Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-05, 20:38   #3001
Madzia14
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia14
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 510
GG do Madzia14
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Lalaith, Astro, zapisałam nazwy tych kremów i wybieram się na KWC. Mam na stanie Ziaję Calmę, więc chyba pójdzie na pierwszy ogień
a super-pharm niestety u mnie nie ma
__________________
Zatańczymy jak owady w zakurzonej żarówce, najlepiej na obcasach i po dużej wódce.
Wyjedziemy gdzieś za miasto, odwrócimy się plecami, będziemy się poznawać ustami i palcami...


studentka technologii chemicznej
Madzia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 22:19   #3002
mmajkaa3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 115
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

używałyście moze kremów z filtrem firmy DAX?
mało tego na KWC....
a posmarowałam się na dłoni i nie bieli byłby dla mnie super!!
mmajkaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 22:56   #3003
luumieree
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 25
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam,
poproszę o poradę, czy wybrane kosmetyki a właściwość ich stosowania jest dobrze dobrana przeze mnie. Chciałabym się upewnić, że stosuję wszystko tak jak należy, by oczywiście osiągnąć jak najbardziej zadowalający rezultat.
Nieco historii: praktycznie dopiero od miesiąca zainteresowałam się swoją cerą :/ przykre, ale prawdziwe. Masa godzin spędzona na wizaż, YT, czytanie wszelakich opinii o produktach, a przede wszystkim próba określenia własnej cery. Swego czasu odbyłam również wizytę u dermatologa, by spróbować wyleczyć czerwone plamki na twarzy z widocznym rumieniem oraz oczywiście nękające wągry na nosie i brodzie. Dermatolog zapisał mi skinoren oraz differin naprzemiennie - jeden na noc, drugi na dzień. Differin owszem, ale skinoren! szok! nie mogłam znieść tego pieczenia, swędzenia oraz napięcia skóry... stosowałam przez tydzień i nie dałam rady. Differin natomiast nie leczył mojej skóry, ale teraz już wiem dlaczego. Efekt złuszczenia był (głównie po skinorenie) ale też i skutkowało to niesamowitym dyskomfortem i wrażeniem ciągłego zaognienia. Nie mogłam dotykać twarzy - nawet krem Bambino powodował podrażnienie. Kremy odstawiłam i do stycznia tego roku stosowałam zwykłe kosmetyki do pielęgnacji twarzy - nic rewelacyjnego, żadnego oczywiście efektu - jedynie wrażenie oczyszczenia.
Cera: do tej pory waham się nad sprecyzowaniem swojej cery. Sądząc po wszystkich wskazówkach jest raczej mieszana (ze skłonnością do tłustej) oraz wrażliwa. Gdzieniegdzie naczynka w postaci malutkich pajączków. Plamki wspomniane, wg mojej wiedzy, są to po prostu przebarwienia. Wyglądają jak pieprzyki bardziej przypominając kolor różowawo-brunatno-brązowy :/ zajmują większą część policzków, trochę na nosie oraz brodzie. Oczywiście do tego rumień. Cera głównie na policzkach chropowata :/ tak jakby siedziało coś i nie mogło wyjść Policzki początkowo, po oczyszczeniu suche, po czym robią się takie tłustawe, przy żuchwie jednak najbardziej suche, zarówno jak i skronie; natomiast nos, broda i czoło raczej tłuste (po kilku godzinach błyszczenie).
Obecne zastosowanie ( i tutaj szczególnie prosiłabym o radę, czy dobrze to wszystko stosuję):
Noc:
- oczyszczam oczy płynem dwufazowym Ziaja
- całą buzię i szyję chusteczką nawilżającą dla dzieci Jonhson
- na kwadrans stosuję wodę termalną Iwostin
- myję szczoteczką do mycia twarzy całą buzię używając żelu La-Roche Posay Effaclar bez mydła (mycie ok. 5 min.). Następnie osuszam ręcznikiem przykładając go jedynie delikatnie. Po ok. 2 min. przemywam twarz tonikiem La-Roche Posay Effaclar. Czekam ok. 20 min. do 30 min. i smaruję kremem tej samej firmy Effaclar K. Jak czuję, że moja skóra jest bardziej sucha niż zwykle to stosuję krem Effaclar H na noc.
- pod oczy wklepuję delikatny krem pod oczy Floslek, ewentualnie żel pod oczy tej samej firmy
- co trzy dni po oczyszczeniu twarzy w/w żelem stosuję peeling enzymatyczny do skóry z rozszerzonymi naczynkami Eris Pharmaceris Puri-Capeeling N (zgodnie z zaleceniem), po tym stosuję wszystko jw. I to tyle na noc.
Natomiast rano:
- oczywiście żel, tonik oraz krem ochronny SPF 50+ Iwostin Solecrin
- czekam ok. godziny i nakładam zazwyczaj puder mineralny z Inglota, ewentualnie wcześniej podkład (ale ciężko jednak nie zetrzeć filtra ) dlatego tymczasowo ograniczam się do pudru. I to tyle na dzień.
Cel: pozbycie się tych szpecących plamek, zlikwidowanie wągrów, zaskórników, zminimalizowanie rozszerzonych naczynek. Dbanie o cerę w całej rozciągłości
Rekcja skóry: nie mogę za dużo powiedzieć, ponieważ po naprawdę długiej lekturze i masie pytań, przygodę z Effaclarem zaczęłam od lutego. Reakcja cery jest uważam jak najbardziej pozytywna. Nie ma uczucia napięcia (no może po toniku delikatnie), zaczerwienienia jakby mniejsze, mniej chropowata skóra, nawet miła w dotyku, bardziej gładka. Wągry... ehh to dylemat odwieczny. Jak narazie są, wydaje się że nawet bardziej widoczne, ale nie w kontekście zanieczyszczenia, tylko tak jakby same chciały wyjść śmiesznie to brzmi, ale tak to mniej więcej wygląda. Są jakby mniejsze, nie są przetłuszczone, tylko tak jakby suche. Nie widać już takich rozszerzonych porów. Zauważalny brak błyszczenia po terapii rannej, nawet po ośmiu godzinach pracy skóra jest matowa. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to długoterminowe "leczenie".
Pomimo początkowego pozytywnego efektu mam jednak do Was dziewczyny parę pytań. Czy dobrze stosuję wszystkie powyższe kosmetyki, by osiągnąć pożądany efekt? Ewentualnie co zmienić? Może coś odjąć, dodać? Może coś punktowo zastosować na te nieszczęsne kropki i zaczerwienienia? Bardzo proszę o poradę.

Ps.: jeszcze dodam uczulając inne osoby, które są na początku drogi dbania o skórę... dużo na wizaż o filtrach... oczywiście początkowo zniechęcona byłam do ich stosowania, wręcz uważałam za idiotyczne nakładanie na siebie takich kosmetyków. Jednak po przeanalizowaniu całego swojego schematu higieny i ochrony twarzy stwierdziłam, że najprawdopodobniej te właśnie przypadłości kolorowe na mojej skórze wynikają z niestosowania żadnego, DODAM ŻADNEGO! :/ filtra, a wiadomo przy cerze b. jasnej, ze skłonnością do piegów, a także i wrażliwej jest to konieczne. Ja do tej pory byłam w tym temacie kompletnie nieuświadomiona i nie wierzyłam wręcz, że to takie ważne. Dla wszystkich co jeszcze nie używają. Naprawdę warto spróbować i pooglądać swoją cerę, zastanowić się skąd to na naszej buzi się wzięło i wtedy większość pewnie dojdzie do wniosku - jak ja - że wszystkie te defekty wynikają z niestosowania filtrów a tym samym z niekorzystnego wpływu słońca :/ Mam do siebie żal, że tak późno się o tym dowiedziałam. Tzn wiadomo, w lecie przy opalaniu, używałam kremów ochronnych itp. ale to głównie na całe ciało, o buzi się zapominało... sądziłam wówczas, że gruba warstwa zwykłego kremu mocno tłustego spokojnie wystarczy. Teraz wiem, że nie. Oczywiście to są tylko takie moje spostrzeżenia i próba znalezienia przyczyny problemu.

Wypracowanie zakończone. Czekam na Wasze rady i opinie.
Pozdrawiam serdecznie
luumieree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 11:31   #3004
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej Zwracam się z prośbą o ocenę - ale nie całościowej pielęgnacji,chodzi mi tylko o koncentrat Eluage z Avene:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...budowujacy.htm
Używam go na noc (nie przez cały czas,ale, by tak rzec,w terapii sekwencyjnej - wymiennie z innymi kremami),na niego zawsze jeszcze dokładam jakiś nawilżacz/natłuszczacz typu olejek samorobiony. Wczoraj zaś miałam okazję porozmawiać w aptece z konsultantką firmy o kremie Serenage i tak jakoś po drodze wyszło,że tego koncentratu powinno się używać zupełnie inaczej - że jest on stworzony po to,by go nakładać miejscowo na zmarszczki i bruzdy NA inny KREM,bo on tylko optycznie wypełnia,pompuje i daje chwilowy wizualny efekt;natomiast żaden krem nałożony NA ELUAGE nie ma szansy się przebić do skóry ze względu na tą właśnie strukturę wypełniającą zmarszczki
Ja szczerze mówiąc nie zaobserwowałam tego wypełniającego efektu,ale przyznaję,że nocą się w te moje zmarszczki nie wpatruję
Ale jakoś nie bardzo mi się widzi nakładanie go na dzień ze względów retiolowo/filtrowych Także zbiła mnie ta Pani z pantałyku trochę. Może ktoś się bardziej niż ja znający wypowiedzieć na ten temat? Bardzo proszę
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 13:06   #3005
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Mnie Ambilan nie zapchał nigdy, a uzywam codziennie, można go łatwo kupić w DOZ.
No to przepraszam
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 15:50   #3006
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Hej Zwracam się z prośbą o ocenę - ale nie całościowej pielęgnacji,chodzi mi tylko o koncentrat Eluage z Avene:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...budowujacy.htm
Używam go na noc (nie przez cały czas,ale, by tak rzec,w terapii sekwencyjnej - wymiennie z innymi kremami),na niego zawsze jeszcze dokładam jakiś nawilżacz/natłuszczacz typu olejek samorobiony. Wczoraj zaś miałam okazję porozmawiać w aptece z konsultantką firmy o kremie Serenage i tak jakoś po drodze wyszło,że tego koncentratu powinno się używać zupełnie inaczej - że jest on stworzony po to,by go nakładać miejscowo na zmarszczki i bruzdy NA inny KREM,bo on tylko optycznie wypełnia,pompuje i daje chwilowy wizualny efekt;natomiast żaden krem nałożony NA ELUAGE nie ma szansy się przebić do skóry ze względu na tą właśnie strukturę wypełniającą zmarszczki
Ja szczerze mówiąc nie zaobserwowałam tego wypełniającego efektu,ale przyznaję,że nocą się w te moje zmarszczki nie wpatruję
Ale jakoś nie bardzo mi się widzi nakładanie go na dzień ze względów retiolowo/filtrowych Także zbiła mnie ta Pani z pantałyku trochę. Może ktoś się bardziej niż ja znający wypowiedzieć na ten temat? Bardzo proszę
chyba ta pani cos pomylila, albo na niemieckiej stronie cos zle napisali... otoz wg niemieckiej strony avene koncentrat ten naklada sie miejscowo na zmarszczki NA NOC a potem jakis krem na cala twarz/szyje. retinaldehyd i kwas hialuronowy dzialaja przeciwzmarszczkowo i maja sie wchlaniac, a nie buszowac po powierzchni skory i sprawiac jakiekolwiek wrazenie gladkosci. od tego sa chyba raczej bazy silikonowe albo inne bajery, nie wiem - ale nie ten koncentrat (u mnie fajnie "chwilowo wypelniajaco" dzialaja filtry, ale nie dziwota przy takiej warstwie ). a eulage ma dzialac nie jest przeladowany innymi skladnikami, wyglada lekko, mysle zatem, ze w tej roli - stosowany miejscowo na noc - powinien pomoc.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 17:59   #3007
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Hej Zwracam się z prośbą o ocenę - ale nie całościowej pielęgnacji,chodzi mi tylko o koncentrat Eluage z Avene:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...budowujacy.htm
Używam go na noc (nie przez cały czas,ale, by tak rzec,w terapii sekwencyjnej - wymiennie z innymi kremami),na niego zawsze jeszcze dokładam jakiś nawilżacz/natłuszczacz typu olejek samorobiony. Wczoraj zaś miałam okazję porozmawiać w aptece z konsultantką firmy o kremie Serenage i tak jakoś po drodze wyszło,że tego koncentratu powinno się używać zupełnie inaczej - że jest on stworzony po to,by go nakładać miejscowo na zmarszczki i bruzdy NA inny KREM,bo on tylko optycznie wypełnia,pompuje i daje chwilowy wizualny efekt;natomiast żaden krem nałożony NA ELUAGE nie ma szansy się przebić do skóry ze względu na tą właśnie strukturę wypełniającą zmarszczki
Ja szczerze mówiąc nie zaobserwowałam tego wypełniającego efektu,ale przyznaję,że nocą się w te moje zmarszczki nie wpatruję
Ale jakoś nie bardzo mi się widzi nakładanie go na dzień ze względów retiolowo/filtrowych Także zbiła mnie ta Pani z pantałyku trochę. Może ktoś się bardziej niż ja znający wypowiedzieć na ten temat? Bardzo proszę
Zalecają go jako uzupełnienie kuracji kremem, ale koncentrat zawiera retinaldehyd, więc teoretycznie też powinien mieć jakieś działanie przeciwzmarszczkowe. Chwalą się, że napina dzięki zawartości kopolimerów akrylowych.
Ja też stosowałam okresowo (pod oczy, ten rejon mam poorany, niestety [ostre rysy twarzy, mimika, geny, stres i być może pokłosie pielęgnacji w stylu "moja babcia całe życie używała kremu niweja"] ), bez tych ciężkich kremów z linii i też nie zauważyłam, by się coś zmieniło. Z powodu sposobu użycia nie zastanawiałam się dotąd na kolejnością warstw, ale to, co piszesz jest zastanawiające. Na stronie producenta jest taka instrukcja

Cytat:
How to use

After applying Eluage Cream on face and neck, apply Eluage Firming gel by gently dabbing into targeted areas. Use Ysthéal+ Eye contour cream for under-eye area.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-07, 17:59   #3008
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzięki,trochę mnie podbudowałaś. Ja zużyłam już 2 tubki i to jest rzeczywiście leciutki kremik,zresztą pierwsze słyszę o retinolu (czy tam pochodnych) na dzień
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 19:37   #3009
aguskaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 394
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witajcie dziewczyny
Ja zapytam tylko czy przy maseczce aspirynowej (wykonywanej sporadycznie) wystarczy krem z filtrem 30? Juz kupilam ten krem i nie chce wyrzucac
Pozdrawiam
aguskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 19:40   #3010
ewzz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 51
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy, cera trądzikowa

Cytat:
Napisane przez misia_e Pokaż wiadomość
Witam, z góry przepraszam, jeśli powielam jakiś wątek, ale wyszukiwarka niestety nie wyświetliła mi podobnych tematów.

Mam 24 lata i niedawno zauważyłam zmarszczki w okolicach oczu oraz linię na czole. Czy mogłybyście polecić mi jakiś krem przeciwzmarszczkowy? Słyszałam, że zbyt wczesne ożywanie takich kremów prowadzi do rozleniwienia skóry w późniejszym wieku itp. na pewno też słyszałyście takie rzeczy.

Poszukiwanie kremu nie byłoby dla mnie takim problemem, gdyby nie to, że walczę z trądzikiem. Nie jest już on tak nasilony jak kiedyś, ale niestety mam zaskórniki zamknięte i od czasu do czasy wyskoczy mi jakaś gula. Zależy mi więc na tym, żeby krem na nie nasilił mi problemów skórnych.
Trądzik leczę od 2 lat Brevoxylem (oczywiście nie codziennie, ale w miarę potrzeby), ale ostatnio przeczytałam, że Brevoxyl powoduje fotostarzenie skóry i zmarszczki (!). No i jestem w kropce - albo pryszcze albo zmarszczki i stara cera

Jako nawilżacza używam Effaclar H, ale ze względu na to , że zostawia tłusty film na skórze, nie mogę go stosować za bardzo na dzień.

Więc tak w skrócie przedstawia sięmój problem. Będę wam bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki.
kerm garnier nutridermist do cery mieszanej.... ja tez nim sie leczylam po brevoxylu... jeste przeznaczony dla osob w wieku 25+ ja mam 22 i u mnie sie sprawdzil , lekki, pachnacy, niesamowicie nawilza, skora miekka po nim no i redukuje pierwsze zmarsczki, a ty masz 24 lata wiec mysle ze spokojnie mozesz go uzywac.
ewzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 20:01   #3011
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez aguskaaa Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny
Ja zapytam tylko czy przy maseczce aspirynowej (wykonywanej sporadycznie) wystarczy krem z filtrem 30? Juz kupilam ten krem i nie chce wyrzucac
Pozdrawiam
wystarczy : )
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-09, 15:57   #3012
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

o to ja też może napiszę czego używam, bo ostatnio coś gorzej u mnie

cera mieszana , skłonna do zaskórników i trądziku , wrażliwa

rano:
loreal pure zone żel głęboko oczyszczający
tonik matujący nivea visage
krem nawilżający humektan
korygujący preparat zwężający pory bioderma
krem pod oczy eva

wieczorem:
pianka głęboko oczyszczająca pharmaceris lub/ emulsja cetaphil
tonik pichtowy domowej roboty
krem babydream
pasta cynkowa lassari

+ dwa razy w tygodniu maseczki i parówki
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 17:27   #3013
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez justxbe Pokaż wiadomość
o to ja też może napiszę czego używam, bo ostatnio coś gorzej u mnie

cera mieszana , skłonna do zaskórników i trądziku , wrażliwa

rano:
loreal pure zone żel głęboko oczyszczający nie wysusza Cię?
tonik matujący nivea visage polecam naturalne toniki z rumianku, cytryny itd
krem nawilżający humektan
korygujący preparat zwężający pory bioderma
krem pod oczy eva

wieczorem:
pianka głęboko oczyszczająca pharmaceris lub/ emulsja cetaphil
tonik pichtowy domowej roboty
krem babydream nie zapycha? ;o pisałaś, że cera skłonna do trądziku, więc wydaję mi się, że ten krem Cię zapcha, kremy Babydream zawierają zapychajace Isopropyle i Trójglicerydy, Gliceryne
pasta cynkowa lassari

+ dwa razy w tygodniu maseczki i parówki
: ) może trochę za dużo drogerii?
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 17:51   #3014
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

w sumie raczej nie wysusza , mam poczucie dobrze oczyszczonej i świeżej cery , może trochę ściągniętej. może polecisz mi jeszcze coś innego do mycia twarzy?
a tonik z nivea visage już dawno chcę odstawić tylko nie wiem na jaki zmienić , czy któryś z tych może być ?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...nalosciami.htm
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-wrazliwej.htm
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-do-twarzy.htm
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-do-twarzy.htm
w sumie używam tego kremu ledwo od paru dni, ale jak na razie nie zapycha. kupiłam krem perfecta głębokie nawilżanie sekwencyjne sok aloesowy może zmienić ?

Edytowane przez justxbe
Czas edycji: 2010-02-09 o 17:53
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 18:29   #3015
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
: ) może trochę za dużo drogerii?
Zdecydowanie za dużo.

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------

Cytat:
Napisane przez justxbe Pokaż wiadomość
w sumie raczej nie wysusza , mam poczucie dobrze oczyszczonej i świeżej cery , może trochę ściągniętej. może polecisz mi jeszcze coś innego do mycia twarzy?
a tonik z nivea visage już dawno chcę odstawić tylko nie wiem na jaki zmienić , czy któryś z tych może być ?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...nalosciami.htm
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-wrazliwej.htm
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-do-twarzy.htm
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-do-twarzy.htm
w sumie używam tego kremu ledwo od paru dni, ale jak na razie nie zapycha. kupiłam krem perfecta głębokie nawilżanie sekwencyjne sok aloesowy może zmienić ?
Z toników jestem za pichtowym albo hydrolatem z BU, krem bym wzięła jakiś apteczny, a do mycia twarzy cetaphil albo pianka pharmaceris będzie ok, ale wystarczy Ci na raz 1 produkt!
Humektan Cię nie zapycha?

illegale akurat kremik babydream, jeśli o ten z nagietkiem chodzi jest bardzo fajny i przy cerze trądzikowej się sprawdza..

justxb może spróbuj tak:

RANO:
mycie Cetaphil lub Pharmaceris
tonik pichtowy
korygujący preparat zwężający pory bioderma
krem pod oczy eva

WIECZOREM:
mycie tym co rano
tonik ten co rano
nawilżacz co noc ten sam
jak się wchłonie pasta cynkowa na niespodzianki

To jest takie zminimalizowanie tego co używasz, żeby też nie kupować nowych rzeczy.

W dalszej perspektywie pomyślałabym o wprowadzeniu toniku z kwasami i filtra na dzień, ale to już jak pozużywasz trochę tego co masz
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 18:41   #3016
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez justxbe Pokaż wiadomość
w sumie raczej nie wysusza , mam poczucie dobrze oczyszczonej i świeżej cery , może trochę ściągniętej. może polecisz mi jeszcze coś innego do mycia twarzy?
a tonik z nivea visage już dawno chcę odstawić tylko nie wiem na jaki zmienić , czy któryś z tych może być ?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...nalosciami.htm
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-wrazliwej.htm
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-do-twarzy.htm
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-do-twarzy.htm
w sumie używam tego kremu ledwo od paru dni, ale jak na razie nie zapycha. kupiłam krem perfecta głębokie nawilżanie sekwencyjne sok aloesowy może zmienić ?
L'oreal Pure Zone, przy takich produktach zwykle jest taki efekt oczyszczenia i odświeżenia, ale przy dłuższym stosowaniu zdecydowanie szkodzi. Ja polecam:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...owa-wersja.htm

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...l-do-mycia.htm
i
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...a-i-wlosow.htm
a także:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-4...-wrazliwej.htm
Lub Bioderma Sebium Al z tej serii, tylko do cery tłustej ; )

...Choć wiem, że trudno jest przekonać do używania samego płynu micelarnego, choć wg. mnie on oczyszcza najlepiej :yes:

Co do toników, to wszystkie są dobre, na prawdę dobrze wybrałaś Możesz wybrać, który chcesz, ale chyba najlepszy będzie z Tołpy lub ten pichtowy : )

Co do kremu, radziłabym odstawić Babydream i stosować Humektan, on jest na prawdę dobry, lekki i nic złego nie zrobi, tylko nawilża.

Masz ten krem?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...rem-na-noc.htm

Cytat:
Skład: Aqua, Hydrogenated Poly-1-Decene, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Isopropyl Myristate, Hexyldecanol, Hexyldecyl Laurate, Glycerin, Propylene Glycol, Caesalpinia Spinosa Oligosaccharides, Lecithin, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, D-Panthenol, Pyridoxine HCL, Calcium Panthotenate, Amino Acids, Carnitine, Ubiquinone, Imperata Cylindrica, PEG-8, Carbomer, Aloe Barbadensis, Citrus Dulcis, Triethanolamine, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Benzyl Salicytate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Parfum, C.I.19140, C.I.42051
Składniki zapychające ma raczej dalej w składzie i ma raczej dobre opinie, więc na pewno lepszy od Babydrem'a. Z tym sokiem z aloesu to trochę nie prawda, bo jest go mniej niż 1% i tu opłaca się kupić czysty sok z aloesu i stosować zamiast kremu na noc, efekt: skóra nawilżona i pryszcze znikają.
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 21:19   #3017
satsu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 52
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Po jakim odstępie czasowym zauważyłyście złuszczanie po BHA 2% z BU? Dodam, że stosuje co drugi dzień.
satsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 11:22   #3018
Szlachta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ratujcie
wstawiam zdjęcie swojej strasznej buźki i proszę o pomoc w doborze kosmetyków.

dermatolog u którego byłam wczoraj przepisał mi zindaclin gel na dzień i differin krem na noc, jeszcze tego nie wykupiłam. na razie naczytałąm się różnych opinii i nie wiem czy tą ponad 100 nie wyrzucę w błoto.
oprócz tego nie powiedział jak mam pielęgnować twarz, a ja głupia skleroza oczywiście zapomniałąm się o to spytać .

i tak, teraz wygląda to tak:
rano:
- zel effaclar LRP - ostatnio podrażnia więc jak mam przesuszoną twarz a nie mam pod ręką płynu micelarnego to biorę płyn do hig intymnej.
- krem effaclar duo pod makijaż
- jak jest zimnoo to Iwostin ochronny lipidowy(cudo )
- na to podkład guerlain pure extreme lub vichy aera

wieczorem:
- oczka zmywam ziają
- zel jak rano
- czasem wit e w kropelkach
- czasem cetaphil - ale zdarza sie ze zapycha

a ponad to( raz w tyg, czasem rzadziej )
- maseczka aspirynowa - super, teraz dawno nie robiłam, ostatnio jakies 3 tyg temu, ale ona mi pomaga
- kupne maseczki oczyszczające - nie odnalazłam jeszcze tej swojej najulubieńszej
- peeling enzymatyczny ziaja pro

filtr- mam biodermę 40, jako tonik stosuję napar z rumianku, myslałam o jakiś hydrolatach z BU ale jeszcze za mało o nich wiem by dobrze wybrać.

poradźcie mi dziewczyny czy te 2 specyfiki będą ok? i czy za ich pomocą pozbędę się również przebarwień( oczywiście filtry będą oczywistością czego dermatolog nie powiedział) czy na nie muszę sie wybrać po coś dodatkowego.
Szlachta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 11:40   #3019
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny standardowo prośba o profesjonalne spojrzenie

Jakiś czas temu starałam sie usystematyzować moja pielęgnację, cerę mam mieszaną , o zmiennym kolorycie co mnie najbardziej martwi, nierówną . Mam nadzieje doprowadzić ja do dyzo lepszego stanu gdyz praktycznie przez cale zycie nie miałam z nia żadnych problemów, jakiś rok temu cera znacznie mi sie pogorszyla bez konkretnego powodu( tzn, nie nastapila zmiana trybu zycia, diety , nic z tych rzeczy, bralam kiedys pol roku hormony ale odstawiłam je długo przedtem).

Chyba sama nie odkryje co jest powodem tego pogorszenia.
W kazdym razie wczesniej stosowalam( przez krotki czas , niecały miesiac);
- ROC retin ox na noc,
- filtr avene
- olejki naturalne na twarz
, hydrolaty,

niestety olejki złe na mnie działały i odstawilam wszytsko.

Teraz wrociłam do( ten plan stosuje ok 4 tyg.) ;
ROC retin ox na noc, uzywam co 1,2 noce
demakijaż-plyn 2 -fazowy Garnier
i to wszystko

czasem krem schellera ( marakuja i porzeczka)jak zauważę jakies suche obszary, dlaczego tak mało? Otóż zauważyłam ze im mniej kosmetyków ozywam tym lepiej wyglądam, chyba.

Chciałabym pozbyć sie tych nierówności, krostek co mnie gnębią, wyrównać koloryt, wcześniej ROC sprawował sie dobrze ale teraz....zaczęły mi jakies male gulki wychodzić po nim( po czym innym ? Nie ma innej możliwości).

Moze ktoraz z was tez uzywała ROC? Czy to moze byc chwilowy wysyp czy tez ten krem mnie zapycha?( naprawde nie potrafie okreslic ktora niedoskonałość wynika z zapychania a która z innych przyczyn. Nie widzę poprawy, co robię źle?

Proszę o pomoc, rady itp.
pozdrawiam
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.



Edytowane przez tranqil babe
Czas edycji: 2010-02-10 o 11:41
tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-10, 12:07   #3020
sweetmelongirl
Raczkowanie
 
Avatar sweetmelongirl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 347
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam,
podglądam, czytam i zaczęłam się zastanawiać nad poprawą mojej cery ... nad jej kondycją.

Jeśli można się poradzić ekspertek tu panujących CO O TYM SĄDZICIE?

A więc zaczynam od tego, że mam cerę ze zdolnościami (ojjjj bardzo dużymi czasami zdolnościami) przetłuszczającą się w strefie T. Policzki mam czasem bardzo przesuszone, że czuję aż ściągającą się skórę.
Spora ilość wyprysków przed menstruacją, zaskórniki i cóż dodać... w sumie te wypryski pojawiają się na nosie, brodzie i po bokach policzków, czasami na czole. Mam skórę wrażliwą, kilka przebarwień.

Co poradzicie mi? Czy dobrze sobie dobieram kosmetyki:

Demakijaż: Mleczko Garnier do skóry wrażliwej
Tonik: Tonik z kwasami AHA/BHA 10% (chciałabym go zamówić i zastanawiam się czy aby na pewno)
Maseczka: 1x w tygodniu aspirynowa
Peeling: 1x w tygodniu Peeling enzymatyczny z bromelainą
Na dzień: Serum antyoksydacyjne flavo-C15EF, Bioderma "Photoderm AKN Mat SPF 40"
Na noc: co 2 noc Acne Derm, Serum-olejek regulujący LEMON
sweetmelongirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 12:09   #3021
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

lalaith chciałam zamówić ten pichtowy na doz , ale pisze , że nie ma go obecnie , więc nie wiem gdzie go dostanę. i cetaphil i pharmaceris mi się kończą, więc muszę kupić coś nowego do mycia twarzy, ale za bardzo niewiem czy kontynuuować któryś z tamtych czy coś nowego.
czyli babydream nie odtsawiać ?
aa no i ten z biodermy teżmi się skończył.
Cytat:
W dalszej perspektywie pomyślałabym o wprowadzeniu toniku z kwasami i filtra na dzień
jaki tonik i jaki filtr

llegale
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...radzikowej.htm a ten ?
ah właśnie zauważyłam , żeta seria z Tołpy wszędzie jest wycofywana i nigdzie nie można dostać tych toników , a pichtowy chciałam zamówić na doz to tam go niema

Cytat:
Co do kremu, radziłabym odstawić Babydream i stosować Humektan, on jest na prawdę dobry, lekki i nic złego nie zrobi, tylko nawilża.

Masz ten krem?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-13...rem-na-noc.htm
humektan świetnie nawilża <3
tak dokładnie tak mam i mogę go używać tak ? a sok z aloesu to gdze dostanę?


ahaa i jeszcze chciałabym powiedzieć, że przez ostatnie parę miesięcy czoło miałam całkiem gładziutkie , no może czasem coś tam wyskoczyło , a ostatnio patrzę całe jest pokryte kaszką , pełno takich małych podkskórnych krostek nieliczne ropne , co to jest i co z tym zrobić ?

Edytowane przez justxbe
Czas edycji: 2010-02-10 o 12:13
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 13:39   #3022
ewzz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 51
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

[/QUOTE] ahaa i jeszcze chciałabym powiedzieć, że przez ostatnie parę miesięcy czoło miałam całkiem gładziutkie , no może czasem coś tam wyskoczyło , a ostatnio patrzę całe jest pokryte kaszką , pełno takich małych podkskórnych krostek nieliczne ropne , co to jest i co z tym zrobić ?[/QUOTE]

na to właśnie najepszy bedzie olejek pichtowy zmieszany z petroleum. Zrob sobie takie mega tarcie wacikiem na wieczor, napewno pomoze na kaszke.
ewzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 13:42   #3023
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

tylko niestety już końcówka i raczej nie starczy chciałam kupić ten co podałam w linkach wyżej, ale niemogę go nigdzie dostać
chyba znowu zrobię sama tylko ten był trochę za słaby jakie proporcje powinnam mieć?
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 13:57   #3024
ewzz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 51
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Zalezy tez jaki olejek kupilas... kup taki w sklepie zielarskim do uzytku wewnetrznego, 50 ml kosztuje 30 zl. Te z apteki maja tylko zapach pichtowy i nie dzialaja.
ewzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 14:03   #3025
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

http://www.profarm.com.pl/index.php/pl/4/13 ten olejek miałam , bniestety nie mam tu gdzieś w pobliżu zielarskiego może podasz mi jakąś dobrą firmę to w aptekach będę szukać.
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 14:05   #3026
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
...Choć wiem, że trudno jest przekonać do używania samego płynu micelarnego, choć wg. mnie on oczyszcza najlepiej :yes:
Nie zgodzę się, np u mnie żadne płyny micelarne się nie sprawdziły, a wypróbowałam wiele. Żaden nie doczyszczał mojej buźki. Najlepsze dla mnie są olejki z BU, albo delikatne żele bez mydła+tonik bezalkoholowy.


Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Co do kremu, radziłabym odstawić Babydream i stosować Humektan, on jest na prawdę dobry, lekki i nic złego nie zrobi, tylko nawilża.
Osobiście znam więcej osób które zapycha Humektan niż Babydream. Zdarza się dziewczynom że Humektan wywołuje taką drobną kaszkę podskórną.

Cytat:
Napisane przez satsu Pokaż wiadomość
Po jakim odstępie czasowym zauważyłyście złuszczanie po BHA 2% z BU? Dodam, że stosuje co drugi dzień.
U mnie nie było złuszczania ani po BU ani po Effaclarze, one oczyszczają ale delikatnie.
Natomiast po Lysanelu się łuszczyłam straszliwie i mi przypalił skórę :-O!

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

Cytat:
Napisane przez justxbe Pokaż wiadomość

ahaa i jeszcze chciałabym powiedzieć, że przez ostatnie parę miesięcy czoło miałam całkiem gładziutkie , no może czasem coś tam wyskoczyło , a ostatnio patrzę całe jest pokryte kaszką , pełno takich małych podkskórnych krostek nieliczne ropne , co to jest i co z tym zrobić ?

Może to być własnie po Humektanie, bo dokładnie coś takiego wiele dziewczyn po nim ma.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 14:06   #3027
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Cytat:Napisane przez illegale
Co do kremu, radziłabym odstawić Babydream i stosować Humektan, on jest na prawdę dobry, lekki i nic złego nie zrobi, tylko nawilża.

Osobiście znam więcej osób które zapycha Humektan niż Babydream. Zdarza się dziewczynom że Humektan wywołuje taką drobną kaszkę podskórną.
to ja mam taką na czole , czy to może być po którymś z tych kremów ? oO
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 14:24   #3028
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez justxbe Pokaż wiadomość
lalaith chciałam zamówić ten pichtowy na doz , ale pisze , że nie ma go obecnie , więc nie wiem gdzie go dostanę. i cetaphil i pharmaceris mi się kończą, więc muszę kupić coś nowego do mycia twarzy, ale za bardzo niewiem czy kontynuuować któryś z tamtych czy coś nowego.
czyli babydream nie odtsawiać ?
aa no i ten z biodermy teżmi się skończył.

jaki tonik i jaki filtr
Jak Ci któryś z tych myjców pasuje to kontynuuj, może Pharmaceris skoro tańszy. A jak nie to ja polecam kupić wielką butlę Babydreama z pompką. Jako tonik polecam hydrolaty z BU. Ja bym Babydreamu nie odstawiała tylko własnie Humektan. A masz ten z nagietkiem tak?
Jako kwas polecam któryś z produktów z BU, np tonik z BHA, z PHA albo jak nie masz wrażliwej twarzy i popękanych naczynek to AHA/BHA albo różano-mleczny z AHA.
Jeśli chodzi o filtr to jest rosyjska ruletka i sama musisz metodą prób i błędów dojść do tego co Ci najbardziej pasuje. Ja osobiście lubię emulsję Iwostin SPF 40, ale wielu dziewczynom on nie pasuje.
Tylko taka sugestia: jak skonczysz krem i dobierzesz filtr to kupiłabym krem z tej samej firmy co filtr,bo sie beda skladnikowo uzupełniać.

To może:


RANO:
mycie twarzy
hydrolat z BU
filtr
krem pod oczy eva

WIECZOREM:
mycie tym co rano
hydrolat ten co rano
nawilżacz co 2 noc wymiennie z kwasem

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:14 ----------

Cytat:
Napisane przez justxbe Pokaż wiadomość
http://www.profarm.com.pl/index.php/pl/4/13 ten olejek miałam , bniestety nie mam tu gdzieś w pobliżu zielarskiego może podasz mi jakąś dobrą firmę to w aptekach będę szukać.
Fajny jest olejek z drzewa herbacianego z oriflame, albo tamanu z BU.

---------- Dopisano o 15:24 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Szlachta Pokaż wiadomość
Ratujcie
wstawiam zdjęcie swojej strasznej buźki i proszę o pomoc w doborze kosmetyków.

dermatolog u którego byłam wczoraj przepisał mi zindaclin gel na dzień i differin krem na noc, jeszcze tego nie wykupiłam. na razie naczytałąm się różnych opinii i nie wiem czy tą ponad 100 nie wyrzucę w błoto.
oprócz tego nie powiedział jak mam pielęgnować twarz, a ja głupia skleroza oczywiście zapomniałąm się o to spytać .

i tak, teraz wygląda to tak:
rano:
- zel effaclar LRP - ostatnio podrażnia więc jak mam przesuszoną twarz a nie mam pod ręką płynu micelarnego to biorę płyn do hig intymnej.
- krem effaclar duo pod makijaż
- jak jest zimnoo to Iwostin ochronny lipidowy(cudo )
- na to podkład guerlain pure extreme lub vichy aera

wieczorem:
- oczka zmywam ziają
- zel jak rano
- czasem wit e w kropelkach
- czasem cetaphil - ale zdarza sie ze zapycha

a ponad to( raz w tyg, czasem rzadziej )
- maseczka aspirynowa - super, teraz dawno nie robiłam, ostatnio jakies 3 tyg temu, ale ona mi pomaga
- kupne maseczki oczyszczające - nie odnalazłam jeszcze tej swojej najulubieńszej
- peeling enzymatyczny ziaja pro

filtr- mam biodermę 40, jako tonik stosuję napar z rumianku, myslałam o jakiś hydrolatach z BU ale jeszcze za mało o nich wiem by dobrze wybrać.

poradźcie mi dziewczyny czy te 2 specyfiki będą ok? i czy za ich pomocą pozbędę się również przebarwień( oczywiście filtry będą oczywistością czego dermatolog nie powiedział) czy na nie muszę sie wybrać po coś dodatkowego.
Faktycznie nieciekawie to wygląda, a w Twojej pielęgnacji nie widzę żadnych błędów więc raczej bym posłuchała dermatologa

Co do kupnych maseczek to polecam glinki, ale uważaj żeby za bardzo nie przesuszyć twarzy bo może się odwdzięczyć nadprodukcją łoju.

Nie myślałaś o zmianie tapety na minerały?
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 14:25   #3029
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

co sądzisz o tym toniku hydrolacie ?
http://www.biochemiaurody.com/sklep/hydrolataloe.html
http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikaha-bha.html
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 14:28   #3030
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez justxbe Pokaż wiadomość
Hydrolat miałam, jest fajny.
Tonik tak jak mówię jeśli tylko nie masz wrażliwej twarzy albo popękanych naczynek będzie OK.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:21.