Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-12, 23:13   #3181
ziiaba
Przyczajenie
 
Avatar ziiaba
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
GG do ziiaba
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Mnie sie ten skłąd podoba - jak na żelową formułę to ograniczyli do minimum wszelkie syntetyczne "zapchajdziury". Mozesz go uzywac z AD, nie ma w nim nic coby sie kłóciło z kwasami.

Aha, nie dla uczulonych na rumianek.
Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź! Będę teraz robiła test rumiankowy. Nie do końca wiem jak się za to zabrać... Myślicie, że przyłożenie herbatki rumiankowej np na zadrapanie i obserwowanie reakcji skóry jest dobrą metodą??? Na pewno jest to tańsze niż kupno kremu
ziiaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-13, 16:11   #3182
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez malgos_t Pokaż wiadomość
Proszę o analizę kremu (dostałam go w aptece jako gratis do magnezu i nie jestem czy nie będzie zapychał)
Editt Cosmetics, Natural cream ph 5,5 with aloe vera witamins A+C
AQUA
STEARYL ALKOHOL,
CETYL ALKOHOL
PARAFINUM LIQUIDE
PROPYLHYRISTATE
WASELIN
PROPYLENGLICOL
PARFUM
METHYLPARABEN
PROPYLPARABEN
BUTHYLPARABEN

Niestety skład jest dość niewyraźnie napisany i nie wiem czy nie zrobiłam literówek. Kosmetyk za darmo i te parabeny to pewnie nic dobrego, ale chciałabym się upewnić czy mogę go z czystym sumieniem używac do rąk zamiast na twarz.
Pozwolę sobie zabrać głos bo też dostałam ten krem jako gratis, ale na moje oko to zwykły bubel - zero witamin, zero aloesu, popularne alkohole tłuszczowe [natłuszczenie, nawilżenie, wygładzenie]- ale nic więcej. Lepiej zainwestować 6 zł w Pollenę Malwę z melisą


I jeszcze się przypomnę [bo niestety nie radzę sobie z odszyfrowaniem ]
Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Poproszę o analizę kremiku Ziaja, Aretina Q, Krem poranne wygładzanie, pod kątem substancji przeciwzmarszczkowych oraz filtrów [producent twierdzi, że są fotostabilne]. Co w tym kremie może podrażniać oczy? [w recenzjach jest na to wiele skarg]

Skład: Aqua, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Glycerin, Decyl Oleate, Octyldodecanol, Trifolium pratense, Dimethicone, Glycine Soja (Soybean) Oil, Retinol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Ubiquinone, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum

I jeszcze jedno pytanie, ogólne, odnośnie kremów z retinolem - czy po ich zastosowaniu konieczne jest dodatkowe nakładanie filtrów czy też może ich formuły opracowane są tak, że nie jest to niezbędne?
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-13, 16:17   #3183
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Puder w kamieniu Constance Carroll

Drobnoziarnisty puder wzbogacony jedwabiem naturalnym i zmieszany z nawilżaczami. Zawiera: jedwab naturalny, wit. E i filtryprzeciwsłoneczne UVA i UVB.

talk, stearynian cynku, stearynian oktyloduodecylostearaoilu , oktan tokoferylu, jedwab naturalny, oktylometyksycynamonian, benzeofenon-3, oleinian izodecylu, izostearylo-neopentanian, izodecyloizonenian, perfumy, propyloparaben, metyloparaben [+/- CI 15850, CI 19140, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891, mica]

Prosilabym o analize pod kątem zapychaczy. Z góry bardzo dziekuje

Ja też sie przypomnę
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-13, 16:21   #3184
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Yolla Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy ktoś już o tym wcześniej wspomniał, ale tak samo jest z płynem micelarnym AA Face AQUAice , Płyn do demakijażu oczu i twarzy http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10757 i
AA Therapy Oczyszczanie i Tonizacja, Płyn micelarny do demakijażu oczu i twarzy http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19025
oczywiście ten drugi jest droższy - u mnie w aptece różnica 5 zł
Jak widać Oceanic ma bardzo brzydką praktykę...
A to dobre... Z tym, że tego drogeryjnego jest 200 ml, a AA Therapy 250 ml, więc różnica w cenie jest uzasadniona.
Takie same składy mają też żele z serii AA Help - do twarzy i pod prysznic. Możliwe, że różnią się proporcjami składników, np. w tym do ciała jest więcej detergentów czy składników natłuszczających. Trzeba by przeprowadzić testy :P
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-13, 17:27   #3185
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
A to dobre... Z tym, że tego drogeryjnego jest 200 ml, a AA Therapy 250 ml, więc różnica w cenie jest uzasadniona.
A na to, to nie zwróciłam uwagi to różnica w cenie faktycznie uzasadniona
dzięki mentha
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-13, 18:21   #3186
malgos_t
Raczkowanie
 
Avatar malgos_t
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: gdzieś na biegunie zimna :)
Wiadomości: 57
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

[quote='Estelle';6581372]Pozwolę sobie zabrać głos bo też dostałam ten krem jako gratis, ale na moje oko to zwykły bubel - zero witamin, zero aloesu, popularne alkohole tłuszczowe [natłuszczenie, nawilżenie, wygładzenie]- ale nic więcej. Lepiej zainwestować 6 zł w Pollenę Malwę z melisą


Dziękuję Estelle za odpowiedź . Tak też myślałam, że to nic dobrego, no właśnie gdzie te witaminy?
malgos_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-14, 11:41   #3187
silvergreen
Raczkowanie
 
Avatar silvergreen
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków/Katowice
Wiadomości: 447
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Wciąż szukam najlepszego filtra, i trafiłam na takie cuś.
Zależy mi na tym, żeby:
- dobrze chronił przed UVA i UVB
- nie zapychał
- można było używać na niego dowolnego pudru/korektora (czytałam że właśnie filtry Avene są dobre pod tym względem)
- i jeszcze czy krem dla dzieci nadaje się na twarz dla dorosłej osoby?

Wklejam skład - będę bardzo wdzięczna za analizę
Aha - jak tam jest napisane że niefotostabilny (to wklejam z Biochemii Urody) to czy znaczy że ogólnie filtr jest niestabilny czy tylko ten jeden składnik? Przejmować się tym w ogóle?

Avene SPF 40 mleczko dla dzieci, 100ml, nieperfumowane
avene aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, cyclomethicone, isodecyl neopentanoate, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, glycerin, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbuthylphenol, aqua, glyceril stearate, potassium cetyl phosphate, stearyl alcohol pvp/eicosene copolymer, butylparaben, decyl glucoside, disodium EDTA, ethylparaben, isobuthylparaben, methylparaben, o-CYMEN-5-OL, phenoxyethanol, propylparaben, sorbic acd, titanium doxide , tocopheryl glucoside, triethoxycaprylylsilane, trimethoxycaprylylsilane, xanthan gum, zinc oxide
Filtry UV:
• Ethylhexyl methoxycinnamate (10%) UVB – niefotostabilny
• bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine (Tinosorb S - 5%) UVB/UVA
• Methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol (Tinosorb M - 3%)
• Titanium dioxide (0,1%) UVB/UVA II (fale krótkie)
• Zinc Oxide (0,1%) UVB/UVA
__________________
silvergreen jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-14, 18:59   #3188
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

balsam regenerujący do włosów Seboradin

aqua, cetearyl alkohol, cetrimonium chloride, propylene glycol and panax ginseng extract, soluble collagen, isopropyl myristate, raphanus nigra extract, parfum, castor oil, jojoba oil, citric acid

Coś zregeneruje?
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-15, 13:53   #3189
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
balsam regenerujący do włosów Seboradin

aqua, cetearyl alkohol, cetrimonium chloride, propylene glycol and panax ginseng extract, soluble collagen, isopropyl myristate, raphanus nigra extract, parfum, castor oil, jojoba oil, citric acid

Coś zregeneruje?
dołączam sie też go uzywam i sie zastanawiam nad nim dosc intensywnie ;P
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-15, 16:13   #3190
ollastar
Raczkowanie
 
Avatar ollastar
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Star super
Wiadomości: 335
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu składu tego kosmetyku z The Body Shop - Aloe Calming Facial Cleanser, szczególnie proszę o odpowiedź czy aloe barbadensis gel, który jest na początku składu nie zaszkodzi cerze naczynkowej,
skład:
water, aloe barbadensis gel, pentylene glycol, caprylic/capric triglycerides, elaeis guineensis ( palm ) oil, butylene glycol, cyclomethicone, glycerin, glyceryl stearate citrate, cetearyl alcohol, sorbitel, glyceryl stearate,orbignya oleifera ( babassu ) oil, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, xanthan gum, disodium phosphate.
ollastar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-15, 16:26   #3191
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Jeśli chodzi o Seboradin, to obstawiałabym dobroczynne działanie:
-ekstraktu z żeń-szenia [panax ginseng]
-ekstrakt z czarnej rzodkwi [raphanus nigra]
-olej jojoba
-olejek rycynowy
-inne składniki to typowy wsad odżywek do włosów mający na celu nawilżenie, natłuszczenie i wygładzenie.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-15, 16:48   #3192
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o analizę Kremobazy , Fitomed


Skład INCI: Aqua(Water), Trilaureth-4-Phosphate, Polyacrylacocoate, Glicerine, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Propylen Caprylic/Caprylic Triglyceride, D-Panthenol, C13-14 Isoparaffin, Sodium Hyaluronate, Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Laureth-7.
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-15, 17:51   #3193
Ajsun
Rozeznanie
 
Avatar Ajsun
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 901
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo proszę o analizę kremu Velvetin:

Aqua demi., Helix Aspersa Extract, Isopropyl Myristate, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Trietanolamine Lauryl Sulfate, Dimeticone, Trietanoloamine, Methyl Paraben, Propyl Paraben, Fragrances[Hydroxy-methylpentyl-cyclohexenecarboxaldehyde , Geraniol, 2-(4-Tert-Butylbenzyl) Propionaldehyde]



i jeśli mógłby go ktoś porównać do kremu Elicina byłabym wdzieczna:


• Śluz ślimaka Helix Aspersa Müller 80%
• Olej mineralny 6%
• Propylen Glycol 5%
• Kwas Stearynowy 3,3%
• Alkohol Cetylowy 3%
• Natrium Lauryl Sulfat 1,5%
• Konserwanty 1%
• Triethanolamine 0,2%

Ponoć krem Snail Garden jest wzbogacony o wyciąg z pszenicy i tak nie wysusza jak zwykłe kremy ze ślimaka. Czy pszenica ma takie właściwości czy to tylko reklama?
Nie mogę nigdzie znaleźć składu tego Snail Garden.

A jakby ktoś znalazł jeszcze jakieś inne kremy ze ślimaka i ich skład (dla porównania) to byłabym naprawdę wdzięczna.

Edytowane przez Ajsun
Czas edycji: 2008-02-15 o 20:04
Ajsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-15, 20:38   #3194
Perełka
Raczkowanie
 
Avatar Perełka
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 232
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy mogłby ktoś podać skład perfumowanego balsamu do ciała Moschino I Love Love?
Perełka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-15, 20:55   #3195
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy mogłabym prosić o analizę kremu pod oczy - Pollena Ewa, Eva Natura, Krem pod oczy i na powieki 25+ (nowa formuła):

Aqua, butyrospermum parkii, cetearyl octanoate, polyglyceryl-3 methylglucose distearate, caprylic/capric triglyceride, cetearyl isononanoate, paraffinum liquidum, linum usitatissimum, glycerin, euphrasia officinalis, xanthan gum/pectin/hydrolyzed vegetable protein/serine/arginine/proline, cetyl alcohol, hydroxypropyl starch phosphate, aloe barbadensis leaf juice, sodium polyacrylate, caprylic/capric trigliceride/sodium acrylates copolymer, hydrolyzed mallow protein, parfum, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, caffeine, peg-8/tocopherol/ascorbyl palmitate/ascorbic acid/citric acid, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol.

Efekt wg producenta: Widoczne spłycenie zmarszczek mimicznych, redukacja obrzęków i cieni pod oczami.

Chciałabym jeszcze prosić o analizę "nawilżajacego kremu na dzień spf 7" i aktywnego kremu na noc" z tej samej serii, ale niestety nie mogę znaleźć składu...
Może ktoś ma te kremy i mógłby podać ich skład?
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 14:32   #3196
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Oriflame, Sun Cream for kids, SPF 40

aqua (water), dicaprylyl carbonate, titanium dioxide, cocoglycerides, zinc oxide, polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate, glycerin, polyglyceryl-3 diisostearate, cera alba, alumina, zinc stearate, magnesium sulfate, phenoxyethanol, simethicone, propylparaben, methylparaben, disodium edta, tocopheryl acetate, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben.

Wydaje mi się, że niestabilne filtry jednak, ale może ktoś zerknie fachowym okiem?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 14:37   #3197
tamtam
Zadomowienie
 
Avatar tamtam
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 581
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

ziaja PRO
Krem nawilżający


Substancje aktywne
• kwas hialuronowy
• ekstrakt z lukrecji
• witamina E
• prowitamina B5 (D-panthenol)
INGREDIENTS/Składniki
Aqua (Water), Isopropyl Myristate, Dicaprylyl Ether, Glycerin, Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra Extract, Dimethicone, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Citronellol, Triethanolamine.


prosze o analize kremu. czy nada sie jako nawilzacz przy kuracji antytradzikowej(acnederm) ?
tamtam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 15:03   #3198
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
Oriflame, Sun Cream for kids, SPF 40

aqua (water), dicaprylyl carbonate, titanium dioxide, cocoglycerides, zinc oxide, polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate, glycerin, polyglyceryl-3 diisostearate, cera alba, alumina, zinc stearate, magnesium sulfate, phenoxyethanol, simethicone, propylparaben, methylparaben, disodium edta, tocopheryl acetate, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben.

Wydaje mi się, że niestabilne filtry jednak, ale może ktoś zerknie fachowym okiem?
Są tutaj tylko filtry mineralne, w związku z czym nie ma się co zdestabilizować. Krem przestanie chronić, kiedy się zetrze ze skóry, bo tworzy na niej warstwę, która odbija promienie jak lusterko.



Cytat:
ziaja PRO
Krem nawilżający
Aqua (Water), Isopropyl Myristate, Dicaprylyl Ether, Glycerin, Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra Extract, Dimethicone, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Citronellol, Triethanolamine.

prosze o analize kremu. czy nada sie jako nawilzacz przy kuracji antytradzikowej(acnederm) ?
Krem, co prawda, zawiera ten wyciąg z lukrecji, nawilżającą glicerynę, hialuronian sodu, panthenol i witaminę E, ale oprócz nich całą listę konserwantów i to z tych drażniących. Poza tym jest perfumowany i zawarto w nim składniki, mogące powodować powstawanie zaskórników i wyprysków (Sama będziesz wiedzieć, czy szkodzą Ci kosmetyki zawierające Isopropyl Myristate, Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate). Może to być ryzykowne dla uwrażliwionej kwasem skóry. Zawartość Polyacrylamide też nie jest powodem do radości - jeśli można, lepiej go unikać.
Chyba można znaleźć coś lepszego.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2008-02-16 o 15:42 Powód: dopisek
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 15:09   #3199
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez tamtam Pokaż wiadomość
ziaja PRO
Krem nawilżający


Substancje aktywne
• kwas hialuronowy
• ekstrakt z lukrecji
• witamina E
• prowitamina B5 (D-panthenol)
INGREDIENTS/Składniki
Aqua (Water), Isopropyl Myristate, Dicaprylyl Ether, Glycerin, Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra Extract, Dimethicone, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Citronellol, Triethanolamine.


prosze o analize kremu. czy nada sie jako nawilzacz przy kuracji antytradzikowej(acnederm) ?
dołączam do pytania choć kremu nigdzie jeszcze nie widziłam
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-16, 16:32   #3200
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Są tutaj tylko filtry mineralne, w związku z czym nie ma się co zdestabilizować. Krem przestanie chronić, kiedy się zetrze ze skóry, bo tworzy na niej warstwę, która odbija promienie jak lusterko.
czyli jeśli dopilnuję, że będę ciagle miała warstewkę, to powinien być okej, tak? i on jest chyba z tych co bielą, dobrze mi sie wydaje?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 17:10   #3201
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Właśnie tak Filtry mineralne bielą, bywają tłuste, mogą "zapychać pory" i - niestety - słabo chronią przed UVA. Z drugiej strony, są bezpieczniejsze niż chemiczne i dlatego poleca się je np. kobietom w ciąży, czy dzieciom (jak w tym przypadku).
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 17:57   #3202
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Od ok 2 miesięcy mam problem z wysuszoną skórą, w kilku miejscach stale jest ona taka, że własciwie można podrapać i lecą płaty Mam cerę mieszaną, z suchymi policzkami, na strefie T pojawiają się wypryski, NACZYNKOWĄ. Nakładałam w te miejsca grubą warstwę kremu, jednak to działa na krótko (na parę h) Stosuję maseczki, peeling enzymatyczny... I nic. Wygrzebałam na KWC dwa produkty, chciałam zapytać, czy coś pomogą? Oba mają dobre recenzje na KWC. Wstępnie już przejrzałam wiele, jednak odrzucałam zawierające trójglicerydy, parafinę czy isopropyle.

Najważniejsze jest dla mnie aby:
1- nie zapchaly,
2- nie podrażniły cery naczynkowej
3- coś nawilżyły


Oriflame, Optimals, Hydra Energy Booster Serum (Serum stymulujące nawilżenie)

Skład: Aqua, Butylene Glycol, Glyceryl Polymethacrylate, Glycerin, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Carbomer, Parfum, Urea, Sodium Pca, Panthenol, Sodium Hydroxide, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Trehalose, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Tocopheryl Acetate, PEG-35 Castor Oil, Methylparaben, Polyquaternium-51, Copper Aspartate, Zinc Aspartate, Manganese Aspartate, Magnesium Aspartate, Chondrus Crispus, Propylparaben, Chlorphenesin, Glucose, Ethylparaben, Butylparaben, Benzoic Acid, Isobutylparaben

Clarins, Huile Lotus (olejek na noc)

Skład: corylus avellana, geranium maculatum, parfum, rosmarinus officinalis, nelumbo nucifera, anthemis nobilis, salvia sclareae


Bardzo proszę o pomoc, bo już naprawdę nie wiem co zrobić, aby te skórki zniknęly A nie chce mówic, jak na tym wygląda podkład


EDIT: Przejrzałam wątek i ktoś wspominał, że Oriflame był już analizowany. Nie mogę jednak tego znaleść w tym wątku.


JEŚLI JEST TU KTOŚ ZNAJĄCY SIĘ NA TAKIM PROBLEMIE, CZY MÓGŁBY MI PORADZIC JAKIS PRODUKT, JEŚLI TE NIE BĘDĄ ZA DOBRE? Z GÓRY BARDZO DZIĘKUJĘ...
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 18:41   #3203
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Właśnie tak Filtry mineralne bielą, bywają tłuste, mogą "zapychać pory" i - niestety - słabo chronią przed UVA. Z drugiej strony, są bezpieczniejsze niż chemiczne i dlatego poleca się je np. kobietom w ciąży, czy dzieciom (jak w tym przypadku).
super, dziękuję to mam w razie czego deskę ratunku w postaci nieaptecznego filtra, bo w żadnych drogeria u mnie teraz nie mogę dostać stabilnych filtrów a aptecznych nie chcę, bo drogie.
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 18:46   #3204
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Ktore serum z vit c bedzie bardziej efektywne?
Ktore bedzie mniej drazniace pod wzgledem pozostalych skladnikow?
Ktore lepiej kupic?(cena jest taka sama)

My Chelle-the perfect c serum

Aqua, hamamelis extract, L-ascorbic acid (17%), wine phytoalexins, retinol/glycolic acid polymer complex, glycerol, L-castor oil, methyl glycol, ethyl alcohol, tangerine and grapefruit essential oils, CoQ10, lycopene, sandalwood essential oil, beta carotene, xanthan gum, D-beta glucosamine, D-beta fructan, amino-guanidine.

John Master organics vitamin c anti aging face serum

Water (Purified Deionized), Sea Algae Extract (Wild-crafted), Prunus Armeniaca (Apricot Kernel Oil*), Ascorbic Acid Polypeptide (Natural, Water-soluble Vitamin C), Oat Beta Glucan, Squalene (Olives), Extract of Urtica Dioica (Nettle*), Extract of Rosa Damascena (Rosebud*), Camellia Sinensis (Green Tea*), Vegetable Glycerin (*), Triticum Vulgare (Wheat Germ Oil*), Borago Officinalis (Borage Oil), Rosa Damascena (Rose Hydrosol*), Methylsilanol Mannuronate, Lecithin, Plant Phospholipids, Super Oxide Dismutase, Aloe Barbadensis (Aloe Vera Gel), Calophyllum Inophyllum (Foraha Oil), Essential Oils of Rosa Damascena (Rose*), Citrus Sinensis (Blood Orange*), Tilia Cordata (Linden*), Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate & Ascorbyl Palmitate (Vitamins A, C & E), Sodium Hydroxymethylglycinate, Glucose Oxidase, Lactoperoxidase (Natural Enzyme Preservatives), Potassium Sorbate, Xanthan Gum

bo bardzo mi zalezy
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 20:09   #3205
colds
Zakorzenienie
 
Avatar colds
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: WielkaPolska :)
Wiadomości: 6 710
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

mam kosmetyk.

Schwarzkopf professional Q10 BC bonacure hairtherapy.

przepisałam całą nazwę.
bo rozumiem tylko tyle, że jest to jakiś kosmetyk do włosów.
a konkretniej?
może któraś mi powie?

nie wiem czy w odpowiednim wątku napisałam.
__________________
colds jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 20:33   #3206
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez colds Pokaż wiadomość
mam kosmetyk.

Schwarzkopf professional Q10 BC bonacure hairtherapy.

przepisałam całą nazwę.
bo rozumiem tylko tyle, że jest to jakiś kosmetyk do włosów.
a konkretniej?
może któraś mi powie?

nie wiem czy w odpowiednim wątku napisałam.
Przepisz skład INCI z tyłu (Ingriedients) to może coś się dowiesz.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 21:47   #3207
ananke_2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 756
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ja dzisiaj mam pytania dotyczace trzech produktow. Pierwszy to krem na noc marki Yes To Carrots, nazywa sie C Through the Night, Night Moisturizing Cream for Dry to Sensitive Skin. Producent twierdzi, ze nie zawiera parabenow, zmiekcza, wygladza i ujedrnia skore, a to dzieki olejowi z nasion marchewki, soku z marchewki i ogorka. Czy jest rzeczywiscie cos warty? Czy nie zaszkodzi cerze naczynkowej? I czy nadaje sie dla skory po mikrodermabrazji? Ten sok z marchwi troche mnie martwi, czy nie bedzie barwic skory w brzydkie plamy?

Sklad: Spring water (Aqua), Daucus Carota (Carrot) Seed Oil, Daucus Carota (Carrot) Juice, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Isopropyl Myristate, Propylene Glycol, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Dead Sea Water (Maris Aqua), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Glycerin, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Disodium EDTA, Squalane, Caprylic/Capric Triglyceride, Peg-40 Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, Sorbitan Tristearate, Tocopheryl Acetate, Fragrance (Parfum), Ginko Biloba Leaf Extract, Hyaluronic Acid, Cucumis Sativa (Cucumber) Fruit Water, Hamamelis Virginiana Flower (Witch Hazel) Water, Camellia Sinensis (Green Tea) Extraxt, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Niacinamide, Spirulina Maxima Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Oil, Silt (Maris Limus), Imidazolidinyl Urea, Salicylic Acid, Punica Granatum (Pomegranate) Peel Extract

Drugie pytanie dotyczy kremu Auriga, Cernor XO pod oczy. Ma podobno rozjasniac cienie. Na KWC sa tylko 3 opinie, z ktorych jedna wizazanka slusznie zauwaza, ze krem zawiera alkohol i jego lepszym odpowiednikiem bylby zel z 3% wit.K Farmony. Co o tym myslicie?

Cernor XO:

Skład: Aqua, Alcohol, C12-C15 Alkyl benzoate, Caprylic capric triglycerides, Parafinum liquidum,Cyclomethicone, Glycerine, Lecithin, Sodium PCA, Mica, Phospholipids, Barium sulfate, Phytonadione oxide, Titanium dioxide, Polysorbate 20, Acrylate copolymer, Phenoxyethanol, Acrylate C10-C30 alkyl acrylate crosspolymer, Triethanolamine, Carbomer, Disodium EDTA, Propyl paraben, Methyl paraben, BHT, BHA


Zel Farmona, 3% wit K

Skład: aqua, aesculus hippocastanum, phospholipids, phytonadione, chondrus crispus, glycerin, panthenol, acrylates C10-C30 alkyl acrylate crosspolymer, allantoin, diazolidynyl urea, iodopropynyl butycarbamate, xanthen gum, carbomer, triethanolamine, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, parfum, edta, sodium hydroxide

I ostatnie pytanie. Czy ten zel z Farmony rzeczywiscie pomoze i na rumien i since pod oczami? Mozliwe to???
ananke_2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 22:35   #3208
connie
Zadomowienie
 
Avatar connie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam,

Mam prosbe o analize skladu pudru sypkiego Collistar silk effect. Czy sa w nim jakies szczegolnie zapychajace lub drazniace skladniki?

sklad: talc, calcium aluminum, borosilicate, nylon-12, mica, dimethicone, zinc oxide, methicone, tocopherol, silica, hyaluronic acid, parfum, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, benzyl salicylate, butyphenyl methypropional, hydroxycitronellal, coumarin, butylparaben, citronellol, eugenol, cinnamyl alcohol
+/- may contain: CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891, CI 15850, CI 77007
__________________
Wymiana
connie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-17, 11:15   #3209
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziewczyny ja zupełnie zielona jestem z biochemii.Mam szampon pokrzywowy nieznanej firmy Isabel-IntercilesiaSzampon pokrzywowy firmy ISABEL-Intercilesia McBride Polska,Strzelce Opolskie.
Skład szamponu:Aqua,SLS,Sodium Chloride,Cocamide DEA,Parfum,Soccus Urticae,,Citric Acid,Preservative,C.I.159 85,42090,19140.

ja się nie znam na tym:ale czy to sama chemia-skład jest krótki
prosze o pomoc
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-17, 16:33   #3210
dzwoneczek186
Rozeznanie
 
Avatar dzwoneczek186
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kevelaer, Niemcy
Wiadomości: 753
GG do dzwoneczek186
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Chcialabym zapytac czy ten tonik ma wlasciwosci zapychajace i w ogole czy sklad jest ok?
Norel, Arnika, Tonik ziołowy dla cer wrażliwych oraz z problemami naczynkowymi.
Produkt ten ma bardzo dobre oceny na KWC, stad zainteresowanie wlasnie tym tonikiem

Skład: aqua, glycerin, lecithin (and) panthenol (and) arnica montana ext. (and) tocopheryl acetate, polysorbate 20, phenoxyethanol (and) methylparaben (and) propylparaben (and) DMDM hydantoin, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, parfum, triethanoloamine, CI 42090, CI 19140

Chcialabym rowniez zapytac o produkt z kolorowki Nivea, a dokladnie podklad: ideal finish.
Oto sklad: Aqua, Cyclomethicone, Glycerin, Dimethicone, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Sodium CHloride, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Lauroyl Lysine, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Nylon-12, Talc, Tocopheryl Acetate, Lecithin, Sodium Polystyrene Sulfonate, Dimethicone Crosspolymer, Disteardimonium Hectorite, Butylene Glycol, Dimethiconol, Sodium Styrene/Acrylates Copolymer, Propylene Carbonate, Sodium Sulfate, Potassium Sorbate, BHT, Diazolidinyl Urea, Parfum, [+/- (Cl 77891, Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499, Cl 77007)]

Edytowane przez dzwoneczek186
Czas edycji: 2008-02-17 o 17:45
dzwoneczek186 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:51.