KWC LogobyWIZAŻ logo

Hydrolyzed Keratin właściowości i zastosowanie

Keratyna hydrolizowana, Hydrolizat keratyny

Hydrolyzed Animal Keratin, Hydrolyzed Keratin Powder, Hydrolyzed Keratin Solution, Keratin Hydrolysate Proteins

Keratyna hydrolizowana (hydrolyzed keratin)

Keratyna hydrolizowana to produkt idealny do pielęgnacji włosów i paznokci, który jest w stanie odbudowywać od środka, a nie tylko od zewnątrz. Właśnie dlatego każdy, komu zależy na pięknych włosach i paznokciach, powinien wprowadzić keratynę hydrolizowaną do swojej rutyny pielęgnacyjnej.

Spis treści:

  • Właściwości keratyny hydrolizowanej
  • Działanie keratyny hydrolizowanej
  • W jakich kosmetykach można znaleźć keratynę hydrolizowaną?
  • Stosowanie keratyny hydrolizowanej
  • Jak często można stosować keratynę hydrolizowaną?
  • Z jakimi składnikami kosmetyków nie łączyć keratyny hydrolizowanej?
  • Efekty uboczne stosowania kosmetyków z keratyną hydrolizowaną

Właściwości keratyny hydrolizowanej

Keratyna hydrolizowana to związek protein naturalnych o dosyć podobnych właściwościach do keratyny naturalnej. Warto zaznaczyć, że keratyna hydrolizowana składa się z protein z gatunku humektantów, mających działanie silnie nawilżające i nawadniające.

Do najważniejszych właściwości keratyny hydrolizowanej można zaliczyć to, że:

  • odbudowuje włosy i wpasowuje się w ich strukturę;
  • jest budulcem włosów i paznokci, a więc poprawia ich kondycję i wygląd;
  • odbudowuje rozwarstwioną i zniszczoną płytkę paznokcia;
  • poprawia koloryt płytki paznokcia;
  • dba o naturalny i zdrowy wygląd włosów.

Keratyna hydrolizowana ma wysoki poziom zawartości aminokwasów siarkowych, co sprawia, że wpasowuje się jako budulec we włosy i płytkę paznokcia. Warto zaznaczyć, że bywa nazywana włosem w płynie, ponieważ wykazuje podobieństwo do ludzkich włosów pod względem budowy.

Działanie keratyny hydrolizowanej

Keratyna hydrolizowana wykazuje doskonałe działanie wzmacniające i odbudowujące. Zdecydowanie najczęściej jest składnikiem kosmetyków do włosów i paznokci.

Na włosy

Keratyna hydrolizowana zwiększa objętość włosów i ich grubość, a także je odbudowuje. Dodatkowo wzmacnia włosy i zmniejsza ich skłonność do puszenia się. Jest polecana przede wszystkim posiadaczkom włosów cienkich, które mają skłonność do rozdwajania się i łamania. Składnik ten dodaje włosom sprężystości, a także zwiększa ich wytrzymałość i poprawia skręt. Włosy przyswajają keratynę, dzięki czemu możliwe jest zapewnienie im znacznie lepszego wyglądu. Keratyna regeneruje kosmyki także po zabiegach fryzjerskich, w tym po farbowaniu i rozjaśnianiu.

Na paznokcie

Keratyna odbudowuje paznokcie, wzmacnia je, sprawia, że płytka staje się gładka i lśniąca, odzyskuje swój naturalny wygląd. Preparaty z keratyną doskonale sprawdzą się w przypadku połamanych, zbytnio zmatowionych i rozdwajających się paznokci. Czasami zły wygląd płytki przypisuje się nieodpowiednio wykonanym zabiegom, takim jak manicure hybrydowy lub żelowy. Warto jednak pamiętać, że na wygląd płytki paznokcia wpływa także sposób odżywiania i suplementacja.

Zastosowanie keratyny hydrolizowanej w kosmetykach

Keratynę hydrolizowaną można stosować w pielęgnacji włosów i paznokci. W przypadku włosów najlepiej zdecydować się na zakup wysokiej jakości odżywki lub tzw. rekonstruktora. Po zabiegu należy użyć specjalnej odżywki nawilżającej, która zawiera humektanty. W ten sposób można domknąć łuskę włosa i zapewnić fryzurze piękny, nieskazitelny wygląd. Keratyna hydrolizowana jest aktywnym składnikiem, dlatego wystarczy, aby znalazła się w niewielkim stężeniu w kosmetyku – od 3% do 5%. Najczęściej można znaleźć ją w gotowych odżywkach i mgiełkach do włosów.

Obecnie bardzo popularne są zabiegi z keratyną na włosy, nazywane prostowaniem keratynowym. Polegają na nałożeniu na pasma preparatu z keratyną, a następnie na podgrzaniu włosów do 230 stopni za pomocą specjalnego żelazka fryzjerskiego. Taki zabieg jest polecany dla osób z włosami suchymi i matowymi.

W sklepach można dostać odżywki do paznokci z zawartością keratyny hydrolizowanej. Wystarczy tylko pomalować je takim produktem, a efekt regeneracji będzie widoczny już po kilku użyciach.

Keratynę hydrolizowaną można stosować na włosy w formie odżywki lub mgiełki zwykle raz w tygodniu. Chodzi o to, aby nie doszło do przesuszenia lub przeproteinowania włosów. Niestety przeproteinowanie może dotyczyć zarówno włosów niskoporowatych, jak i wysokoporowatych. Ważne jest zadbanie o to, aby keratyna działała odżywczo, a nie wyrządzała szkody. Właśnie dlatego maski i odżywki należy nakładać tylko co jakiś czas, a nie podczas każdego mycia włosów.

W jakich kosmetykach można znaleźć keratynę hydrolizowaną?

Keratyna hydrolizowana jest jednym z najpopularniejszych składników kosmetyków do włosów i paznokci. Oznacza to, że występuje w odżywkach i maskach do włosów, szamponach, produktach do regeneracji końcówek, a także w odżywkach do paznokci. Znajduje się również w takich produktach, jak kremy i balsamy do rąk i ciała, kosmetyki do stylizacji i rozjaśniania włosów.

Z jakimi składnikami kosmetyków nie łączyć keratyny hydrolizowanej?

Nie ma konkretnych kosmetyków, z którymi nie należy łączyć keratyny hydrolizowanej. Warto jednak pamiętać, żeby nie przeproteinować włosów, a więc nie nakładać na nie zbyt wielu składników odżywczych.

Efekty uboczne stosowania kosmetyków z keratyną hydrolizowaną

Kosmetyki stosowane w domu zawierają stosunkowo niewielką dawkę kreatyny, dlatego też właściwie nie dochodzi do efektów ubocznych. Inaczej wygląda sprawa w przypadku samodzielnego wykonania zabiegu keratynowego prostowania przy użyciu nieodpowiednich kosmetyków lub zrobienia czegoś w sposób niepoprawny. W takim wypadku może dojść do nadmiernego przesuszenia się włosów. Warto pamiętać, że nawet po zabiegu fryzjerskim stan włosów po pewnym czasie się pogarsza, ponieważ keratyna jest wypłukiwana. Dlatego nawet profesjonalne zabiegi należy powtarzać co mniej więcej pół roku.

Typ składnika

  • Substancja pochodzenia zwierzęcego

Funkcja w kosmetyku

  • Humektant
  • Przeciwutleniacz, antyoksydant
  • Stabilizator piany
  • Substancja aktywna
  • Substancja antystatyczna
  • Substancja filmotwórcza
  • Substancja kondycjonująca
  • Substancja nawilżająca
  • Substancja prostująca włosy
  • Substancja przeciwłupieżowa, wzmacniająca cebulki, stymulująca porost włosów
  • Substancja utrwalająca włosy
  • Substancja wygładzająca
  • Substancja wypełniająca

Komedogenny

1
Słabsze działanieSilne działanie

Alergenne

1
Słabsze działanieSilne działanie

Bezpieczne dla kobiet w ciąży

Tak
Nie wiadomo
Nie