Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-05-19, 16:34   #991
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
A ja bez składu, ale z pytaniem. Czy jest jakiś sposób na łatwe poznanie, czy filtr jest fotostabilny, czy nie? Ciągle sie za jakimś rozglądam, ale nie chcę z każdym napotkanym filtrem przychodzić tu ze składem i prosić o analizę. Wiem, że jak jest mieszanka Parsolu i Tinosorbu M to filtr jest fotostabilny, ale skąd wiedzieć, czy Parsol i Tinosorb M są w składzie? Np. w powyższej analizie spray kolorowego Oriflame SPF 30 Hexxana powiedziała, że jest fotostabilny, bo to mieszanka właśnie Parsolu i Tinosorbu M, ale skąd to wiedzieć? Jakie składniki powinny być w filtrze, żeby był fotostabilny, żebym zerkając na skład w drogerii/aptece, wiedziała, że tak, on jest fotostabilny.
Limonatko,sprawa z analiza stabilnosci i okreslonej ochrony wcale nie jest taka prosta poniewaz:
-najczesciej jest to mieszanka filtrow chemicznych i mineralnych
-zwiazki chemiczne musza wystepowac w okreslonym stezeniu,proporcjach
-niektore z nich musza byc wspomagane przez inne substancje stabilizujace itp.
Mozemy posilkowac sie "sciaga" z danych skladnikow,odczytac w jakiej sa kolejnosci oraz co jest do nicj dodane dodatkowo,jakie substancje wiazace wystepuja pomiedzy nimi jednak tak na dobra sprawe kiedy potrzebujemy porzadnej ochrony to nie ma co kombinowac i lepiej zaopatrzyc sie w sprawdzone preparaty firm aptecznych.

O spray'u Oriflame napisalam,ze wyglada na fotostabilny poniewaz w czolowce skladu sa filtry i skladnik stabilizujacy Parsol-ale z drugiej strony mogli uzyc silniejszego wspomagacza choc jest dolozony Tinosorb.
Oznaczenie SPF 30 nie jest wysokie wiec tez nie nalezy oczekiwac cudow i na pewno bedzie potrzebna regularne i sumienne smarowanie


Cytat:
Napisane przez Sunny20
Podaję skład skopiowany ze strony sklepu internetowego, ale taki sam był np. na peelingach Dermiki w Douglasie:

Aqua, Kaolin, Glycerin, Vitis Vinifera, Diethylhexyl Carbonate, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Bacillus Ferment, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Ascorbyl Palmitate, Dimethicone, Xanthan Gum, Methylparaben, Propylparaben, EDTA, Diazolidinyl Urea, Parfum, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool.
Cytat:
Napisane przez Utrapienie
1. Dermika - MERITUM
Skład: aqua, kaolin, glycerin, cetearyl octanoate, isopropyl palmitate, diethylhexylcarbonate, polygyceryl-3 methylglucose distearate, glyceryl stearate, cetyl alcohol, propylene glycol, petrolatum, domethicone, tocopheryl acetate, bacillus ferment, allantoin, ascorbyl palmitate, methylparaben, propylparaben, edta, diazolidynyl urea, parfum
Widocznie sklad na KWC nie jest aktualny.....musieli zmodyfikowac formule-moze zmieniali szate graficzna a za tym szly kombinacje skladowe-nie wiem,przyznam,ze peelingami wogole sie nie interesuje bo nie uzywam
Niemniej zostaje przy swojej ocenie,ze sklanialabym sie ku Dermice jezeli mialabym uzywac
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-19, 16:35   #992
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
O spray'u Oriflame napisalam,ze wyglada na fotostabilny poniewaz w czolowce skladu sa filtry i skladnik stabilizujacy Parsol-ale z drugiej strony mogli uzyc silniejszego wspomagacza choc jest dolozony Tinosorb.
Oznaczenie SPF 30 nie jest wysokie wiec tez nie nalezy oczekiwac cudow i na pewno bedzie potrzebna regularne i sumienne smarowanie
Własnie dlatego używam go teraz na ramiona i nogi. W lato, na plażę obowiązkowo coś aptecznego z większym faktorem.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-19, 16:42   #993
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez dula32 Pokaż wiadomość
mam pytanie
czy sodium benzoate to coś podobnego do SLS (Sodium Laureth Sulfate)??
Benzoesan sodu to konserwant syntetyczny jezeli juz wystepuje to oby jak w najdalszych czesciach skladu a najlepiej zeby go wogole nie bylo.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-19, 21:37   #994
strzyga77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 477
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dziękuje pani Moderator za pomoc chyba się skuszę na liraca;p
strzyga77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-20, 10:57   #995
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ewelinaziaja Pokaż wiadomość
czy możecie sprawdzić czy tym kremem nie narobię sobie krzywdy?
chodzi niby o jednorazowe użycie, pod makijaż, cera mieszana ze skłonnością do przetłuszczania się (czoło)

to krem satynowy matujący CHARMINE ROSE

czy rzeczywiscie bedzie lekki?


water (aqua), chitosan glycolate, cyclopentasiloxane, cyclomethicone, dimethiconol, silica, caprylic/capric triglyceride, sorbitan stearate, phenyl trimethicone, propylene glycol, citrus aurantifolia ( lime) fruit extract, ceteareth 20, tristearyl citrate, olyquaternium 37, mineral oil, ppg-1 trideceth-6, cetearyl alcohol, mica, titanium dioxide, methylsilicone oil, hydroxyethylcellulose, parfum, allantoin, benzyl alcohol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, green 5.
ponawiam prośbę
__________________

ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-20, 20:30   #996
ziuta.
Rozeznanie
 
Avatar ziuta.
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Ziuta

magnesium ascorbyl phosphate to fosforan magnezowy witaminy C- inna postać wit. C

Retinyl Palmitate to palmitynian retinolu inaczej to postac wit.A

Kwas ursulowy ma wlasciwosci antyoksydacyjne, chroni przed powstawaniem zmarszczek, spłyca już istniejące, wybiela plamy starcze oraz poprawia strukturę kolagenu skóry, przez co zwiększa jej sprężystość.

Patrzac na sklad tego serum przyczepie sie do konserwantu DMDM Hydantoin,ktory pojawia sie w coraz ciekawszych kosmetykach
dziekuje
obawialam sie tego konserwantu ale kupilam to serum, zobaczymy jak sie bedzie sprawowac najwyzej bedzie to pierwsza i ostatnia tubka.
ziuta. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-20, 22:27   #997
lilian_alison
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9
ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witam,
Prosilabym bardzo a analize skladow tych dwoch produktow.chcialabym uzyskac informacje ktory z nich jest mniej drazniacy, mniej zapycha i mniejsze prawdopodobienstwo ze przesuszy skore.moja cera jest bardzo problematyczna(vypryski i stany zapalne) ale zarazem sucha.preferuje beztluszczowe formuly ale niewiem sama ktory z ponizszych bylby lepszy.
z gory dziekuje za odpowiedz

Tinted Moisturizer

Active Ingredients: Octyl Methoxycinnamate and Menthyl Anthranilate. Other Ingredients: Purified Water, Cetearyl Alcohol (and) PEG-40 Castor Oil (and) POE-20, Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cyclomethicone, DEA-Ceryl Phosphate, Hexyl Laurate, Kalaya Oil, Tocopheryl Acetate (Vitamin E Acetate), Cetyl Dimethicone Copolyol, Diazolidinyl Urea, Sodium Dehydroacetate, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Carbomer, Methylparaben, Magnesium Aluminum Silicate, Sodium Ascorbate (Vitamin C), Propylparaben. May Contain: Titanium Dioxide, Iron Oxides, Mica.

Tinted Moisturizer - Oil Free

Active Ingredients: Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Salicylate. Water (Aqua), Disiloxane, PEG -30 Dipolyhydroxystearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Palmitate, Glycerin, Isohexadecane, Cyclopentasiloxane, Phenoxyethanol, Boron Nitride, Jojoba Esters, Magnesium Stearate, Sodium Dehydroacetate, Squalane, Laryl PCA, Tocopheryl Acetate, Tetradibutyl Pentaerithrityl Hydroxyhydrocinnammate, Isopropyl Titanium Triisostearrate, Disodium Edta, PPG-15, Stearyl Ether, Dipotassium Glycyrrhizinate, Methylparaben, Propylparaben. (May Contain) +/-: Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxide (CI 77492), Iron Oxide (CI 77491), Iron Oxide (CI 77499)
lilian_alison jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-20, 23:48   #998
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ewelinaziaja Pokaż wiadomość
ponawiam prośbę
Mam Cie caly czas na uwadze ale nie wyrabiam sie ze wszystkim-mam nadzieje,ze jutro starczy mi czasu.

Cytat:
Napisane przez ziuta. Pokaż wiadomość
dziekuje
obawialam sie tego konserwantu ale kupilam to serum, zobaczymy jak sie bedzie sprawowac najwyzej bedzie to pierwsza i ostatnia tubka.
Daj znac jak sie bedzie sprawowac bo niekoniecznie musisz odczuc negatywne dzialanie tego konserwantu,zreszta na to nie ma reguly i duzo zalezy od cery.

Cytat:
Napisane przez lilian_alison Pokaż wiadomość
witam,
Prosilabym bardzo a analize skladow tych dwoch produktow.chcialabym uzyskac informacje ktory z nich jest mniej drazniacy, mniej zapycha i mniejsze prawdopodobienstwo ze przesuszy skore.moja cera jest bardzo problematyczna(vypryski i stany zapalne) ale zarazem sucha.preferuje beztluszczowe formuly ale niewiem sama ktory z ponizszych bylby lepszy.
z gory dziekuje za odpowiedz

Tinted Moisturizer

Active Ingredients: Octyl Methoxycinnamate and Menthyl Anthranilate. Other Ingredients: Purified Water, Cetearyl Alcohol (and) PEG-40 Castor Oil (and) POE-20, Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cyclomethicone, DEA-Ceryl Phosphate, Hexyl Laurate, Kalaya Oil, Tocopheryl Acetate (Vitamin E Acetate), Cetyl Dimethicone Copolyol, Diazolidinyl Urea, Sodium Dehydroacetate, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Carbomer, Methylparaben, Magnesium Aluminum Silicate, Sodium Ascorbate (Vitamin C), Propylparaben. May Contain: Titanium Dioxide, Iron Oxides, Mica.

Tinted Moisturizer - Oil Free

Active Ingredients: Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Salicylate. Water (Aqua), Disiloxane, PEG -30 Dipolyhydroxystearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Palmitate, Glycerin, Isohexadecane, Cyclopentasiloxane, Phenoxyethanol, Boron Nitride, Jojoba Esters, Magnesium Stearate, Sodium Dehydroacetate, Squalane, Laryl PCA, Tocopheryl Acetate, Tetradibutyl Pentaerithrityl Hydroxyhydrocinnammate, Isopropyl Titanium Triisostearrate, Disodium Edta, PPG-15, Stearyl Ether, Dipotassium Glycyrrhizinate, Methylparaben, Propylparaben. (May Contain) +/-: Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxide (CI 77492), Iron Oxide (CI 77491), Iron Oxide (CI 77499)
Prosze przed zakladaniem osobnych watkow o analize skladu zapoznac sie z obecnymi tematami na forum i dodatkowo edytowac post,by uzupelnic nazwe producenta kosmetykow,ktore chcesz by zostaly poddane analizie.

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-21, 01:05   #999
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Hexxana-dziekuje za odpowiedz
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-21, 06:44   #1000
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Mam Cie caly czas na uwadze ale nie wyrabiam sie ze wszystkim-mam nadzieje,ze jutro starczy mi czasu.

Pozdrawiam
Przepraszam, myślałam, że po prostu mój post został przeoczony
czekam cierpilwie
dzięki
__________________

ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-21, 07:00   #1001
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam!czy nałożenie go na twarz może miec złe skutki>zaznaczam twqarz naczynkową

granier, Skóra musnięta słońcem, mleczko

Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Stearyl Alcohol, Sorbitol, Glyceryl Stearate, Ceteareth-15, Dihydroxyacetone, Peg-100 Stearate, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Ethylparaben, dimethiconol, Limonene, Linalool, Propylparaben, Isobutylparaben, Farnesol, Bisabolol, Methylparaben, BHT, Butylparaben, Citronellol, Citral, Parfum/Fragrance (F.I.L C24997/1)
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-21, 07:28   #1002
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dzięki za składy peelingów
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-21, 08:01   #1003
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Witam!czy nałożenie go na twarz może miec złe skutki>zaznaczam twqarz naczynkową

granier, Skóra musnięta słońcem, mleczko

Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Stearyl Alcohol, Sorbitol, Glyceryl Stearate, Ceteareth-15, Dihydroxyacetone, Peg-100 Stearate, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Ethylparaben, dimethiconol, Limonene, Linalool, Propylparaben, Isobutylparaben, Farnesol, Bisabolol, Methylparaben, BHT, Butylparaben, Citronellol, Citral, Parfum/Fragrance (F.I.L C24997/1)
Niestety może - pogrubiłam składniki, które mogą ewentualnie podrażniać cery naczynkowe. Oprócz silikonów są tu pochodne akrylu, dosyć mocna [intensywna] kompozycja zapachowa, syntetyczny przeciwutleniacz BHT. DHA nie zaznaczyłam, ponieważ skoro uzywasz samoopalaczy, to pewnie Ci nie szkodzą.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-21, 09:35   #1004
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

nie, nie uzywam samoopalaczy, ani kremów toujących, własnie sie nad tym zastanawiam, bo nie chce używac podkładów, ale moja cera nie jest za ładna aby nic na nią nie nakładać, jakies wypryski i naczynka, chciałam jakoś zatuszowac, ostatnio uzyłam kremy tunjacego nuxe, i po jednym razie znów moje naczynka wyszły :-( jestem załamana, bo staram sie dbac o cerę a wciąż te naczyna lub wypryski wyskakują, myslę nad jakims zamykaniem, ale wiem że moga znów sie pojawić(miałam taki zabieg i po nim chyba jest gorzej), wszystko przez mikrodermabrazję vichy, zrobiła ja nie wiedząc o cerze ze skłonnoscia do naczynek:-(załamka, przepraszam L_V, że wciąz piszę i zadaje te pytanka o sklady, ale bardzo chcę dobrze dbac o cerę, a sama nie potrafię..pozdrawiam ciepło
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-21, 11:15   #1005
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Continuous rescue antioxidant moisturiser

To ja się też ustawiam w kolejce po jakieś info na temat składu tego kremu. Jest on podobno nowością na naszym rynku. Własnie go zakupiłam, ale jeszcze nie zdażyłam wypróbować. Podobno jest silnie nawilżający i zawiera kompleks antyoksydantów, ciekawe które to. Co sądzicie o jego składzie?

Continuous rescue antioxidant moisturiser Clinique

skład:
water,cetyl ethylhexanoate, dimethicone, silica, jojoba esters, cetearyl alcohol, glycerin, butylene glycol, glyceryl, srearate, pentaerythrityl tetraethylhexanoate, peg-100 stearate, petrolatum, rosmarinus officinalis exsract (rosemary), curcuma longa ( turmeric) root extract, laminaria saccharina extract, echinacea pallida (coneflower) extract, arabidopsis thaliana extract, perilla ocymoides seed extract, plankton extract, laurdimonium hydroxypropylhydrolyzed soy protein, lauroyl lysine, creatine, adenosine phosphate, chamomilla recutita (matricaria), sorbitol, sea whip extract, sodium hyaluronate, tocopheryl acetate, micrococcus lysate, trehalose, niacinamide,cetearyl glucoside, caprylyl glycol, polyethylne, cholesterol, carbomer, tromethamine, caffeine, cetyl alcohol, sodium rna, atrocaryum murumuru butter, linoleic acid, lecithin, ascorbyl tocopheryl maleate, isodecyl salicylate, zinc pca, mannitol, ethylbisiminomethylguaiac ol manganese chloride, disodium nadh, aminopropyl ascorbyl phosphate, c1-8 alkyl tetrahydroxycyclohexanoat e, hydroxyethylcellulose, potassium sulfate, maltodextrin, ferulic acid, dextrin, xanthan gum, nordihydroguaiaretic acid, hexylene glycol, sodium edta, phenoxyethanol

Uff, strasznie tego dużo. Zastanawiam się dlaczego Clinique ma tak dużo składników w swoich kremach i czy to dobrze czy źle? A może to inne firmy nie wykazują wszystkich>
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-21, 11:48   #1006
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ewelinaziaja
czy możecie sprawdzić czy tym kremem nie narobię sobie krzywdy?
chodzi niby o jednorazowe użycie, pod makijaż, cera mieszana ze skłonnością do przetłuszczania się (czoło)

to krem satynowy matujący CHARMINE ROSE

czy rzeczywiscie bedzie lekki?


water (aqua), chitosan glycolate, cyclopentasiloxane, cyclomethicone, dimethiconol, silica, caprylic/capric triglyceride, sorbitan stearate, phenyl trimethicone, propylene glycol, citrus aurantifolia ( lime) fruit extract, ceteareth 20, tristearyl citrate, olyquaternium 37, mineral oil, ppg-1 trideceth-6, cetearyl alcohol, mica, titanium dioxide, methylsilicone oil, hydroxyethylcellulose, parfum, allantoin, benzyl alcohol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, green 5.
Krem bedzie lekki,baza sa silikony,dzieki ktorym bedzie to dobra baza pod filtry lub podklad,dodatkowo wyciag z limonki(dziueki niemu uzyskamy efekt lekkiego sciagniecia i odswiezenia skory co lacznie razem pozwoli na osiagniecie satynowego matu-tak mi sie wydaje) Nie podoba mi sie benzyl alcohol ale jezeli nie masz wrazliwej cery i planujesz uzywanie "od czasu do czasu" to nie powinno byc niemilych niespodzianek.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-21, 11:54   #1007
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dzięki
tak, od czasu do czasu - na wieksze wyjscia

dziekuje
__________________

ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-21, 14:31   #1008
Mousse
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 21
Prośba o biochemiczną analizę pianki do mycia twarzy "Puri -sensilium" "Pharmaceris"

Witam serdecznie,

Chciałam prosić o analizę biochemiczną pianki do mycia twarzy "Puri-sensilum" z serii "Pharmaceris" "A".

Oto jej skład: Aqua, Betaine, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Methyl Gluceth-20, Disodium Ricinoleamido MEA-Sulfosuccinate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Panthenol, Hydroxyethylcellulose, Allantoin, Qauternimu-15


Jest to - według etykiety - delikatna pianka myjąca. Szczerze mówiąc w moim odczuciu jest dość przeciętna. Pozdrawiam.
Mousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-21, 16:20   #1009
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Prośba o biochemiczną analizę pianki do mycia twarzy "Puri -sensilium" "Pharmac

łagodna. mało składników nawilżających, co moze dawać uczucie ściągnięcia.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-21, 16:26   #1010
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Prośba o biochemiczną analizę pianki do mycia twarzy "Puri -sensilium" "Pharmac

Z tej serii mialam zel myjacy, sklad mial chyba podobny, ale nie mam juz butelki, pamietam tylko, ze bylo to lagodne, ale wysuszalo.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-21, 17:11   #1011
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Żel do mycia twarzy BioBalans z kompleksem AHA, Ziaja:

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Sodium Cocoamphoacetate, Glycerin, Laureth-7 Citrate, Hydrolyzed Milk Protein, Propylene Glycol, Malid Acid, Inulin, Methyl Gluceth-20, Panthenol, Disodium EDTA, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol , Parfum, Linalool, Limonene, Citric Acid.

czy ten 'kompleks AHA' to wymysł producenta, czy naprawdę coś w tym żelu jest?

Edytowane przez fuksjaa
Czas edycji: 2007-05-22 o 06:26
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-21, 17:56   #1012
Mousse
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 21
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście mam po tej piance lekko napiętą skórę.

Mam jeszcze próbki emulsji "Cetaphil Emulsja" o składzie:

Purified Water, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Plalmate, PEG-7 Glycerol Cocoate, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Acrylates/Steareth-20 Methacrylate Copolymer, Glycerin, Sodium Laureth Sulfate, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Masking Fragrance, Panthenol, PEG-60, Hydrogenated Castor Oil, Disodium ETDA, Methylparaben

Nie wiem czy ona jest bardziej nawilżająca. Troszkę lepiej ją znoszę.

Chciałam jeszcze spytać się o ocenę kremów: z firmy "Iwostin", "Intensywny krem nawilżający" o przedłużonym działaniu z SPF 20, o "Screen-sensilium" (krem ekran ekstremalna ochrona) z "Pharmaceris" i z tej samej firmy "Intensywny krem wybielający- Albucin -Maxima".

Wiem, że dwa pierwsze kremy BYŁY zanalizowane na forum, ale w przypadku "Iwostinu" osoba prosząca o analizę niezbyt dokładnie podała składniki. Ktoś pisał, że woda z Iwonicza potrafi uczulać. Nie jest to krem, ktory mnie zachwyca. Tak samo jak "Screen - sensilium". W tym drugim przypadku "narzekano" tu na forum na jeden składnik. Mianowicie na Diazolidinyl Urea (podrażnia). Wątpliowści budził też "Polyacrylamide".

Nie mam skąd skopiować składów tych kremów, a nie dam rady ich wypisac. To multum trudnych nazw chemicznych pisanych drobnym maczkiem.
Mousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-21, 22:55   #1013
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Jezeli masz dostep do skladow tych kremow to po prostu je wpisz

Druga sprawa,prosilam juz wielokrotnie by nie tworzyc pojedynczych watkow w celu analizy kosmetykow-mamy jeden zbiorczy,ktory jest czytelny ponadto na gorze jest przyklejony post,w ktory wrzucamy na biezaco zanalizowane kosmetyki.

Jezeli Polyacrylamide jest wysoko w skladzie to wogole dalabym sobie spokoj z takim kosmetykiem a Diazolidinyl Urea to jeden z konserwantow-wystraczy przejrzec watek poniewaz te skladniki dosc czesto pojawiaja sie w kosmetykach

Fuksjaa to jest zel z serii BioBalans?jezeli tak to wyedytuj post i dopisz ale tak mi sie wydaje,ze to jest wlasnie to.
Zawiera kwas jablkowy i to jest wlasnie ten kompleks kwasow AHA

Mowiac szczerze to odpuscilabym sobie ten zel a wolalabym uzywac Effaclar K w kremie tymbardziej,ze nie przemawia do mnie zel do mycia twarzy z kompleksem AHA,ktory moze dodatkowo wysuszac i nie daj boze dostanie sie do uczu.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-21, 23:58   #1014
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Continuous rescue antioxidant moisturiser

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość

Continuous rescue antioxidant moisturiser Clinique
Tez jestem ciekawa opinii o tym kremie

Z antyoksydantow to widze:
tocopheryl acetate - wit.E
niacinamide- wit.PP
ferulic acid
ekstrakt z soi tez jest antyoksydantem - tylko nie wiem, czy w tej postaci - laurdimonium hydroxypropylhydrolyzed soy protein
aminopropyl ascorbyl phosphate - jakas forma wit.C

Nawilzacze:
gliceryna
sodium hyaluronate
butylene glycol
mannitol,składowa polisacharydów NMF
sorbitol, składowa polisacharydów NMF

To tyle na moje laickie oko.
Pewnie w wyciagach z tych roslin jeszcze cos siedzi. Ale ogolnie sklad bez podejrzanych polyarcylamide lub formaldehydow, alkoholu denat.

Ciekawam opinii naszych Moderatorek
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-22, 00:02   #1015
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Powiem tylko tyle,nie wart swojej ceny Sklad moze i ciekawy,pytanie tylko ile tych wartosciowych skladnikow tam jest tak naprawde.
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-22, 00:06   #1016
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez thanatos Pokaż wiadomość
Powiem tylko tyle,nie wart swojej ceny Sklad moze i ciekawy,pytanie tylko ile tych wartosciowych skladnikow tam jest tak naprawde.
Tak wlasnie podejrzewalam No coz nadzieja matka ....
Chyba jednak zostane przy Active C (i wiadoma ilosc i postac wit.C) + filtry.
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-22, 07:27   #1017
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Byłam u dermatologa ze swoimi naczynkami i poleciła mi kupić dobry, apteczny krem i wiem, że w wątku jest dużo opisów dotyczących Avene i La Roche Posay, ale proszę oceńcie, który lepiej obkurcza i łagodzi zaczerwienienia.
Szczerze pisząc, pomimo tego, że mam tendencję do zapychania, to chyba to zniosę, o ile przestanę wyglądać jak czerstwa i rumiana chłopka

1. Avene - Diroseal
Skład: Aqua, capriylic/capric triglyceride, avene aqua, paraffinum liquidum, glyceril stearate, PEG-100 stearate, squalane, glycol montanate, PEG-40 hydrogenated castor oil, BHT, butylparaben, carbomer, CI17200, dextran sulfate, disodium EDTA, CI42090, hesperidin methyl chalcone, phenoxyethanol, propylparaben, retinal, triethanolamine

2. La Roche Posay - Redermic
Skład: aqua, talc, isononyl isononaoate, glycerin, cyclohexasiloxane, alcohol denat, niacinamide, cetyl alcohol, shea butter, PEG-100 stearate, glyceryl stearate, ascorbyl glucoside, stearic acid, sodium carbomer, glycolipids, caffeine, sodium citrate, tocopheryl acetate, citric acid, xanthan gum, myristic acid, palmitic acid, CI 19140/Yellow 5, CI 42090/Blue 1, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben

Nie ukrywam, że do kompletu chciałam jeszcze dodać SVR Rubialine, ale nigdzie nie mogę znaleźć jego składu
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-22, 08:01   #1018
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez thanatos Pokaż wiadomość
Powiem tylko tyle,nie wart swojej ceny Sklad moze i ciekawy,pytanie tylko ile tych wartosciowych skladnikow tam jest tak naprawde.
Takie pytanie możemy zadać sobie przy każdym kremie, bo nigdzie nie piszą ile czego jest. Ogólnie dużo tau składników roślinnych i to mi się podoba? Ciekawa jestem jak z konserwantami?
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-22, 08:55   #1019
Mousse
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 21
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

[QUOTE=Hexxana;4400539]Jezeli masz dostep do skladow tych kremow to po prostu je wpisz

Druga sprawa,prosilam juz wielokrotnie by nie tworzyc pojedynczych watkow w celu analizy kosmetykow-mamy jeden zbiorczy,ktory jest czytelny ponadto na gorze jest przyklejony post,w ktory wrzucamy na biezaco zanalizowane kosmetyki.

Jezeli Polyacrylamide jest wysoko w skladzie to wogole dalabym sobie spokoj z takim kosmetykiem a Diazolidinyl Urea to jeden z konserwantow-wystraczy przejrzec watek poniewaz te skladniki dosc czesto pojawiaja sie w kosmetykach

Dzięki za odpowiedź. Wczoraj byłam pierwszy raz na tym forum i nie bardzo wiedziałam, gdzie mam dołączyć. Tak myślałam, ze zrobię coś źle. Przepraszam.

Nie mam już opakowań tych kremów. Sama sobie zanalizowałam kiedyś "Screen-Sensilum", choć nie znalazłam wszystkich nazw składników tu w słowniczku. Po raz pierwszy w zyciu używam kremów z filtrami. Kupiłam ten z "Pharmaceris" i ten z "Iwostinu". Nie miałam pojęcia, że można i trzeba ! zwracać uwagę na skład. "Screen-sensilium" ma sporo konserwantów, przeszło pięć. Polyacrylamide jest bardziej przy końcu składu, choć nie na samym. Jest bardzo lepki, bo ma i masło shea i caprylic/Capric Triglceride. Jesli chodzi o filtry to ma Parsol MCX, Parsol 1789 i dwutlenek tytanu. Generalnie nie kupiłabym już tego kremu, ale teraz nie mam wyjścia i muszą trochę go poużywać. Mam niewielkie przebarwienia, których muszę się pozbyć i muszę dodatkowo chronić moją skórę filtrami 50. Dermatolog nie przepisał mi maści, ale poradził kupić kremy w aptece. Kupując kierowałam się niższą cene. Zresztą po raz pierwszy kupowałam jakikolwiek krem z filtrami. Niestety kosmetyki np. "Biodermy" były bardzo drogie. Mam na myśli krem wybielajacy, który sadząc po próbce ma kremową, nie żrącą konsystencję. "Intensywny krem nawilżajacy" z "Iwostinu" ma tylko filtr SPF 20, rozprowadza się dość dobrze, choć jak ktoś go analizował to nie był zachwycony jego składnikami nawilżającymi.

Kupujący innym razem krem z filtrami muszą jednak zmienić markę. Szukam też dobrego kremu nawilżajacego (kiedyś byłam mile zaskoczona próbką kremu "Nutrologie" z Vichy, jedynką). Do tej pory ufałam opisom na pudełkach. Po wizycie na tym forum już chyba nie będę. Jednak skład jest ważny. I znajomośc tego skłądu. Sam zakup w aptece nie oznacza, że dostaję produkt wysokiej jakości. Pozdrawiam.

Edytowane przez Mousse
Czas edycji: 2007-05-22 o 09:24
Mousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-22, 14:58   #1020
papatka01
Przyczajenie
 
Avatar papatka01
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 15
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Mam prośbę o rozszyfrowanie składów kremów. Co nawilży, co zapcha, co może uczulić, jakie są tu wyciągi roślinne, czy są silikony... Proszę o rozebranie składników na czynniki pierwsze ponieważ bardzo zależy mi na dokładnych informacjach. Krem Vita Sensilium był już analizowany, ale zmieniła się szata graficzne i zmienił się skład (pewnie niestety ). Kończy mi się ostatnie opakowanie i jestem zmuszona kupić jakiś inny nawilżacz. Mam wrażliwą cerę i na domiar złego bardzo opornie wchłania się większość kremów. Zastanawiam się nad tymi:

Lirene Dermoprogram, Cera Wrażliwa: krem intensywnie nawilżający DUO-C:
Aqua, Cetearyl Alkohol, Paraffinum Liquidum, Isohexadecane, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dimethicone, Methyl Gluceth-20, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Ceteareth-20, Methyl Glucose Sesquistearate, Glyceryl Polyacrylate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Tocopheryl Acetate, BHA, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Lecithin, Alkohol Denat., Xantan Gum, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid.

Lirene Dermoprogram, Aqua: delikatny krem nawilżająco-ochronny:
Aqua, Paraffinum Liquidum, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Soybean (Glycine Soya) Oil, Allantoin, Sodium Lactate, Sodium PCA, Sodium Polyacrylate, Corn (Zea Mays) Extract, BHA, Fructose, Niacinamide, Urea, Inositol, Lactic Acid, Glycine, Arnica (Arnica Montana) Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol.

Dr Irena Eris, Pharmaceris A: Vita Sensilium- krem głęboko nawilżający:
Aqua, Canola (Canola) Oil, Octocrylene, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Sucrose Distearate, Methyl Gluceth-20, Cyclomethicone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Sucrose Stearate, Xanthan Gum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Allantoin, CI 77820, Pentylene Glycol.
papatka01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:13.