Joanna, Z Apteczki Babuni, Odżywka wzmacniająca do włosów cienkich, delikatnych i ze skłonnością do wypadania

Odżywka wzmacniająca do włosów cienkich, delikatnych, ze skłonnością do wypadania.
Odżywka korzystnie wpływa na strukturę włosów, poprawia ich wygląd i kondycję. Włosy będą bardziej lśniące i gładkie. Staną się miękkie i przyjemne w dotyku.
Zawiera ekstrakt ze skrzypu i rozmarynu wzmacnia osłabione włosy.
Ma przyjemny, odświeżający, ziołowy zapach.

Całkiem dobra odżywka.

Kupiłam tę odżywkę już jakiś czas temu (moja ma trochę inne opakowanie, z czerwoną nakrętką) i ogólnie oceniam ją jako całkiem dobrą. Ma swoje plusy, np. ładny zapach, nie obciąża włosów, włosy po niej są miękkie i miłe w dotyku, cena. Niestety ma również małe minusy: konsystencja (można się do niej przyzwyczaić, ale jest trochę zbyt lejąca), nie zauważyłam jeszcze żeby poprawił się po niej stan moich włosów.

Ilość zużytych opakowań: nie skończyłam jeszcze 1

Dobra przed szamponem

Odżywka jest przede wszystkim tania - dla mnie jednak obra jedynie w metodzie omo jako pierwsza odżywka. Zbyt obciąża włosy, nie odżywia ich w pełni, jednak jeszcze żadna zwykła odżywka nie zadowoliła mnie w pełni.
Plusy:
+ cena
+ konsytencja
+ zapach
Minusy:
- nie odżywia włosów zgodnie z obietnicą na opakowaniu

Używam tego produktu od: używałam przez ok. dwa miesiące
Ilość zużytych opakowań: dwa

Dobra na co dzień.

Kupiłam tę odżywkę dawno temu w supermarkecie Auchan. Miałam wtedy jeszcze tuzin innych kosmetyków do włosów, ale ponieważ wiedziałam, że prędko szansa na zgarnięcie jej się nie powtórzy to kupiłam. Był to czas, kiedy miałam problem ze wzmożonym wypadaniem włosów - to zdarza się u mnie ze 2-3 razy w roku, dlatego zdecydowałam się na wersję wzmacniającą.

* Moje włosy - długie, co jakiś czas delikatne podcinane, bardzo gęste, skłonne do przesuszenia i puszenia. Ubóstwiam kosmetyki mocno odżywcze i skoncentrowane. Moje ulubienice to gęste maski, choćby Kallos Keratin, czy Biovax. Ostatnio zaczęłam też podrasowywać włos siemieniem lnianym. Właściwie więc Joanna nie mogła się jakoś wpasować w pielęgnacje mojej fryzury. Jak wiadomo jednak z maskami też przeginać nie można, warto mieć lżejszą, codzienną odżywkę i na tym polu moim zdaniem ten produkt się sprawdził.
* Odżywka ma dosyć dziwaczną konsystencję. Ma biało-żółtawy kolor i określiłabym ją jako żelowo-wodnistą. Moim zdaniem jest zbyt lejąca, łatwo ześlizguje się z dłoni, a w kontakcie z mokrymi włosami robi się z niej totalna woda. Pachnie dosyć silnie i ostro ziołami, co więcej w moje pukle ta woń wkrada się na dłuższą chwilę, nawet po wysuszeniu. Jeśli ktoś nie lubi takich aromatów to nie polecam. Nakładam ją zawsze od połowy długości włosów, nigdy na skórę głowy. Podobnie robię zresztą ze wszystkimi odżywkami. Całość pakuję na ok.10-15 minut pod czepek, lub ręcznik i potem bez kłopotów spłukuję.
* Jakie efekty? Wzmocnienia włosów niestety nie zauważyłam, musiałam wykurować je innymi metodami. Jeśli szukacie ratunku dla wypadających kosmyków to tej odżywki raczej nie polecam - za słaba. U mnie sprawdziła się jako przeciwwaga dla ciężkich i silnie odżywczych masek. Wymieniam je na Joannę, żeby nie przedobrzyć. Ziołowe kosmetyki, jakiekolwiek one by tam nie były zazwyczaj przynosiły mi splątanie i look, jak u wkurzonego Chopina. Tutaj jest inaczej, po tej odżywce mam włosy miękkie, dosyć ujarzmione, nie obciążone, nie lepkie i ładnie pachnące. Akurat mój nos lubi ziołowe mieszanki. Rozczesują się również nieźle i tak na dobrą sprawę nie mam na co narzekać.
* Produkt nie jest wydajny, choć na mojej półce stoi już jakieś pół roku. Wszystko przez to, że początkowo stosowałam ja sporadycznie, teraz kiedy jest w regularnym użyciu widzę, że flaszka zaczyna się już wsysać do środka. Konsystencja jest po prostu tak nikła, że pewnie rzucam więcej odżywki na włosy, niż to potrzebne.
* Moje opakowanie jest nieco inne niż zaprezentowane tutaj. Też niespecjalne, bardzo proste i zwyczajne. Razi mnie czerwona nakrętka, która wieńczy moją butelkę, jakoś mi nie pasuje. Plastik, z którego jest wykonana dość miękki, więc łatwo dozować. Niestety nie widać wnętrza.
* Cena zdecydowanie zachęcająca, ok. 7-8 złotych za 300 g produktu. Właściwie nie wiem, jak to z dostępnością jest. Zależy, jaki to sklep macie pod nosem. :)

Swojej podstawowej misji odżywka nie wypełniła. To nie jest dobry wzmacniacz włosów. Z tego powodu nie mogę dać wyższej oceny. Przyjemnie używa jej się do codziennego mycia. Jest dobra, ale bez szału tak jak setka odżywek, które są dobre, ale bez szału. Ponownie pewnie nie kupię, bo będę wolała przetestować coś innego. Dzisiaj wybrałabym z tej serii raczej odżywkę jajeczną.

Używam tego produktu od: Pół roku.
Ilość zużytych opakowań: Jedno.

Bardzo średnia odżywka o pięknym zapachu ;)

Mam dość wymagające wysokoporowate włosy ze skłonnością do wypadania, wciąż szukam dobrej odżywki dla nich. Tę kupiłam pod wpływem chwili, nie mogąc znaleźć innej, ulubionej z Joanny. Skusiły mnie przede wszystkim zapewnienia producenta o tym, że może pomóc na moje problemy. Znowu dostałam nauczkę, żeby nie wierzyć etykietom..
Wczoraj ostatecznie ją skończyłam, więc czas na recenzję :)

PLUSY:
+ zapach! Niektórym może się nie podobać, ale ja uwielbiam takie ziołowe :)
+/- konsystencja - odżywka nie jest zbyt gęsta, ale niestety przez to bardzo niewydajna..
+ skład - dość fajny, jednak daleko mu do typowych naturalnych odżywek babć :D
+ nie obciąża włosów, jest leciutka

MINUSY:
- brak działania zgodnego z tym na opakowaniu, nie zauważyłam, aby włosy choc trochę się zregenerowały
- wydajność - odżywki zawsze starczają mi na 2-3 miesiące regularnego używania, ta na niecały miesiąc z przerwami :/
- stosunek cena/wydajność

Podsumowując: Kupiłam tę odżywkę po raz pierwszy, ale na pewno ostatni. Podobne działanie mają odżywki dużo tańsze..

Używam tego produktu od: około miesiąca
Ilość zużytych opakowań: Jedno pełne

Leciutka

- wodnista, przelewa się przez palce
- niezbyt wydajna
-/+ lekka, przez co nie obciąża włosów, ale też raczej nie wzmacnia
+ miałam po niej całkiem przyjemne włosy - leciutko puszyste (u mnie z tym problem zawsze) i miłe w dotyku.

Reasumując odżywka bardzo lekka, stosowana jako jeden z kosmetyków zamiennie z innymi bądź w mieszance może być przyjemna, jednak solo nie radzę - nie wpłynie na kondycję włosów.

Nigdy więcej

Kupiłam ją ponieważ jestem zwolenniczką bardziej naturalnych, domowych masek/odżywek a nazwa "Z Apteczki Babuni" wpisywała się w moje upodobania.

Użyłam tej odżywki kilkanaście razy i za każdym razem nie działo się nic, albo robiło się gorzej :(

Niestey ale odżywka to istne dno i wodorosty!

-producent zachęca, zapewnia że włosy będą puszyste i lśniace - nic takiego nie zauważyłam
- tak jak pisałam wyżej odżywka nie spełnia oczekiwań czyli też nie pomaga w rozczesywaniu
- kolejnym minusem jest KONSYSTENCJA, lejąca tragiczna w aplikacji
- zapach mi akurat nie przypadł do gustu
- czasem sprawiała, że włosy były w gorszym stanie po jej użyciu
- opakowanie, nie widać ile zostało

+ cena (chociaż za taką cene można kupić inne i lepsze odżywki)
+ nie obciąża włosów

Ilość zużytych opakowań: pół jednego (200ml)

słabe działanie

Kiedy nosiłam jeszcze długie włosy i dość intensywnie mi wypadały kupiłam. Włosy muszę myc codziennie, tej odżywki również używałam codziennie. Co zaobserwowałam :

Plusy
- cena
- przyjemny zapach
- nie obciąża włosów

Minusy
- okropna, lejąca konsystencja
- niska wydajność
- słabe działanie pielęgnacyjne
- ciezko po niej rozczesać włosy, są tak samo splątane jak bez odżywki

Odżywka kompletnie sie u mnie nie sprawdziła. Zużyłam do końca licząc na poprawę kondycji włosów, jednak nic takiego nie miało miejsca

Używam tego produktu od: ponad 1.5 roku temu przez niecały miesiąc

nie kupię ponownie

Plusy:
+ cena

Minusy:
- słaba wydajność
- bardzo rzadka konsystencja
- nie nawilża
- nie ułatwia rozczesywania

Odżywka bardzo słaba , po jej nałożeniu nie czuć abym miała ja na włosach , działanie też znikome . Włosy nie są po niej splątane ,ale równie dobrze mogłabym jej nie nałożyć- efekt taki sam.

Ilość zużytych opakowań: 1 opak

Bubel

UCZULA!

Ta odżywka spowodowała u mnie pieczenie, swędzenie, podrażnienie skóry głowy. I to naprawdę brzydkie. Nie mogłam dać sobie rady.

Po tej reakcji zaczęłam nakładać ją tylko na długość włosów, ale tu też działanie było beznadziejne. Nie ułatwia całkowicie rozczesywania, nie wygładza włosów, przetłuszczanie jest wzmocnione, włosy się zbijają w strąki, są obciążone.

Nie ma wpływu na wypadanie włosów.

Żeby ją skończyć zaczęłam używać, jako pierwsze O w OMO i tu też się nie sprawdziła. Nie nadaje się do mycia, nie domywa włosów a do tego jej konsystencja jest tragiczna. Odżywka spływa z włosów.

Zero pozytywów.

Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe

Nie zaprzyjaźniłyśmy się

Mam długie, cienkie i dosyć gęste włosy.Odżywka nie zaszkodziła i nie pomogła, może troszkę lepiej rozczesywały się po niej włosy. Zapach był przyjemny ziołowy - tyle o niej. Nie obciąża, nie regeneruje, na pewno nie wzmocni włosów cienkich.

Używam tego produktu od: 1,5 roku

Niezła

Nie od dziś stwierdzam, że moje włosy są jakieś inne i wiele produktów polecanych wcale się nie sprawdza, a kilka z raczej słabymi recenzjami bardzo mi pasuje. Mam gęste, dosyć zdrowe, ale bardzo cienkie włosy, które bardzo szybko się przetłuszczają.
Odżywkę kupiłam, bo potrzebowałam czegoś "na gwałt". Potem spojrzałam na recenzje i się podłamałam. Tymczasem mile się zdziwiłam!

Odżywka działa naprawdę nieźle - przede wszystkim nie przyspiesza przetłuszczania, włosy są sypkie i świeże do wieczora. Nie obciąża! Włosy nie elektryzują się ani nie puszą, co zdarza im się często, nawet przy droższych, bardziej chwalonych i mających teoretycznie lepszy skład odżywkach. Dla mnie te zalety wystarczają, aby uznać produkt za dobry.

Nie jest wydajna, ma bardzo płynną konsystencję, taką jak odżywki Joanny bez spłukiwania. Cena jest niska, więc mi to nie przeszkadza. Szybko się spłukuje, jest w sam raz na poranny pośpiech.

Fajny produkt, ale pod warunkiem, że używany jako codzienna lekka odżywka i w duecie z czymś na końcówki (olejek, jedwab), bo sama w sobie nie ułatwia rozczesywania i końcówki włosów są po niej poplątane. Na pewno nie zastąpi bardziej odżywczych masek. Jako codzienniak jest ok, mam 100% gwarancję, że nie będę miała na głowie naelektryzowanego mopa, który wieczorem zamieni się w tłusty przyklap.

Na pewno kiedyś kupię ponownie, póki co jest tyle kosmetykow do wypróbowania, że szukam dalej ideału :)

Używam tego produktu od: Miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

można spróbować

Odżywka nie zachwyciła mnie, spodziewałam się czegoś więcej, ale nie jest aż tak źle ;)

Odżywka jest tania i ma dużą pojemność. Niestety, przez lejącą konsystencję wydajność nie jest powalająca. Swoją drogą, nigdy nie miałam aż tak płynnej odżywki.

Zapach trochę chemiczny, nie każdemu się spodoba, mi nie przeszkadzał.

Co do działania - odżywka nie obciąża, trochę wygładza i ułatwia rozczesywanie. Jednak nie ma tu efektu "wow".

Czy wzmacnia? Raczej nie, włosy i tak były przesuszone na końcach i rozdwojone, w końcu musiałam je podciąć.