dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-03, 23:43   #1
aniesiaw
Raczkowanie
 
Avatar aniesiaw
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 161

dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki?


witajcie!
mam kilka pytan.
moja kochana bokserka dorasta za kilka dni skonczy 1 rok i wlasnie konczy jej sie pierwsza cieczka. mam pytanko - kiedy najzdrowsze dla suczki jest dopuszczenie do niej pieska no i co jaki czas suczka moze miec male... jesli macie jakies doswiadczenia... w tych tematach prosze piszcie...
dzieki z gory!!!
aniesiaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 07:20   #2
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki?

To znaczy masz hodowlę, czy chcesz dopuścić bo "suczka przynajmniej raz w życiu powinna mieć szczeniaki"?
Bo jesli to drugie, to niestety bzdura - suczka wcale nie musi mieć szczeniaków, żeby była zdrowa.
Ale jeśli chcesz to zrobic w pełni świadomie, to powiem tak: jesli suczka ma rodowód, to najpierw powinna spełnić wszystkie wymagania ZKwP (prawa hodowlane, zarejstrowana hodowla itp). Jeśli nie ma rodowodu a jednak chcesz mieć szczeniaki (czego ja nie propaguję i nie polecam) to myślę, że i tak jest na to jeszcze za młoda. Daj jej jeszcze przynajmniej rok - niech w pełni dojrzeje i sama wydorośleje. A co jaki czas młode - nie częściej niż raz w roku (tak zresztą mówią przepisy ZKwP i tak jest najbezpieczniej dla zdrowia suczki, żeby jej nadmiernie nie eksploatować)
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 08:26   #3
aniesiaw
Raczkowanie
 
Avatar aniesiaw
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 161
Dot.: dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki?

dziekuje wlasnie o takie informacje mi chodzilo Wiec jesli ma byc bezpieczniej i zdrowiej dla mojej niuni to najwczesniej za rok zostanie mama i nie czesciej niz raz na rok... wierze - bo cos mi sie zdaje ze masz spore doswiadczenie w tym temacie!
Pozdrawiam!
aniesiaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 15:31   #4
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki?

jeśli nie ma rodowodu to ja polecam wogóle psów nie dopuszczać. Nie martw sie o zdrowie bo to kompletna bujda, ze szczeniaki miec musi. Za duzo jest piesków w schroniskach, zeby rodziły sie nowe kundelki, jeśli nie wierzysz odwiedz jedno z nich.
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 18:27   #5
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki?

Cytat:
Napisane przez Martek88
jeśli nie ma rodowodu to ja polecam wogóle psów nie dopuszczać. Nie martw sie o zdrowie bo to kompletna bujda, ze szczeniaki miec musi.
zgadzam sie z powyższym.
teściowa ma bokserkę bezdzietną i jakos dobrze sie piesek trzyma i dopuszczona nie bedzie bo juz jest ciachnięta

btw znajdziesz dom dla tych wszystkich szczeniaków?
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 19:05   #6
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki?

Aniesław- ani razu
wysterylizuj suczkę, to będzie zdrowsza, nie zachoruje na ropomacicze, na ciąze urojoną i na raka
to nie jest straszenie- suka niesterylizowana może zachorować na raka sutka i umrzeć. Im wcześniej ją wysterylizujesz, tym lepiej dla jej zdrowia.http://www.vetserwis.pl/sterylizacja_pies.html
suka tej dziewczyny umiera na raka, bo nie została wysterylizowana http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=125225

poza tym, w schroniskach sa tysiące psów bez szansy na dom, często o wygladzie rasowych. naprawde chcesz zabierać im szanse na dom?
Cytat:
i nie czesciej niz raz na rok...
pomijajac wszystko inne to i tak chyba o wieeele za często, ciąża i karmienie to wielkie obciążenie
ale chyba chodzi o to, żeby raz na rok mieć zastrzyk gotówki, prawda?
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 21:31   #7
arabesca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 169
Dot.: dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki?

To ja jeszcze dodam że jeżeli suczka ma być rozmnażana dla zysku lub zabawy to warto się zastanowić. Koszty opieki weterynaryjnej (badania suki, przygotowanie do ciąży, odrobaczenia i szczepienia szczeniąt...) i żarełka najprawdopodobniej przekroczą "wartość" miotu.

O remonciku (tudzież innej wymianie zniszczonych sprzętów) po szczeniątkach nie wspomnę
arabesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-04, 21:41   #8
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki?

Cytat:
Napisane przez arabesca
To ja jeszcze dodam że jeżeli suczka ma być rozmnażana dla zysku lub zabawy to warto się zastanowić. Koszty opieki weterynaryjnej (badania suki, przygotowanie do ciąży, odrobaczenia i szczepienia szczeniąt...) i żarełka najprawdopodobniej przekroczą "wartość" miotu.

O remonciku (tudzież innej wymianie zniszczonych sprzętów) po szczeniątkach nie wspomnę
dokładnie nigdy hodując psy nie można nastawiać sie na zysk ze szczeniaków bo prawidłowa opieka nad nimi sporo kosztuje, nie mowiac juz o czasie, ktory trzeba im poswiecic
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 22:37   #9
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki?

poza tym boksery to bardzo częsta rasa
Możesz miec kłopoty z ODDANIEM szczeniąt, a co dopiero ze sprzedażą, szczególnie, że jest dużo psów tej rasy, a popyt spada, bo juz nie są MODNE

zastanów się dobrze, zanim powołasz szczenięta do życia- bo będziesz za nie odpowiedzialna równiez wówczas, gdy ktos je wyrzuci, odda do schroniska, skrzywdzi.
a koszty- karma dla matki i szceniąt (jakas dobra, nie pedigree pal) szczepienia, odrobaczenie, krycie jakims psem (no chyba że pokryjesz psem sąsiadki, który może kiedys stał obok czegos podobnego do boksera)
nie zarobisz
a frajda też żadna, raczej stres i duuzy kłopot, jak nie bedziesz miała chętnych albo nie daj boże ci zwierzak zachoruje
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 09:50   #10
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki?

Cytat:
Napisane przez esfira
ale chyba chodzi o to, żeby raz na rok mieć zastrzyk gotówki, prawda?
to do mnie było?
O jakim zastrzyku gotówki mówisz? Do tej pory odchowałam jeden (narazie) miot i zdaję sobie sprawę z wysokości kosztów odchowania miotu (to bujda, że na hodowli sie zarabia), więc trafiłaś kulą w płot z tym przytykiem.
A pomijając wszystko, to każdy hodowca (nie mówię o producentach) wie jakie ciąża i odchowanie miotu niesie ze sobą obciążenia.
Wyciąg z "Regulaminu Hodowli Psów Rasowych" ZKwP:
2. Hodowca ma obowiązek:
...
c) ograniczyć mioty suki do jednego w roku kalendarzowym,
.
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 09:59   #11
Ki$ses
Raczkowanie
 
Avatar Ki$ses
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 248
Dot.: dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki?

Suki w zależności od rasy i wielkości są gotowe do rozpłodu w wieku 8-12 miesięcy (co nie znaczy że wtedy mozna je kryć !!). Ruję przechodzą średnio raz na pół roku i trwa ona ok. 14 dni. Najczęściej miedzy 11 a 13 dniem suka może zostać skutecznie pokryta. Po 9 tygodniach można oczekiwać narodzin szczeniąt. Długość ciąży jest jednak ruchoma i może wynosić od 56 do 70 dni.


Przed porodem suka powinna być przebadana przez lekarza weterynarii w celu wykluczenia ewentualnych komplikacji.

Podczas porodu suka uwalnia nowonarodzone szczenię z pęcherza płodowego, odgryza pępowine i czyści malucha (można jej w tym pomóc - oczywiście umiejętnie). Po upływie 2 do 3 godzin po narodzinach, szczeniaki odczuwają pierwszy głód. Pierwsze trzy tygodnie życia to dla szczeniąt to okres snu i jedzenia. Matka ciągle je karmi. W ciągu tego czasu masa ciała piesków podwaja się z każdym tygodniem. Około 3-4 tygodnia, można zacząć dokarmiać maluchy. Zazwyczaj jest to pokarm półpłynny. Dopiero po upływie kolejnego tygodnia można dodać kawałeczki karmy stałej.


Większość hodowców uważa, że liczba karmień w ciągu dnia powinna wynosić 5. Należy jednak pamiętać, że przed pierwszym posiłkiem szczenie powinno się załatwić.


Przez cały okres opieki nad małymi suka potrzebuje wiele spokoju i intymności. Kiedy szczenięta osiągają 8-10 tygodni suka odsadza maluchy. Jeszcze się, od czasu do czasu, z nimi bawi, pilnuje je, ma na oku, ale tak naprawde, moment rozstania jest juz bliskki. Zanim on nastapi to maluchy powinny być już odrobaczone i zaszczepione.

Ja jednak nie polecam krycia suki dla frajdy, masz rodowód? Jeżeli nie, to nie radzę. A mitem jest to , że gdy suka nie będzie szczenna to szybciej zachoruje itp.
__________________
Alarmowy Fundusz Nadziei Na Życie !
http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=23645
Ogólnoświatowa akcja "Zwierzęta są dla mnie ważne" - podpisz petycję
http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=27407
Ki$ses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-05, 10:03   #12
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki?

Aferko, wydaje mi się, że Esfira zwracała się do autorki wątku
Ty masz przecież dobrą hodowlę

Znalazłam ciekawą stronę: http://wetkros.republika.pl/rasowe.htm
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 10:21   #13
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki?

Cytat:
Napisane przez Laura2112
Aferko, wydaje mi się, że Esfira zwracała się do autorki wątku
Ty masz przecież dobrą hodowlę
Może faktycznie, ale to ja pierwsza pisałam, że nie częściej niż raz na rok, dlatego wzięłam to do siebie. Może niesłusznie...
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 10:36   #14
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki?

Ze strony, którą znalazłam:
"Suka jest dopuszczana do hodowli, jeśli na trzech wystawach u minimum dwóch różnych sędziów zdobędzie oceny doskonałe lub bardzo dobre. Może być kryta tylko po dopuszczeniu do hodowli i po ukończeniu 18. miesiąca życia. Wyjątkiem od tej zasady są suki ras wielkogłowych (...).
Pies jest dopuszczany do hodowli i może kryć tylko po ukończeniu 18 miesięcy i zdobyciu trzech ocen doskonałych u dwóch różnych sędziów."

Jest też o wszystkich badaniach, spełnieniu wymogów i kryciu nie częściej niż raz w roku.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 10:49   #15
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki?

Aferka przepraszam
nie do Ciebie, oczywiście , że nie

Kis$es, to nie ejst tylko kwestia rodowodu
chodzi o to, żeby do rozrodu dopuszczać tylko wzorowych przedstawicieli rasy, wygrywających wystawy
a po co?
żeby doskonalic rasę
rozmnażając "rasowe" zwierzeta na dodatek bez wiedzy i uprawnień, tylko psuje się rasie opinię (nie psuje się rasy, bo takie zwierzęta nie sa de facto rasowe)
i potem mówią, że rotki agresywne a yorki durne- czyja to zasługa- pseudohodowców, którzy nie hodują, a rozmnażają


u kotów rasowych kotka może rodzić trzy razy na dwa lata, ale rozsądny hodowca i tak ją rzadziej kryje, bo im rzadziej, tym suka zdrowsza i zdrowsze, silniejsze kocięta.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 12:00   #16
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki?

Cytat:
Napisane przez esfira
Aferka przepraszam
nie do Ciebie, oczywiście , że nie
OK, w porządku, zareagowałam chyba zbyt porywczo

Cytat:
Napisane przez esfira
Kis$es, to nie ejst tylko kwestia rodowodu
chodzi o to, żeby do rozrodu dopuszczać tylko wzorowych przedstawicieli rasy, wygrywających wystawy
a po co?
żeby doskonalic rasę
rozmnażając "rasowe" zwierzeta na dodatek bez wiedzy i uprawnień, tylko psuje się rasie opinię (nie psuje się rasy, bo takie zwierzęta nie sa de facto rasowe)
i potem mówią, że rotki agresywne a yorki durne- czyja to zasługa- pseudohodowców, którzy nie hodują, a rozmnażają


u kotów rasowych kotka może rodzić trzy razy na dwa lata, ale rozsądny hodowca i tak ją rzadziej kryje, bo im rzadziej, tym suka zdrowsza i zdrowsze, silniejsze kocięta.
Zgadzam się
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 01:05   #17
arabesca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 169
Dot.: dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki?

Cytat:
Napisane przez Laura2112
Ze strony, którą znalazłam:
"Suka jest dopuszczana do hodowli, jeśli na trzech wystawach u minimum dwóch różnych sędziów zdobędzie oceny doskonałe lub bardzo dobre. Może być kryta tylko po dopuszczeniu do hodowli i po ukończeniu 18. miesiąca życia. Wyjątkiem od tej zasady są suki ras wielkogłowych (...).
Pies jest dopuszczany do hodowli i może kryć tylko po ukończeniu 18 miesięcy i zdobyciu trzech ocen doskonałych u dwóch różnych sędziów."

Jest też o wszystkich badaniach, spełnieniu wymogów i kryciu nie częściej niż raz w roku.
Boksie dodatkowo muszą mieć prześwietlenie na dysplazję i o ile pamiętam testy psychiczne...
arabesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 19:19   #18
littleola1
Zadomowienie
 
Avatar littleola1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 771
Dot.: dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki?

też mam boserke, ma 1,5 roku ;D też chcemy ją dopuścić, pierwsza cieczke już miała, ale chce,my żeby miała ok 2, 2,5 lat.
bo w czasie pierwszej cieczki nie można jej dopuścić do psa.

masz może jakieś foto swojej boxerki ? ;>

moja jest tutaj ->
http://img454.imageshack.us/img454/7451/dsc015370gp.jpg
littleola1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 19:26   #19
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki?

Cytat:
Napisane przez aferka
To znaczy masz hodowlę, czy chcesz dopuścić bo "suczka przynajmniej raz w życiu powinna mieć szczeniaki"?
Bo jesli to drugie, to niestety bzdura - suczka wcale nie musi mieć szczeniaków, żeby była zdrowa.
Ale jeśli chcesz to zrobic w pełni świadomie, to powiem tak: jesli suczka ma rodowód, to najpierw powinna spełnić wszystkie wymagania ZKwP (prawa hodowlane, zarejstrowana hodowla itp). Jeśli nie ma rodowodu a jednak chcesz mieć szczeniaki (czego ja nie propaguję i nie polecam) to myślę, że i tak jest na to jeszcze za młoda. Daj jej jeszcze przynajmniej rok - niech w pełni dojrzeje i sama wydorośleje. A co jaki czas młode - nie częściej niż raz w roku (tak zresztą mówią przepisy ZKwP i tak jest najbezpieczniej dla zdrowia suczki, żeby jej nadmiernie nie eksploatować)
dokladnie dopuszczanie dla tak zwanego "zdrowia"to mit ,który nalezy tepic.
rok toz to jeszcze dziecko!!!!
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-02, 21:35   #20
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki?

Cytat:
Napisane przez littleola1
też mam boserke, ma 1,5 roku ;D też chcemy ją dopuścić, pierwsza cieczke już miała, ale chce,my żeby miała ok 2, 2,5 lat.
bo w czasie pierwszej cieczki nie można jej dopuścić do psa.

masz może jakieś foto swojej boxerki ? ;>

moja jest tutaj ->
http://img454.imageshack.us/img454/7451/dsc015370gp.jpg
nie rozmnażaj suki jeżeli nie ma rodowodu, nie jest suka hodowlana. Szczeniaki, ktore sie urodza beda kundelkami zabiora dom pieskom ze schroniska...chcąc nie chcac bedzieszmiec je na sumieniu

nie rozmnażaj niepotzrebnie nierasowych psów, jest ich juz i tak o wiele za dużo. przeczytaj co napisały wczesnej dziewczyny SUKA NIE MUSI WCALE MIEC SZCZENIAKÓW to stary zabobon!
uniknie przy okazji kilku chorób...


Boksery nie sa obecnie "w modzie" nie wiadomo czy znajda sie ludzie, ktorzy beda chcieli je wziasc(bo nie powinno sie ich sprzedawac bo wtedy bedzie to roznmnazanie dla zysku) Wykaz sie odpowiedzialnoscia i nie rozmnazaj swojej suki

wejdz na mój link w podpisie
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 21:47   #21
modliszka84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 629
Dot.: dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki?

zgadzam sie zupełnie z przedmówczyniami!!

NIE ROZMNAŻAJ SWOJEGO PSA CHYBA ZE CHCESZ ZASILIĆ OGROMNĄ LICZBE BEZDOMNYCH PSÓW...!

To kompletna bzdura, że suczka przynajmniej raz powinna miec szczeniaki!!!!!

Jesli jeszcze sie wahasz, to odwiedź najblizsze schronbisko dla zwierząt... Myśle, że spotkasz tam niejednego pseudobokserka ( bo oczywiscie rasowy=radowodowy), który "zamieszkał" w schronisku z powodu głupoty osoby rozmnażającej swojego psa...
Poza tym wizyta w schronisku powinna być dla Ciebie lekcją i małym wstrząsem.

Ja mam suke 6-letnia nigdy nie miała małych i mieć nie będzie i jest zdrowa!
Mój TZ miał suke, która odeszła jak miała 17 lat, nigdy nie miała małych i tez była zdrowa!
__________________
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem" - M.Twain

http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=1675216
modliszka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 22:18   #22
*Paula*
Przyczajenie
 
Avatar *Paula*
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 15
Dot.: dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki?

Cytat:
Napisane przez modliszka84
zgadzam sie zupełnie z przedmówczyniami!!

NIE ROZMNAŻAJ SWOJEGO PSA CHYBA ZE CHCESZ ZASILIĆ OGROMNĄ LICZBE BEZDOMNYCH PSÓW...!

To kompletna bzdura, że suczka przynajmniej raz powinna miec szczeniaki!!!!!

Jesli jeszcze sie wahasz, to odwiedź najblizsze schronbisko dla zwierząt... Myśle, że spotkasz tam niejednego pseudobokserka ( bo oczywiscie rasowy=radowodowy), który "zamieszkał" w schronisku z powodu głupoty osoby rozmnażającej swojego psa...
Poza tym wizyta w schronisku powinna być dla Ciebie lekcją i małym wstrząsem.

Ja mam suke 6-letnia nigdy nie miała małych i mieć nie będzie i jest zdrowa!
Mój TZ miał suke, która odeszła jak miała 17 lat, nigdy nie miała małych i tez była zdrowa!
zupełna racja, mało jest psów w "typie boksera" w schroniskach?? ja schronisku byłam nie raz i wiem, ze jest wiele. Sama mam suke hodowlana (nie boksera)ale nawet nie mysle o szczeniakach. Moja poprzednia suka zyła 15 lat, nie rodziła nigdy i zadnych kłopotow zdrowotnych nie miała

mam nadzieje, ze littelola1 przeczyta to i zastanowi sie nad tym co czesniej napisala...
*Paula* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 22:36   #23
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki?

Cytat:
Napisane przez aniesiaw
kiedy najzdrowsze dla suczki jest dopuszczenie do niej pieska no i co jaki czas suczka moze miec male...
NIGDY - ciąża i odchowanie szczeniąt to wielkie obciążenie dla suki.
jeśli Twoja suczka nie jest doskonałą suka hodowlaną (czy też ,nie będzie - bo teraz jeszcze jest za młoda na zdobycie uprawnień i zrobienie badań) - to nie widzę ŻADNEGO argumentu przemawiajcego za powoływaniem kolejnych pseudorasowych szczeniąt...(wystarczy zajrzec na dogomanię,dział "psy w potrzebie"-ile tam jest prawie-bokserów)

Pytasz co jaki czas może miec małe - czy to ma byc maszynka do rodzenia szczeniąt
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 11:36   #24
arabesca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 169
Dot.: dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki?

Cytat:
Napisane przez a_na
NIGDY - ciąża i odchowanie szczeniąt to wielkie obciążenie dla suki.
jeśli Twoja suczka nie jest doskonałą suka hodowlaną (czy też ,nie będzie - bo teraz jeszcze jest za młoda na zdobycie uprawnień i zrobienie badań) - to nie widzę ŻADNEGO argumentu przemawiajcego za powoływaniem kolejnych pseudorasowych szczeniąt...(wystarczy zajrzec na dogomanię,dział "psy w potrzebie"-ile tam jest prawie-bokserów)

Pytasz co jaki czas może miec małe - czy to ma byc maszynka do rodzenia szczeniąt
To przy wizycie na dogo proponuję jeszcze dokładną lekturę tęczowego mostu... tam też się kilka "bokserów" znajdzie
arabesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 15:05   #25
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki?

Cytat:
Napisane przez littleola1
też mam boserke, ma 1,5 roku ;D też chcemy ją dopuścić, pierwsza cieczke już miała, ale chce,my żeby miała ok 2, 2,5 lat.
bo w czasie pierwszej cieczki nie można jej dopuścić do psa.

masz może jakieś foto swojej boxerki ? ;>

moja jest tutaj ->
http://img454.imageshack.us/img454/7451/dsc015370gp.jpg
czy twoja suczka wniesie cos dobrego do rasy?
Bo na tym polega hodowla- na doskonaleniu rasy, nie na rozmnażaniu bez powodu.
Rozmnażanie bez powodu, bez wiedzy, bez zarejestrowanej hodowli- to powiększanie psiego cierpienia
http://arka.strefa.pl/nie%20_rozmnazaj1.html

świat się nie skończy, jak twoja suczka NIE urodzi przeciwnie, kilka niechcianych psów ze schroniska znajdzie dom- bo im mniej psów się rodzi, tym większe szanse na adopcje mają te psy, które są w schronisku (zastanów sie , dlaczego tam sa- ktoś kiedys rozmnożył ich matkę, a nierzadko są to tez zwierzęta "rasowe bez rodowodu")
małe pieski to nie jest zabawa- to odpowiedzialnośc za życie i duże koszty
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 12:51   #26
anakonda
Zadomowienie
 
Avatar anakonda
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 075
Dot.: dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki?

Absolutnie zgadzam się z przedmówczyniami, dlatego nic więcej nie mam do dodania. Wysterylizuj swoją suczkę. Tak będzie lepiej dla niej ale i dla zwierząt w schroniskach - będą mieć większe szanse, że znajdą wreszcie dom i kochającą rodzinę.
__________________

anakonda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 13:20   #27
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki?

Moja bokserka miala jakos 4 lata jak odpuscilismy ja do psa. Miala rodowod, ale wybralismy jej boksera bez rodowodu, w sumie nawet nam nie chodzilo o papiery... Jeden blad jaki popelniolismy to kolory: moja sunia byla cala jednolita, zołta a pies ktory ją ten tego był pręgowany. I wszystkie 10 szczeniakow wyszlo pregowanych :O

W sumie duzo bym tu mogla napisac,o jej ciazy o tym jak nie umiala sama urodzic i musiala miec operacje, o opiece nad szczeniakami o kosztach ktore ponieslismy i o tym jak 10 szczeniakow przez ponad 6 tygodni byly jednym oczkiem w glowie domownikow. Mam nawet gdzies zdiecia hehe jak moja mama karmi takie male butelka, bo moja suczka nie umiala wszytskich wykarmic . <kupowalismy specjalne mleko sucze, cholernie drogie >

z 10 szczeniakow zostawilismy sobie jedną suczke, i teraz mam dwie bokserki w domu. Ale tej drugiej nie bedziemy dopuiszczac do psa
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 17:54   #28
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki?

Ag nes, a w jakim celu dopuściliście sukę?
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 18:50   #29
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki?

Cytat:
Napisane przez Ag_nes
Moja bokserka miala jakos 4 lata jak odpuscilismy ja do psa. Miala rodowod, ale wybralismy jej boksera bez rodowodu, w sumie nawet nam nie chodzilo o papiery... Jeden blad jaki popelniolismy to kolory: moja sunia byla cala jednolita, zołta a pies ktory ją ten tego był pręgowany. I wszystkie 10 szczeniakow wyszlo pregowanych :O

W sumie duzo bym tu mogla napisac,o jej ciazy o tym jak nie umiala sama urodzic i musiala miec operacje, o opiece nad szczeniakami o kosztach ktore ponieslismy i o tym jak 10 szczeniakow przez ponad 6 tygodni byly jednym oczkiem w glowie domownikow. Mam nawet gdzies zdiecia hehe jak moja mama karmi takie male butelka, bo moja suczka nie umiala wszytskich wykarmic . <kupowalismy specjalne mleko sucze, cholernie drogie >

z 10 szczeniakow zostawilismy sobie jedną suczke, i teraz mam dwie bokserki w domu. Ale tej drugiej nie bedziemy dopuiszczac do psa

suke nie hodowlana pokryliscie kundlem nie ma powodu do zachwytów...
szceniaki, ktore sie urodziły zasiliły ilośc nierasowych psów i odebrały w pewnym stopniu sznse na znalezienie domu psom schroniskowym
po 2 wzielas na siebie odpowiedzuialnosc za te szcenieta
teraz tylke bokserów laduje w schroniskach...moda na nie (podobnie jak na rottweilery) przemineła, ludzie szceniaka wezma bo rozkoszny ale pozniej ich zainteresowanie mija

widziałam chłopaka, ktory miał boksera, jak pies skończył rok zginął w niewyjasnionych okolicznosciach(tzn ja przestałam go widywać zapewne został dalej sprzedany lub oddany do schroniska), teraz chłopczyna ma 2 "amstaffy"
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 19:38   #30
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: dojzewajaca bokserka :) szczeniaczki?

Cytat:
Napisane przez Ag_nes
Jeden blad jaki popelniolismy to kolory: moja sunia byla cala jednolita, zołta a pies ktory ją ten tego był pręgowany. I wszystkie 10 szczeniakow wyszlo pregowanych :O
hmmm...no tak...bo hodowac a rozmnażać to co innego
hodowca zna się na genach, wie jakie cechy niosą jego psy, wie jak dobierać rodziców, żeby uzyskać pożądany kolor...a jak nie ma rodowodu, to o tym psie nic nie wiadomo i wychodzą nie takie szczeniaki :|
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:47.