Opalona skóra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-15, 11:35   #1
mega35
Raczkowanie
 
Avatar mega35
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 308
Cool

Opalona skóra


Dziewczęta idzie wiosna
Może polecicie coś sprawdzonego na pięknie opaloną skórę bez wstrętnych przebarwień
mega35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 12:20   #2
Oleśka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 20
Dot.: Opalona skóra

ja ostatnio kupiłam balsam brązujący Soraya i jestem mile zaskoczona.Nieżle brązuje tylko ten zapach.....no ale wszystkiego mieć nie można.Chusteczki vichy 5zł/szt też polecam.Jasna skóra jest ładna....... Pozdrawiam
Oleśka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 23:29   #3
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Opalona skóra

Ja polecam L'oreal Sublime Bronze (w żelu), zawsze całe lato używam go i jest po prostu boski , niesamowicie wygładza skórę i opalenizna nie jest żółta, ale wygląda jak naturalna
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-16, 11:28   #4
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Opalona skóra

Nie próbowałam "górnej półki", ale z dolnej-polskiej szczerze polecam dwa preparaty: samoopalacz Eris w żelu (żółta tubka z serii "słonecznej") oraz krem brązujący Sorayi. Ten pierwszy ma moim zdaniem mnóstwo zalet jak na samoopalacz - jest to bardzo lekki, wręcz wodnisty żel, szybko się wchłania i nie tworzy smug. Beztłuszczowy, wiec toleruje go nawet tłusta skóra. Przyjemnie wygładza i nawilża skórę, odcień "opalenizny" nie jest pomarańczowy. Przepięknie świeżo pachnie - niestety, ponieważ zawiera tradycyjne DHA, po jakimś czasie lekko odczuwalny jest ten typowy smrodek samoopalaczowy, ale trzeba przyznać, że naprawdę lekko, można znieść. A Soraya to lżejszy kaliber, czyli brązujący, a nie samoopalający. Zaleta jest taka, że zapach samoopalacza nie powstaje wcale. Krem się dobrze wchłania, odcień jest bardzo delikatny. Z tej serii (jakaś taka "złota" czy "rozświetlająca") jest też krem koloryzujący, brązujący z drobinkami, jest recenzowany na KWC, mnie odpowiada, ale oczywiscie zdania są podzielone
Z kolorówki - przepadam za pudrem brązującym Max Factor, świetny kolor!
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-16, 12:11   #5
mega35
Raczkowanie
 
Avatar mega35
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 308
Dot.: Opalona skóra

Dzięki dziewczyny
ja wczoraj kupiłam z polecenia koleżanki jonson holiday
jest super zero zabarwień już po jednym zastosowaniu kolorek ciut ciemniejszy, napiszę po paru dniach o efektach.
POZDRAWIAM
mega35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 15:17   #6
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Opalona skóra

Hm, mnie sie Johnson's Holiday podobał przez dwa tygodnie, a potem przestał, bo tak mi przesuszył skórę, że dosłownie schodziła mi płatkami jak po smażeniu na plaży Coś okropnego, wyglądałam jak jaszczurka w żółte plamki Szkoda, bo miał fajny zapach...
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 15:17   #7
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: Opalona skóra

A ten Johnson holiday to samoopalacz, czy balsam brązujący?
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-18, 09:43   #8
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Opalona skóra

Właśnie, Erato, a ten samoopalacz Eris, o którym piszesz, nie wysusza? Bo to, że na nim jest napisane "nawilżający" to niekoniecznie musi o czymkolwiek świadczyć... Ja mam bardzo suchą skórę na nogach i rękach, i dlatego już od kilku lat nie próbuję nawet samoopalaczy - po każdym (wybierałam właśnie te "nawilżające" ) się łuszczyłam, więc dałam sobie spokój i na początku lata chodzę taka biało-zielonkawa...
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 11:44   #9
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Opalona skóra

Eris wysusza, powiedziałabym, "w normie" , tzn. da się to przesuszenie zwalczyć balsamem nawilżającym. Chyba wszystkie samoopalacze trochę wysuszają, to chyba jest skutek DHA, o ile dobrze pamiętam z artykułów Basi na temat samoopalaczy. Natomiast nie wiem, co takiego jest w Holiday Skin, że po prostu zmasakrowało mi skórę - to nie jest samoopalacz, tylko balsam brązujący, efekt jest delikatny i bardzo małe prawdopodobieństwo zrobienia sobie smug Skóra po nim wyglądała ładnie przez tydzień-dwa, a potem ZLAZŁA , fuj. To oczywiscie nie znaczy, że każdy na niego zareaguje tak samo.
Tej wiosny mam zamiar wypróbować Karmel brązujący Daxa, widziałam sporo pozytywnych ocen (choć nie wiem jak na KWC, zaraz zajrzę )
Aha, i jeszcze mi się przypomniał Erisa balsam ujęrdniająco-brązujący, taki w białej tubie. Daje rewelacyjny efekt, tj. bardzo ładny kolor bez śladu "zażółcenia", ale nie mogłam ścierpieć zapachu , to nawet nie chodziło o DHA, tylko ogólnie jakiś smrodliwy był. Gdyby nie ten zapach to byłby po prostu the best.
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 17:49   #10
Agucia
Raczkowanie
 
Avatar Agucia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 289
GG do Agucia
Dot.: Opalona skóra

U mnie Loreal Sublime, bardzo wysuszał buźkę. Od lat stosuję Garniera w mleczku (bardzo trudno dostępny), lub w sprayu. Nivea wypada troszkę gorzej, ale też jest niezła i polecam. Ostatnio znajoma kosmetyczka poleciła mi niedrogi samoopalacz Dax w piance, podobno niedrogi i dobry, Zobaczymy.
Agucia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 14:33   #11
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Opalona skóra

Ostatnio ktoś wrzucił do KWC balsam brązujący Sunshine Body Lotion Dove. NIe ma niestety jeszcze żadnej recenzji, a zainteresował mnie, bo poza DHA zawiera erytrulozę, czyli alternatywny "opalacz", który chyba nie śmierdzi tak jak DHA. Halo! Czy ktoś się smarował Sunshine?
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-03, 19:04   #12
Agucia
Raczkowanie
 
Avatar Agucia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 289
GG do Agucia
Dot.: Opalona skóra

sprawdziłam dax w piance, i jestem rozczarowana. Niestety zostawia żółte plamy, a z jego zalet to to że nie śmierdzi i pozostawia gładką matową buzię. Nadal jestem za garnierem.
__________________
" O radę pytaj tego, kto sam sobie radzi...."
Agucia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 20:59   #13
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: Opalona skóra

Niedawno Nivea wypuscila na rynek jednorazowe chusteczki opalajace(takie jak ma Vichy).
Kolorek ladny,delikatny,rozprowad zaja sie rowno,bez smug.
Jak zalezy Ci na mocniejszej opaleniznie,to wystarczy dwukrotnie przejechac po skorze,ja robie to tylko raz,wiec osiagam delikatny efekt.
Jedna taka chusteczka wystarcza na twarz,szyje i dekold.
frostis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 21:18   #14
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Opalona skóra

Cytat:
Napisane przez Erato
Ostatnio ktoś wrzucił do KWC balsam brązujący Sunshine Body Lotion Dove. NIe ma niestety jeszcze żadnej recenzji, a zainteresował mnie, bo poza DHA zawiera erytrulozę, czyli alternatywny "opalacz", który chyba nie śmierdzi tak jak DHA. Halo! Czy ktoś się smarował Sunshine?
oooo , coś nowego, nawet nie wiedziałam, że dove ma balsamik samoopalający i też jestem ciekawa jego działania
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 21:27   #15
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Opalona skóra

Cytat:
Napisane przez Erato
Ostatnio ktoś wrzucił do KWC balsam brązujący Sunshine Body Lotion Dove. NIe ma niestety jeszcze żadnej recenzji, a zainteresował mnie, bo poza DHA zawiera erytrulozę, czyli alternatywny "opalacz", który chyba nie śmierdzi tak jak DHA. Halo! Czy ktoś się smarował Sunshine?
Tu jest watek o nim http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=97753
Wprawdzie tylko jedna opinia Wizazanki, ktora go uzywala, ale zawsze cos I ja tez tam pisalam o moich ulubionych samoopalaczach
Dodam tylko, ze na mnie Sublime Bronze L'oreal w zelu jest okropnie zolty i bardzo dlugo sie wchlania Do wszystkiego sie przyklejalam
Do twarzy polecam YR nawilzajaco-brazujaco-przeciwzmarszczkowy Nie wysusza skory, ma delikatny kolor i w ogole bardzo go lubie
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 04:54   #16
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Opalona skóra

Ja natomiast jestem bardzo zadowolona z samoopalacza Avene. To mój pierwszy po latach preparat tego typu i nie mogłam trafić lepiej. Kolor piękny oliwkowo-złoty, nakładanie proste, wchłanianie na piątkę, wysuszania niet.
Blednie równomiernie bez plam, nie robi żadnych zacieków, no i nie śmierdzi.
Jest świetny. Używam go 2 razy w tygodniu na całe ciało i twarz (jeśli znajdę czas i siłę) i mam ślicznie, delikatnie opaloną skórę w środku???? czy w końcówce???? zimy.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 12:41   #17
Maja2d
Raczkowanie
 
Avatar Maja2d
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 62
Dot.: Opalona skóra

A ja słyszałam, że bardzo dobry jest samoopalacz w żelu z firmy Flos-Lek. Coś podobnego do Clarinsa. Konsystencja lekka i bez nieprzyjemnego zapachu, typowego dla smoopalacza. Szukam go w drogeriach, ale jaoś nie udało mi się znaleźć, ale od czego ma się znajomych - zamówiłam u koleżanki w aptece. Mam nadzieję że sie sprawdzi, a jeśli nie - to spróbuję Autohelios - La Roche. Samoopalcza do twarzy z Vichy nie polecam - buzia ładnie brązowa,ale mocno przesuszona.
Maja2d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 12:58   #18
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Opalona skóra

.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2006-03-06 o 12:59 Powód: zdublowało się ;-\
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 12:58   #19
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Opalona skóra

Ja zakupiłam samoopalacz z La roche-posay. Dam znac jak zastosuję
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-06, 14:01   #20
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: Opalona skóra

Ja obecnie używam samoopalacz z La Roche Posay Autohelios- to jest moje już drugie opakowanie tego kosmetyku - jak dla mnie jest super ! Przede wszystkim nie wysusza, a to jest u mnie najważniejsze.
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 16:47   #21
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Opalona skóra

Cytat:
Napisane przez frostis
Niedawno Nivea wypuscila na rynek jednorazowe chusteczki opalajace(takie jak ma Vichy).
Kolorek ladny,delikatny,rozprowad zaja sie rowno,bez smug.
Jak zalezy Ci na mocniejszej opaleniznie,to wystarczy dwukrotnie przejechac po skorze,ja robie to tylko raz,wiec osiagam delikatny efekt.
Jedna taka chusteczka wystarcza na twarz,szyje i dekold.
Właśnie mam pytanie co od tych chusteczek - czy nie pozostają po nich smugi tak jak w przypadku kremów, czy wymagają jednak wprawy w użyciu? Bo boję się, że gdzieś przetrę podwójnie i będę w ciapki
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 18:58   #22
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Opalona skóra

Cytat:
Napisane przez yedanna
Właśnie mam pytanie co od tych chusteczek - czy nie pozostają po nich smugi tak jak w przypadku kremów, czy wymagają jednak wprawy w użyciu? Bo boję się, że gdzieś przetrę podwójnie i będę w ciapki
Jak na razie nie udalo mi sie nimi zrobic zaciekow Tylko trzeba dobrze wetrzec, bo na poczatku sa dosc mocno mokre
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 09:20   #23
Maja2d
Raczkowanie
 
Avatar Maja2d
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 62
Dot.: Opalona skóra

Do anytsuj - czy po autoheliosie nie robią się jakieś niespodzianki na twarzy? czy ma formę zelu czy kremu? Bo ja chociaż 30 -tka, to czasem jak nastolatka.
Maja2d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 10:19   #24
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: Opalona skóra

U mnie nie pojawiają się "niespodzianki" . Autohelios ma konsystencję żel- kremu. Jak już napisałam wczesniej to już moje drugie opakowanie, także kosmetyk bardzo przypadł mi do gustu. Używałam już kilku samoopalaczy i zawsze lub prawie zawsze miałam po nich wysuszoną skórę po tym nie mam.
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 11:57   #25
Maja2d
Raczkowanie
 
Avatar Maja2d
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 62
Dot.: Opalona skóra

Cytat:
Napisane przez anytsuj
U mnie nie pojawiają się "niespodzianki" . Autohelios ma konsystencję żel- kremu. Jak już napisałam wczesniej to już moje drugie opakowanie, także kosmetyk bardzo przypadł mi do gustu. Używałam już kilku samoopalaczy i zawsze lub prawie zawsze miałam po nich wysuszoną skórę po tym nie mam.
dziękuję za informację.
Maja2d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 12:10   #26
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: Opalona skóra

Moze to co napisze nie spodoba sie Wam. Ale ja wole solarium. Oczywiscie z umiarem
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 14:41   #27
trojwymiarowa
Raczkowanie
 
Avatar trojwymiarowa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Ciechocinek
Wiadomości: 68
GG do trojwymiarowa
Dot.: Opalona skóra

Z czystym i nie przebarwionym sumieniem, polecAM balsam brazujacy Johnon's Rewelacja. po 1 uzyciu juz delikatnie widac efekt. Ja mam cere bardzo jasna, wiec trozke sie balam, ale jest naprawde swietny. ma ladny kolor i co najwazniejsze nie ma po nim plam, tylko rowniutka opalenizna :0 Uzylam 3 razy i juz jestem zadowolona POLECAM
__________________
TROJWYMIAROWA
trojwymiarowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 19:47   #28
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Opalona skóra

Cytat:
Napisane przez ~~~JOLA~~~
Tu jest watek o nim http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=97753
Wprawdzie tylko jedna opinia Wizazanki, ktora go uzywala, ale zawsze cos I ja tez tam pisalam o moich ulubionych samoopalaczach
Dodam tylko, ze na mnie Sublime Bronze L'oreal w zelu jest okropnie zolty i bardzo dlugo sie wchlania Do wszystkiego sie przyklejalam
Do twarzy polecam YR nawilzajaco-brazujaco-przeciwzmarszczkowy Nie wysusza skory, ma delikatny kolor i w ogole bardzo go lubie
bleee, jak to ma byc takie jak ziajowy Sopot, to ja uciekam Sopot śmierdzi i jest pomarańczowy! Dzięki za linka!
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 08:32   #29
nnia***
Raczkowanie
 
Avatar nnia***
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: z uroczego małego miasteczka ;)
Wiadomości: 467
GG do nnia***
Dot.: Opalona skóra

dziewczyny a czy ktoras z was moglaby porownac samoopalacz daxa w piance z sopotem ziaji? Ja tylko uzywalam ziaji i kolor nawet nawet,ale okropnie smierdzi.Zastanawia mnie ten dax jaki daje kolor? Mocniejszy od sopotu? Ile dni sie trzyma?
__________________
I miss You so much
nnia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 08:58   #30
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Opalona skóra

Cytat:
Napisane przez mega35
Dzięki dziewczyny
ja wczoraj kupiłam z polecenia koleżanki jonson holiday
jest super zero zabarwień już po jednym zastosowaniu kolorek ciut ciemniejszy, napiszę po paru dniach o efektach.
POZDRAWIAM
też go bardzo lubię gdy chce być brązowa stosuję J&J na przemian z normalnymi balsamami
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:31.