Do Filtromaniaczek - Fotostabilny Filt Ziaja 50+ !!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-27, 17:56   #1
yorsa
Przyczajenie
 
Avatar yorsa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bielsko Biala
Wiadomości: 23

Do Filtromaniaczek - Fotostabilny Filtr Ziaja 50+ !!!


Mam pytanie do Wszystkowiedzących Filtromaniaczek (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) - używałam dzieciaczka z Vichy (szczypał w oczy), Biodermy 50 (zapchała mi pory), SVR 60 Lait (niemiłosiernie bielił) i jeszcze kilku innych - kupę forsy zostawiłam w aptekach :-( dzisiaj wybrałam sie po Iwostin 40 - zyskało wysoki status w KWC - ale nie było w aptece.
Pani Aptekarka poleciła mi nowy produkt firmy ZIAJA emulsja SPF 50+ - ochrona ultra wysoka. Przejrzałam skład - ma BUTYL METHIXYDIBENZOYLMETHANE - czyli jak wyczytałam fotostabilny filtr PARSOL (AVOBENZONE) plus filtry mineralne TITANIUM DIOXIDE (dwutenek tytanu) i ZINC OXIDE (tlenek cynku).
Pojemność 125 ml za 19 zł.
Bardzo miła konsystencja, minimalnie bieli, bez smug, ślicznie się wchłania, delikatnie pachnie, nie uczula.
Taką pojemność za taka cenę i przy takiej jakości bez żalu mogę sobie wsmarowywać nawet po te 2,5 ml - nawet parę razy dziennie
Kwestia tylko teraz zaufania do producenta i ochrony!!!
Czy taki skład gwarantuje wysoką fotostabilność - czy czegoś lepszego lub innego należałoby oczekiwać od ultrawysokiej ochrony?
yorsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 18:04   #2
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Do Filtromaniaczek - Fotostabilny Filt Ziaja 50+ !!!

Ja sie co prawda nie znam, gdyż jestem dopiero początkująca, jeżeli chodzi o filtry, ale mi sie wydaje, że będzie fajnie chronił Ma mixa-mineralne + chemiczne, które wzmacniają swoje działanie nawzajem

Ale ja równiez bym prosiła o wypowiedź jakąś doświadczoną Filtromaniaczkę

W każdym razie brzmi zachęcająco Pytanie czy nie zapycha
I dla mnie ważne-czy ma w składzie alkohol?
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 20:53   #3
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Do Filtromaniaczek - Fotostabilny Filt Ziaja 50+ !!!

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=184604
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 21:16   #4
yorsa
Przyczajenie
 
Avatar yorsa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bielsko Biala
Wiadomości: 23
Dot.: Do Filtromaniaczek - Fotostabilny Filt Ziaja 50+ !!!

Dyskusja pod tym linkiem bardzo chaotyczna - zaczyna się od stwierdzenia że Ziaja ma tylko filtry mineralne - a to bzdura - ma PARSOL - stabilny filtr chemiczny, który pochłania energię słoneczną, która przedostaje się do skóry w minimalnych ilościach, bo jest dodatkowo chroniona przez filtry mineralne, które odbijają promienie.
Właściwie moje wątpliwości dotycza już tylko PARSOL czy TINOSORB - czy to wielka różnica?
yorsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 21:23   #5
yorsa
Przyczajenie
 
Avatar yorsa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bielsko Biala
Wiadomości: 23
Dot.: Do Filtromaniaczek - Fotostabilny Filt Ziaja 50+ !!!

Wertuję strony o filtrach chemicznych. Ta emulsja Ziaji ma oprócz PARSOLU jeszcze inny filtr chemiczny ETHYLEXYL METHOXYCINNAMATE !!!
yorsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 21:40   #6
yorsa
Przyczajenie
 
Avatar yorsa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bielsko Biala
Wiadomości: 23
Dot.: Do Filtromaniaczek - Fotostabilny Filt Ziaja 50+ !!!

Dodatkowo przeskanowałam calutki skład tej emulsji w Słowniku Składników Kosmetycznych
Wyszukałam trzeci filtr chemiczny: OCTOCRYLENE
I trzeci bardzo skuteczny filtr mineralny ALUMINA (tlenek glinu)
Trzy filtry chemiczne - w tym wysoce stabilny PARSOL - plus trzy mineralne.
To chyba naprawdę dobra stabilna i niedroga emulsja z ultra wysoką ochroną.
yorsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 21:55   #7
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Do Filtromaniaczek - Fotostabilny Filt Ziaja 50+ !!!

Od kiedy Parsol jest stabilny? Pomijam informacje od producenta, ale właśnie przez niego dziewczyny chcą/muszą unikać talku i miki itd w pudrach
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-27, 22:43   #8
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Do Filtromaniaczek - Fotostabilny Filt Ziaja 50+ !!!

Agnieska ma rację - to przez zawartość PARSOLU nie można stosować na filtr pudrów, podkładów zawierających talk i mikę ... ponieważ gryzą się z filtrem
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 22:53   #9
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Do Filtromaniaczek - Fotostabilny Filt Ziaja 50+ !!!

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Od kiedy Parsol jest stabilny? Pomijam informacje od producenta, ale właśnie przez niego dziewczyny chcą/muszą unikać talku i miki itd w pudrach
Zbierając wszystko do kupy to tak:
Ziaja posiada filtry mineralne- TITANIUM DIOXIDE, ZINC OXIDE, ALUMINA
i filtry chemiczne: PARSOL, ETHYLEXYL METHOXYCINNAMATE i OCTOCRYLENE.

Jak wiemy mix chemiczne + mineralne daje wysoką ochronę anty-UV.
Jak również wiemy, najmniej fotostabilnym filtrem jest Parsol, jednakże stabilizuje go m.in. Octocrylene zawarty w tym kremie
Dlatego ja twierdzę, że jest fotostabilny (oczywiście jeżeli się później nie nałoży podkładu czy pudru z substancjami "zakazanymi" )

Poza tym w tym drugim wątku, do którego linka podała Iziaczek wyczytałam, że nie ma alkoholu, więc to duuuży plus dla niego..Gorzej z zapychaniem, skoro ma filtry mineralne, ale chyba się skuszę

Wyczytałam jeszcze, że jak nie znamy % zawartości ani składników wg INCI to się nie da nic stwierdzić, a szkoda, bo się tak fajnie zapowiadało
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 00:09   #10
yorsa
Przyczajenie
 
Avatar yorsa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bielsko Biala
Wiadomości: 23
Dot.: Do Filtromaniaczek - Fotostabilny Filt Ziaja 50+ !!!

Prosze sobie poczytać o stabilności filtra PARSOL.
http://www.mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=966
Filtr chemiczny wysoce stabilny!!!! Dodatkowo w towarzystwie OCTOCRYLENE!!!
yorsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 08:01   #11
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Do Filtromaniaczek - Fotostabilny Filt Ziaja 50+ !!!

Jasne, stabilizowany, ale nie sam w sobie jak twierdziłaś od pierwszego posta. A teraz spójrz tu:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post4201021 (i dyskusja poniżej)

Twój wybór - ja wolałabym filtr oparty na mieszance stabilniejszych filtrów. Nie krzycz na mnie uzywając wielokrotnych wykrzykników, bo w takim wypadku skoro masz taką wiedzę, to po co pytasz na forum?
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-28, 09:49   #12
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Do Filtromaniaczek - Fotostabilny Filt Ziaja 50+ !!!

Cytat:
Napisane przez yorsa Pokaż wiadomość
Prosze sobie poczytać o stabilności filtra PARSOL.
http://www.mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=966
Filtr chemiczny wysoce stabilny!!!! Dodatkowo w towarzystwie OCTOCRYLENE!!!

Prosilabym o spokoj i czytanie ze zrozumieniem;Agnieszka dobrze zwrocila uwage na kapsa i wykrzykniki bo jestesmy tutaj zeby sobie pomagac a nie dzialac na zasadzie "ja wiem lepiej"

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 10:48   #13
rozmarynek
Zadomowienie
 
Avatar rozmarynek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 362
Dot.: Do Filtromaniaczek - Fotostabilny Filt Ziaja 50+ !!!

A wiec warto go kupic czy nie?
rozmarynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 11:31   #14
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Do Filtromaniaczek - Fotostabilny Filt Ziaja 50+ !!!

Cytat:
Napisane przez rozmarynek Pokaż wiadomość
A wiec warto go kupic czy nie?
Powiem tak,gdybym kupila ten filtr to zuzylabym od biedy do ciala do twarzy wybieram pewne apteczne filtry.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 13:59   #15
yorsa
Przyczajenie
 
Avatar yorsa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bielsko Biala
Wiadomości: 23
Ja tego nie rozumiem. Przecież w wielu aptecznych filtrach występuje właśnie PARSOL. Na czym polega to zaufanie - na kilkakrotnie wyższej cenie? Czy może jest coś innego? Tego właśnie chciałabym się dowiedzieć. Bo co rozumiecie przez pewne apteczne filtry skoro jest tylko Parsol, Mexoryl i Tinosorb plus mineralne i naturalne? Czekałam aż ktoś mnie przekona o wyższości na przykład Tinosorb nad innymi. Nie wymądrzam się tylko wertuję skład - pełna właśnie niepewności. Ale przytaczam realne wyczytane argumenty. Caps Lock używam aby było czytelniej. Buziaczki

To urywki z arytkułu Basi Kwiatkowskiej - i tu chyba można zaufać. Pod spodem link do całego opracowania.
Do niedawna niesłusznie posądzano Parsol 1789 (Avobenzone) za jeden z najmniej fotostabilnych filtrów anty-UVA. Obecnie wiadomo już, że możemy jak najbardziej polegać na ochronie przeciwsłonecznej gwarantowanej przez ten filtr. Dodatkowo wykazano, że jeśli Parsol 1789 jest stosowany w towarzystwie niektórych filtrów UVB w tym Octocrylene i 4- Methylbenzilidene Camphor, wówczas substancje te dodatkowo zapobiegają jego degradacji.

W związku z możliwością fotodegradacji oraz jeszcze innymi względami, najskuteczniejszymi kremami do opalania są te, które zawierają mieszankę kilku różnych filtrów, najlepiej zarówno mineralnych jak i chemicznych. Mamy wtedy większą pewność, że preparat będzie działał skutecznie przez dłuższy czas.

Dużą zaletą tego filtru jest tak rzadko spotykana skuteczna ochrona przed pełnym zakresem fal długich UVA II, których działanie jest w skutkach najgroźniejsze.
http://www.mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=966
Wobec powyższego myślę, że Emulsję Ziaji 50+ warto kupić. Mało tego jest ona równie dobra jak wiele aptecznych Filtrów (tak na marginesie kupiłam tą emulsję właśnie w aptece).
Także Dziewczyny testujcie - świetna ochrona za świetną cenę.
A zaoszczędzone pieniądze można przechulać w Mazidłach lub na Allegro

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-04-28 o 14:25 Powód: Post pod postem
yorsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 14:20   #16
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Do Filtromaniaczek - Fotostabilny Filt Ziaja 50+ !!!

Polecam uwazna lekture


http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_faktory.php

http://www.phpbbserver.com/laborator...m=laboratorium

z tym,ze na LU trzeba sie zalogowac.

Aby bylo czytelniej mozna uzyc innych opcji,tymbardziej ze caps lock bywa odbierany jako krzyk i w zestawieniu z wykrzyknikami ma zdecydowanie negatywny wydzwiek.

Nie bede Cie przekonywala,ze Tinosorb czy Meroxyl jest o wiele lepszym filtrem niz Parsol,nie dlatego,ze nie mam ochoty ale dlatego ze ten temat byl powielany wielokrotnie.

Poza tym nikogo nie namawiam,ze ma stosowac tylko takie a nie inne preparaty jezeli chcesz uzywaj Ziaje i jest ok,ale zalozylas watek w konkretnym celu-wywiazala sie dyskusja a Ty nadal uparcie obstawiasz przy swoim-wiec czegos tutaj nie rozumiem

Tyle ode mnie i uwazam temat za zamkniety ze swojej strony
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 15:05   #17
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Do Filtromaniaczek - Fotostabilny Filt Ziaja 50+ !!!

Avobenzone bez stabilizatorow - strata 85% ochrony UVA po 2h ekspozycji na promioniowanie :

http://☠☠☠☠☠☠☠.com/yphv6s

Dodam jeszcze tyle,ze ten artykul Pani Basi pisany był pięć lat temu i obawiam sie,że troche zmienilo sie od tego czasu
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 15:34   #18
yorsa
Przyczajenie
 
Avatar yorsa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bielsko Biala
Wiadomości: 23
Dot.: Do Filtromaniaczek - Fotostabilny Filt Ziaja 50+ !!!

Tyle że ten jest stabilizowany Octocrylene.
Ale OK.
Właśnie testuję próbkę Iwostinu 40 - zupełnie nie szczypie w oczy ale bieli okrutnie plus smugi i się bardzo lepi. Bioderma 40 znowu z alkoholem :-(
Chyba jednak nic mi nie zastąpi La Roche Posay Creme Fondate :-( Nie bieli i ślicznie nawilża.
Tylko ta cena za taką małą pojemność :-(
Kusi mnie żeby napisać do Ziaji żeby dołożyła Tinosorb do swoich produktów - może podeślę im linki z KWC
yorsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 15:36   #19
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Do Filtromaniaczek - Fotostabilny Filt Ziaja 50+ !!!

Cytat:
Napisane przez yorsa Pokaż wiadomość
Ja tego nie rozumiem. Przecież w wielu aptecznych filtrach występuje właśnie PARSOL. Na czym polega to zaufanie - na kilkakrotnie wyższej cenie? Czy może jest coś innego? Tego właśnie chciałabym się dowiedzieć. Bo co rozumiecie przez pewne apteczne filtry skoro jest tylko Parsol, Mexoryl i Tinosorb plus mineralne i naturalne? Czekałam aż ktoś mnie przekona o wyższości na przykład Tinosorb nad innymi.
Największym mankamentem Parsolu jest fakt, że traci na skuteczności wraz z upływem czasu . Wynika to ze sposobu, w jaki działaja. Stąd większość producentów zaleca ponowną aplikację kremów po upływie dwóch godzin, by zapewnić jak najskuteczniejszą ochronę.

Parsol cechuje sie najmniejsza stabilnoscia, szczegolnie w obecności naturalnych pigmentów (jak np. dwutlenek tytanu i tlenki żelaza), co oznacza że może być destabilizowany.
Dlatego jesli filtr zawiera Parsol to najlepiej jest, kiedy zawiera jeszcze Mexoryle + inne wysoce stabilne filtry, tak jak jest w filtrach Vichy, czy LRP. Tylko wtedy zapewnia skuteczna ochrone.

Tinosorby dzialaja na innej zasadzie. Np. Tinosorb M lączy w sobie cechy filtrów chemicznych i mineralnych, a to dzięki temu, że ma on postać mikronizowanego filtru chemicznego. Dziala w podwojny sposob : tak jak filtry mineralne rozprasza i odbija promienie słoneczne, z drugiej tak jak wszystkie filtry chemiczne pochłaniania energię światła słonecznego. Charakteryzuja sie wysoka stabilnoscia same w sobie, dlatego sa lepsze od Parsolu.




edit: znalazlam jeszcze info, ze jesli Parsol wystepuje jako glowny filtr chroniacy przed UVA musimy miec pewnosc, ze jest stabilizowany przez:
- iethylhexyl 2,6- naphtalene
- octocrylene (mieszanka 10% octocrylene + 3% avobenzone jest stabilna, jednak i tak o wiele mniej, niz Mexoryle i Tinosorby)
- 4-methylbenzilidene camphor (nie wystarczający jeśli w składzie kremu znajduje się Octyl methoxycinnamate – filtr UVB)
- Polysiloxane-15
butyloctyl salicylate
- hexadecyl benzoate
- butyloctyl benzoate
- Mexoryl SX
- Mexoryl XL
- Tinosorb S
- Tinosorb M

a ze nie mamy pewnosci w jakim stezeniu wystepuje w Ziaji Parsol i Octocrylene, nie uznalabym tego polaczenia za stabilne.

Z tego, co znalazlam to Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Alumina
i filtry chemiczne: Ethylhexyl Methoxycinnamate(chroni tylko przed UVB) - nie stabilizuja Parsolu, wiec nie mozna opierac sie tylko na tym, ze octocrylene stabilizuje Parsol, bo nie znamy jego stezenia.

Edit2:
Znalazlam jeszcze ciekawe badania nad stabilnoscia Parsolu i wplywu Titanium Dioxide i Zinc Oxide na stabilnosc Parsolu.

Stability Study of Avobenzone with Inorganic Sunscreens
http://www.koboproductsinc.com/Downl...Avobenzone.pdf
z badan wynika m.in., ze czerwony pigment iron oxide nie ma istotnego wplywu na avobenzone, przeciwnie dzialaja np. pigmenty zolte i czarne.
Udowodniono, ze pigmenty w silikonowych otoczkach ograniczaja rozpad Avobenzone.
__________________
Living my dreams, not to dream my life!



Edytowane przez kasiahan
Czas edycji: 2007-04-28 o 17:55
kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-19, 23:08   #20
denver2001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Post Dot.: Do Filtromaniaczek - Fotostabilny Filt Ziaja 50+ !!!

Powiem tak jeżeli chodzi o fotostabilność nikt z Was nie ma racji , aby produkt miał potwierdzoną wysoką fotostabilność musi przejsc badania z tzw. wytycznymi Colipa i wtedy wysokiej klasy lekarze najczęściek doktorzy nauk wydają opinie jedna z nich jest właśnie fotostabilność produktu .Nie bede tu polenizował czy taki czy taki filt i kto ma na niego paten ( bo wielcy zawsze marketingowo zawsze potrafia sprzedac klientowi dobre kity) ja patrze na produkt inaczej jeżeli produkt wykazuje fotostabilnośc to taki jest i napewno Ziaja ma fotostabliność bo skłąd na to wykazuje.Inna sprawa to skałdy nawilżajace itp tu moze byc róznie dlatego niekiedy konsument moze miec mieszane uczucia co do konfortu.Aha jeszcze jedna sprawa nie ma kosmetyków tzw aptecznych to wymysł producentów kosmetyk zawsze bedzie kosmetykiem i rejestrowany jest jako kosmetyk a nie lek a balsamy i olejki to nie leki tyle na temat.Pozdrawiam
denver2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 18:32   #21
201604211211
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 52
Dot.: Do Filtromaniaczek - Fotostabilny Filt Ziaja 50+ !!!

a czy dla osób nie malujących się będzie ona ta emulsja) odpowiednia??
201604211211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 06:10   #22
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Do Filtromaniaczek - Fotostabilny Filt Ziaja 50+ !!!

Wykrzykników i entuzjazmu w wypowiedzi autorki co najmniej jak na odkrycie roku, a to filtr, jak większość drogeryjnych. Ani lepszy, ani gorszy.
Nikt nie twierdzi, że tylko apteczne i drogie są skuteczne. Dowodem jest chociażby Soraya oraz zeszłoroczny debiut Ziaji w linii Med (BTW liczyłam, że w tym roku stabilne filtry wprowadzą też do innych linii).

Może przesadzam, ale wydaje mi się, że niestety drogeryjne firmy zwietrzyły interes w modzie na filtrowanie i udoskonalają produkty pod kątem wchłanialności, a sprawa ochrony jest dla nich drugorzędna. I tak 90% konsumentek czytając na opakowaniu ,, filtry stabilne", uwierzy

edit: przypominam też, że trochę czym innym kierujemy się kupując produkt na ,,plażowanie" - kiedy nie nakładamy makijażu i przede wszystkim możemy reaplikować krem co 2 godz. (i pod tym względem faktycznie większość produktów jest stabilna, bo wytrzymuje te 2-3 godz.), a czym innym, gdy kupujemy filtr, który nakładamy raz, rano - i ma nam służyć cąły dzień, w dodatku przykryty makijażem. Dla mnie jedynym rozsądnym wyjściem w drugiej opcji jest wybranie produktu z którymś z nowocześniejszych filtrów, co do których nie ma wątpliwości.

Edytowane przez Ineso
Czas edycji: 2014-03-14 o 06:14
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 23:10   #23
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Do Filtromaniaczek - Fotostabilny Filt Ziaja 50+ !!!

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
... a czym innym, gdy kupujemy filtr, który nakładamy raz, rano - i ma nam służyć cąły dzień, w dodatku przykryty makijażem. Dla mnie jedynym rozsądnym wyjściem w drugiej opcji jest wybranie produktu z którymś z nowocześniejszych filtrów, co do których nie ma wątpliwości.
A mogłabyś podać jakiś przykład? Bardzo proszę Poszukuję sensownego filtru na cały dzień pod makijaż.
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 18:22   #24
Roksana3
Rozeznanie
 
Avatar Roksana3
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 523
Dot.: Do Filtromaniaczek - Fotostabilny Filt Ziaja 50+ !!!

Cytat:
Napisane przez Twiggy22 Pokaż wiadomość
A mogłabyś podać jakiś przykład? Bardzo proszę Poszukuję sensownego filtru na cały dzień pod makijaż.
I ja przyłączam się do pytania. Chcę zacząć stosować filtry, ale nie mogę się w tym wszystkim połapać Potrzebuję filtra, który nie będzie zapychał porów, bo mam do tego ogromne skłonności i który będzie nadawał się pod makijaż. Używam revlon colorstay Ehh...dobrze by też było gdyby portfela nie rujnował, jestem tylko uczącą się licealistką
Roksana3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-13 19:22:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:20.