Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy) - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-12, 10:17   #991
Trah
Rozeznanie
 
Avatar Trah
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 539
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

nadal będę wdzięczna za analizę wosku:

Revlon Curly Hair Days - Satin Finish

aqua, paraffinum, glycerin, oleth-5, cyclopentasiluze ( nie umiałam rozczytać, zdarta litera), PEG-40, hydrogenated castor oil, parfum, benzophenone-3, cyclohexasiloxane, dicetyldimonium chloride, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, micea, titanium dioxide.

Jednego składnika nie potrafiłam rozczytać.
Z góry dziękuję.
Trah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 11:48   #992
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Syrenko dziękuję
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 12:49   #993
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Trah Pokaż wiadomość
nadal będę wdzięczna za analizę wosku:

Revlon Curly Hair Days - Satin Finish

aqua, paraffinum, glycerin, oleth-5, cyclopentasiluze ( nie umiałam rozczytać, zdarta litera), PEG-40, hydrogenated castor oil, parfum, benzophenone-3, cyclohexasiloxane, dicetyldimonium chloride, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, micea, titanium dioxide.

Jednego składnika nie potrafiłam rozczytać.
Z góry dziękuję.
dziewczny leca z analizami po kolei. nie trzeba sie codziennie przypominać.

ten skladnik, ktorego nie molas odczytac to prawdopodobnie cyclopentasiloxane - silikon cykliczny, odparowujący z włosa
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 13:28   #994
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
szampon przepełniony. zawiera związki myjące i całą gamę substancji wzmacniających (ekstrakty+witaminy). nie wiam czy zadziałają zadowalająco. ja uważam że lepiej wrzucić 2-3 ekstrakty w ilościach porządnych, niż 20 w ilościach wykluczających ich działanie. w szamponie mamy też antystatyki (wygładzą, zniwelują ładunek, dadzą uczucie natłuszczenia).
Niezgodny z CG
Dziękuję za analizę. Szczerze to chyba pierwsze mało pozytywne zdanie o tym szamponie. Wszyscy zachwalają właśnie ze względu na dużą ilość ekstraktów. Sama myślałam, że to na plus...

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

Mam prośbę o kolejną analizę. A właściwie o sprawdzenie, czy dobrze rozszyfrowałam skład:
Farmona, Szampon 'Żeń- Szeń'

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA (środki myjące), Panax Ginseng Extract (ekstrakt z żeń-szenia), Sodium Chloride, Cocamidoproyl Betaine, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne, Citric Acid, Perfum, Hexyl Cinnamal.


Farmona, Herbal Care, Szampon 'Skrzyp polny'

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Equisetum Arvense, Cetrimonium Chloride, Sodium Chloride, Sodium Hydroxypropyl Oxidized Starch Succinate, Hydrolyzed Wheat Protein, Parfum, Phenoxyethanol, Benzoil Acid,Dehydroacetic Acid, Ethylhexylglycerin, Polyaminopropyl, Biguanide, Citric Acid, Disodium EDTA.

tu już mam więcej problemów, szczególnie ze składnikami zaczynającymi się od Sodium. Proszę o pomoc.
i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 14:58   #995
Trah
Rozeznanie
 
Avatar Trah
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 539
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
dziewczny leca z analizami po kolei. nie trzeba sie codziennie przypominać.
nie zauważyłam.
Trah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 19:49   #996
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Trah Pokaż wiadomość
nie zauważyłam.
generalnie staram się, żeby nie trzeba było czekać dłużej niż tydzień na analizę;
nasza szybkość jest uzależniona od wolnego czasu,
Twój kosmetyk na pewno zostanie zanalizowany
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 20:14   #997
Trah
Rozeznanie
 
Avatar Trah
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 539
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
generalnie staram się, żeby nie trzeba było czekać dłużej niż tydzień na analizę;
nasza szybkość jest uzależniona od wolnego czasu,
Twój kosmetyk na pewno zostanie zanalizowany
rozumiem pierwszy raz proszę o analizę, nie widziałam jaki panuje tutaj system. dziękuje za info
Trah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-13, 21:14   #998
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
Babydream szampon dla dzieci

Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Lactate, Triticum Vulgare Germ Extract,
Panthenol, Glyceryl Caprylate, Lactic Acid, Chammomilla Recucita Flower Extract, Parfum
Szampon został już zanalizowany przez Estelle
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=242

Dodam, że szampon jest zgodny z CG.

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Proszę o analizę moich nowych nabytków po 3,65zł/200ml

Tesco Hair Benefits Colour Protect with UV filters
Colour Care Intensive Conditioner

Aqua, Cetearyl alcohol, Cetrimonium Chloride, Ceteareth-25, Behentrimonium chloride, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycine Soja (Soybean) Oil, Benzophenone-3, Tocopherol, Dimethicone Copolyol, Parfum, Isopropyl Alcohol, Polysorbate 20, Hydroxyethylcellulose, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Cl 14720, Cl 19140
Skład emolientowo-antystatyczny z dodatkiem filtra UV oraz witaminy E.
Emolienty zatrzymają wodę wewnątrz włosa, natłuszczą włos, poprawią jego wygląd; mamy w tej kategorii np. alkohol tłuszczowy, olej sojowy, silikon zmywalny wodą;
antystatyki wygładzą, ułatwią rozczesywanie, zmiękczą, zniwelują elektryzowanie;
witamina E działa antyoksydacyjnie;
filtr wiadomo, chroni kolor przed płowieniem;

Nada się do codziennego stosowania, bez fajerwerków, ale ogólnie poprawna;

Niezgodna z CG ze względu na dimethicone copolyol (który jest jednak zmywalny wodą)
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 11:19   #999
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Question Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Kupiłam w Lidl'u szampon do włosów za niewielką cenę (około 5zł).
Czy możecie mi powiedzieć, czy dobrze oczyści włosy, a przy tym ich nie wysuszy (a może i nawilży)? ...i czy nada objętości, jak zapewnia producent?

Cien prowitaminowy szampon do włosówVolume & Style
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Panthenol, Glycol Distearate, Citric Acid, Betaine, Sodium Benzoate, Parfum, Laureth-4, Potassium Sorbate, Hydrolyzed Wheat Gluten, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Benzyl Salicylate, Polyquaternium-10, Linalool, Citronellol, Formin Acid
__________________
Tak, to ja.
biala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 14:54   #1000
Shameer
Raczkowanie
 
Avatar Shameer
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 177
GG do Shameer
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Znalazłam w KWC szampon dla dzieci z Barwy. Niektóre kręconowłose lubią dziecięce szampony, więc może komuś się spodoba. Tylko nie wiem czy skład jest ok...

Skład: Aqua, Disodium Laureth-3 Sulfosuccinate, Sodium Laureth-2 Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Sodium Cocoamphoacetate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, PEG-150 Pentaerythrityl Tetrastearate, Panthenol, Hydrolyzed Wheat Gluten, Hydrolyzed Wheat Protein, Citric Acid, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Benzyl Salicate, 2-(4-tert-Butylbenzyl)propionaldehy de, Geraniol, Linalool.



https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...t-i-dzieci.htm
Shameer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 19:26   #1001
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Proszę o analizę moich nowych nabytków po 3,65zł/200mlTesco Hair Benefits Smooth and shine with pearl protein
Smooth & Shine Intensive Conditioner

Aqua, Cetearyl alcohol, Cetrimonium Chloride, Ceteareth-25, Behentrimonium chloride, Caprylic/Capric Triglyceride, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Glycerin, Pearl powder, Maris sal, Dimethicone Copolyol, Parfum, Isopropyl Alcohol, Hydroxyethylcellulose, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Cl 14720
Ta maska jest trochę bardziej zróżnicowana od poprzedniej.
Początek jest taki sam: emolientowo-antystatyczny. Dodano inny olej: jojoba zamiast sojowego, potem mamy
glicerynę, która jest humektantem czyli nawilży włosy,
proszek z pereł, który zawiera minerały oraz aminokwasy i zapewne ma odpowiadać za błysk i wygładzenie;
sól morska może działać stylizująco, ale co robi tutaj?
silikon będący emolientem (zmywalny wodą), poprawi również wygląd włosów.
A więc odżywka nawilży włosy przyciągając (gliceryna) wodę i zatrzymując ją wewnątrz (emolienty), natłuści włosy, wygładzi je, może nada blasku za sprawą proszku z pereł

Niezgodna z CG ze względu na dimethicone copolyol.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-14, 19:31   #1002
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez xxxAnguaxxx Pokaż wiadomość
Joanna, Z Apteczki Babuni, Odżywka wzmacniająca do włosów cienkich, delikatnych, ze skłonnością do wypadania http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-wypadania.htm
nadaje sie to do mycia włosów odżywką?

Skład: aqua, cetyl alcohol, cetearyl alcohol, stearalkonium chloride, peg-20 stearate, cetrimonium chloride, isipropyl alcohol, peg-40 hydrogenated castrol oil, polyquaternium-28, rosmarinus officinalis extract, equisetum arvense extract, propylene glycol, alcohol denat, panthenol, triethanolamine, parfum, hexyl cinnamal, dmdm hydantoin, methylchloroisothiazolino le, methylisothiazolinole.
Lepiej nią nie myć, skład mógłby być krótszy, ale przede wszystkim zawiera polyquaternium-28, który lepiej zmywać szamponem, odżywka jest niezgodna z CG.

Skład został zanalizowany tutaj: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...9&postcount=63
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 19:43   #1003
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Dziękować Syrenko Głównie chciałam kupić tą z ceramidami Tesco Hair Benefits Repair Intensive Conditioner
ale te dwie stały na półce i tak zachęcająco na mnie patrzyły. Podsumowując maski Tesco chyba nie są złe, a szczególnie w stosunku do ceny
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2010-09-14 o 19:54
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 12:41   #1004
Volyova
Rozeznanie
 
Avatar Volyova
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 613
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez malgosia86 Pokaż wiadomość
Garnier Fructis - Volume Restructure - Odzywka wzmacniająca

Skład: Aqua/ Water, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Starch Acetate, Niacinamide, Saccharum Officinarum Extract/ Sugar Cane Extract, Hydroxyethylcellulose, Chlorhexidine Digluconate, Samellia Sinensis Extract/ Camellia Sinensis Leaf Extract, Benzyl Alcohol, Linalool, Panax Ginseng Extract/ Panax Ginseng Root Extract, Propylene Glycol, 2-Oleamido-1,3-Octadecanediol, Pyrus Malus Extract/ Apple Fruit Extract, Pyridoxine HCI, Geraniol, Cetyl Esters, Citric Acid, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Citrus Medica Limonum Peel Extract/ Lemon Peel Extract, Parfum/ Fragrance (FIL C33096/1)

Aqua/ Water - woda
Cetearyl Alcohol - emolient, wygładzacz, zmiękczacz
Behentrimonium Chloride - konserwant, także substancja o działaniu antystatycznym
Starch Acetate -
Niacinamide - (wit. b3), przyspieszająca naturalny proces złuszczania, zwiększa nawilżenie skóry i wzmacnia jej naturalną barierę ochronną
Saccharum Officinarum Extract/ Sugar Cane Extract - ekstrakt z trzciny cukrowej/ ekstrakt z cukru brązowego
Hydroxyethylcellulose - konserwant
Chlorhexidine Digluconate
- konserwant
Camellia Sinensis Extract/ Camellia Sinensis Leaf Extract - ekstrakt z zielonej herbaty/ekstrakt z liści zielonej herbaty
Benzyl Alcohol - emolient (działanie nawilżające)
Linalool - komponent zapachowy o potencjalnych właściwościach podrażniających
Panax Ginseng Extract/ Panax Ginseng Root Extract - ekstrakt z żeń szenia
Propylene Glycol - rozpuszczalniki, glikol zalicza się też do nawilżaczy
2-Oleamido-1,3-Octadecanediol - odżywia skórę, emolient
Pyrus Malus Extract/ Apple Fruit Extract-ekstrakt z jabłka
Pyridoxine HCI - witamina B6
Geraniol - konserwant-naturalny składnik olejków eterycznych, ma właściwości tonizujące, antyseptyczne
Cetyl Esters - emolient

Citric Acid - kwas cytrynowy-naturalny konserwant, regulator pH
Butylphenyl Methylpropional - -substancja zapachowa, może powodować podrażnienia
Citronellol - zapach
Citrus Medica Limonum Peel Extract/ Lemon Peel Extract - ekstrakt z cytryny
Parfum/ Fragrance (FIL C33096/1) - zapach


emolienty

ekstrakty

Sporo konserwantów, kilka ekstraktów, witaminy : B3 i B6
Mam pytanie - na butelce producent chwali się, że odżywka zawiera ceramidy. Który to składnik?
__________________
zakręcona od: 2010-07-30
Moje włosy

Dumna fala (klik)


Zakręcone lektury obowiązkowe, uzupełniające i filmiki instruktażowe -> blog
Bryk dla zabieganych > Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc
Volyova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 13:25   #1005
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Volyova Pokaż wiadomość
Mam pytanie - na butelce producent chwali się, że odżywka zawiera ceramidy. Który to składnik?
2-Oleamido-1,3-Octadecanediol
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 18:20   #1006
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Trah Pokaż wiadomość
proszę o analizę wosku:

Revlon Curly Hair Days - Satin Finish

aqua, paraffinum, glycerin, oleth-5, cyclopentasiloxane, PEG-40, hydrogenated castor oil, parfum, benzophenone-3, cyclohexasiloxane, dicetyldimonium chloride, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, micea, titanium dioxide.

Jednego składnika nie potrafiłam rozczytać.
Z góry dziękuję.
W skład wosku wchodzi przede wszystkim parafina, bardzo dobry emolient, pokrywa włos filmem, który chroni przed ucieczką/pochłanianiem wody.
Po niej występuje gliceryna, to humektant a więc substancja, która przyciąga wodę z otoczenia i ją wiąże --> nawilża. Potem mamy emulgator i silikon cykliczny, jak słusznie napisała anka.d to cyclopentasiloxane, odparowuje z włosa, ale też spowoduje, że kosmetyk nie będzie za ciężki. Potem dodano kolejny humektant i emolient a następnie zapach.
Po nim m.in. filtr UV oraz kolejny silikon cykliczny.

Wosk natłuści, nawilży, może dodać blasku.
Ze względu na silikony cykliczne niezgodny z CG.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 18:44   #1007
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
Po dluzszej nieobecnosci powracam i moge sie pochwalic ze mam kilka nowych kosmetykow, miedzy innymi miodowa odzywke ktora Syrenka wczesniej analizowala, oprocz niej kilka innych, wszystkie na szczescie trafione w dzialaniu ale z niecierpliwoscia czekam na opinie o skladach:

Curl Enhancing Jelly /Spiral Solutions

Ingredients: aloe vera juice, sea algae extract, hydroxyethylcellulose, organic raw agave nectar, dehydroxanthan gum, panthenol, silk amino acids, dead sea salts, phenoxyethanol (and) caprylyl glycol (and) sorbic acid, fragrance, citric acid

(faktycznie wyglad ma galaretkowaty, naklada sie na mokre wlosy ale zauwazylam ze najlepiej dziala bez odzywki bs, po nalozeniu momentalnie skreca wlosy, potem mozna nalozyc obojetnie jaki zel, ja nalozylam angell devacurls i efekt mnie powalil oczywiscie pozytywnie)
Fajna galaretka o mocno nawilżającym składzie.
Mamy tu sok z aloesu, który prócz tego, że jest humektantem, zawiera wiele cennych składników jak np. witaminy, polisacharydy, aminokwasy; nektar agawy oraz pantenol nawilżą i wzmocnią włosy.
Galaretka zawiera sporo ekstraktu z alg morskich, które bogate są w substancje nawilżające, regenerujące czy odżywcze jak np. aminokwasy, polifenole, alkohole, proteiny, witaminy, mikroelementy.
Regenerujący potencjał mają tu również aminokwasy jedwabiu.
W produkcie znajdziemy też składnik odpowiedzialny za stylizację, to dehydroxanthan gum.

Jednym słowem, bardzo ciekawy produkt.

Jeśli składnik stylizujący jest zmywalny wodą (nie mam pewności), jest ona zgodna z CG.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 19:55   #1008
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Fajna galaretka o mocno nawilżającym składzie.
Mamy tu sok z aloesu, który prócz tego, że jest humektantem, zawiera wiele cennych składników jak np. witaminy, polisacharydy, aminokwasy; nektar agawy oraz pantenol nawilżą i wzmocnią włosy.
Galaretka zawiera sporo ekstraktu z alg morskich, które bogate są w substancje nawilżające, regenerujące czy odżywcze jak np. aminokwasy, polifenole, alkohole, proteiny, witaminy, mikroelementy.
Regenerujący potencjał mają tu również aminokwasy jedwabiu.
W produkcie znajdziemy też składnik odpowiedzialny za stylizację, to dehydroxanthan gum.

Jednym słowem, bardzo ciekawy produkt.

Jeśli składnik stylizujący jest zmywalny wodą (nie mam pewności), jest ona zgodna z CG.
wg producenta calkowicie zmywalny woda, wada tego kosmetyku jest tylko to ze nie ma go w europie, w dzialaniu fajny i w zasadzie mozna uzyc samodzielnie do stylizacji bez nakladania dodatkowo zelu czy kremu (no i zapach jest troche taki hm... najlepsze slowo to surowy jednak mozna wybaczyc za dzialanie i to ze zapach szybko sie ulatnia)
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 19:47   #1009
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez insanecurls Pokaż wiadomość
Kosmetolog1 dziekuję za analize
I w miarę mozliwości proszę o spojrzenie na:

John Masters Organics Rozmaryn i mięta -odzywka wygładzająca
Aloe barbadensis (aloe vera leaf juice) gel,• aqua (water), behentrimonium methosulfate, cetearyl alcohol, panthenol (vitamin B5), hydrolyzed soy protein, wheat amino acids, sorbitol, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil,• cocos nucifera (coconut) oil,• helianthus annuus (sunflower) seed oil,• lecithin, tocopherol, glycerin, citric acid, citrus mentha piperita (peppermint) leaf oil,• rosmarinus officinalis (rosemary) leaf oil,• rosa damascena (rose) flower oil,• pelargonium graveolens?(geranium) flower oil,• mentha spicata (spearmint) leaf oil,• nardostachys jatamansi (spikenard) leaf oil,•sodium benzoate, potassium sorbate, arnica montana (arnica) flower extract,• camellia sinensis (white tea) leaf extract,• chamomilla recutica (chamomile) flower extract,• calendula officinalis (calendula) flower extract,• equisetum hiemale (horsetail) leaf/stem extract,• foeniculum vulgare (fennel) seed extract,• lonicera caprifolium (honeysuckle) flower extract,linum usitatissimum (flaxseed) seed oil,• borago officinalis (borage) seed oil,• sodium hyaluronate (hyaluronic acid), sulfur


Bazą dla odżywki jest aloes, dobry nawilżacz, humektant, bogaty w składniki odżywcze jak np. witaminy, aminokwasy, polisacharydy, enzymy; z innych humektantów mamy tu wzmacniający pantenol (na wysokiej pozycji w składzie) oraz sorbitol i glicerynę i (na samym końcu) kwas hialuronowy.
W pierwszej piątce składników znajdziemy też standardowy emolient (alkohol tłuszczowy) oraz antystatyk, wygładzą i natłuszczą włos, razem z licznie reprezentowanymi tu olejami natłuszczą włos, zatrzymają wodę wewnątrz oraz zapobiegną nadmiernemu chłonięciu wilgoci do wnętrza włosa. Oleje, które tu znajdziemy to np. jojoba, kokos, słonecznikowy.
Po pantenolu a przed olejami znajdziemy tu jeszcze hydrolizowane proteiny sojowe oraz aminokwasy pszeniczne o potencjale wzmacniającym i antystatyczno-wygładzającym.Odżywka zawiera sporo ekstraktów roślinnych, ale występują dopiero w drugiej połowie składu, jest ich wiele więc konkretnego ekstraktu nie będzie dużo tym bardziej, że występują po składniku konserwującym i zapachowym; raczej na wiele liczyć nie można. Dodano tu m.in ekstrakt z arniki, rumianku, nagietka lekarskiego czy skrzypu.Przed ekstraktami znajdziemy jeszcze olejki eteryczne: rozmarynowy, z mięty pieprzowej, różany czy geranium.
Dodatkowo odżywka zawiera antyoksydacyjną witaminę E.


Fajna odżywka, ma potencjał nawilżający, wygładzający, zmiękczający, natłuszczający, wzmacniający i regenerujący.

Zgodna z CG.


Edytowane przez syrenka
Czas edycji: 2010-09-16 o 19:49
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-16, 19:48   #1010
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych


Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
DevaCurl AnGEL
Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
Water (Aqua), VP/VA Copolymer,Polyquaternium-7, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Tricicum Aestivum (Wheat) Peptide, Avena Sativa (Oat) Peptide, Glycine Soja (Soy) Peptide, Melissa Officinalis (Balm Mint) Extract, Humulus Lupulus (Hops) Extract, Cymbopogon Schoenanthus (Lemongrass) Extract, Chamomilla Recutita (Matricia), Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Achillea Millefolium (Yarrow) Extract, DMDM Hydantoin, Aminomethyl Propanol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Fragrance (Parfum)

(powiem szczerze bylam zaskoczona ze w skladzie jest pq-7, w koncu ten zel pochodzi z firmy stworzonej przez Lorraine ale musze powiedziec ze jest naprawde fajny, przezroczysty, ladny zapach, ma sredni hold idealny dla mnie, poogladalam filmiki na youtubie i sprobowalam nakladac go najpierw samego i potem razem z 'set it free' i w drugim przypadku wloski byly bardziej blyszczace po wyschnieciu)



Problem w tym, że Lorraine o PQ nie pisze w książce, tylko o silikonach, więc w teorii PQ mogłyby być zgodne z CG, ale dzięki temu, że mamy wiedzę o ich charakterze, uznajemy te składniki za niezgodne z CG.

Żel zawiera popularny środek stylizujący PVP/VA, antystatyk kationowy - polyquaternium-7, który wygładzi włosy, poprawi ich wygląd. W następnej kolejności dodano glicerynę, która jako humektant przyciąga i wiąże wodę z otoczenia a więc nawilży; emulgator; peptydy sojowe i pszeniczne o właściwościach kondycjonujących i filmotwórczych. Reszta składu to ekstrakty roślinne o potencjale wzmacniającym, jest to m.in. ekstrakt z rozmarynu, melisy, chmielu czy krwawnika.

Żel zawiera zarówno składniki stylizujące jak i pielęgnujące włosy.
Jest niezgodny z CG (cóż za ironia )


Edytowane przez syrenka
Czas edycji: 2010-09-18 o 13:42
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 19:53   #1011
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość



Żel zawiera zarówno składniki stylizujące jak i pielęgnujące włosy.
Jest niezgodny z CG (cóż za ironia )

prawda? a drugi jej zel (jej firmy) z seri ogolnej DevaCare - Arc Angell jest wolny od pq, to dopiero ironia
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 19:58   #1012
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
DevaCurl One Condition
Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość


Ingredients:Water (Aqua), Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Glycerin, Glycol Distearate, Cetyl Esters, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Oleo Europaea (Olive) Fruit Oil, Melissa Officinalis (Balm Mint) Extract, Humulus Lupulus (Hops) Extract, Cymbopogon Schoenanthus (Lemongrass) Extract, Chamomilla Recutita (Matricia) Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Achillea Millefolium (Yarrow) Extract, Propylene Glycol, Cetrimonium Chloride, Citric Acid, Diazolidinyl Urea, Iodopropynyl Butylcarbamate, Fragrance (Parfum)

(fajna odzywka, co ciekawe pierwsza z odzywke ds ktorych uzywalam ktora nadaje sie rozniez jako odzywka bs, mozna pozniej nalozyc kazdy stylizator, sprobowalam z 4 roznymi i z kazdym bylo fajnie)



Przyzwoita odżywka zawierająca kilka grup składników. Są to:
* emolienty, natłuszczą, zatrzymają wodę wewnątrz włosa poprzez utworzenie filmu na jego powierzchni; do tej grupy należy również oliwa z oliwek
* antystatyki, zmiękczą, wygładzą, ułatwią rozczesywanie, zniwelują elektryzowanie
* humektanty: gliceryna i glikol propylenowy, przyciągają i wiążą wodę z otoczenia a więc nawilżają
* ekstrakty o potencjale wzmacniającym, czy wzmocnią zależy od ich ilości i wielkości cząsteczek. Mamy tu np. melisę, chmiel, rozmaryn, rumianek.

Niezgodna z CG ze względu na trudność w zmyciu guar hydroxypropyltrimonium chloride.


syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 20:02   #1013
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość


Przyzwoita odżywka zawierająca kilka grup składników. Są to:
* emolienty, natłuszczą, zatrzymają wodę wewnątrz włosa poprzez utworzenie filmu na jego powierzchni; do tej grupy należy również oliwa z oliwek
* antystatyki, zmiękczą, wygładzą, ułatwią rozczesywanie, zniwelują elektryzowanie
* humektanty: gliceryna i glikol propylenowy, przyciągają i wiążą wodę z otoczenia a więc nawilżają
* ekstrakty o potencjale wzmacniającym, czy wzmocnią zależy od ich ilości i wielkości cząsteczek. Mamy tu np. melisę, chmiel, rozmaryn, rumianek.

Niezgodna z CG ze względu na trudność w zmyciu guar hydroxypropyltrimonium chloride.


no nie Syrenko to ja juz calkiem glupieje ciekawe czy jest cokolwiek z devacurl zgodne z CG
no nic i tak nie zakochalam sie w tej odzywce, nadaje sie u mnie wprawdzie jako bs ale oba stylizatory ktorych obecnie uzywam nie lubia zadnych odzywek ani pod ani na
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 20:06   #1014
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
no nie Syrenko to ja juz calkiem glupieje ciekawe czy jest cokolwiek z devacurl zgodne z CG
no nic i tak nie zakochalam sie w tej odzywce, nadaje sie u mnie wprawdzie jako bs ale oba stylizatory ktorych obecnie uzywam nie lubia zadnych odzywek ani pod ani na
no co?
jesteśmy bardziej restrykcyjne niż sama Lorraine
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 20:31   #1015
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

[SIZE=3]
Cytat:
Napisane przez insanecurls;22000048[/SIZE


John Masters Organics miód i hibiskus - odżywka regenerująca



INCI: Aqua (water), aloe barbadensis (aloe vera) leaf juice,* cetearyl alcohol, behentrimonium methosulfate, panthenol, hydrolyzed soy protein, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil,* honey,* arnica montana (arnica) flower extract,* camellia sinensis (white tea) leaf extract,* anthemis nobilis (chamomile) flower extract,* calendula officinalis (calendula) flower extract,* hibiscus sabdariffa (hibiscus) flower extract,* hydrolyzed wheat protein, tilia tomentosa (silver linden) bud extract, chondrus chrispus extract, hydrolyzed rhodophycea extract, macrocystis pyrifera (kelp) extract,* theobroma grandiflorum (cupuacu) seed butter, hyaluronic acid, carrageenan, fagus sylvatica bud extract,* glycerin, citric acid, sorbitol, calophyllum tacamahaca (tamanu) seed oil,* olea europaea (olive) oil,* linum usitatissimum (flax) seed oil,* borago officinalis (borage) seed oil,* stearamidopropyldimonium chloride, soy lecithin, tocopherol, sodium benzoate, potassium sorbate, cananga odorata (ylang ylang) flower oil,* citrus aurantium bergamia (bergamot) fruit oil,* cananga odorata (cananga) flower oil,* pogostemon cablin (patchouli) oil*



Tu obeszło się bez wody więc mamy odzywkę na soku aloesowym, który jest odżywczym humektantem a więc dobrym nawilżaczem.
Potem dodano standardowo składniki emolientowo - antystatyczne, mają zadbać o kondycję włosów po myciu, natłuścić je, wygładzić (sama woda rozchyla łuski), ułatwić rozczesywanie, zatrzymać wodę wewnątrz łuski włosa.
Następnie dodano wzmacniający pantenol, hydrolizowane proteiny sojowe o działaniu kondycjonującym i antystatyczno-wygładzającym oraz olej jojoba (natłuści) oraz nawilżający miód.
Dalsza część składu to mix ekstraktów (arnika, herbata, rumianek, algi, hibiskus i.in.), olei (cupuacu, tamanu, oliwa z oliwek, lniany, ) z kilkoma humektantami (sorbitol, gliceryna, kwas hialuronowy), witaminą E, lecytyną, olejkami eterycznymi. Całość ma potencjał natłuszczająco - nawilżająco - wzmacniający.

Regenerująco i wzmacniająco zadziałają tu proteiny sojowe, pszeniczne oraz pantenol.
Całość, jeśli odpowiednio treściwa, powinna przypaść do gustu suchym włosom.

Zgodna z CG.


syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 22:08   #1016
agnieszka_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 391
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

To teraz ja mam prośbę o rozwikłanie chemicznych zagadek. Chyba jestem głupia ale nie wiem jak mam w opcjach pogrubić czcionkę, chyba się załamię.

Organic Root Stimulator Olive Oil Sheen Spray



INCI:Paraffinum Liquidum (Mineral Oil) , Isobutane , Isopropyl Myristate , Olea Europaea Fruit Oil (Olive) , Lanolin ,Tocopheryl Acetate ,(vitamin E), Extracts of Aloe Barbadensis Leaf Juice , , Equisetum Arvense Extract (Horsetail) , Urtica Dioica Extract (Nettle),Chamomile (Anthemis Nobilis),Dimethicone Copolyol, Parfum (Fragrance) , Benzyl Alcohol , Benzyl Salicylate , Methyl Ionone , Geraniol , Hexyl Cinnamic Aldehyde , Lilial , d-Limonene , Linalool,Lyral,Alpha Iso Methyl Ionone

Spray ma za zadanie nawilżać i nabłyszczać oraz odżywiać kręcone włosy i to wszystko oczywiście w sposób "organiczny":P

Edytowane przez agnieszka_g
Czas edycji: 2010-09-16 o 22:10
agnieszka_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 12:51   #1017
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość

MYHoneyChild Honey Hair Mask

Ingredients:Unfiltered Raw Honey, Shea Butter, Coconut Butter, Mango Butter , Coconut Milk and Honey essence oil.

(maska o przepieknym zapachu, po splukaniu wloski sa miekkie i bardzo nawilzone)
Humektantowo - emolientowa maska, nawilży wiążąc wodę z otoczenia, natłuści, otuli włosy olejowym filmem, który zatrzyma wodę wewnątrz włosa. W składzie: miód, masło shea i mango, olej kokosowy, mleczko kokosowe z dodatkiem miodu.
Naturalna, zgodna z CG maska.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 20:01   #1018
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
Spiral Solutions

Repairing Protein Treatment / Spiral Solutions
Ingredients: water, hydrolyzed keratin protein, ricebran oil, stearyl alcohol, hydrolyzed wheat protein, cocodimonium hydroxypropyl hydrolyzed rice protein, hydrolyzed oat protein, glyceryl stearate (and) cetearyl alcohol (and) sodium stearoyl lactylate, glycol stearate, cetyl alcohol, behentrimonium chloride, sodium pca, mentha piperita (peppermint) leaf extract (and) yucca leaf extract (and) equisetum arvense (horsetail) leaf extract (and) urtica dioica (nettle) leaf extract (and) melissa officinalis (melissa) leaf extract, hydrolyzed jojoba protein, panthenol, guar hydroxypropyltrimonium chloride, phenoxyethanol (and) benzoic acid (and) dehydroacetic acid, fragrance

(bardzo intensywnie odzywiajaca maska, ma lekko kwasnawy zapach, mysle ze to od duzej ilosci protein, obiektywnie musze powiedziec ze choc ma keratyne a curl fix z curl junkie jej nie ma w skladzie to oba kosmetyki w dzialaniu sa dla mnie takie same, roznica jest tylko w skladzie, curl fix jest niezgodny z cg bo ma pq-11 a ten specyfik wyglada dla mnie na zgodny z cg)




Fajna maska, wygląda na to, że faktycznie może się przyczynić do regeneracji włosa. Zawiera duże ilości keratyny (tuż po wodzie!), sporo hydrolizowanych protein pszenicznych oraz owsianych. Będzie mieć działanie regeneracyjne, uzupełniające ubytki, antystatyczne, wygładzające i ochronne.
Po keratynie dodano olej z otrębów ryżu, którego skład sugeruje, że jest to olej wnikający wewnątrz włosa (jeśli jest go tam sporo i ma czas na wniknięcie). Jeśli nie wniknie to razem z kolejnym składnikiem, alkoholem tłuszczowym, utworzy film zapobiegający ucieczce wody, natłuści włosy.
Pierwsza połowa składu zawiera jeszcze kilka emolientów oraz antystatyki, które wygładzą włosy, zmiękczą je, ułatwią rozczesywanie, zniwelują elektryzowanie.
W środku i na końcu składu znajdziemy dwa humektanty (nawilżają), w tym pantenol (szkoda, że nie wyżej). Na drugą połowę składają się
ekstrakty (z m.in. mięty pieprzowej, skrzypu, pokrzywy) oraz niewielka ilość niezgodnego z CG guar hydroxypropyltrimonium chloride.

Niezgodna z CG ze względu na (małą ilość) guar hydroxypropyltrimonium chloride.



Edytowane przez syrenka
Czas edycji: 2010-09-18 o 13:38
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 20:09   #1019
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez i_lonka Pokaż wiadomość
Dziękuję za analizę. Szczerze to chyba pierwsze mało pozytywne zdanie o tym szamponie. Wszyscy zachwalają właśnie ze względu na dużą ilość ekstraktów. Sama myślałam, że to na plus...

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

Mam prośbę o kolejną analizę. A właściwie o sprawdzenie, czy dobrze rozszyfrowałam skład:
Farmona, Szampon 'Żeń- Szeń'

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA (środki myjące), Panax Ginseng Extract (ekstrakt z żeń-szenia), Sodium Chloride (sól), Cocamidoproyl Betaine (środek myjący), DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne, Citric Acid, Perfum, Hexyl Cinnamal.

Chwalimy próbowanie własnych sił na polu analizotwórczym

Dodałam
* sól - zgęszcza, jeśli byłoby jej sporo mogłaby działać wysuszająco
* Cocamidoproyl Betaine, środek myjący, razem z SLES tworzy często spotykany duet
Reszta to konserwanty, zakwaszacz i środki zapachowe.

Cocamide DEA ma też właściwości pianotwórcze.

Skład zgodny z CG.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 10:40   #1020
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Chwalimy próbowanie własnych sił na polu analizotwórczym

Dodałam
* sól - zgęszcza, jeśli byłoby jej sporo mogłaby działać wysuszająco
* Cocamidoproyl Betaine, środek myjący, razem z SLES tworzy często spotykany duet
Reszta to konserwanty, zakwaszacz i środki zapachowe.

Cocamide DEA ma też właściwości pianotwórcze.

Skład zgodny z CG.
Dziękuję . Czytam wątek systematycznie i dużo się nauczyłam od Was i dzięki Waszym analizom.
Dałam do analizy jeszcze jeden szampon z tej samej serii - Herbal Care - ze skrzypem polnym, ale teraz jak porównuję składy szamponu z żen-szeniem, brzozowego (wcześniejsza analiza Kosmetolog) i tego ze skrzypem to widzę, że mają one te same składy, różnią się tylko ekstraktem. Dzielę się sowim spostrzeżeniem, żebyście nie musiały robić tej analizy, ale jeżeli jestem w błędzie to proszę mnie poprawić.
Pozdrawiam.
__________________

7.07.10
- CG
14.07.10 - bez prostowania
13.09.10 - pokrzywa


i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-29 12:25:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:57.