Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-11-18, 23:20   #2017
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

witam ponownie
mój minimalistyczny programik (po ostatnim uspokojeniu cery po wysypie) pewnie by się sprawdził, ponieważ już w czasie pierwszego miesiąca było mniej wypryskowo (AD na zmiane z EffacklaremK) no i odstawilam Omega-3 forte przetłuszczanie zmalało. Niestety wypadki chodzą po ludziach.. odstawilam antykoncepty i znów dostałam koszmarnego wysypu. Ponieważ bardziej dołuje mnie wypadanie włosów, w pierwszej kolejności skupiłam sie na tym (juz ponad 2 miesiace wypadaja), a teraz czas na skóre. Dermatolożka jak zwykle bez mrugnięcia mowi "to jest typowo hormonalne-Diana35", ja sie na razie bronie.. Przez czas skupiania sie na wlosach i suplementowania (Salfazin, Femestra, (magnezy i inne pomniejsze)) paszczęka się zaleczyła z ropniaków, zostały jak zwykle stare plamiska i nowe plamiska Miałam przez pierwszy miesiąc taki łojotok, że włosy+skóra cały czas były mokre, a całe czoło i skronie miałam, po tygodniu od wystapienia tłuszczotoku, obsypane w kaszce (zniknęła po Ziaja Nagietkowej która musiałam sie przemywac po 15 razy dziennie) (tamten żel z mikrogranulkami odstawilam za duzo ropniakow mialam) Jak ropniaki/gule/cysty i ból z opuchlizną zeszły (syfy pojawiaja sie teraz punktowo nie w stadach), zaczełam znow myć paszczękę tymi mikrogranulkami bez SLS, a na blizny aplikowac AD, jak bylam w domu to nawet 2xdziennie jak kazała ulotka, ale to tak z 5razy mi sie zdazyło, no ale mimo to, tego tłuszczenia nie mogę sie pozbyć. Po myciu tym bezSLSem czuję ściągnięcie, więc rzucam ten badziew, bo teraz to nawet po Ziaji Ogórkowej je czuję i cera sie robi na policzkach czerwona, albo z niczego gorąco mi w buźkę Oby to tylko z braku nawilżania.
W tamtym starym planie były filtry, ale nie uzywałam i pewnie juz nie bede ich stosowac

AD i EffacklarK/maseczka aspirynowa nadal mam zamiar

pytania mam o :

* toniki - Ziaja Nagietek/Ogórek przy kilkakrotnym(nawet z15razy dziennie) przecieraniu, nie wyrzadzają mi krzywdy, ale chcialabym zamienic na coś antybakteryjnego. Tu sie martwie, czy nie przesusze skóry(?), np takim tonikiem Oceanic AA Young? skład pełen extraktów, alantoina, d-phantenol..bez alkoholu, wiec niby ok, wiec jak? mozna go uzywac wiele, wiele razy dziennie i nie wysuszy ?

* nawilżenie - Cetaphil sie skończył dawno, myślę teraz o kapsułkach Dermogal A+E według mnie, ze wskazań i składu wynika, że ideał, ale lekki strach przed olejowym zapchaniem jest, ale czy uzasadniony??

* mycie buźki zostało, ponieważ mikrogranuli nigdy więcej, pomyślałam nad Płynem micelarnym Dax Cosmetics Pierwszy raz rozmyślam nad tym wynalazkiem dlatego pytam o zdanie, zbyt wiele nie mam do usuniecia, bo się nie tapetuje od paru lat, jedynie puder sypki z pare razy na miesiac przy wyjsciu gdzies, ale pomogło by mi to odstawić kranówe, bo puszczają u nas często chlorowaną wode i ciągle zabawy z mineralną już mnie męczą. Mozna bez obaw takiego micela uzywac?

ehh sporo tego wyszło

Wytrwałych w czytaniu jak zwykle pozdrawiam
Czekam z pokorą na odzew

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2008-11-18 o 23:21
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując