Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-11-25, 17:58   #571
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
A ten humektan nie powinien mnie zapchać Bo jak czytałam jego opis to jest przeznaczony raczej dla cery przesuszonej, suchej...
Nie mogę Ci zagwarantować, ze Cię nie zapcha, ale jest to krem (właściwie krem-żel, emulsja) o dość prostym składzie i wcale nie dla skóry przesuszonej, ale do normalnej lub suchej ze skłonnością do trądziku.
Ale jeśli masz cerę bardzo, bardzo skłonną do zapychania to proponuję nawilżający żel hialuronowy 1% - ten to cię na pewno nie zapcha.
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-30, 16:57   #572
blush
Zadomowienie
 
Avatar blush
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: najcieplejsze miasto :)
Wiadomości: 1 506
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Właśnie skończył mi się krem Hydraphase Legere, czy macie pomysł jaki inny krem ma podobne właściwości ale ciut niższą cenę??
Przeglądałam kwc i zastanawiam się nad Iwostinem nawilzającym, tylko martwi mnie w nim to , że ponoć niezbyt dobrze utrzymuje się na nim makijaż oraz że zapycha.
Macie jakieś pomysły?? Dodam, że cerę mam jak w temacie postu, tłustą i odwodnioną, do tego z przebarwieniami i wiecznie zmęczoną
__________________
blush jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-01, 10:42   #573
MagicDream
Raczkowanie
 
Avatar MagicDream
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Z domu xD
Wiadomości: 438
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewczyny pomocy
Mam 16 lat i mam bardzo tlusta skore...po umyciu swieci sie strasznie jak naloze krem (matujaco-nawilzajacy) to jest lepiej ale po godzinie juz jest tlusta i blyszczaca...Mam wagry,pryszcze od czasau do czasu (ale ostatnio coraz czesciej) na dodatek mam popekane naczynka i przebarwienie w okolocy nosa.... prosze was o rade
__________________
65...64...63...62...61...60...59 ...58...57




''Byles dla mnie wszystkim w co wierzylam...''
MagicDream jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-19, 19:40   #574
ruda-wiedzma
Raczkowanie
 
Avatar ruda-wiedzma
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 76
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Bardzo długo szukałam podkładu do mojej problematycznej cery i jedynym kosmetykiem, który się w tej roli sprawdził jest Blemish Balm Dr. Shrammek. I teraz mam pytanie - balsam ma w skladzie retinol - czy to wyklucza go ze stosowania z filtrami przy kuracji kwasowej? Dokładnego skladu niestety nie mam, posiłkuje się tylko tym co jest na ulotce informacyjnej...
ruda-wiedzma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-26, 10:58   #575
vanilienne
Raczkowanie
 
Avatar vanilienne
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 104
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

więc, czytałam już trochę na tym forum (zostało mi jeszcze forum biochemii kosmetycznej nijakiej p. basi?), ale chyba jednak potrzebuję kogoś, kto rozjaśni mi to do końca
mam 14 lat i chyba będę błogosławić moją kuzynkę do końca życia za pokazanie mi tego forum. filtrów nigdy nie stosowałam, nawet nie przypominam sobie, bym chodziła w lecie posmarowana jakimś kremem, do tej pory stosowanie jakikolwiek kosmetyków to była czarna magia - żel, tonik nivea visage. ale skoro do 18tki najważniejsze jest stosowanie filtrów (wiem, że potem też trzeba), to mam jeszcze 4 lata
cerę mam kiepską, tzn mieszana, dośc wrażliwa, naczynkowa, nie błyszczy się szczególnie, chyba, że ma gorsze dni niedawno strasznie ją podrażniłam (z własnej głupoty), ale wykurowałam to nanobase. teraz jest w porządku, mam skórę bardziej zaczerwienioną na jednym policzku - miałam tam więcej krost.
niedawno niestety na skórze pojawiły się wągry i zaskórniki, a pory błagają o pomoc.
mój plan jest następujący (tzn zarysy): effeclar k, maseczka aspirynowa, filtr avene spf 60 (chyba?), zorac (o ile dostanę), krem nawilżający: avene hydrance otpimale, argiletz, oliwka hipp, humektan, sudocream, diacneal, nanobase (jakoś mam do niego zaufanie ). oczywiście wszystko w rozsądnych ilościach najpierw przetestuję, poczytam jeszcze - ale chciałabym was zapytać, czy to odpowiednie dla mojej cery, jeszcze dość młodej? dziękuję z góry za odpowiedź, a zaraz biorę się do dokładniejszego czytania forum i przeglądania kwc
vanilienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-26, 14:20   #576
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez vanilienne Pokaż wiadomość
więc, czytałam już trochę na tym forum (zostało mi jeszcze forum biochemii kosmetycznej nijakiej p. basi?), ale chyba jednak potrzebuję kogoś, kto rozjaśni mi to do końca
mam 14 lat i chyba będę błogosławić moją kuzynkę do końca życia za pokazanie mi tego forum. filtrów nigdy nie stosowałam, nawet nie przypominam sobie, bym chodziła w lecie posmarowana jakimś kremem, do tej pory stosowanie jakikolwiek kosmetyków to była czarna magia - żel, tonik nivea visage. ale skoro do 18tki najważniejsze jest stosowanie filtrów (wiem, że potem też trzeba), to mam jeszcze 4 lata
cerę mam kiepską, tzn mieszana, dośc wrażliwa, naczynkowa, nie błyszczy się szczególnie, chyba, że ma gorsze dni niedawno strasznie ją podrażniłam (z własnej głupoty), ale wykurowałam to nanobase. teraz jest w porządku, mam skórę bardziej zaczerwienioną na jednym policzku - miałam tam więcej krost.
niedawno niestety na skórze pojawiły się wągry i zaskórniki, a pory błagają o pomoc.
mój plan jest następujący (tzn zarysy): effeclar k, maseczka aspirynowa, filtr avene spf 60 (chyba?), zorac (o ile dostanę), krem nawilżający: avene hydrance otpimale, argiletz, oliwka hipp, humektan, sudocream, diacneal, nanobase (jakoś mam do niego zaufanie ). oczywiście wszystko w rozsądnych ilościach najpierw przetestuję, poczytam jeszcze - ale chciałabym was zapytać, czy to odpowiednie dla mojej cery, jeszcze dość młodej? dziękuję z góry za odpowiedź, a zaraz biorę się do dokładniejszego czytania forum i przeglądania kwc

Za dużo tego wszystkiego,jesli masz naczynkową cere to zrezygnuj napewno z diacneala,zorac tez moze podrazniac naczynka.
A po co Ci tyle nawizlaczy?? Zostałabym przy humektanie i nanobase.
Pamiętaj,ze w dzien bedziesz sie smarowac filtrem,wiec nawilzacze głownie pojda na noc.

Włącz jeszcze do pięlęgnacji jakis łagodny zel bez slsów(lista jest przypieta na górze biochemii)
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-26, 14:29   #577
vanilienne
Raczkowanie
 
Avatar vanilienne
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 104
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

cóż, wypisałam tyle nawilżaczy, zorac i diacneal, ponieważ nie wiem jak moja skóra zareaguje na te produkty, w razie czego użyję innych, tj. tych które napisałam + jeśli jeszcze jakieś znajdę - nie zamierzam stosować wszystkiego w tym samym czasie.
poza tym, moja skóra jest dość... kapryśna? na nanobase nie reaguje już tak dobrze - ot, nawilża i natłuszcza ale rano czasem budzę się z różowym policzkiem, dlatego poszukam jeszcze innych kremów - np. xerial 5 też wydaje się w porządku.

właśnie szukam żelu, a czy jako tonik dobry byłby płyn micelarny biodermy? z tego co czytałam, wiele wizażanek go sobie chwali
vanilienne jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-26, 16:26   #578
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez vanilienne Pokaż wiadomość
cóż, wypisałam tyle nawilżaczy, zorac i diacneal, ponieważ nie wiem jak moja skóra zareaguje na te produkty, w razie czego użyję innych, tj. tych które napisałam + jeśli jeszcze jakieś znajdę - nie zamierzam stosować wszystkiego w tym samym czasie.
poza tym, moja skóra jest dość... kapryśna? na nanobase nie reaguje już tak dobrze - ot, nawilża i natłuszcza ale rano czasem budzę się z różowym policzkiem, dlatego poszukam jeszcze innych kremów - np. xerial 5 też wydaje się w porządku.

właśnie szukam żelu, a czy jako tonik dobry byłby płyn micelarny biodermy? z tego co czytałam, wiele wizażanek go sobie chwali

Płyn micelarny to nie tonik a ten micel jak najbardziej jest w porządku.
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 19:49   #579
anusia1790krk
Przyczajenie
 
Avatar anusia1790krk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9
Question jakie kosmetyki do cery tłustej??

PYTANIE DO WSZYSTKICH WIZAZANEK::conf used:
Przetestowałam juz chyba pół sklepów typu rossman czy firlit jak chodzi o kosmetyki do pielęgnacji cery tłustej. Ale wszystko po jakimś nie długim czasie przestaje "działać". Czy wy też miałyście taki problem?? Jak sobie z nim poradziłyście?? Piszcie POMOCY

Pozdrawiam was
anusia1790krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 20:06   #580
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: jakie kosmetyki do cery tłustej??

Może za bardzo przesuszyłaś skórę tymi drogeryjnymi preparatami i w efekcie przesuszenia produkuje więcej łoju

Próbowałaś oliwki hipp?? Wiele osób chwali sobie ją na tłustą skóre.

Tez mam tłustą skóre,ale juz przestałam z nią walczyć,bo z naturą nie wygram,staram sie ją nawilzać(humektan,hipp,li pobase) uzywam tez kwasów i filtrów i nie jest źle

Aha jeszcze mi się przypomniało o kremie matującym biodermine,nie używałam goale podobo jest całkiem sensowny.
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-09, 07:58   #581
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: jakie kosmetyki do cery tłustej??

Polecam zaprzyjaznic sie z wyszukiwarka
Watki lacze
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-26, 17:03   #582
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Mam cerę mieszaną i walczę z trądzikiem szukam kremu z filtrem.Stosowałam już Iwostin 40 i Iwostin intensywnie nawilżający spf 20,ale mnie zapychały i były zdecydowanie zbyt ciężkie

Czy Pollena-Ewa, Eva Natura Komfort Młodej Skóry 18+, Krem nawilżająco - matujący SPF7 to dobry krem z filtrem
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16879
tzn czy te filtry są stabilne ?
to czy nie zapycha sama będę musiała przetestować
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-27, 10:53   #583
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

kaledonia Polenna-Ewa nie ma stabilnych filtrów.
Szukaj tutaj:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/kategoria.php?kat=155
i w wątkach na ten temat.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-27, 14:35   #584
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ale te filtry nie są do tłustej i trądzikowej skóry! Szukam czegoś o lekkiej konsystencji,co nie zapycha i nie jest gęste jak tynk!Jest coś takiego w ogóle?
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-27, 22:41   #585
tomama
Witchdoctor
 
Avatar tomama
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 990
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ale te filtry nie są do tłustej i trądzikowej skóry! Szukam czegoś o lekkiej konsystencji,co nie zapycha i nie jest gęste jak tynk!Jest coś takiego w ogóle?
A może wielokrotnie plecana na forum emulsja Avene? Ma dość lekką konsystencję
__________________
Kramik
tomama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 07:42   #586
MariaW79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 42
GG do MariaW79
Dot.: Cera Odwodniona

Cytat:
Napisane przez piekna_mery Pokaż wiadomość
moniga nie mam przekonania do Vichy, stosowalam juz kilka kosmetykow tej firmy i jakos nie bylam z nich zadowolona

L_V masz racje ze to badanie mialo na celu promocje kosmetykow roznych firm (dostalam min. probki Soraii , La roche, Vichy). Skorzystam z Twojej rady i kupie na noc krem Avene Hydrance Optimale Legere.

Mam do Was jeszcze jedno pytanie:
Chcialabym kupic mamie krem do cery z rumieniem, rozszerzonymi naczynkami, suchej (generalnie bardzo problematycznej), najlepiej także przeciwzmarszczkowy? Jaka serie/krem polecacie? Mama ma 50 lat.
Proponuję wlączy jeszcze pielęgnację "od wewnatrz". Same kosmetyki nie wystarczą, skórę należy odżywiac i dowartościowywac od środka, a poniewaz nasza dieta przewaznie jest uboga w takie produkty, jak tluste ryby morskie, warzywa strączkowe i zboża, nalezy lykac kapsulki z ojlejem wiesiolka z NNKT oraz Capivit Hydricontrol. Dzialają rewelacyjnie, wiesolek ma cudowne dzialanie na większosc naszych organów, na prace hormonów, wspomaga dzialanie cilka zóltego i produkcje progesteronu, wiec jest dobry dla kobiet mających problemy z zajsciem w ciąże i ma zbawienne dzilanie na wszelkie problemy skórne. W polaczeniu z capivitem skór po miesiącu zaczyna wyglądac gladko, elastycznie i bez przesuszeń plaszcza hydro-lipidowy regeneruje sie od wewnatrz i o to chodzi a kosmetyki wspomagają i utrwalają ten proces Pozdrawiam
__________________
MariaW79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 09:42   #587
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ale te filtry nie są do tłustej i trądzikowej skóry! Szukam czegoś o lekkiej konsystencji,co nie zapycha i nie jest gęste jak tynk!Jest coś takiego w ogóle?

Sprobuj La Roche Posay Dermo-Pediatrics..jest w miare lekki..pomimo ze zostawia odrobine tlusta warstwe, ma w skladzie alkohol rowniez, co mi np nie przeszkadza i zapychania nie zauwazylam a po np filtrze Avene ktory jest podobniez typowo do tradzikowej cery zauwazylam ze pozapychal pory (Avene Cleanance Solaire)
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 10:47   #588
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Podłączam się pod pytanie.Czy Dermo-Pediatrics nie podrażni naczynek które posiadam?Mam tłustą cerę ale na nosie dużo pajączków
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 11:01   #589
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Cera Odwodniona

Cytat:
Napisane przez MariaW79 Pokaż wiadomość
Proponuję wlączy jeszcze pielęgnację "od wewnatrz". Same kosmetyki nie wystarczą, skórę należy odżywiac i dowartościowywac od środka, a poniewaz nasza dieta przewaznie jest uboga w takie produkty, jak tluste ryby morskie, warzywa strączkowe i zboża, nalezy lykac kapsulki z ojlejem wiesiolka z NNKT oraz Capivit Hydricontrol. Dzialają rewelacyjnie, wiesolek ma cudowne dzialanie na większosc naszych organów, na prace hormonów, wspomaga dzialanie cilka zóltego i produkcje progesteronu, wiec jest dobry dla kobiet mających problemy z zajsciem w ciąże i ma zbawienne dzilanie na wszelkie problemy skórne. W polaczeniu z capivitem skór po miesiącu zaczyna wyglądac gladko, elastycznie i bez przesuszeń plaszcza hydro-lipidowy regeneruje sie od wewnatrz i o to chodzi a kosmetyki wspomagają i utrwalają ten proces Pozdrawiam
A czy Capivit nie będzie zły dla skóry mieszanej? Bo z tego co słyszałam, to on natłuszcza cerę a tego raczej nie potrzebuję..

A wiesiołka gdzie można dostać? W aptece myślisz, że kupię?
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-29, 13:46   #590
MariaW79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 42
GG do MariaW79
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

zajrzyj tutaj

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=117249

obydwa kupisz w aptece, wlasciwosci natluszczające są minimalne, bo chodzi glównie o wyrównanie gospodarki wodno - lipidowej, z która skóra mieszana i tlusta ma problem. Poniewaz czesto nasza tlusta skóre traktujemy niestety alkoholami i innymi specyfikami albo w ogóle niczym skóra jest przesuszona, szczypie, po umyciu twarzy masz wrazenie ściągania, zwlaszcza na policzkach i żuchwie. Kremy same niestety tutaj nie wystarcza
__________________
MariaW79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 18:44   #591
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziękuję
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 19:39   #592
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Podłączam się pod pytanie.Czy Dermo-Pediatrics nie podrażni naczynek które posiadam?Mam tłustą cerę ale na nosie dużo pajączków

Przy codziennym stosowaniu może podrażnić. Używam go na razie mimo to, bo ostatnio nie mogę znaleźć lepszego filtra.
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-31, 14:21   #593
julkast6
Raczkowanie
 
Avatar julkast6
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Haga
Wiadomości: 74
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam serdecznie

Duzo czytalam na wizazu o kwasach, filtrach itp. postanowilam wziac sie za siebie i zminic zle nawyki w pielegnowaniu mojej cery.
Mam 30 lat, cera mieszana, ciagle problemy z cera, niedoskonałosci, zaskóniki na nosie pozostalosci po bolacych krostach, do tego troche popekanych naczynek ( policzki i nos )
Doradzcie co stosowac zeby poprawic kondycje swojej cery
Do tej pory używalam cleanance zelu do mycia twarzy dwa razy na dzien, krem dermedica na dzien i na noc i to wszystko. Blagam pomożcie, chcialam zaczac od diacnealu avene ale mam te naczynka wiec nie wiem czy moge, jesli nie to co w takim razie ?
myslalam zeby zakupic krem nuxe z kwasami na noc , ale czy to nie za malo? na dzien filtry avene ? a czym jeszcze potraktowac noca moja twarz ??????
\pozdrawiam serdecznie i z gory dziekuje za pomoc
julkast6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-31, 14:44   #594
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

O, to mamy podobny profil cery i lat:P
Może co drugą- trzecią noc acne-derm na miejsca problematyczne (acne derm zawiera kwas azelainowy, który w przeciwieństwie do glikolowego, zawartego w stężeniu 6% w Diacnealu, nie szkodzi na naczynka), albo Effeclar (z kwasem salicylowym, na naczynka nie szkodzi)- z moich doświadczeń acne derm złuszcza i leczy niedoskonałości znacznie skuteczniej, ale przedawkowany może podrażnić skórę. Effelclar jest łagodniejszy, ale mniej skuteczny, choć to może być kwestia osobnicza. na dzień krem z filtrem- to konieczne ptrzy używaniu kwasów- lepiej stabilnym- np. Klorane mleczko, które mojej zapychającej się cerze robi doskonale Jeśli nie chcesz stosować blokerów, to od biedy może być coś z mniejszym filtrem, np. Avene Antirouges spf 10(w lecie odpada, przy kwasach i silnym promieniowaniu UVB wskazany jest bloker).W te noce, które nie stosujesz kwasów proponuję coś z witaminą C (juvit- musisz sprawdzić, czy Ci nie zapcha porów, mi robi doskonale), lub Flavo-C 15%. Najlepiej co 3 dni taką dawkę wit C- rozjaśnia naczynka, stymuluje syntezę kolagenu, jest oprócz retinoidów jedynym udowodnionym składnikiem naprawdę działającym na skórę właściwą przeciwzmarszczkowo. W pozostałe noce (czyliw noce nie kwaszące się i bez wit C:P wiem, że trochę mącę:P)- jakoś łagodny nawilżacz, nietłusty a nawilżający (np. humektan)- albo coś stricte na naczynka, np. Rubialine SVR (nie zapycha, b. lekki).
No, chyba że jesteś zdecydowana używać retinoidy- ja nie jestem ich fanką, uważam, że mamy na to czas, ale to zależy od kondycji Twojej skóry. Przy stosowaniu pochodnych wit A nie możesz być w ciąży, karmić piersią i wolno Ci zajść w ciążę dopiero po 3 miesiącach od zaprzestania ich stosowania.
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-31, 16:30   #595
julkast6
Raczkowanie
 
Avatar julkast6
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Haga
Wiadomości: 74
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Zapomnialam dodac ze karmie piersia:-( czyli odpada mi stosowanie wit A? czyli kon kretnie jakiego preparatu?
julkast6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-31, 16:56   #596
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Retinoli i retinaldehydów, a więc na pewno Diacnealu (zawiera retinaldehyd w stężeniu 0,1%). No ale o retinoidach tylko wspominałam, bez wymiany konkretnych preparatów. A z preparatów, które wymieniłam- no cóż, są różne głosy o stosowaniu filtrów chemicznych podczas karmienia piersią. Podobno filtry tzw. przenikające przechodzą do mleka matki. Są to cztery filtry chemiczne: 4-Methylbenzylidene Camphor,
Benzophenone-3,
Octyl Dimethyl PABA,
Octyl Methoxycinnamate (czyli Ethylhexyl Methoxycinnamate)- ten ostatni obecny w mleczku Klorane. Najbezpieczniejsze dla karmiących są filtry mineralne. Niestety, mają skłonności do zapychania porów. Fajny filtr mineralny, bezpieczny w czasie karmienia, ma SVR- w kompakcie- nazywa się SVR 50 compakt, nakładasz to na krem. W czasie karmienia różnie też piszą o acne-dermie- na ulotce tego kremu jest napisane, że MOŻE przechodzić do pokarmu kobiecego, zaś w Indeksie Leków 2007r. napisane jest, ze nie ma przeciwwskazań do używania go w czasie ciąży (o laktacji nie piszą). No ale wiadomo- zawsze na ulotce napiszą, że dana substancja może przechodzić, a badań nikt nie robił. Z drugiej strony, ulotka zawiera wszystkie znane dane o leku i stanowi podstawę prawną w razie ewentualnych roszczeń. Ja w trakcie laktacji czasem (rzadko) się smarowałam (nie na całą twarz, tylko na miejsca z wyprayskami). Może lepszy jednak będzie Effeclar.
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-01, 23:29   #597
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Smile Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Przy codziennym stosowaniu może podrażnić. Używam go na razie mimo to, bo ostatnio nie mogę znaleźć lepszego filtra.

Dzięki za odpowiedź.A czy próbowałaś może tej emulsji? http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20790
Chciałabym ją wypróbować ale niestety nie mogę nigdzie zdobyć próbek.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 12:30   #598
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Tak- stosowałam ją przez miesiąc. Cudownie nawilża, ale zapchała mnie katastrofalnie (zaskórniki i grudki na czole i policzkach). Stawiam, że to ethylhexyl palmitate- uznawany za substancję zapychającą pory np tu: http://www.zerozits.com/Articles/acn...e/article6.htm
to strona dość wiarygodna pod względem składników komedogennych i podrażniających.
Poza tym ta emulsja ma wysoko w składzie ethylhexyl methoxycinnamate, który przenika do pokarmu kobiecego
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 21:01   #599
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wholelottalove Pokaż wiadomość
Tak- stosowałam ją przez miesiąc. Cudownie nawilża, ale zapchała mnie katastrofalnie (zaskórniki i grudki na czole i policzkach). Stawiam, że to ethylhexyl palmitate- uznawany za substancję zapychającą pory np tu: http://www.zerozits.com/Articles/acn...e/article6.htm
to strona dość wiarygodna pod względem składników komedogennych i podrażniających.
Poza tym ta emulsja ma wysoko w składzie ethylhexyl methoxycinnamate, który przenika do pokarmu kobiecego

Dziękuję za odpowiedź.W takim razie dam sobie z nią spokój,pozostanę przy Antku CF a poszukam sobie jeszcze próbek Antka LV.Może będzie trochę lżejszy od CF.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-10, 11:10   #600
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam
ja ostatnio mam mała katastrofe z moją cera


moim problemem są wągry ;/ na brodzie, nosie i jego okolicach, na czole ... po bokach twarzy mam rowniez mało ciekawe przebrawienia, wygladające jak piegi, ale piegi w takich miejscach ?
pryszcze? zawsze wyskakuja mi dokładnie w tych samych miejscach

no i za nic nie moge okreslic jaki mam typ skóry... po umyciu jest przesuszona, sciagnieta, uzywam obecnie zelu peelingujacego garniera przeciwko wągrom, chyba wysusza. uzywam tez tej bialej serii AA Help (zel do mycia twarzy na zmiane z tym garnierem) dla wrazliwcow o suchej skórze skłonnej do wyprysków, ale wydaje mi sie ze krem nawilzajacy mnie zapycha.
skora mi sie przetłuszcza, tzn zaraz po umyciu czuje, i nawet widze w lustrze, ze jest przesuszona, sciagnieta, ale po nałozeniu podkładu (jakiegokolwiek), po kilku godzinach swiece sie jak bombka choinkowa ... do tego wszystkiego mam strasznie jasna, blada cere, ktorej nienawidze, chcialabym sobie dodac troche kolorku, ale tak tu czytam jak Wy sie bronicie przed słoncem tymi filtrami... z solarium zrezygnowalam jakies 2 miesiace temu, a krem garnier skóra musnieta słoncem mnie zapychał ... wiec jestem przesuszonym , przetłuszczonym bledziochem z wągrami i przebarwieniami

prosze, polećcie mi jakieś oczyszczanie, krem, może maseczke, no i podkład koniecznie. pozdrawiam!
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:59.