Galerie artystyczne w internecie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-07-29, 12:53   #1
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968

Galerie artystyczne w internecie


Nie znalazłam takiego tematu w wyszukiwarce a wydaje mi się, że będzie przydatny. Jest już wątek o sprzedaży swoich dzieł ale jest on dość ogólny. Na pewno wiele dziewczyn chciałoby wystawiać swoje prace w galeriach typu wylegarnia czy decobazaar dlatego proponuję zebrać w jednym wątku wszystkie informacje odnośnie prowizji, sposobu wystawiania (panel administracyjny), czasu oczekiwania na akceptację zgłoszenia, co należy zawrzeć w zgłoszeniu itp. Cel wątku: porównanie działających galerii pod względem przyjazności dla artysty i zbytu Mam nadzieję, że wypowiedzą się również osoby, które wystawiają swoje dzieła w takich galeriach


---------------------------------------------------
od Moderatora:

Od czasu powstania tego wątku wiele zmieniło się jeśli chodzi o galerie internetowe i możliwość sprzedaży swoich prac. Poniżej prezentowane jest krótkie podsumowanie wraz z listą galerii obecnie istniejących na rynku.


Uwaga wątek służy wyłącznie wymianie doświadczeń.Namawianie artystów do współpracy z galerią jest zabronione.

Cytat:
Napisane przez M0N1K4
Gdzie sprzedajmy nasze wyroby: (trochę poszerzona zawartośc posta - o pozostałych galeriach na prawdę wiem niewiele i nijak mi się na ich temat wypowiadać )

Trendymania.pl - http://trendymania.pl/ - chyba się nie pomylę, jesli powiem że eksluzywna galeria do której nie tak łatwo się dostać. Marża 20%
Żeby się dotać - trzeba przede wszystkim mieć prace w srebrze, ewentualnie miedzi. Elementy posrebrzane, pozłacane i plastiki odpadają. Do tego prace trzeba mieć dobrze obfotografowane i technicznie dobrze wykonane. Prezentacja obejmuje też stwierdzenie,że trzeba dawać przynajmniej jedno zdjęcie kolczyków w pozycji wiszącej, oraz bransoletek i naszyjników pokazanych na czymś co imituje szyję/nadgarstek. Galeria w której sprzedają się rzeczy kosztujące nawet kilkaset złotych. Na start ok 5 par. Potem ogromnym plusem jest to,że można dodawać po 1 pracy. Bezpośredni kontakt z klientem poprzez wiadomości prywatne. Ceny przesyłek każdy sobie ustala indywidualnie.
Pakamera.pl - http://www.pakamera.pl/ - popularna i bardzo dobra galeria - do której dostanie się to niezły wyczyn z tego powodu że mają problemy z dochodzeniem wiadomości. Marża 30%
Żeby się dostać zazwyczaj trzeba wysyłać po kilka meili aż w końcu dostanie się odpowiedź. Sprzedają się tam wyroby zarówno za kilkanaście - kilkadziesiąt złotych, jak i kosztujące 200 -300 zł. Dla wielu nadal numer 1 na liście Polskich galerii. Na początek wystawia się 5 prac - co nie jest aż tak trudne do skompletowania. Istnieje opcja "zamów podobne" co ułatwia klientowi kontakt z artystą. Duży plus.

Wylęgarnia.pl - http://wylegarnia.pl/ - hm.... ostatnio są problemy z przelewami. Czasem coś się sprzeda czasem nie. Marża 50% dla nowo przyjętych.
Żeby się dostać trzeba mieć w miarę dobre prace Jest tam biżuteria różna - bardziej lub mniej staranna. Moim zdaniem - po prostu trzeba mieć szczęście. Z tego co zauważyłam biżuteria po wyżej 100 zł sprzedaje się ciężko. Bywają przestoje. Duże opóźnienia w przelewach, brak kontaktu z klientem - jeśli sobie życzy bransoletę do kolczyków dowiemy się o tym tylko wtedy jeśli wystawi nam komentarz. Wtedy możemy zrobić ,ale czy klient zajrzy i sprawdzi czy wykonaliśmy coś dla niego?? trudno stwierdzić. Pisanie meili w jakiejś sprawie - raczej nie ma sensu - nie odpisują.. informacje o wyjeździe, braku przelewu - cisza ze strony administracji. Panel administracyjny ( zwłaszcza jeśli chodzi o wysyłki) nowym czasem sprawia problemy. Na początek trzeba mieć do wystawienie 8 -9 sztuk biżuterii skompletowanej tematycznie co nie jest takie proste. Potem minimum po 5 sztuk.
Modna.pl - http://modna.pl/ - przyjemna galeria. Sprzedające tam raczej nie narzekają. Marża 30%
Zeby się dostać nalezy mieć prace wykonane bardzo dobrze pod względem technicznym oraz dobrze obfotografowane. Nie wiem jak z ruchem - ale co ileś postów można czytać jak dziewczyny się cieszą,że się coś sprzedało. Kontakt z prowadzącą galerię bardzo fajny, tym bardziej,że jest na bierząco bo jest aktywna na tym forum.
Prototyp.pl - http://prototyp.pl/ - taka sobie ( moim zdaniem, choć są osoby które nie narzekają) - łatwo się tam dostać. Plus taki,że masz bezpośredni kontakt z klientem. Marża 20%
Żeby się dostać - trzeba wysłać zgłoszenie - raczej nie spotkałam się z tym,żeby kogoś nie przyjęli. Prace na różnym poziome. Ogromnym plusem jest to,że pieniądze od razu wędrują na nasze konto i nie musimy na nie czekać. To my raz w miesiącu rozliczamy się z galerią wysyłając jej należną prowizję. Dodaje się dowolną ilość prac- nie ma określonego minimum.

hf-boutiqe.pl marzą 30% - szata graficzna bardzo ładna i przyciągająca, jednak jak ktoś kiedyś stwierdził i niektóre prace mogłyby być bardziej "eksluzif" pasujące do pięknej szaty graficznej. Sprzedaż raczej(?) niewielka.

Rekodzielnia.pl marzą 30% na dzień dzisiejszy mają napisane,że nie podejmują współpracy z nowymi artystami. Szata graficzna jak i prace - mogłoby być lepiej. Spro kiepskich zdjęć i nie najlepszych prac ( na pierwszy rzut oka - nie chcę nikogo urazić) . Nie przyglądałam się dokładnie - ale znajdą się tam też na prawdę ładne rzeczy.

Oprócz tego - decobazar.pl ( marża 40% ), impresse.pl ( marża 30% ) , kuferart.pl ( marża 30% ), , sytologia.pl, niezwykłości.pl ,

Nie wiem, pewnie pominęłam jakieś galerie - nie znam wszystkich. w 3 ostatnich nie chciało mi się już szukać jak wysoka jest marża - jak jesteś zainteresowana - regulamin i tam znajdziesz.

Oprócz tego sprzedajemy na swoich blogach i własnych sklepach/ stronkach internetowych.

Mam nadzieję,że to Ci wystarczy. Jeśli chcesz więcej informacji na temat wybranej galerii - polecam przejrzeć / pobieżnie przeczytać ten właśnie wątek. Specjalnie dla Ciebie go przejrzałam i znalazłam te galerie - do niektórych musiałam zajrzeć i przeczytać regulamin,żeby wyczytać jakie są marże. Jakoś żyję - Ty też przeżyjesz - tym bardziej,że interesuje to Ciebie i wszystko jest tu napisane.


Cytat:
Napisane przez ggagatka Pokaż wiadomość

kiosque.pl
antypodymody.pl
art-fashion.pl
unikatownia.pl
rekodziejnia.pl
niezlazemnieartystka.com. pl


część jest nowa i może ruch niewielki, ale na przyszłość można sobie poobserwować czy nie będą się rozwijać.
__________________
no risk, no fun

Edytowane przez joanna_k
Czas edycji: 2008-10-09 o 21:59 Powód: uaktualnienie
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-29, 13:44   #2
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Wszystkie informacje są zawarte w regulaminie każdej galerii. Jeżeli kogoś interesuje sprzedaż w owych galeriach, to powinien wykazać się minimalnym zaangażowaniem i przeczytać je samodzielnie.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-29, 13:48   #3
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Z tego co wiem to niektóre galerie udostępniają regulamin dopiero po zaakceptowaniu artysty.
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-29, 14:14   #4
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Cytat:
Napisane przez miu miu
Z tego co wiem to niektóre galerie udostępniają regulamin dopiero po zaakceptowaniu artysty.
Z tego co wiesz? Tzn. które galerie?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-29, 14:22   #5
maghia
Rozeznanie
 
Avatar maghia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 946
GG do maghia
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Ogolnie watek bardzo fajny, takiego jeszcze nie bylo, a wymiana informacji na temat galerii z pewnoscia sie przyda
Co do tych ktore regulaminu nie udostepniaja - nie znam takich, ale jezeli faktycznie regulamin jest dostepny po spelnieniu jakichs tam warunkow, to galeria nie wydaje mi sie wiarygodna, przeciez chyba dopiero po zapoznaniu sie z zasadami decydujemy czy mamy ochote na wspolprace, czy nie
maghia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-29, 14:27   #6
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Cytat:
Napisane przez maghia
Ogolnie watek bardzo fajny, takiego jeszcze nie bylo, a wymiana informacji na temat galerii z pewnoscia sie przyda
Co do tych ktore regulaminu nie udostepniaja - nie znam takich, ale jezeli faktycznie regulamin jest dostepny po spelnieniu jakichs tam warunkow, to galeria nie wydaje mi sie wiarygodna, przeciez chyba dopiero po zapoznaniu sie z zasadami decydujemy czy mamy ochote na wspolprace, czy nie
W Wylęgarni tak jest, w Decobazaar, i w kilku innych mniejszych galeriach. Jeżeli zaakceptują już Twoje prace, to przysyłają Ci regulamin i pytają, czy po zapoznaniu się z nim chcesz nawiązać współpracę. Wysłanie swojego zgłoszenia nie jest przecież wiążące dla żadnej ze stron.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-29, 14:30   #7
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Cytat:
Napisane przez paranoja
W Wylęgarni tak jest, w Decobazaar, i w kilku innych mniejszych galeriach. Jeżeli zaakceptują już Twoje prace, to przysyłają Ci regulamin i pytają, czy po zapoznaniu się z nim chcesz nawiązać współpracę. Wysłanie swojego zgłoszenia nie jest przecież wiążące dla żadnej ze stron.
No właśnie z tego co widziałam na stronach galerii to często regulamin przysyłają po zaakceptowaniu prac. Z resztą jakaś wizażanka już o tym gdzieś pisała. Wtedy artysta może go zaapkceptować lub nie.
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-29, 14:37   #8
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Cytat:
Napisane przez miu miu
No właśnie z tego co widziałam na stronach galerii to często regulamin przysyłają po zaakceptowaniu prac. Z resztą jakaś wizażanka już o tym gdzieś pisała. Wtedy artysta może go zaapkceptować lub nie.
Zatem proponuję Ci wysłać zgłoszenia do galerii. Jak Cię przyjmą, to dostaniesz regulamin i sobie go poczytasz, a jak Cię nie przymą, to nie będzie Ci potrzebny. Droga najłatwiejsza z możliwych.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-29, 14:37   #9
maghia
Rozeznanie
 
Avatar maghia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 946
GG do maghia
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Cytat:
Napisane przez paranoja
W Wylęgarni tak jest, w Decobazaar, i w kilku innych mniejszych galeriach. Jeżeli zaakceptują już Twoje prace, to przysyłają Ci regulamin i pytają, czy po zapoznaniu się z nim chcesz nawiązać współpracę. Wysłanie swojego zgłoszenia nie jest przecież wiążące dla żadnej ze stron.
W wylegarni kiedys byl dostepny regulamin badz jakies zasady wspolpracy, bo wiem, ze czytalam i warunki mi nie odpowiadaly, nie wysylalam do nich zgloszenia, wiec regulamin byl dostepny dla wszystkich - teraz nie widze.
W Decobazarze jest regulamin w zakladce "zostan naszym projektantem"
Chyba lepiej jak zasady sa od razu okreslane, mniej roboty maja i artysci i organizatorzy
maghia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-29, 14:44   #10
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Cytat:
Napisane przez maghia
W wylegarni kiedys byl dostepny regulamin badz jakies zasady wspolpracy, bo wiem, ze czytalam i warunki mi nie odpowiadaly, nie wysylalam do nich zgloszenia, wiec regulamin byl dostepny dla wszystkich - teraz nie widze.
W Decobazarze jest regulamin w zakladce "zostan naszym projektantem"
Chyba lepiej jak zasady sa od razu okreslane, mniej roboty maja i artysci i organizatorzy
A widzisz, faktycznie jest. Po liftingu strony dodali kilka nowych zakładek.

A co Ci w W. nie pasowało?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-29, 14:46   #11
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
O, znalazłam regulamin na decobazaar Ja na razie nie zamierzam wysyłać swoich prac bo dopiero niedawno zaczęłam. W przyszłości kto wie... Ale interesuje mnie jak to wszystko wygląda od strony technicznej. Z resztą pewnie nie tylko mnie. Wiem, że w Decobazaar rzeczy wysyła się do właścicielek serwisu w komis, a w Pakamerze dopiero do kupującego.

Cytat:
Napisane przez paranoja
A co Ci w W. nie pasowało?
Właśnie. Też mnie to interesuje
__________________
no risk, no fun

Edytowane przez joanna_k
Czas edycji: 2008-10-09 o 22:02 Powód: połączenie sąsiednich postów
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-29, 14:49   #12
maghia
Rozeznanie
 
Avatar maghia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 946
GG do maghia
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Cytat:
Napisane przez paranoja

A co Ci w W. nie pasowało?

A np. to, ze musialabym czekac na dodanie moich prac (czytalam tez przerazajace historie na temat tego czasu oczekiwania), w Pakamerze moge sobie wsadzac co chce i kiedy chce i to mi pasuje, teraz wprowadzili ograniczenia przy usuwaniu prac, co mnie do szalu doprowadzilo

Czekam na galerie idealna
maghia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-29, 14:53   #13
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
A jak jest w Decobazaar?

Cytat:
Napisane przez maghia
Czekam na galerie idealna
Jak taka powstanie to napiszemy o niej w tym wątku A póki co szukajmy najlepszej z możliwych

Marża:
www.decobazaar.pl - 40%
www.pakamera.pl - 30%
www.wylegarnia.pl - indywidualnie
www.impresse.pl - 30%
www.mikart.pl - ?

Czy marża jest naliczana od ceny danej przez kupującego czy od ceny galerii? Tzn. jeśli za coś chcę dostać 10 zł to cena galerii będzie 13 zł (10 zł + 30% z 10 zł) czy 14,28 zł (30% z tej kwoty to 4,28 zł, reszta dla twórcy)? Oczywiście podałam czysto teoretyczne kwoty. Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi
__________________
no risk, no fun

Edytowane przez joanna_k
Czas edycji: 2008-10-09 o 22:04 Powód: połaczenie sąsiednich postów
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-29, 15:06   #14
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Cytat:
Napisane przez maghia
A np. to, ze musialabym czekac na dodanie moich prac (czytalam tez przerazajace historie na temat tego czasu oczekiwania), w Pakamerze moge sobie wsadzac co chce i kiedy chce i to mi pasuje, teraz wprowadzili ograniczenia przy usuwaniu prac, co mnie do szalu doprowadzilo

Czekam na galerie idealna
Wiesz, tylko Pakamera jest taka liberalna, inne galerie bardziej kontrolują to, jakie rzeczy się w nich wystawia. Obawiam się, że nic lepszego niż Pakamera, nie powstanie , choć nawet w tej galerii wprowadzane są stopniowo wszelkie ograniczenia.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-29, 15:08   #15
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Cytat:
Napisane przez miu miu
Nie znalazłam takiego tematu w wyszukiwarce a wydaje mi się, że będzie przydatny. Jest już wątek o sprzedaży swoich dzieł ale jest on dość ogólny. Na pewno wiele dziewczyn chciałoby wystawiać swoje prace w galeriach typu wylegarnia czy decobazaar dlatego proponuję zebrać w jednym wątku wszystkie informacje odnośnie prowizji, sposobu wystawiania (panel administracyjny), czasu oczekiwania na akceptację zgłoszenia, co należy zawrzeć w zgłoszeniu itp. Cel wątku: porównanie działających galerii pod względem przyjazności dla artysty i zbytu Mam nadzieję, że wypowiedzą się również osoby, które wystawiają swoje dzieła w takich galeriach
no i zrobiło nam się z forum hobbistycznego forum handlowe .Teraz każdy zanim zacznie na dobre swoją przygodę z biżu, myśli już gdzie i za ile sprzedać swoje prace.I nie piszcie mi,że chodzi tu tylko o zwrot poniesionych kosztów,bo wcześniej takich tematów nie było,a każdy gdzieś upłynniał swoje dzieła.Dochodzi do tak niemiłych sytuacji,jak w wątku Xero,czy z maskami glinianymi (podobno coś z nimi było,ale jak trafiłam na wątek,to były one już wykasowane).Nie można już wzorować się na pomysłach (oczywiście nie chodzi mi o plagiat totalny-wzór,rodzaj koralików itp),bo jest się już atakowanym przez osoby,które te rzeczy sprzedają m.in. w galeriach.Od pewnego czasu podobają mi się kolczyki w pewnym stylu (m.in. Aniellica je robi),ale już nie mogę się spytać o techniczną sprawę-w jaki sposób drucik jest zaczepiony,bo mam obawy że zaraz ktoś mi wytknie plagiat czy żerowanie na czyimś pomyśle

Wracająć do rzeczy.Trochę postów na ten temat jest w wątku Avariel i myślę,ze spokojnie tam można kontynuować rozważania.Oczywiście posty typu "uważajcie na tą galerię,bo nie wypłaca artystom pieniędzy" jest jak najbardziej porządany.Ale jeśli temat sprzedaży w galeriach ma być jednym z podstawowych tematów na tym forum,to ja jestem zdecydowanie przeciw.
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-29, 15:14   #16
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Cytat:
Napisane przez joanna_k
no i zrobiło nam się z forum hobbistycznego forum handlowe .Teraz każdy zanim zacznie na dobre swoją przygodę z biżu, myśli już gdzie i za ile sprzedać swoje prace.I nie piszcie mi,że chodzi tu tylko o zwrot poniesionych kosztów,bo wcześniej takich tematów nie było,a każdy gdzieś upłynniał swoje dzieła.Dochodzi do tak nie miłych sytuacji,jak w wątku Xero,czy z maskami glinianymi (podobno coś z nimi było,ale jak trafiłam na wątek,to były one już wykasowane).Nie można już wzorować się na pomysłach (oczywiście nie chodzi mi o plagiat totalny-wzór,rodzaj koralików itp),bo jest się już atakowanym przez osoby,które te rzeczy sprzedają m.in. w galeriach.Od pewnego czasu podobają mi się kolczyki w pewnym stylu (m.in. Aniellica je robi),ale już nie mogę się spytać o techniczną sprawę-w jaki sposób drucik jest zaczepiony,bo mam obawy że zaraz ktoś mi wytknie plagiat czy żerowanie na czyimś pomyśle

Wracająć do rzeczy.Trochę postów na ten temat jest w wątku Avariel i myślę,ze spokojnie tam można kontynuować rozważania.Oczywiście posty typu "uważajcie na tą galerię,bo nie wypłaca artystom pieniędzy" jest jak najbardziej porządany.Ale jeśli temat sprzedaży w galeriach ma być jednym z podstawowych tematów na tym forum,to ja jestem zdecydowanie przeciw.
No właśnie. Dlatego uważam, że jeżeli ktoś naprawdę chce się dowiedzieć pewnych rzeczy o galeriach, to niech zrobi to sam. Mi nikt nie tłumaczył, która galeria jest najlepsza, do której warto się dostać itp. Dlatego uważam, że to jest po prostu lenistwo, wiadomo, wątek zakłada się w kilka minut, a grzebie się w internecie w poszukiwaniu odpowiedzi na swoje pytania kilkanaście godzin
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-29, 15:18   #17
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Nie chciałam, zeby ten post został tak odebrany. Po prostu na tym forum często porusza się kwestie różnych galerii i to w różnych wątkach (grzebałam, więc wiem) dlatego wpadłam na pomysł, żeby to wszystko zebrać do kupy i nie poruszać w innych wątkach. W końcu to też temat związany z tematyką forum. Ale skoro pomysł się nie podoba i jest odbierany jako złe intenecje...
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-29, 15:18   #18
maghia
Rozeznanie
 
Avatar maghia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 946
GG do maghia
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Cytat:
Napisane przez joanna_k
no i zrobiło nam się z forum hobbistycznego forum handlowe .Teraz każdy zanim zacznie na dobre swoją przygodę z biżu, myśli już gdzie i za ile sprzedać swoje prace.I nie piszcie mi,że chodzi tu tylko o zwrot poniesionych kosztów,bo wcześniej takich tematów nie było,a każdy gdzieś upłynniał swoje dzieła.Dochodzi do tak nie miłych sytuacji,jak w wątku Xero,czy z maskami glinianymi (podobno coś z nimi było,ale jak trafiłam na wątek,to były one już wykasowane).Nie można już wzorować się na pomysłach (oczywiście nie chodzi mi o plagiat totalny-wzór,rodzaj koralików itp),bo jest się już atakowanym przez osoby,które te rzeczy sprzedają m.in. w galeriach.Od pewnego czasu podobają mi się kolczyki w pewnym stylu (m.in. Aniellica je robi),ale już nie mogę się spytać o techniczną sprawę-w jaki sposób drucik jest zaczepiony,bo mam obawy że zaraz ktoś mi wytknie plagiat czy żerowanie na czyimś pomyśle

Wracająć do rzeczy.Trochę postów na ten temat jest w wątku Avariel i myślę,ze spokojnie tam można kontynuować rozważania.Oczywiście posty typu "uważajcie na tą galerię,bo nie wypłaca artystom pieniędzy" jest jak najbardziej porządany.Ale jeśli temat sprzedaży w galeriach ma być jednym z podstawowych tematów na tym forum,to ja jestem zdecydowanie przeciw.


Rany, Joanno, chyba troche przesadzasz. Mysle, ze normalnym nastepstwem tego naszego dlubaczego hobby jest sprzedawanie prac (gratuluje tym, ktorzy dlubia i nie sprzedaja - mnie niestety na to nie stac ) czy to realnie, czy w internecie. Nie uwazam, zeby wymiana pogladow na temat sprzedazy byla nie na miejscu. Nikt tu hurtowni nie prowadzi, nikt nie jest zawodowcem, a galerie sa m. in. dla nas - hobbystow Naprawde nie ma sie co wkurzac, watek jak kazdy inny... Regulaminow wklejac nie bedziemy, bo kazdy sobie znajdzie, ale chyba mozna sie wymienic doswiadczeniami? Kurcze... kolejny temat tabu?

Jesli chodzi o prace Aniielicy, to z tego co wyczytalam tu na forum nie ma nic przeciwko wzorowaniu sie na jej pomyslach, wiec smialo...
maghia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-29, 15:22   #19
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Cytat:
Napisane przez maghia
Rany, Joanno, chyba troche przesadzasz. Mysle, ze normalnym nastepstwem tego naszego dlubaczego hobby jest sprzedawanie prac (gratuluje tym, ktorzy dlubia i nie sprzedaja - mnie niestety na to nie stac ) czy to realnie, czy w internecie. Nie uwazam, zeby wymiana pogladow na temat sprzedazy byla nie na miejscu. Nikt tu hurtowni nie prowadzi, nikt nie jest zawodowcem, a galerie sa m. in. dla nas - hobbystow Naprawde nie ma sie co wkurzac, watek jak kazdy inny... Regulaminow wklejac nie bedziemy, bo kazdy sobie znajdzie, ale chyba mozna sie wymienic doswiadczeniami? Kurcze... kolejny temat tabu?

Jesli chodzi o prace Aniielicy, to z tego co wyczytalam tu na forum nie ma nic przeciwko wzorowaniu sie na jej pomyslach, wiec smialo...
Dobrze, że ktoś mnie rozumie Dzięki maghia

Ja też uważam, że sprzedaż swoich wyrobów jest naturalną koleją rzeczy. W końcu skądś trzeba brać pieniądze na materiały. Z resztą miejsce na trzymanie wszystkich wyrobów w domu też jest ograniczone. A chyba każdy artysta chciałby, żeby jego twory znalazły uznanie wśród ludzi.
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-29, 15:24   #20
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

wyraziłam swój pogląd,chyba mogę?Może nie jest to nie na miejscu,ale przeczuwam w jakim kierunku pójdzie to forum.Wiele osób sprzedaje swoje dzieła nie od dziś i jakoś obeszło się bez takich wątków.I tyle.Nie będę polemizować.
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-29, 15:34   #21
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Cytat:
Napisane przez miu miu
Nie chciałam, zeby ten post został tak odebrany. Po prostu na tym forum często porusza się kwestie różnych galerii i to w różnych wątkach (grzebałam, więc wiem) dlatego wpadłam na pomysł, żeby to wszystko zebrać do kupy i nie poruszać w innych wątkach. W końcu to też temat związany z tematyką forum. Ale skoro pomysł się nie podoba i jest odbierany jako złe intenecje...
Skoro pomyslalas zeby w tym temacie zebrac informacje na temat tych galerii, to moze je tu zbierz? Bo nie widze innego wyjscia, nie sadze zeby autorzy notek wypowiadali sie w tym wątku, skoro wypowiedzieli sie juz w innym.

Informacje owszem moga sie przydac, chociaz ja juz wszystko co mnie interesowalo znalazlam na stronach konkretnych galerii.


Nie stresujcie sie tak tym kupowaniem/sprzedawaniem/ reklamowaniem.. prosze
__________________




18,8 kg mniej od 26.01.2007 . Zamiast XL - M/S
Viris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-29, 15:35   #22
maghia
Rozeznanie
 
Avatar maghia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 946
GG do maghia
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Cytat:
Napisane przez joanna_k
wyraziłam swój pogląd,chyba mogę?Może nie jest to nie na miejscu,ale przeczuwam w jakim kierunku pójdzie to forum.Wiele osób sprzedaje swoje dzieła nie od dziś i jakoś obeszło się bez takich wątków.I tyle.Nie będę polemizować.
No jak tam sobie chcesz, ale nie zastanawialas sie dlaczego sie obeszlo bez takich watkow? Moim zdaniem dlatego, ze wczesniej wiekszoscia tutaj byly osoby poczatkujace, a teraz wiele osob zrobilo ogromne postepy, wciagnelo sie mocno w te zabawe itp. Normalna kolej rzeczy, tak samo jak sprzedaz wyrobow.

Oczywiscie argument moderatora: "NIE, BO NIE" przyjmuje (bo wyjscia nie mam) i koncze "polemike"
maghia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-29, 15:48   #23
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

ech Maghia nawet nie wiem jak skomentować Twoją wypowiedź.Wszystko odbierasz jako atak,jeśli myślisz że wątek zostanie zamknięty, bo mi się nie podoba,to się grubo mylisz.Koniec.
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-29, 15:52   #24
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Cytat:
Napisane przez joanna_k
ech Maghia nawet nie wiem jak skomentować Twoją wypowiedź.Wszystko odbierasz jako atak,jeśli myślisz że wątek zostanie zamknięty, bo mi się nie podoba,to się grubo mylisz.Koniec.
Merci

Może ktoś odpowie na moje pytanie odnośnie marży z postu #16? Po prostu ciekawi mnie ta kwestia.
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-29, 16:03   #25
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Cytat:
Napisane przez miu miu
Merci

Może ktoś odpowie na moje pytanie odnośnie marży z postu #16? Po prostu ciekawi mnie ta kwestia.
gdzieś czytałam,że artysta ma sobie do ceny przedmiotu doliczyć marżę czyli 10 zł kolczyki+30%*10,o ile dobrze zrozumiałam.
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-29, 16:25   #26
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Mi sie wydaje ze to zalezy od galerii. Ale musialabym sprawdzic.
__________________




18,8 kg mniej od 26.01.2007 . Zamiast XL - M/S
Viris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-29, 16:31   #27
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

W pakamerze podajac cene musisz uwzglednic ich prowizje. Tak wiec od Twojej ceny np 100 zl oni odliczaja 30%, wiec zarabiasz 70.

W decobazarze do Twojej ceny dodaja swoja prowizje (zwykle 40%).
__________________




18,8 kg mniej od 26.01.2007 . Zamiast XL - M/S
Viris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-29, 16:45   #28
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Cytat:
Napisane przez Viris
W pakamerze podajac cene musisz uwzglednic ich prowizje. Tak wiec od Twojej ceny np 100 zl oni odliczaja 30%, wiec zarabiasz 70.
Wcale tak nie jest.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-29, 17:10   #29
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Cytat:
Napisane przez paranoja
Wcale tak nie jest.
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-29, 17:21   #30
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Cytat:
Napisane przez miu miu
Jak dostaniesz pierwsze rozliczenie z Pakamery, to zobaczysz jak to jest liczone.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:31.