Wszystko o Oriflame część V - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-20, 19:50   #1
asia27100
Zakorzenienie
 
Avatar asia27100
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 771

Wszystko o Oriflame część V


Poprzedni wątek przekroczył 5000 postów.

Linki do poprzednich części :

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=251530
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=70604
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=196293
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=322717
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=382601

Zapraszam do kontynuowania tematu tutaj


A tutaj wszystko co powinniście wiedzieć, zanim napiszecie
czyli ABC Oriflame:


-Gdzie znajduje się wątek, na który wrzucamy zdjęcia i katalogi Oriflame?
Znajduje sie w dziale "Plotkowym", zwykle gdzieś u góry. link: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=223900

-Jak to robicie, że macie spore zamówienia? Jak pozyskujecie klientów?
Sporo informacji na ten temat jest na poprzednim watku, m.in. od strony http://www.wizaz.pl/forum/showthread...82601&page=1 11

-Gdzie znajdę cennik/druk reklamacji/druk zamowienia?
Po zalogowaniu na stronę Oriflame- wsparcie sprzedaży-Do pobrania-przydatne dokumenty

-Gdzie znajde moje faktury?
Strefa klubowa-zamawianie-raporty

-Gdzie są produkty niedostępne?
Strefa klubowa-zamawianie-raporty-produkty niedostępne

-Jak uniknąć opłaty detalicznej (5 zł)?
Opłata ta jest naliczana jeśli nie uzyskano 100 pp w zamowieniu.Można jej uniknąc dodając do zamówienia produkt, który jest niedostępny, a wartość zamówienia po jego dodaniu rośnie do owych 100 pp. Uwaga: lepiej sprawdzic w ostatnim etapie zamawiania, czy na pewno dany produkt jest niedostępny a w nastepnym zamowieniu należy go wyrzucic z listy oczekujących.
Przyklad: ( cyt. Ilena)

Cytat:
Gdy mamy zamówienie za 80 pp a chcemy uniknąć opłaty detalicznej to wybieramy jakiś dużo punktowany niedostępny produkt np. za 25pp. Wtedy oriflame myśli że chciałaś zrobić zamówienie za 105 pp ale z ich winny nie mogłaś więc zwalniają cię z opłaty i składasz zamówienie za 80pp a jeden produkt masz w oczekujących, pamiętajcie potem żeby przez wypadek przy kolejnym zamówieniu tego nie kupić przez wypadek :P


-Chcę złożyc zamówienie, a dodaje mi się produkt, który był poprzednio w brakach, ale nie chcę go już zamawiać. Jak go usunąć?

W ostatnim etapie zamawiania klikasz na „zobacz oczekujące” ( przycisk pod tabelka). Usuwasz niechciane produkty ( za pomocą znaczka "x") i wracasz klikając ”pokaż koszyk”.

-Jak usunać z zamówienia płatne katalogi?
Jak wyżej

-Wrzucam nowe zamówienie do koszyka, by tam je sobie przechować, aż będę zamawiać, ale pokazują mi się zupełnie inne ceny, a niektóre produkty są w ogóle niedostępne! O co chodzi?
Ceny się zmienią w pierwszym dniu obowiązywania nowego katalogu. Na razie system dopasowywuje je do obecnego cennika.

-Jak składa się zamówienie za pomocą SMSa?
http://oriflame.pl.fm.interia.pl/sms/sms.htm

-Mam 200pp. Co daje mi Biznes Klasa?
W nastepnym zamówieniu możesz zamówić dwa produkty ( które są w cenie regularnej) 40% taniej (jeśli złożysz to zamówienie na 200PP w pierwszym tygodniu obowiązywania katalogu, jeśli po pierwszy tyg. to wtedy masz tylko jeden produkt 40% taniej - który nie jest obecnie w promocji). Ponadto możesz sobie zamówić katalogi w cenie 6 zł/10szt., dostaniesz 3 próbki gratis. Próbki możesz zamówić też w cenie 50 gr.

- Co to jest "cena regularna"?
Cena regularna to cena nie objęta żadną promocją.

-Jaki jest telefon do Oriflame?
(022)458 02 00 - główna infolinia
(022) 572 72 00 - główna infolinia
(022) 458 03 00 - składanie zamówień przez telefon

-Adresy e-mail do Oriflame:
poczta@oriflame.com.pl
reklamacje@oriflame.com.p l
zamowienia@oriflame.com.p l


-Skopiowane ze strony z produktami niedostępnymi:
BO - Produkt objęty backorder (czyli po złożeniu na niego zamówienia, zostanie on dodany do produktów oczekujących i wysłany z najbliższym zamówieniem po uzupełnieniu braków - produkty oczekują w zamówieniu 3 katalogi z rzędu)
O - Brak magazynowy (produkt nie zostanie dodany do produktów oczekujących, ale braki mogą zostać uzupełnione)
NA - Niedostępny (produkt nie zostanie dodany do produktów oczekujących, ponieważ został wyprzedany)
? - termin dostawy do wybranego magazynu jest jeszcze nieznany

-Gdzie można znaleśc adresy i godz. otwarcia oddziałów i filii?
Dział obsługi (górny prawy róg strony)-kontakt-Placówki Oriflame

-Jak dokonać zwrotu?
Zwrot możesz zrobić w biurze regionalnym, filii lub za pomocą poczty. Wypełniasz druk reklamacji ( do znalezienia na stronie Oriflame -> wsparcie sprzedaży -> do pobrania -> druk reklamacji) .
Jeżeli przyslano ci inny produkt, niż ten, który widnieje na fakturze, wypełniasz POMYŁKĘ ASORTYMENTOWĄ. Oczywiście, oddajesz pomylony produkt, właściwy Oriflame dośle. Jeżeli brakuje ci jakiegoś produktu, który masz na fakturze, wypełniasz BRAK ILOŚCIOWY. Potrzebna bedzie ci naklejka z wagą paczki ( znajdziesz ja na fakturze, naklejasz ja na druk reklamacji). W obu przypadkach zaznaczasz "niezgodność paczki z fakturą". Jeżeli chcesz cos zwrócic, korzystasz z UNIKALNEJ GWARANCJI SATYSFAKCJI. Jeśli produkt jest uszkodzony lub pojawiło się uczulenie, to wypełniamy BRAK JAKOŚCIOWY. Z tyłu druczku możesz wpisać, dlaczego zwracasz dany produkt.

W każdym przypadku musimy okazać fakturę. Jeśli reklamację składamy przez pocztę, dołączamy jej ksero, a paczkę wysyłamy na adres Oriflame, podany na fakturze.

-Mam próbki pomadek Oriflame. Jak odczytać ich kody?
Zwykle nr na opakowaniu próbki to dwie ostatnie liczby kodu pełnowymiarowego produktu. Kolory opakowań próbek, odpowiadają kolorom opakowań pomadek. Zajrzyj również tutaj:
http://www.nasze-oriflame.co.uk/inde...i-pomadek.html

FAQ Oriflame

1. Program lojalnościowy

Co daje?
Możliwość otrzymania jednego z proponowanych prezentów za 1 zł.

Jak go zrealizować?
W trzech kolejnych katalogach należy zrealizować zamówienie/zamówienia o wartości 100 punktów. Program można zacząć TYLKO w jednym katalogu, określonym przez Oriflame. Do zamówienia dołączany jest karnet oraz hologramy, które nakleja się na karnet.

Co będzie, jeśli zabraknie mi któregoś hologramu (nie miałam 100 punktów w pierwszym katalogu, w drugim lub w trzecim - wariant nie jest tutaj istotny)?
Program Lojalnościowy zostaje przerwany. Aby zacząć nowy, trzeba poczekać aż obowiązujący się skończy.

Co zrobić z karnetem?
Najlepiej zanieść do Biura Regionalnego, filii lub oddziału z zaznaczonym wybranym prezentem. Można również wysłać pocztą - z doświadczenia wynika jednak, że nie jest to pewna droga.

Wysłałam karnet pocztą i nadal nie mam zaznaczonego prezentu. Co robić?
Najlepiej zadzwonić lub napisać (poczta@oriflame.com.pl), wyjaśnić sytuację i poprosić o zaznaczenie prezentu. Wszystko jest zapisane w systemie, więc nagroda nie przepadnie, nawet jeśli karnet zginął.

Zgubiłam karnet, co robić?
Jak wyżej.

Zgubiłam hologram, co robić?
Wszystko jest zapisane w systemie, więc nagroda nie przepadnie, nawet jeśli hologram zginął.

Jak sprawdzić czy prezent został odznaczony?
Wejść do koszyka. Tam powinien się pojawić, jeśli pracownik już zaznaczył go w systemie.

Czy muszę zrobić zamówienie, aby prezent został przysłany?
Nie, można w paczce mieć sam prezent.

Aktualny Program Lojalnościowy jest dostępny w zakładce Strefa Klubowa - Zamawianie - Programy sprzedażowe - Program Lojalnościowy Oriflame.


2. Biznes Klasa

Co to jest?
Do Biznes Klasy wchodzi się, gdy wartość punktowa własnych zamówień wynosi 200 pkt.

Co daje?
- możliwość zakupu dwóch kosmetyków, które są w regularnej cenie 40% taniej (jeżeli 200 pkt. było w pierwszym tygodniu obowiązywania katalogu) lub jednego (w całym katalogu);
- możliwość zakupienia 10 kolejnych katalogów za 6 zł (należy wpisać 620520 w koszyku);
- 3 próbki za 10 gr;
- prawie wszystkie próbki po 50 gr (oprócz kapsułek).

Co to znaczy cena regularna?
Podstawowa cena, za którą można kupić kosmetyk. Nie w promocji.

Czy mogę wybrać te 3 bezpłatne próbki?
Nie. Są losowo wybierane przez Oriflame.

Czy jest jakieś ograniczenie ilości zakupienia próbek po 50 gr?
Nie, można sobie zrobić zapas na cały rok .

Czy można wziąć więcej katalogów za 60 gr?
Nie można.

Czy BK obejmuje również produkty spoza katalogu?
Tak.

Czy punkty również się redukują?
Tak, o 40%.

Po zalogowaniu się wybieramy Strefa Klubowa - Zamawianie - Programy sprzedażowe - Klasa Biznes i czytamy do woli . Mamy tam też cennik BK - obniżone ceny i nowa punktacja.

3. Oddawanie produktów

Czy można oddać kosmetyk?
Tak, jeśli nie został zużyty w więcej niż 30%.

Ile mam czasu na oddanie?
30 dni roboczych od planowanej daty dostawy.

Czy punkty również się odejmują?
Tak.

Jak odejmowane są punkty?
Punkty odejmowane są od tych, które masz w bieżącym katalogu. Oznacza to, że jeśli w np. 1 katalogu miałaś 102 punkty i oddajesz kosmetyk o wartości 4 punktów w 2. katalogu - te 102 punkty zostają - nie przepada żaden program (lojalnościowy lub Witamy). Z tego wynika, że w 2 katalogu musisz zrobić 104 punkty, żeby kontynuować programy.

4. Opłaty i produkty na biuro regionalne.

Jakie opłaty są pobierane za przesyłkę?
Dopóki w sumie wszystkie zamówienia nie osiągną 100 punktów, Oriflame za każde pobiera 5 zł - potem można zamawiać po 1 produkcie w paczce i nie ma opłaty. Jeśli w zamówieniu zanajdują się tylko pomoce dla konsultanta (ulotki, próbki, katalogi, plakaty itp.) - opłata 5 zł nie jest pobierana, niezależnie od zgromadzonych już punktów. Dodatkowo jeśli zamówienie jest wysyłane do Biura Regionalnego, do KAŻDEGO zamówienia poniżej 100 punktów dołącza się tzw. produkt na biuro, a za przesyłkę kurierską płaci się 10 zł. Nie obowiązuje tutaj zasada sumy dotychczasowych punktów - nawet jeśli masz już 200 pkt. i zamawiasz na biuro lub kurierem produkt/opłata się dołączą.

Czy mogę wybrać produkt na biuro?
Tak. Lista produktów znajduje się w cenniku. Zawsze są to produkty, które w katalogu są w cenie regularnej, a na biuro można je kupić dużo taniej (do 50%). Propozycje tych produktów są także na stronie - zakładka Wsparcie sprzedaży - Biura Regionalne - Bieżący katalog. Do paczek również wrzucane są kartki z tymi produktami.

Co, jeśli żaden z produktów mi nie odpowiada?
Można wybrać opłatę 8 zł. Należy wpisać odpowiedni kod na zamówieniu, ponieważ Oriflame domyślnie dołącza najtańszy kosmetyk z listy.

Co się dzieje, jeśli nie wybiorę żadnego kosmetyku?
Dołączy się on automatycznie do zamówienia - najtańszy z listy.

Czy można zwrócić ten produkt z tytułu gwarancji satysfakcji?
Nie, te produkty nie podlegają zwrotowi.

Można uniknąć opłaty za kuriera?
Tak, jeśli w paczce będzie wytypowany pzer Oriflame produkt - zawsze podany na pierwszej stronie cennika.

Mam w zamówieniu 100 punktów, a chciałabym do niego dołączyć produkt na biuro, mogę?

Tak. Jeden z wybranych możesz dołączyć w niższej cenie.

Ile mogę zamówić produktów na biuro?
Nie ma ograniczeń. Jeśli zależy Ci na kilku produktach, możesz tylko je zamawiać - nie jest wtedy pobierana opłata 5 zł, nawet jeśli nie masz jeszcze 100 puntków.


Przykłady dla lepszego zrozumienia opłat:
Przypadek 1
1. zamówienie - 101 punktów
2. zamówienie - 30 punktów

-Paczka na filię - za pierwsze zamówienie nic, za drugie również - w sumie jest 100 punktów
-Paczka na biuro - za pierwsze zamówienie nic, za drugie produkt na biuro (lub opłata 8 zł)
-Kurier-za pierwsze zamówienie nic, za drugie 10 zł - bo drugie zamówienie nie ma 100 punktów

Przypadek 2
1. zamówienie - 50 punktów
2. zamówienie - 51 punktów

-Paczka na filię - za pierwsze 5 zł ( to opłata detaliczna), za drugie nic - bo w sumie już jest ponad 100 pkt.
-Paczka na biuro - za pierwsze 5 zł + produkt na biuro (lub opłata 8 zł), 2 zamówienie teraz już tylko produkt na biuro ( lub opłata 8 zł), bo w sumie jest 100 punktów
-Kurier- za pierwsze 5 zł+ 10 zł, 2 zamówienie 10 zł, bo w sumie jest 100 punktów
__________________




Edytowane przez asia27100
Czas edycji: 2010-05-05 o 22:11
asia27100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-20, 19:53   #2
pycia17
Zakorzenienie
 
Avatar pycia17
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 792
GG do pycia17
Dot.: Wszystko o Oriflame część V

witam na nowej części
pycia17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-20, 19:55   #3
asia27100
Zakorzenienie
 
Avatar asia27100
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 771
Dot.: Wszystko o Oriflame część V

szybko poszlo


skopiuje moj ostatni post

ja zauwazylam, ze jak karte zdrapke przylozy sie do lampki (żarówki), to widac numer nagrody i kod. zanim rozdalam (mialam same kremy) spisalam sobie te kody, w razie gdyby nie moglabym sie dogadac z klientkami.

zastanawiam sie takze nad urozmaiceniem sprzedazy...jako ze nie mam za bardzo kontaktu emailowego z klientkami, a drukarke tylko z czarnym tuszem, wiec nie moge drukowac tych waszych fajnych ulotek, swierdzilam ze moze bede drukowac na kartce spis paru kosmetykow ( z zaznaczeniem strony w katalogu) w specjalnej promocji, a te kartke wkleje na pierwsza strone w katalogu.... czesci klientek wogole nie znam ( bo np ciocia zabiera katalog do pracy) i zastanawiam sie jak do nich trafic...moze podac swoj email i napisac ze chetnie odpowiem na pytania?
__________________




Edytowane przez asia27100
Czas edycji: 2010-02-20 o 20:00
asia27100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-20, 19:58   #4
CherryM
Raczkowanie
 
Avatar CherryM
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: W-a.
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o Oriflame część V

ponawiam prośbe o wklejenie ulotki w pdf'ie <prosi>
__________________


CherryM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-20, 20:55   #5
ola_gie
Zakorzenienie
 
Avatar ola_gie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 218
Dot.: Wszystko o Oriflame część V

Cytat:
Napisane przez asia27100 Pokaż wiadomość
szybko poszlo


skopiuje moj ostatni post

ja zauwazylam, ze jak karte zdrapke przylozy sie do lampki (żarówki), to widac numer nagrody i kod. zanim rozdalam (mialam same kremy) spisalam sobie te kody, w razie gdyby nie moglabym sie dogadac z klientkami.

zastanawiam sie takze nad urozmaiceniem sprzedazy...jako ze nie mam za bardzo kontaktu emailowego z klientkami, a drukarke tylko z czarnym tuszem, wiec nie moge drukowac tych waszych fajnych ulotek, swierdzilam ze moze bede drukowac na kartce spis paru kosmetykow ( z zaznaczeniem strony w katalogu) w specjalnej promocji, a te kartke wkleje na pierwsza strone w katalogu.... czesci klientek wogole nie znam ( bo np ciocia zabiera katalog do pracy) i zastanawiam sie jak do nich trafic...moze podac swoj email i napisac ze chetnie odpowiem na pytania?
szkoda, że nie napisałaś o tym, że widać nagrody pod światło wcześniej, bo okazało się, że miałam jedną biżu ale w sumie czuję się bardziej fair, zwłaszcza, że komplecik trafił się jednej z lepszych klientek
Też nie znam osobiście kilku klientek i jest to niestety problem... Wydaje mi się jednak, że taki "suchy" spis na początku katalogu może się nie sprawdzić, lepiej chyba zastosować sposób podany tu przez którąś z dziewczyn z nalepkami cenowymi - od razu widać przy produkcie, czy jest promocja, czy nie poza tym są te samoprzylepne firmowe karteczki, można też z nich skorzystać

aha i zauważyłam niedopatrzenie w pierwszym poście, tam na końcu przy ostatnim przykładzie brakuje "/kurier", bo jest wymienione samo biuro

EDIT: można też dopisać, że opłata detaliczna nie jest pobierana, jeśli zamawia się produkty z braków - bo jest wspomniane tylko o narzędziach pracy

wybaczcie, że teraz tyle uwag, ale jakoś tak zauważyłam
__________________


Tak właśnie.

Edytowane przez ola_gie
Czas edycji: 2010-02-20 o 20:57
ola_gie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-20, 21:19   #6
JennyAniolek
Zakorzenienie
 
Avatar JennyAniolek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 21 726
Dot.: Wszystko o Oriflame część V

witam w nowej części
__________________
My / "Tak" / Ślub

Wiktor - 28.05.2013
Lilka & Emilka - 16.05.2015
Antoś - 12.02.2017
JennyAniolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-20, 21:29   #7
Niebieska88
Zakorzenienie
 
Avatar Niebieska88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: KK
Wiadomości: 4 153
GG do Niebieska88
Dot.: Wszystko o Oriflame część V

Wow! Super, że już mamy kolejną część

Witam Wszystkich!
__________________

Insta


PM 2018
Niebieska88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-20, 21:39   #8
Kasiuchetka
Zadomowienie
 
Avatar Kasiuchetka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: WWL
Wiadomości: 1 011
Dot.: Wszystko o Oriflame część V

I ja witam wszystkich
Kasiuchetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-20, 21:47   #9
asia27100
Zakorzenienie
 
Avatar asia27100
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 771
Dot.: Wszystko o Oriflame część V

Cytat:
EDIT: można też dopisać, że opłata detaliczna nie jest pobierana, jeśli zamawia się produkty z braków - bo jest wspomniane tylko o narzędziach pracy
a czy to nie jest to?:

-Jak uniknąć opłaty detalicznej (5 zł)?
Opłata ta jest naliczana jeśli nie uzyskano 100 pp w zamowieniu.Można jej uniknąc dodając do zamówienia produkt, który jest niedostępny, a wartość zamówienia po jego dodaniu rośnie do owych 100 pp. Uwaga: lepiej sprawdzic w ostatnim etapie zamawiania, czy na pewno dany produkt jest niedostępny a w nastepnym zamowieniu należy go wyrzucic z listy oczekujących. (...)


calosc skopiowalam ze starego watku. jesli mam cos dopisac to mowcie. tylko chyba wszystko w czym sie sama orientuje juz jest zapisane,.... nigdy kurierem nie zamawialam, wiec napiszcie mi co i jak, a dodam to do pierwszego posta

hm...a moze wydrukuje takie male karteczki i wkleje na stronie danego kosmetyku...? musze to przemyslec...
__________________



asia27100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-20, 21:49   #10
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Wszystko o Oriflame część V

Cytat:
Napisane przez ola_gie Pokaż wiadomość
szkoda, że nie napisałaś o tym, że widać nagrody pod światło wcześniej, bo okazało się, że miałam jedną biżu ale w sumie czuję się bardziej fair, zwłaszcza, że komplecik trafił się jednej z lepszych klientek
Też nie znam osobiście kilku klientek i jest to niestety problem... Wydaje mi się jednak, że taki "suchy" spis na początku katalogu może się nie sprawdzić, lepiej chyba zastosować sposób podany tu przez którąś z dziewczyn z nalepkami cenowymi - od razu widać przy produkcie, czy jest promocja, czy nie poza tym są te samoprzylepne firmowe karteczki, można też z nich skorzystać

aha i zauważyłam niedopatrzenie w pierwszym poście, tam na końcu przy ostatnim przykładzie brakuje "/kurier", bo jest wymienione samo biuro

EDIT: można też dopisać, że opłata detaliczna nie jest pobierana, jeśli zamawia się produkty z braków - bo jest wspomniane tylko o narzędziach pracy

wybaczcie, że teraz tyle uwag, ale jakoś tak zauważyłam
Jest biuro/10 zł - to 10 zł symbolizuje kuriera .
Faktycznie trzeba to dodać . I tak nikt tego nie czyta :P.
SdC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-20, 21:55   #11
xaniela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 15
Dot.: Wszystko o Oriflame część V

witam wszystkim, tez jestem konsultantka ori i nowa na forum, przydadza sie rady innych konsultantek

Cytat:
Napisane przez asia27100 Pokaż wiadomość
a czy to nie jest to?:

-Jak uniknąć opłaty detalicznej (5 zł)?
Opłata ta jest naliczana jeśli nie uzyskano 100 pp w zamowieniu.Można jej uniknąc dodając do zamówienia produkt, który jest niedostępny, a wartość zamówienia po jego dodaniu rośnie do owych 100 pp. Uwaga: lepiej sprawdzic w ostatnim etapie zamawiania, czy na pewno dany produkt jest niedostępny a w nastepnym zamowieniu należy go wyrzucic z listy oczekujących. (...)

fajna sprawa, nie pomyslalam, nie bede musiala dokupywac sobie rzeczy jezeli nie osiagne 100 pp i taki myk pojdzie zatem 100 PP i tak bedzie i naklejka z programu lojalnosciowego tez dojdzie?
xaniela jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-20, 21:58   #12
ola_gie
Zakorzenienie
 
Avatar ola_gie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 218
Dot.: Wszystko o Oriflame część V

Cytat:
Napisane przez asia27100 Pokaż wiadomość
a czy to nie jest to?:

-Jak uniknąć opłaty detalicznej (5 zł)?
Opłata ta jest naliczana jeśli nie uzyskano 100 pp w zamowieniu.Można jej uniknąc dodając do zamówienia produkt, który jest niedostępny, a wartość zamówienia po jego dodaniu rośnie do owych 100 pp. Uwaga: lepiej sprawdzic w ostatnim etapie zamawiania, czy na pewno dany produkt jest niedostępny a w nastepnym zamowieniu należy go wyrzucic z listy oczekujących. (...)
nie, chodzi o to, że jeśli pojawi się coś, co było w oczekujących to przy zakupie tych rzeczy nie płacimy 5zł, nawet jeśli nie mamy 100 PP w katalogu

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Jest biuro/10 zł - to 10 zł symbolizuje kuriera .
Faktycznie trzeba to dodać . I tak nikt tego nie czyta :P.
Ja wiem, że symbolizuje kuriera, ale ktoś może się nie domyślić (chociaż jak wpadnie na to, żeby przeczytać pierwszego posta to już jest geniuszem ) - a jest napisane:
"paczka na biuro - (...) produkt na biuro/10zł. "
nie ma tam słowa o kurierze i wynika z tego, że zamawiając na biuro kupuje się produkt albo płaci 10 zł (ktoś to może pomylić z opłatą 8zł zamiast produktu). Czepiam się, bo w poprzednich przykładach jest wyraźnie napisane "biuro/kurier" i może się zrobić zamieszanie. A może dzięki temu unikniemy chociaż 1/100 pytań

Cytat:
Napisane przez xaniela Pokaż wiadomość
fajna sprawa, nie pomyslalam, nie bede musiala dokupywac sobie rzeczy jezeli nie osiagne 100 pp i taki myk pojdzie zatem 100 PP i tak bedzie i naklejka z programu lojalnosciowego tez dojdzie?
nie, nie. Taka sztuczka udaje się tylko przy opłacie detalicznej. Nie działa przy opłacie za kuriera i przy konieczności zakupu produktu na biuro, a tym bardziej z programami lojalnościowymi. Oni to mają zapisane w systemie i musisz mieć "prawdziwe" 100 PP, żeby dostać hologram
__________________


Tak właśnie.

Edytowane przez ola_gie
Czas edycji: 2010-02-20 o 22:01
ola_gie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-20, 21:59   #13
bojowwwnik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 162
Dot.: Wszystko o Oriflame część V

nie rozumiem bo mi sie chyba nigdy nie dodawaly punkty za te niedostepne produkty tylko poprostu przechodzily dalej na fakturze.. trzeba jakos to uwzgledniac specjalnie ? xD
bojowwwnik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-20, 22:02   #14
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Wszystko o Oriflame część V

Cytat:
Napisane przez ola_gie Pokaż wiadomość
EDIT: można też dopisać, że opłata detaliczna nie jest pobierana, jeśli zamawia się produkty z braków - bo jest wspomniane tylko o narzędziach pracy

wybaczcie, że teraz tyle uwag, ale jakoś tak zauważyłam
Cytat:
Napisane przez asia27100 Pokaż wiadomość
a czy to nie jest to?:

-Jak uniknąć opłaty detalicznej (5 zł)?
Opłata ta jest naliczana jeśli nie uzyskano 100 pp w zamowieniu.Można jej uniknąc dodając do zamówienia produkt, który jest niedostępny, a wartość zamówienia po jego dodaniu rośnie do owych 100 pp. Uwaga: lepiej sprawdzic w ostatnim etapie zamawiania, czy na pewno dany produkt jest niedostępny a w nastepnym zamowieniu należy go wyrzucic z listy oczekujących. (...)
Chodzi o coś innego.
Jeśli składamy zamówienie na filię i są produkty w brakach, i jak będą te produkty już dostępne i tylko je zamawiając to przychodzi paczka bez opłat.
Przykład: żebyś dobrze zrozumiała mnie o co chodzi
Robię zamówienie na 500pp na filię - teoretycznie opłata 5zł. Mam w brakach tusz do rzęs. Jest w oczekujących. Za jakiś czas sprawdzam czy ten tusz jest dostępny. Jest dostępny więc go zamawiam. Tusz przychodzi na filię bez opłat.
Natomiast jeśli do tego tuszu "dorzuciłabym coś jeszcze na świeżo z katalogu" łącznie na sumę np. 20pp to już byłaby opłata.

---------- Dopisano o 23:02 ---------- Poprzedni post napisano o 23:00 ----------

Cytat:
Napisane przez xaniela Pokaż wiadomość
witam wszystkim, tez jestem konsultantka ori i nowa na forum, przydadza sie rady innych konsultantek




fajna sprawa, nie pomyslalam, nie bede musiala dokupywac sobie rzeczy jezeli nie osiagne 100 pp i taki myk pojdzie zatem 100 PP i tak bedzie i naklejka z programu lojalnosciowego tez dojdzie?
Hologram nie dojdzie.
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-20, 22:45   #15
ola_gie
Zakorzenienie
 
Avatar ola_gie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 218
Dot.: Wszystko o Oriflame część V

kurczę, ostatnio Wizażanka-niekonsultantka uświadomiła nam, że na stronie Ori są produkty, z ceną, które potem jednak "nie mogą być sprzedane". Teraz tak patrzę i widzę, że jest tego sporo :/ Powinni jakoś oddzielić aktualną ofertę od archiwalnej (a po co dają ceny dla starych produktów to ja już nie mam pojęcia )... Pewnie im zostają jakieś kosmetyki w systemie i nikt tego nie "sprząta". A z drugiej strony np. wodoodpornego żelu na tusz na stronie póki co nie ma, a pojawi się zapewne wraz z ulotką, w poniedziałek. To znaczy, że publikują nie całą archiwalną ofertę, tylko też jakieś wybiórcze rzeczy. A tu trochę szkoda, bo biorąc rzeczy z ulotek nie można się podeprzeć opiniami
__________________


Tak właśnie.
ola_gie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-20, 23:23   #16
sauer
Wtajemniczenie
 
Avatar sauer
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 042
GG do sauer
Dot.: Wszystko o Oriflame część V

No proszę, już nowy wątek :P Witam wszystkich
__________________
.hate it or love it


sauer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 07:16   #17
majula
Zakorzenienie
 
Avatar majula
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 3 958
Dot.: Wszystko o Oriflame część V

U mnie jest tak, ze jak mi sie jakis katalog podoba to kolezanka nie. Pkazalam kolezance 4 i sporo sobie wezmie
ja sobie nic nie biore z 3 i z 4 poczekam na 5
majula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 07:23   #18
pycia17
Zakorzenienie
 
Avatar pycia17
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 792
GG do pycia17
Dot.: Wszystko o Oriflame część V

ja z 4 mało do siebie wezme kosmetyków, tą torbę pumy na pewno a tak to nic wiecej nie kusi, to już bardziej kusząca jest ulotka
pycia17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 07:35   #19
majula
Zakorzenienie
 
Avatar majula
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 3 958
Dot.: Wszystko o Oriflame część V

Cytat:
Napisane przez pycia17 Pokaż wiadomość
ja z 4 mało do siebie wezme kosmetyków, tą torbę pumy na pewno a tak to nic wiecej nie kusi, to już bardziej kusząca jest ulotka
Widzialam ulotke i tez nic bym sobie nie zamowila a cieszy mnie to ograniczanie sie ale wiem, ze jak pojade do KRK na pocztaku marca to na ciuszki i inne rzeczy sie nie ogranicze
majula jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-21, 07:36   #20
wkroplideszczu
Rozeznanie
 
Avatar wkroplideszczu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: pokój o ścianach w kolorze kanarkowym ;)
Wiadomości: 533
GG do wkroplideszczu Send a message via Skype™ to wkroplideszczu
Dot.: Wszystko o Oriflame część V

Melduje się na nowym wątku
__________________
Po Turbo Fire ...
...ZUZKA LIGHT

69 -> 68 -> 67 -> 66 -> 65 -> 64 -> 63 -> 62 -> 61 -> 60 -> 59 -> 58
wkroplideszczu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 08:08   #21
xaniela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 15
Dot.: Wszystko o Oriflame część V

Cytat:
Napisane przez wkroplideszczu Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 23:02 ---------- Poprzedni post napisano o 23:00 ----------


Hologram nie dojdzie.
no to szkoda bo trzeba korzystac z darmowych przywilei
xaniela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 08:38   #22
mlody9218
Rozeznanie
 
Avatar mlody9218
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Wiadomości: 604
GG do mlody9218
Dot.: Wszystko o Oriflame część V

Witam, witam

Jedna z Koleżanek pisała, że nie drukuje ulotek, bo nie ma kolorowej drukarki
Od razu mówię, że ulotki są tak stworzone, że po wydrukowaniu ich w kolorze czarnym są BARDZO dobrze widoczne // Sam drukuję je w czarno-białym kolorze. Też polecam tak :P Za duży koszt w kolorze

Wczoraj liczyłem punkty z zamówienia (K4), mam na razie 205 PP
Cieszę się, bo myślałem, że gorszy będzie ten katalog

A Wam jak idzie?

Wiecie, że jeśli zamawiacie jakiś kosmetyk z serii O.B. Smoky Collection i na fakturze pojawi się, że oczekuje produkt (ilość) 0, to nie przyjdzie już to. Bo nie będą już dostarczać tego na magazyny Tak na pewno już jest w przypadku szarej paletki (18341). Jest w brakach i nie będzie już jej. Tak mówiła moje liderka...
Jestem troszkę zły, bo miałem na to zamówienie :/ Starczyło im tylko na K3.
Mam też zamówienie na tę pomadkę NUDE z tej właśnie serii i też w brakach jest (wczoraj sprawdzałem), więc pewnie też już nie przyjdzie :/
__________________
Pozdrawiam )

Edytowane przez mlody9218
Czas edycji: 2010-02-21 o 08:39
mlody9218 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 08:40   #23
perfectbeauty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 37
Dot.: Wszystko o Oriflame część V

gdzie mogę znaleźć ciennik 4 ?
perfectbeauty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 08:43   #24
zlotqo
Zadomowienie
 
Avatar zlotqo
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 358
Dot.: Wszystko o Oriflame część V

ja się wypowiem na temat naszyjnika Chic Bow jest śliczny, kupiłam go jak był w katalogu i jestem strasznie zadowolona. mogę wrzucić na katalogowy zdjęcie jak potrzebujecie dziewczęta

fajnie że kolejna część wątku rozkręcamy się.


a co do kat. 4 to ja biorę tylko żel do twarzy Grape (bo mi się Optimals emulsja kończy - btw co o niej myślicie?) i żel pod prysznic Marakesz 400 ml bo go uwielbiam i mimo że mam to wezmę na zapas. aa i lakier do paznokci ten fioletowy z wyprzedaży. biorąc pod uwagę fakt że co katalog robiłam zamówienia dla samej siebie za 30-40 pp to naprawdę mało jakoś mnie nie zaciekawiła ta 4. ale mam nadzieję że z klientkami będzie lepiej

ulotka to wogóle mi się nie podoba... oglądałam czeską, jest 1000 razy lepsza
__________________
Moje serduszko - Hania 3.08.13

szczęśliwa mężatka od 3.09.11

zapraszam na mój blog o tematyce urodowej -
http://merczens.blogspot.com
zlotqo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 08:52   #25
mlody9218
Rozeznanie
 
Avatar mlody9218
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Wiadomości: 604
GG do mlody9218
Dot.: Wszystko o Oriflame część V

Cytat:
Napisane przez perfectbeauty Pokaż wiadomość
gdzie mogę znaleźć ciennik 4 ?
www.oriflame.pl >> logujesz się >> wsparcie sprzedaży >> do pobrania >> cennik 4

---------- Dopisano o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------

Na magazynach pojawiły się daty dostawy (przy nielicznych brakach :P):

11367 AMBER ELIXIR EAU DE PARFUM - 2010-02-26 W KOŃCU!!!
18236 V. - BAZA POD MAKIJAŻ W ŻELU - DEEP GLOW 30 ML - 2010-02-22
13364 MASZYNKA DO GOLENIA XTREME3 WILKINSON 13 CM - 2010-02-22
13391 Discover Marrakech Aromatic Bazaar Shower Gel - 2010-02-26
14654 NORTH FOR MEN - BALSAM PO GOLENIU 50 ML - 2010-02-26
15859 STYMULUJĄCY BALSAM DO NÓG 100 ML - 2010-02-06

Szkoda, że na razie tylko tyle, ale zawsze coś
__________________
Pozdrawiam )

Edytowane przez mlody9218
Czas edycji: 2010-02-21 o 08:58
mlody9218 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 08:56   #26
pycia17
Zakorzenienie
 
Avatar pycia17
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 792
GG do pycia17
Dot.: Wszystko o Oriflame część V

Cytat:
Napisane przez mlody9218 Pokaż wiadomość
Witam, witam

Jedna z Koleżanek pisała, że nie drukuje ulotek, bo nie ma kolorowej drukarki
Od razu mówię, że ulotki są tak stworzone, że po wydrukowaniu ich w kolorze czarnym są BARDZO dobrze widoczne // Sam drukuję je w czarno-białym kolorze. Też polecam tak :P Za duży koszt w kolorze

Wczoraj liczyłem punkty z zamówienia (K4), mam na razie 205 PP
Cieszę się, bo myślałem, że gorszy będzie ten katalog

A Wam jak idzie?

Wiecie, że jeśli zamawiacie jakiś kosmetyk z serii O.B. Smoky Collection i na fakturze pojawi się, że oczekuje produkt (ilość) 0, to nie przyjdzie już to. Bo nie będą już dostarczać tego na magazyny Tak na pewno już jest w przypadku szarej paletki (18341). Jest w brakach i nie będzie już jej. Tak mówiła moje liderka...
Jestem troszkę zły, bo miałem na to zamówienie :/ Starczyło im tylko na K3.
Mam też zamówienie na tę pomadkę NUDE z tej właśnie serii i też w brakach jest (wczoraj sprawdzałem), więc pewnie też już nie przyjdzie :/

ja na razie mam 1/3 zamówienia i mam 100 pkt wiec źle nie będzie, a co do ulotek to też drukuje na czarno biało

Edytowane przez pycia17
Czas edycji: 2010-02-21 o 08:57
pycia17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 09:22   #27
monisia104
Wtajemniczenie
 
Avatar monisia104
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 709
Dot.: Wszystko o Oriflame część V

powiedzcie mi proszę, jak działa karta kolorów? to jest coś w stylu "jaki kolor szminki dla szatynki"?
__________________
It's amazing
with the blink of an eye you finally see the light
It's amazing
when the moment arrives that you know you'll be alright
It's amazing
and I'm sayin' a prayer for the desperate hearts tonight
monisia104 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 09:43   #28
mlody9218
Rozeznanie
 
Avatar mlody9218
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Wiadomości: 604
GG do mlody9218
Dot.: Wszystko o Oriflame część V

Karta Kolorów to zbór kosmetyków kolorowych i ukazanie ich całej gamy kolorystycznej. Nie ma tam porad, że ten kolor dla tej osoby, ten kolor dla tej :P

Ładnie wydana jest ta karta kolorów, bo każdy kolor danego produktu jest taki błyszczący, że fajnie oddaje ten kolor. Polecam.
__________________
Pozdrawiam )
mlody9218 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 10:00   #29
Li O
Wtajemniczenie
 
Avatar Li O
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 812
Dot.: Wszystko o Oriflame część V

Cytat:
Napisane przez asia27100 Pokaż wiadomość
ja zauwazylam, ze jak karte zdrapke przylozy sie do lampki (żarówki), to widac numer nagrody i kod. zanim rozdalam (mialam same kremy) spisalam sobie te kody, w razie gdyby nie moglabym sie dogadac z klientkami.
Ja sobie podświetlałam mocną latarką i też spisałam kody, żeby potem nie było pomyłek (np. dostanę jakiś smsem i nie będzie mi wchodził w systemie) Miałam same kremy i już je zamówiłam, a klientkom dałam nienaruszone zdrapki. Nie ma ryzyka, że pójdą z tym do kogoś innego, bo zamawiają tylko u mnie. A sprawdzałam, bo mamie bardzo zależało na zegarku... Jako jedyna osoba była w ogóle zainteresowana zdrapkami, a jest moją najlepszą klientką, więc tyle mogłam dla niej zrobić
__________________
Jesteś tu pierwszy raz?
Zanim o cokolwiek zapytasz przeczytaj pierwszy post lub skorzystaj z wyszukiwarki
Li O jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 10:39   #30
kashka
Rozeznanie
 
Avatar kashka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 806
Dot.: Wszystko o Oriflame część V

Cytat:
Napisane przez zlotqo Pokaż wiadomość
ja się wypowiem na temat naszyjnika Chic Bow jest śliczny, kupiłam go jak był w katalogu i jestem strasznie zadowolona. mogę wrzucić na katalogowy zdjęcie jak potrzebujecie dziewczęta
Ja bardzo chętnie zobaczyłabym zdjęcie . Mam już kolczyki i chyba teraz skuszę się na naszyjnik do kompletu
kashka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:56.