Nasze Codzienne Jadłospisy XV - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-28, 17:26   #3691
Nora_Grey
Raczkowanie
 
Avatar Nora_Grey
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 399
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez nikol12 Pokaż wiadomość
Moje U :
Śniadanie: szklanka płatków pszennych Just Fit ( z owocami tropikalnymi), szklanka mleka 2%, kromka chleba razowego, plaster żółtego sera, plaster polędwicy, plaster pomidora pyszne śniadanko
II śniadanie: bułka z ziarnami z 4 łyżeczkami twarożku ze szczypiorkiem, jabłko trochę nie rozumiem wyliczania łyżeczką serka może dlatego, że wszystko na chleb nakładam jak leci nożem ale fajnie.
Obiad: prawie cała paczuszka kaszy gryczanej ( miała być cała, ale już nie mogłam ), ok.1,5 pomidora, 5 duużych ogórków kiszonych, 2 nabierki sosu pomidorowego ( do kaszy) nietypowy obiad, za to z moją ulubioną kaszą
Podwieczorek: jabłko z łyżeczką cynamonu ( wiem, że mało, ale byłam najedzona po obiedzie) i tak się zdarza.
Kolacja: planuję duży jogurt naturalny i jakieś warzywka do pochrupania np. papryka, marchewka, pomidor jak jogurt duży i się najesz, to spoczko

Proszę o ocenę
Mi się podoba, podwieczorek i kolacja trochę małe, ale wiadomo, że są dni, kiedy jeść się nie chce


U albo P, nie wiem co mi wyszło
Ś: Szklanka ciepłego mleka z mieszanką płatków śniadaniowych (cheeriosy, ciniminis, scooby-doo), 4 łyżkami musli tropikalnego; 3 wafle ryżowe (z: nutellą, masłem orzechowym i dżemem z owoców leśnych; dżemem wiśniowym); kiwi
pół jabłka

iiŚ (porozkładane na przerwach)
dwie kromki świeżutkiego pszennego chleba z Ramą i szynką
jogobella truskawkowo-poziomkowa
zielone jabłko

ob: 2 duże wiejskie jaja sadzone; ziemniaki, 5 ogórków kiszonych, duuużo buraczków-wiórków domowych (jestem w stanie zjeść cały duży słój, tak mi smakują )

p: jog. naturalny z mieszaniną płatków jak w śniadaniu, wkrojonym kiwi, garstką rodzynek
2 porządne garści rodzynek w czekoladzie, albo więcej

K: będą 2 kromki chleba z Ramą, serem camembert i serkiem do smarowania z chrzanem, pomidor.
__________________
zapuszczam się
www.bananowysong.blogspot .com
www.sniadaniowewariacje.b logspot.com
Nora_Grey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-28, 17:35   #3692
Kallla
Rozeznanie
 
Avatar Kallla
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław/Długołęka
Wiadomości: 558
GG do Kallla
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Nora_Grey Pokaż wiadomość
Mi się podoba, podwieczorek i kolacja trochę małe, ale wiadomo, że są dni, kiedy jeść się nie chce


U albo P, nie wiem co mi wyszło
Ś: Szklanka ciepłego mleka z mieszanką płatków śniadaniowych (cheeriosy, ciniminis, scooby-doo), 4 łyżkami musli tropikalnego; 3 wafle ryżowe (z: nutellą, masłem orzechowym i dżemem z owoców leśnych; dżemem wiśniowym); kiwi
pół jabłka

iiŚ (porozkładane na przerwach)
dwie kromki świeżutkiego pszennego chleba z Ramą i szynką
jogobella truskawkowo-poziomkowa
zielone jabłko

ob: 2 duże wiejskie jaja sadzone; ziemniaki, 5 ogórków kiszonych, duuużo buraczków-wiórków domowych (jestem w stanie zjeść cały duży słój, tak mi smakują )

p: jog. naturalny z mieszaniną płatków jak w śniadaniu, wkrojonym kiwi, garstką rodzynek
2 porządne garści rodzynek w czekoladzie, albo więcej

K: będą 2 kromki chleba z Ramą, serem camembert i serkiem do smarowania z chrzanem, pomidor.
podoba mi się całość dlatego nie bede pisać do każdego z osobna
fajne, zdrowe, kolorowe i konkretne P
__________________
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł pogłaskać tygrysa.














WYMIANA :

Kallla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-28, 17:42   #3693
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 859
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Uuuuu
  • jajecznica z 3 jajek, na maśle, ze szczypiorkiem i cebulą, grahamka z serem kozim, rzodkiewki, banan
  • jabłko, w biegu kromka razowca ze smalcem (od babci..), papryka czerwona
  • obiad w restauracji ( w sumie ponad 3,5 godziny): krem brokułowy z parmezanem, gołąbki 2 w sosie pomidorowym, ziemniaczane puree, bukiet warzyw z grilla, na sam koniec bita śmietana z malinami i kokosem........
  • puszka tuńczyka w oleju, 1/2 serka homo, wkroiłam ogórek, dosypałam ciut groszku


ocenicie?
Magdalena0603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-28, 17:53   #3694
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Nora_Grey Pokaż wiadomość
Mi się podoba, podwieczorek i kolacja trochę małe, ale wiadomo, że są dni, kiedy jeść się nie chce


U albo P, nie wiem co mi wyszło
Ś: Szklanka ciepłego mleka z mieszanką płatków śniadaniowych (cheeriosy, ciniminis, scooby-doo), 4 łyżkami musli tropikalnego; 3 wafle ryżowe (z: nutellą, masłem orzechowym i dżemem z owoców leśnych; dżemem wiśniowym); kiwi
pół jabłka

iiŚ (porozkładane na przerwach)
dwie kromki świeżutkiego pszennego chleba z Ramą i szynką
jogobella truskawkowo-poziomkowa
zielone jabłko

ob: 2 duże wiejskie jaja sadzone; ziemniaki, 5 ogórków kiszonych, duuużo buraczków-wiórków domowych (jestem w stanie zjeść cały duży słój, tak mi smakują )

p: jog. naturalny z mieszaniną płatków jak w śniadaniu, wkrojonym kiwi, garstką rodzynek
2 porządne garści rodzynek w czekoladzie, albo więcej

K: będą 2 kromki chleba z Ramą, serem camembert i serkiem do smarowania z chrzanem, pomidor.
Moim zdaniem to jest bardzo ładne U
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-28, 18:08   #3695
julink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 309
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

dzisiejsza Rka!

sniadanie- 2 kromki chleba razowego-jedna z serkiem wiejskim,druga z twarogiem+plasterki pomidora na to.
obiad-4 łyzki ryżu parabolied + kawalki kurczaka z przyprawami , warzywa -mieszanka chińska z gotowym sosem
podwieczorek- 4 ciasteczka pełnoziarniste Lu Go (musiałam..)
kolacja-połowa bułki pełnoziarnistej z tuńczykiem.
joga 1,5 h
po jodze zapewne jajko na twardo+łycha tuńczyka
julink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-28, 18:20   #3696
lovelykate
Rozeznanie
 
Avatar lovelykate
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 548
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Nora_Grey Pokaż wiadomość
Mi się podoba, podwieczorek i kolacja trochę małe, ale wiadomo, że są dni, kiedy jeść się nie chce


U albo P, nie wiem co mi wyszło
Ś: Szklanka ciepłego mleka z mieszanką płatków śniadaniowych (cheeriosy, ciniminis, scooby-doo), 4 łyżkami musli tropikalnego; 3 wafle ryżowe (z: nutellą, masłem orzechowym i dżemem z owoców leśnych; dżemem wiśniowym); kiwi
pół jabłka

iiŚ (porozkładane na przerwach)
dwie kromki świeżutkiego pszennego chleba z Ramą i szynką
jogobella truskawkowo-poziomkowa
zielone jabłko

ob: 2 duże wiejskie jaja sadzone; ziemniaki, 5 ogórków kiszonych, duuużo buraczków-wiórków domowych (jestem w stanie zjeść cały duży słój, tak mi smakują )

p: jog. naturalny z mieszaniną płatków jak w śniadaniu, wkrojonym kiwi, garstką rodzynek
2 porządne garści rodzynek w czekoladzie, albo więcej

K: będą 2 kromki chleba z Ramą, serem camembert i serkiem do smarowania z chrzanem, pomidor.
Wszystko bardzo mi się podoba A jak patrzę na śniadanie, to aż się głodna robię ;p
__________________
Blog kulinarny


Co mi zostało w życiu prócz czterech ścian
Nigdy nie chciałam wiele, co dzisiaj mam
Dobry sen znikł wchłonięty w czerń
Nie został nikt co kochał mnie
Nie mam już nic
Nie ma już nic
Nie ma już mnie...
lovelykate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-28, 18:25   #3697
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Dzisiejsze U
Proszę o ocenkę

Po przebudzeniu - 2 szkl. wody i 2 wafle ryżowe ze sezamem

I:
Ryż brązowy ze serkiem homogenizowanym naturalnym, truskawkami, trochę żurawiny szuszonek,jabłek i rodzynek, garść płatków "zdrowy błonnik z zieloną herbatą", świeże jabłko

2x cukierek raczek, jabłko

abs na brzuch w domu i na siłowni 35 minut bieżnia
po:kawa czarna, woda z miodem i 2 plastry szynki drobiowej

II:
3 pulpety gotowane mielone z indyka, duuużo szpinaku wymieszanego z całym opakowaniem wieśniaka 3%, cukinia upróżona z 2 plastrami szynki drobiowej, łyżeczka musztardy miodowej
po:cukierek raczek

koktajl wysokobłonnikowy na 3/4 szkl. mleka

III:
tutaj chyba wpadnie omlet ze serka homo, czyli całe opakowanie homo,jajko,trochę mąki orkiszowej(albo "rozciacham" kromkę żytniego chleba - jakoś tak mam ochotę na eksperyment:P),na to masło orzechowe,kakao bez cukru

to będzie tak godzina-dwie przed snem

może być taka kolacja?Dzisiaj mało bo czasowo inaczej nie wyrobiłam
__________________

Edytowane przez karola11
Czas edycji: 2011-10-28 o 19:05
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-28, 19:06   #3698
Cammila123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 231
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Jutrzejsza R

Jak to się prezentuje ?

I śn: grahamka z masłem i pomidorem + jabłko + kakao ( czy mogę do niego łyżeczkę cukru, bo nie smakuje mi bez...?)
II śn: jabłko + orzechy włoskie + pół gruszki
O: może omlet troszkę słodkawy
P: pół wiejskiego + orzechy włoskie
K: tuńczyk + pomidor + pół wiejskiego
Cammila123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-28, 20:51   #3699
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez lovelykate Pokaż wiadomość
Jeżeli na 4 posiłkach czujesz się lepiej, to super. Bardzo mi się podoba
Tak jakos wyszło ze 4, zależy od dnia
dziekuje za ocenke

Dzisiejsze U

I 2 duże kromki pumpernikla na ciepło - jedna z bleu d'auvergne i ziołami a druga z twarogiem do tego pomidor i kilka oliwek

II spory placuszek z ricottą, prawdziwe kakao (bez cukru) na mleku z cynamonem , jabłko ( z połowy zrobiony mus do kakao )

III filet z soli pieczony na kremie pomidorowym z bazylią do tego polenta z dużą ilością oregano i ogórek

IV jogurt naturalny 250g z gorącymi malinami i dużą garścią nerkowców
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-28, 21:22   #3700
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Jak to wygląda? Jestem uzależniona od słodyczy tak w ogóle.

U

śniadanie
tosty z trzech kromek chleba z żółtym serem, szynką (kilka plastrów), majonezem i sałatą
ogórek kiszony

później dwa ciasteczka oreo + kawa

II śniadanie
banan
kabanos
3 wafle ryżowe

rządek czekolady z całymi orzechami laskowymi x2
+ kawa

podwieczorek ( rozłożone w czasie)
seven days double śmietankowo- czekoladowy (chciałam koniecznie spróbować, bo dopiero wczoraj go dorwałam w sklepie )
winogrona ciemne (podjadane więc trudno mi stwierdzić ile, ale pewnie z kilkanaście)
banan
truskawkowe Danio z dosypanymi płatkami migdałów (sporo) i łyżką płatków Nesquik

dwa ciasteczka oreo (a miałam ich już dziś nie jeść ) + kawa

obiadokolacja
porcja kapuśniaku i do tego dwie nieduże kromki chleba (po jakiś dwóch godzinach druga porcja zupy, ale już bez chleba)
pieróg z białym serem
kromka chrupkiego chleba

dodatkowo do picia: prawie dwa dzbanki herbaty korzenno- imbirowej i woda

Proszę o opinie.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26

Edytowane przez fioleciasto
Czas edycji: 2011-10-28 o 21:48
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 06:59   #3701
Ewelina093
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina093
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 58
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Szpitalno- przepustkowe U/P:

Śniadanie
: kaszka kukurydziana na mleku/ 2 kromki chleba razowego, 1 pszennego i 2 bułeczki paryskie z masłem, serem żółtym i dżemem brzoskiwiowym

Grzesiek w czekoladzie

II śniadanie: jogurt Activia, mandarynka
Obiad: talerz zupy brokułowej/ kotlet jajeczny, ziemniaki, marchewka z groszkiem

Berlisso jabłkowe, mandarynka

Podwieczorek: budyń, sałatka owocowa (jabłko, kiwi, brzoskwinia)

W drodze do domu: drożdżówka z serem

Kolacja
: grahamka z serem białym i dżemem brzoskwiniowych , 3 kromki chleba pszennego z wędliną i pomidorem
Ewelina093 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-29, 07:16   #3702
Keymo
Przyczajenie
 
Avatar Keymo
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 25
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

U (proszę o podpowiedź czy jeszcze nie jest za mało albo źle jakościowo x3)

I. pełnoziarnisty omlet bananowy z twarożkiem , kakao , wiórkami kokosowymi i syropem klonowym

II. 200g twarogu z łychą dżemu żurawinowo-jagodowego

III. pieczarki faszerowane ryżem(50g) i tuńczykiem, brokuły

IV. serek wiejski 250g + domowa granola lub warzywka

I mam jedno pytanie ^-^
na jakie tłuszcze postawić na U? Prócz orzechów i tłustych ryb no i oliwy do sałatek.
bardziej masło/margaryna czy oliwa z drugiego tłoczenia/rafinowana?
czego używać do porannych śniadaniowych wypieków np?
Keymo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 07:50   #3703
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Keymo Pokaż wiadomość
U (proszę o podpowiedź czy jeszcze nie jest za mało albo źle jakościowo x3)

I. pełnoziarnisty omlet bananowy z twarożkiem , kakao , wiórkami kokosowymi i syropem klonowym

II. 200g twarogu z łychą dżemu żurawinowo-jagodowego

III. pieczarki faszerowane ryżem(50g) i tuńczykiem, brokuły

IV. serek wiejski 250g + domowa granola lub warzywka

I mam jedno pytanie ^-^
na jakie tłuszcze postawić na U? Prócz orzechów i tłustych ryb no i oliwy do sałatek.
bardziej masło/margaryna czy oliwa z drugiego tłoczenia/rafinowana?
czego używać do porannych śniadaniowych wypieków np?
Nie wiem czy wcześniej się odchudzałaś, ale jest za dużo białka, a za mało warzyw w Twojej diecie. Wspominam o odchudzaniu, bo zazwyczaj po nim mamy tendencję do jedzenia większych ilości białka. Dorosły człowiek spożywający umiarkowaną ilość warzyw powinien spożywać ok 0,7 g białka na kilogram masy ciała. Jak na oko policzyłam, ty spożyłaś jakieś 85 g białka. Czyli musiałabyś ważyć 121 kg, aby mieć takie zapotrzebowanie.

Ważąc np 50 kg potrzebujesz 35 g białka, a jeśli spożywasz dużo warzyw - 50 g białka. Czyli teoretycznie już ta kostka twarogu, która o ile się nie mylę ma ok 20 g białka na 100 g, pokrywa Twoje dzienne zapotrzebowanie na ten składnik odżywczy.

Jak to zmodyfikować, nie zamieniając tego na słodycze i same węglowodany?
Np. wprowadzić mleko, jogurty, żółty ser. Również zawierają białko, ale poza tym jeszcze masę innych wartościowych składników, np wapń.
A, nie oszukujmy się, twaróg lub serek wiejski poza tym białkiem prawie nic korzystnego do organizmu nie wnoszą. Zaznaczam: prawie.

---------- Dopisano o 08:50 ---------- Poprzedni post napisano o 08:46 ----------

Co do Twojego pytania: na U możesz jeść wszystkie tłuszcze. Byle w rozsądnych ilościach.

Każda surówka i warzywa w jakiejkolwiek postaci skrapiaj oliwa lub olejem, np rezpakowym.
Jedz tłuste ryby, np. łosoś, makrela.
Nie zaszkodzi Ci również, jak raz na jakiś czas zjesz puszkę sardynek w oleju.

Co do problemu masło czy margaryna, osobiście uważam, że lepsze masło. Jednak nie będę się rozpisywać, bo jest w internecie wiele artykułów na ten temat.

Aha, i jeszcze jedno - jeśli lubisz nabiał i jesz go w takich ilościach, to wybieraj oczywiście półtłusty, a nie chudy.

Pozdrawiam
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 07:55   #3704
Keymo
Przyczajenie
 
Avatar Keymo
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 25
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
Nie wiem czy wcześniej się odchudzałaś, ale jest za dużo białka, a za mało warzyw w Twojej diecie. Wspominam o odchudzaniu, bo zazwyczaj po nim mamy tendencję do jedzenia większych ilości białka. Dorosły człowiek spożywający umiarkowaną ilość warzyw powinien spożywać ok 0,7 g białka na kilogram masy ciała. Jak na oko policzyłam, ty spożyłaś jakieś 85 g białka. Czyli musiałabyś ważyć 121 kg, aby mieć takie zapotrzebowanie.

Ważąc np 50 kg potrzebujesz 35 g białka, a jeśli spożywasz dużo warzyw - 50 g białka. Czyli teoretycznie już ta kostka twarogu, która o ile się nie mylę ma ok 20 g białka na 100 g, pokrywa Twoje dzienne zapotrzebowanie na ten składnik odżywczy.

Jak to zmodyfikować, nie zamieniając tego na słodycze i same węglowodany?
Np. wprowadzić mleko, jogurty, żółty ser. Również zawierają białko, ale poza tym jeszcze masę innych wartościowych składników, np wapń.
A, nie oszukujmy się, twaróg lub serek wiejski poza tym białkiem prawie nic korzystnego do organizmu nie wnoszą. Zaznaczam: prawie.
Dziękuję za zwrócenie na to uwagi. Postaram się coś zmienić.
I- tak. Mam za sobą drogę odchudzania no i ED pewno jak większość przesiadujących tu osób. No i tak się przyzwyczaiłam.
Mleko niestety musiałam odrzucić ze względu na nietolerancję laktozy, ale zastępuję sojowym - w tygodniu zwykle jest owsianka, a więc twaróg ze śniadania idzie out i jest mleko. Nie miałam pojęcia że spożywanie tyle białka może mieć jakiś zły wpływ..Od dziś wprowadzę trochę modyfikacji.
Keymo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 09:41   #3705
foxxy
Raczkowanie
 
Avatar foxxy
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: ***
Wiadomości: 40
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Moje R, proszę o opinie
I. owsianka na mleku 2% z połówką banana
II. jajecznica z 2 jaj, z pomidorem i kawałkami łososia wędzonego
III. Spory kawał łososia z grilla, sałatka-sałata lodowa, feta, oliwki, pomidor, ogórek
IV. 200 g chudego twarogu z kakaem, słodzikiem i wiórkami kokosowymi
V. zielony grejpfrut i jabłko
W miedzyczasie napoje: kawa z mlekiem 2%, zielona herbata
foxxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 10:35   #3706
emelie
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 262
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez foxxy Pokaż wiadomość
Moje R, proszę o opinie
I. owsianka na mleku 2% z połówką banana Dodaj białko, mleko (i ogólnie nabiał) to kiepskie jego źródło. Banana daj całego, skoro nie było innych dodatków do owsianki. A ile łyżek płatków? Powinny być co najmniej trzy - cztery, bo śniadanie ma dawać kopa
II. jajecznica z 2 jaj, z pomidorem i kawałkami łososia wędzonego Ok, jeżeli porcja spora, ale przerzuciłabym tutaj owoc z kolacji, których raczej nie powinno się jeść o tak później porze.
III. Spory kawał łososia z grilla, sałatka-sałata lodowa, feta, oliwki, pomidor, ogórek Ok, jeżeli porcja spora, ale uważaj z tą fetą (może być od czasu do czasu, ale nie codziennie) i może dodaj jakieś węgle
IV. 200 g chudego twarogu z kakaem, słodzikiem i wiórkami kokosowymi Ok, ale twaróg daj co najmniej półtłusty - nie będzie to miało wpływu na Twoją wagę, a półtłusty jest zdecydowanie zdrowszy
V. zielony grejpfrut i jabłko Jak wspominałam wyżej - nie powinnaś raczej jeść owoców o tej porze. Poza tym brak białka, które na redukcji powinno być w każdym posiłku
W miedzyczasie napoje: kawa z mlekiem 2%, zielona herbata Tylko o wodzie nie zapominaj
jw.
__________________
emelie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 16:24   #3707
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
Dorosły człowiek spożywający umiarkowaną ilość warzyw powinien spożywać ok 0,7 g białka na kilogram masy ciała. Jak na oko policzyłam, ty spożyłaś jakieś 85 g białka. Czyli musiałabyś ważyć 121 kg, aby mieć takie zapotrzebowanie.

Ważąc np 50 kg potrzebujesz 35 g białka, a jeśli spożywasz dużo warzyw - 50 g białka. Czyli teoretycznie już ta kostka twarogu, która o ile się nie mylę ma ok 20 g białka na 100 g, pokrywa Twoje dzienne zapotrzebowanie na ten składnik odżywczy.
Skąd masz takie informacje? Prawdą jest, że odpowiednia ilość osoby utrzymującej wagę to 1-1,5g/kg masy ciała, to znaczy, że jeżeli waga koleżanki jest w granicach 50-60 kg, to 85g jest jak najbardziej w normie.
35g na 50kg masy ciała? No chyba nie bardzo ja tyle ważę i jem 120g (liczyłam ze 2 razy na przykładowym jadle), no ale dbam trochę o mięśnie, więc to inaczej wygląda w moim wypadku.
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 16:28   #3708
Kallla
Rozeznanie
 
Avatar Kallla
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław/Długołęka
Wiadomości: 558
GG do Kallla
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

moja sobotnia eRka :

ś: owsianka na mleku z 4 łyżek płatków, z połową wielkiej gruszki, cynaminem i imbirem, kawa z mlekiem

śII: dwie złożone kromki chleba z ziarnami na podkładzie se3rek kremowy nat., z plastrem got. kurczaka i ogórkiem, drugie pół gruszki, kubek rumianku z brzoskiwiną

przekąska: mały jogurt nat., duży banan

o: miska piekielnie ostrego gulaszu ala strogonow z mięsem z kurczaka, papryką, pieczarkami, zagryziona dwoma małymi kromkami chleba

k: porcja sałatki z póltłustą fetą, sałatą lodową, pomidorem, papryką, ogórkiem i oliwkami zielonymi i..........

Dziś mam małą imprezę w domu i będę musiała coś niecoś wypić. Martini ze sprite pewnie z 4 szklanki.....
__________________
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł pogłaskać tygrysa.














WYMIANA :


Edytowane przez Kallla
Czas edycji: 2011-10-29 o 16:29
Kallla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 17:31   #3709
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
Skąd masz takie informacje? Prawdą jest, że odpowiednia ilość osoby utrzymującej wagę to 1-1,5g/kg masy ciała, to znaczy, że jeżeli waga koleżanki jest w granicach 50-60 kg, to 85g jest jak najbardziej w normie.
35g na 50kg masy ciała? No chyba nie bardzo ja tyle ważę i jem 120g (liczyłam ze 2 razy na przykładowym jadle), no ale dbam trochę o mięśnie, więc to inaczej wygląda w moim wypadku.
Z książek i wykładów. Akademickich.

Ciekawe skąd są Twoje.
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-29, 17:52   #3710
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Moje dzisiejsze U,proszę o ocenę

Po przebudzeniu - 2 szkl. wody,jedna z miodem i 2 plastry szynki drobiowej

I:
miseczka twarogu ze suszonymi owocami - jabłko,żurawina,rodzynki, łyżeczką masła orzechowego i serka migdałowo ananasowego z biedronki
1,5 kromki długiego chleba żytniego, na każdy plaster mozzarelli light,pomidor,szynka drobiowa(całość podsmażona bez tłuszczu - tosty)

koktajl wysokobłonnikowy na 3/4 szkl. mleka, jabłko i 2 cukierki raczki

siłownia:
brzuszki różne różniste
bieżnia 35 minut
ćwiczenia na ramiona z obiążeniem 15 kg, 4 serie po 15 powtórzeń

odrazu po: 2 plastry szynki drobiowej i kawa zbożowa z mlekiem

II:
pierś z kurczaka i cukinia podsmażona na oliwie z oliwek pieprzowej,
naleśniki szpinakowe(homo wymieszany z kefirem,2 łyżki mąki orkiszowej razowej,jajko,szpinak),wy szły 3 naleśniki

III:
dopiero będzie bo II było godzinę temu
jeszcze nie wiem co będzie,ale to są opcje:
1)wieśniak z pomidorem
2)jajecznica z kabanosem drobiowym i pomidor

jak to wygląda?może być na U świeżo po R?

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Kallla Pokaż wiadomość
moja sobotnia eRka :

ś: owsianka na mleku z 4 łyżek płatków, z połową wielkiej gruszki, cynaminem i imbirem, kawa z mlekiemładnie

śII: dwie złożone kromki chleba z ziarnami na podkładzie se3rek kremowy nat., z plastrem got. kurczaka i ogórkiem, drugie pół gruszki, kubek rumianku z brzoskiwinąuwielbiam te herbatkę, ładny posiłek

przekąska: mały jogurt nat., duży bananok

o: miska piekielnie ostrego gulaszu ala strogonow z mięsem z kurczaka, papryką, pieczarkami, zagryziona dwoma małymi kromkami chlebaok,ale ciemny chlebek>

k: porcja sałatki z póltłustą fetą, sałatą lodową, pomidorem, papryką, ogórkiem i oliwkami zielonymi i..........ok

Dziś mam małą imprezę w domu i będę musiała coś niecoś wypić. Martini ze sprite pewnie z 4 szklanki..... czasem można zaszaleć
jest ok
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 19:23   #3711
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Moje U :
śniadanie : pancakes z mandarynką, łyżką otrąb i jogurtem naturalnym - 180g
II śniadanie : mała grahamka - 60g posmarowana serkiem kanapkowym, na jednej połówce z pomidorem, a na drugiej z papryką, kawa z mlekiem 2%
Obiad: duuużo sałatki gyros ( bez majonezu), i kromka chleba razowego
Podwieczorek: jabłko, 2 mandarynki, 2 kostki gorzkiej czekolady
Kolacja: 100g chudego twarogu z paroma łyżkami jog.nat., duży pomidor, kromka chleba razowego

I jak ?? proszę o ocenę
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 22:36   #3712
ewelajnek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 99
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez nikol12 Pokaż wiadomość
Moje U :
śniadanie : pancakes z mandarynką, łyżką otrąb i jogurtem naturalnym - 180g
II śniadanie : mała grahamka - 60g posmarowana serkiem kanapkowym, na jednej połówce z pomidorem, a na drugiej z papryką, kawa z mlekiem 2%
Obiad: duuużo sałatki gyros ( bez majonezu), i kromka chleba razowego
Podwieczorek: jabłko, 2 mandarynki, 2 kostki gorzkiej czekolady
Kolacja: 100g chudego twarogu z paroma łyżkami jog.nat., duży pomidor, kromka chleba razowego

I jak ?? proszę o ocenę
Mi się bardzo podoba Jest zdrowo, wartościowo i smacznie. Jesz to, na co masz ochotę. Nie chodzisz głodna mam nadzieję

No i moje dzisiejsze P. Dawno nie pisałam. Ale jestem teraz w dziwnej sytuacji, bo na wadze stoję w miejscu, a psycholog mnie mierzyła i w obwodach poszłam zdecydowanie do przodu. Czy to jest możliwe??

śniadanie:
szklanka mleka 3,2%; szklanka corn flakesów, kromka razowca z masłem i mielonką, pomidor, kiełki
2 śniadanie: danio waniliowe
obiad:
-rosół na mięsie z makaronem
-pół woreczka białego ryżu, trochę mieszanki na patelnię, mały kawałek dorsza w sosie mleczno-pieczarkowym
kolacja(u dziadka na urodzinach):-dwie spore kromki orkiszowca posmarowane cieniutko masłem
-dużo świeżych warzyw, sałatka z ogórków w occie z czosnkiem i oliwą
-kilka orzechów włoskich

Proszę o ocenę
-
ewelajnek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 22:52   #3713
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
Z książek i wykładów. Akademickich.

Ciekawe skąd są Twoje.
Ty chyba mówisz o maksymalnej dawce białka w jednym posiłku, bo zapytaj każdego dietetyka czy sportowca, to powie Ci, że 1-1,5g na kg masy w sumie w ciągu dnia.
Każdemu może się coś pomylić na wykładzie.
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 23:00   #3714
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
Ty chyba mówisz o maksymalnej dawce białka w jednym posiłku, bo zapytaj każdego dietetyka czy sportowca, to powie Ci, że 1-1,5g na kg masy w sumie w ciągu dnia.
Każdemu może się coś pomylić na wykładzie.
Nie, w tych danych wszystko gra.

Zdrowy, normalny człowiek - 0.5 - 1g / 1 kg
Osoba na redukcji, uprawiająca sport - 1,2 g/ 1 kg
Sportowcy, osoby regularnie uprawiające sport - 1,5g + / 1 kg masy ciała
Kulturyści / osoby budujące masę 2 +g / 1 kg masy ciała.

W normalnej, zbilansowanej diecie białko powinno utrzymywać się na poziomie + - 0.8g/kg masy ciała, przyjmuje się, że to 0.5 to jest taka naprawdę dolna granica.
Problem jest tylko w tym, że większość osób ma skłonność do przewyższania tej wartości, choć wcale nie jest prawdą, że im więcej białka, tym lepiej.

Edytowane przez pozytywna-wariatka
Czas edycji: 2011-10-29 o 23:16
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 00:34   #3715
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
Nie, w tych danych wszystko gra.

Zdrowy, normalny człowiek - 0.5 - 1g / 1 kg
Osoba na redukcji, uprawiająca sport - 1,2 g/ 1 kg
Sportowcy, osoby regularnie uprawiające sport - 1,5g + / 1 kg masy ciała
Kulturyści / osoby budujące masę 2 +g / 1 kg masy ciała.

W normalnej, zbilansowanej diecie białko powinno utrzymywać się na poziomie + - 0.8g/kg masy ciała, przyjmuje się, że to 0.5 to jest taka naprawdę dolna granica.
Problem jest tylko w tym, że większość osób ma skłonność do przewyższania tej wartości, choć wcale nie jest prawdą, że im więcej białka, tym lepiej.
hm, no to ok, przyznaję rację.
może mam takie spaczone do tego podejście nie dlatego, że mam skłonność do przewyższania tej wartości, ale po prostu albo ciągle jestem na redukcji (hmm, byłam), albo po prostu ciągle uprawiam jakiś sport. w związku z czym przeglądam fora na takie, a nie inne tematy
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 08:24   #3716
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
hm, no to ok, przyznaję rację.
może mam takie spaczone do tego podejście nie dlatego, że mam skłonność do przewyższania tej wartości, ale po prostu albo ciągle jestem na redukcji (hmm, byłam), albo po prostu ciągle uprawiam jakiś sport. w związku z czym przeglądam fora na takie, a nie inne tematy
Ja też w 99% procentach przewyższam, bo ciężko byłoby nie, mając w każdym posiłku białko.
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 08:52   #3717
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
Ty chyba mówisz o maksymalnej dawce białka w jednym posiłku, bo zapytaj każdego dietetyka czy sportowca, to powie Ci, że 1-1,5g na kg masy w sumie w ciągu dnia.
Każdemu może się coś pomylić na wykładzie.
Tak, w książkach akademickich, w tym jednej znanego w całej Polsce profesora, oczywiśce w nowym wydaniu, również są błędy. O ironio.

Nie wypowiadam się więcej na ten temat.

Szkoda, że na tym forum bierze się zazwyczaj pod uwagę to, co mówią popularne Wizażanki.
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 09:04   #3718
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
Szkoda, że na tym forum bierze się zazwyczaj pod uwagę to, co mówią popularne Wizażanki.
popularne wizażanki nie są wyrocznią. akurat to, co jest wypisane tutaj i na vitalii od razu traktuję z mocnym przymrużeniem oka.
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 09:05   #3719
Kallla
Rozeznanie
 
Avatar Kallla
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław/Długołęka
Wiadomości: 558
GG do Kallla
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze U,proszę o ocenę

Po przebudzeniu - 2 szkl. wody,jedna z miodem i 2 plastry szynki drobiowej

I:
miseczka twarogu ze suszonymi owocami - jabłko,żurawina,rodzynki, łyżeczką masła orzechowego i serka migdałowo ananasowego z biedronki
1,5 kromki długiego chleba żytniego, na każdy plaster mozzarelli light,pomidor,szynka drobiowa(całość podsmażona bez tłuszczu - tosty) super śniadanie

koktajl wysokobłonnikowy na 3/4 szkl. mleka, jabłko i 2 cukierki raczki

siłownia:
brzuszki różne różniste
bieżnia 35 minut
ćwiczenia na ramiona z obiążeniem 15 kg, 4 serie po 15 powtórzeń

odrazu po: 2 plastry szynki drobiowej i kawa zbożowa z mlekiem ok

II:
pierś z kurczaka i cukinia podsmażona na oliwie z oliwek pieprzowej,
naleśniki szpinakowe(homo wymieszany z kefirem,2 łyżki mąki orkiszowej razowej,jajko,szpinak),wy szły 3 naleśniki fajny, białkowy , smaczny obiad

III:
dopiero będzie bo II było godzinę temu
jeszcze nie wiem co będzie,ale to są opcje:
1)wieśniak z pomidorem
2)jajecznica z kabanosem drobiowym i pomidor obie wersje ok

jak to wygląda?może być na U świeżo po R?

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------


jest ok
j.w, jest fajnie tylko czemu trzy posiłki ?

U mnie chlebk w obiedzie był oczywiście ciemny z różnymi ziarnami

Cytat:
Napisane przez ewelajnek Pokaż wiadomość
Mi się bardzo podoba Jest zdrowo, wartościowo i smacznie. Jesz to, na co masz ochotę. Nie chodzisz głodna mam nadzieję

No i moje dzisiejsze P. Dawno nie pisałam. Ale jestem teraz w dziwnej sytuacji, bo na wadze stoję w miejscu, a psycholog mnie mierzyła i w obwodach poszłam zdecydowanie do przodu. Czy to jest możliwe??

śniadanie:
szklanka mleka 3,2%; szklanka corn flakesów, kromka razowca z masłem i mielonką, pomidor, kiełki
2 śniadanie: danio waniliowe
obiad:
-rosół na mięsie z makaronem
-pół woreczka białego ryżu, trochę mieszanki na patelnię, mały kawałek dorsza w sosie mleczno-pieczarkowym
kolacja(u dziadka na urodzinach):-dwie spore kromki orkiszowca posmarowane cieniutko masłem
-dużo świeżych warzyw, sałatka z ogórków w occie z czosnkiem i oliwą
-kilka orzechów włoskich

Proszę o ocenę
-
wszystko bardzo ładnie tylko małe drugie śniadanie, mogłaś wrzucić jakiegos owoca albo coś małego, slodkiego



Wrzucam rRRr na dziś:

ś: kawa z mlekiem, owsianka z 4 łyżek płatków na mleku z tartym dużym jabłkiem, cynamonem i suszonymi daktylami, kubek zielonej z ananasem

śII: trzy małe grzanki z chleba z ziarnami, na wszystkich na podładzie twaróg póltłusty 1. z miodem 2. z plastrem szynki i papryką 3. z plastrem szynki i zielonymi oliwkami, kubek kakao

o: trzy krótko podsmażone krokiety z pieczarkami i żółtym serem, trzy duże ogórki kiszone (obiad u teściowej), kubek rumianku z brzoskwinią

p: półwieśniaka z garścią mieszanki studenckiej i cynamonem, kubek mięty

k: jajo sadzone, drugie pół wieśniaka z ogórkiem zielonym, kubek mięty
__________________
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł pogłaskać tygrysa.














WYMIANA :


Edytowane przez Kallla
Czas edycji: 2011-10-30 o 10:58
Kallla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 09:18   #3720
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez ewelajnek Pokaż wiadomość
Mi się bardzo podoba Jest zdrowo, wartościowo i smacznie. Jesz to, na co masz ochotę. Nie chodzisz głodna mam nadzieję nie chodzę głodna

No i moje dzisiejsze P. Dawno nie pisałam. Ale jestem teraz w dziwnej sytuacji, bo na wadze stoję w miejscu, a psycholog mnie mierzyła i w obwodach poszłam zdecydowanie do przodu. Czy to jest możliwe??

śniadanie:
szklanka mleka 3,2%; szklanka corn flakesów, kromka razowca z masłem i mielonką, pomidor, kiełki ok
2 śniadanie: danio waniliowe dodaj jakiś owoc
obiad:
-rosół na mięsie z makaronem
-pół woreczka białego ryżu, trochę mieszanki na patelnię, mały kawałek dorsza w sosie mleczno-pieczarkowym ja bym zamieniła mały kawałek na duży kawałek dorsza
kolacja(u dziadka na urodzinach):-dwie spore kromki orkiszowca posmarowane cieniutko masłem
-dużo świeżych warzyw, sałatka z ogórków w occie z czosnkiem i oliwą
-kilka orzechów włoskich fajnie

Proszę o ocenę
-
jak na tym tyjesz to super

Edytowane przez nikol12
Czas edycji: 2011-10-30 o 09:20
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:28.