do gustu.:)

Używam tego produktu od: ok 3 miesiące

przyjemny

Pierwsze skojarzenie to jaśmin i bez. Zapach jaśminu w moim przypadku jest najbardziej wyczuwalny. Ale czy faktycznie przezanczniem owej wody jest lato... jeśli już to chłodny przyjemny letni wieczór. TAK! Wtedy przedłuża słoneczny wakacyjny dzionek. Kojarzy mi sie ze sceną biegnącej przez pola i łąki dziewczyny wśród kwitnących krzewów bzu.
Zapach nie dla każdej...ale z pewnością nie odrzucający. dośc trwały ale bez szału...chyba lepiej utrzymuje sie na ubraniu
.........właśnie wyszłam zeby go powąchac...zamknęłam oczy i byłam na ciepłej łące! z pewnością powtorzę zakup!

Używam tego produktu od:1 rok
Ilość zużytych opakowań:butla 100ml

trudny do określenia

Choć zaprojektowany na lato mnie wydaje się zbyt słodki na ciepłe dni, choć w składzie są cytrusy. Zauważyłam, że bardzo różnie pachnie na różnych osobach, na jednych w miarę orzeźwiająco, na mnie niestety zbyt pudrowo. Inna sprawa, że zapach jest kompletnie nietrwały więc nie ma obaw przed przesłodzeniem. Opakowanie bardziej przypomina żel do kąpieli niż flakonik z wodą. Właściwości aromaterapeutycznych jakoś się niedopatrzyłam.

Używam tego produktu od: 1 rok

dziwny

Nigdy jakos nie podchodziłam do zapachow Shiseido i sama nie wiem dlaczego. W koncu postanowiłam sprobowac i sie rozczarowałam.

Na poczatku pachnie owocowo, ale sa to owoce ciezkie do opisania, bo pachna jakos nie typowo(dziwnie). Potem robi sie kwiatowo, a koniec to biały musk i nuty drzewne. Naprawde dziwny ten zapach i nawet nie potrafie go do zadnej kategorii zapachowej zaliczyc. Wiem za to na pewno, ze mi sie nie podoba.
Buteleczka całkiem ladna. Trwalosc ok.

Używam tego produktu od:testy
Ilość zużytych opakowań:...

Gorzko-zielony

Nie w moim typie - zielona gorycz totalna. Nie energizuje mnie to, o nie... Na szczęście nie działa na mnie też w sposób negatywny, ot gdzieś tam sobie mimochodem pachnie, a że nie jest to zapach który sprawia, że omdlewam z zachwytu to inna historia. Kojarzy mi się z zapachem połamanych, zdrewniałych łodyg.
Buteleczka mi się podoba :)

Używam tego produktu od:-
Ilość zużytych opakowań:testy

dzikie zarośla nad morzem

Na początku nieco odrzuca ale warto dać szansę. Delikatny, ale trwały, pięknie sie rozwija. W nazwie - energizujący - ale nie jest to zapach cytrusowy. Dla mnie te perfumy są znów jak kartka z kalendarza. Orzeźwiająca woń roztartych roślin które wąchałam kiedyś na nadmorskim bagnisku - nie pamiętam co to było może wielkie rdesty sachalińskie, karbieńce, łopiany czy mięta wodna - delikatnie ocierający się o cytrusy a jednocześnie pieprzny, ziołowy z wyraźnym kwiatowym tłem (subtelny jaśmin wychodzący po czasie), w tle zapach trzcinowiska i morza.
Piękny i rzeczywiście stymulujący, "przewietrzający" mózgownicę zapach, inny niż wszystkie. Dla znudzonych cytrusami, oswojonych z zielonością typu Herba Fresca.
Odstraszał mnie flakon - klasyczna gruszka do lewatywy, ale nie obniżam.Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań:

lubię!

Najchętniej kupowałbym wszystko w pojemności 15 ml (i odpowiednio przykrojonej cenie), bo moja miłość do pachnideł nie zna granic i nie potrafię przeżyć miesiąca bez kupienia chociaż jednej. Wielka butla Shiseido Energizing przerażała mnie, natomiast w Arnotts ni stąd ni zowoąd w sprzedaży znalazły się sympatyczne 30 tki ( sales! za 12 euro). Nie skusiłam się na relaxing fragrance, natomiast energizing wielce mi się spodobał. Bo to taki sympatyczny zielony i świeży zapach w sam raz na lato. Po prostu ładny, butelka i kolor mylą sugerując jakieś cieplejsze nuty a to jest typowy świeżak. Ale na poziomie. W dodatku dość trwały jak na coś, co ja traktuję bardziej jako woda do ciała, niż perfumy.Używam tego produktu od:2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań:zaczęłam 30 ml