Orion Pharma, Humektan (Krem nawilżający)

Orion Pharma, Humektan (Krem nawilżający)

Lekki, bezzapachowy emolient, o przyjemnej konsystencji, skutecznie nawilżający całe ciało.
Łatwo rozsmarowuje się szybko wchłania i pozostawia na skórze delikatną warstwę ochronną. Dzięki dobrym właściwościom kosmetycznym nadaje się do codziennego stosowania jako emulsja do ciała.
Zawartość wody 80%, taka sama jak w naszym ciele, sprawia, że HUMEKTAN jest naturalnym, fizjologicznym środkiem chroniącym skórę.
Zastosowany środek konserwujący - glikol butylenowy, działa korzystnie u osób z łojotokowym zapaleniem skóry, hamując rozwój grzyba Pityrosporum.
Humektan jest również doskonały do pielęgnacji cery normalnej, wrażliwej oraz skóry ze skłonnością do trądziku.
Bardzo dobrze sprawdza się jako balsam po goleniu dla mężczyzn.
HUMEKTAN polecany jest do:
codziennej pielęgnacji skóry kobiet i mężczyzn,
stosowania na skórę po wysiłku fizycznym, np. treningu, saunie, basenie,
w lecie jako krem po opalaniu.
Dostępny w aptekach.

bardzo przyjemny

Szukałam dobrego kremu o w miarę prostym składzie i trafiłam na humektan

Zalety
+nie zapycha
+nawet fajnie pachnie
+nie wysusza
+nawilża
+szybko sie wchłania i nie pozostawia jakiejś tłustej warstwy

świetny!

Kupiłam kilka miesięcy małe opakowanie.
Ładna tubka, dobrze się zamyka i odkręca. Małe opakowanie jest także wygodne w podróżach.
Byłam z niego zadowolona - tak po prostu. Nie wyrażałam żadnych ochów i achów ale pasował mi od początku.
Plusy :
- lekka konsystencja, łatwo się rozsmarowywuje i dość szybko wchłania
- praktycznie bezzapachowy
- cudownie krótki skład (małe możliwości, że coś nad podrażni)
- niezapychający
- tani! (bo starcza nawet na dwa miesiące)
- łagodzi podrażnienia, nawilża, nie piecze przy nakładaniu
-nadaje się pod podkład - zarówno klasyczny fluid jak i mineralny (proszek)

Minusy:
- przez chwilę mam uczucie filmu na twarzy, ale to znika, poza tym stosuję podkład mineralny w proszku więc potrzebuje takiej lekkiej warstewki czegoś na twarzy.

Pokochałam go jednak dopiero gdy wypróbowałam dwa inne kremy, również o prostym składzie, dla wrażliwej cery, które miały być lekkim nawilżeniem bez zapychania. Dopiero wtedy doceniłam jak dobry jest Humektan bo jak przypuszczacie dwa testowane okazały się dla mnie nieodpowiednie, pogorszyły stan mojej cery. Dlatego wróciłam do Humektanu, właśnie zakupiłam drugie opakowanie i po raz kolejny nie zawiodłam się. Spisuje się tak samo dobrze jak za pierwszym razem. Moja cera jest uspokojona i czuje, że mam właściwą ochronę w te mroźne dni, bez wielkiej tłustej warstwy na twarzy.

Ilość zużytych opakowań: dwa opakowania

bardzo dobry

Od dłuższego czasu używam tego kosmetyku i bardzo sobie chwalę. Krem świetnie się wchłania, dobrze rozsmarowuje. Ale wydaje mi się, że moja skóra przyzwyczaiła się i po aplikacji kremu jest mniej nawilżona (a może to kwestia pory roku?)
+ cena, wydajność, bardzo dobra wchłanialność, konsystencja wygodna w aplikacji
- za duże opakowania – strasznie nieporęczne na częste wyjazdy

Używam tego produktu od: 1 roku
Ilość zużytych opakowań: 6 dużych opakowań

Uniwersalny krem

Humektan sprawdzi się w przypadku bezproblemowej cery potrzebującej lekkiego nawilżenia. Szybko się wchłania, ma lekka konsystencję, nienachalny zapach, jest dosyć tani, w miarę wydajny, nadaje się pod makijaż, nie zapycha i nie uczula. Mnie nie zapewnił dostatecznego nawilżenia zimą, może wrócę do niego latem, myślę, że wart mieć go w kosmetyczce.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiaca
Ilość zużytych opakowań: 30ml

ważne że nie zapycha!

W końcu trafiłam na nietłusty nawilżacz który mnie nie zapycha i chwała mu za to!!!
+ nadaje się pod makijaż
+ lekki
+ nietłusty
+ szybko się wchłania
+ nawilża

- okropnie pachnie

przereklamowany - nie dla mnie

Zacznę od tego, że nie zdarzyło mi się, żeby krem mnie zapychał. W trakcie używania Humektanu wyskakiwały mi różne dziwne niespodzianki, bolące gule głównie. Ogólnie cerę przed rozpoczęciem kremu miałam ładną, pory miałam oczyszczone po kuracji kwasami w zimie. Teraz już takie nie są. Gdy zaprzestałam smarowania się tym kremem i przerzuciłam się na coś innego buzia wraca do normy. Ustaliwszy winowajce postanowiłam napisać recenzję. Jako, że zapychanie jest kwestią indywidualną na moją ocenę głównie miało wpływ nawilżanie, które jest na dość marnym poziomie, oraz to że nie wchłania się dobrze-pozostawia film którego nie będę tolerować jeśli krem nie spełnia swojego zadania. Do cery normalnej myślę, żeby się nadał, lecz do suchej czy mieszanej będzie gorzej. Po prostu nie radzi sobie według mnie.
Myślałam, że znajdę w nim supernawilżający krem z którym się nie rozstanę. Niestety.
Plusami tego kremu są natomiast konsystencja-lekka, opakowanie w tubce do postawienia na zakrętce, "brak zapachu". Można go kupić w dwóch objętościach(co jest plusem) proponuję wziąć tą mniejszą 30 ml na wypróbowanie jeśli ktoś chce spróbować z Humektanem. Choć osobiście nie polecam.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno 30 ml

spodziewałam się czegoś innego

Myślałam że będzie to lekko nawilżacz do mojej mieszanej cery, ale nie sprawdził się.

Plusy:
-nawilża
-cena
-pojemność

Minusy:

-zostawia tłustą powłoczkę na twarzy
- ciężko się rozsmarowuje
- zapach, choć gdyby działał pewnie bym go przeżyła
-wcale nie jest taki lekki wg mnie

Wykańczam go jako krem rąk, tutaj daje radę, ale nie mogę się doczekać aż go skończę

Używam tego produktu od: ok 5 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: nadal męczę jedno

Nie nawilża, a zapycha.

Humektan nie spełnił moich oczekiwań, dlatego zacznę od wymienienia jego wad:

- nie nawilża

Nie spełnia swojej podstawowej funkcji! Po posmarowaniu nim twarzy uczucie nawilżenia trwa do... 20 minut - w przypadku mojej wcale nie tak przesuszonej skóry. Po tym czasie mam ochotę użyć kremu po raz kolejny.

- zapycha pory

Stosowałam ten krem 3 razy dziennie i bardzo szybko nabawiłam się zaskórników na twarzy.

Zalety:

- jest bardzo łagodny

Po jego użyciu nie czuje się żadnego, nawet minimalnego pieczenia, nawet jeśli skóra jest podrażniona. Można stosować pod oczy i na powieki - jak dla mnie to minimalne nawilżenie, które daje krem, jest wystarczające dla okolic oczu.

- jest bezzapachowy i ma lekką konsystencję

W miarę szybko się wchłania, nie do matu, ale twarz nie świeci się po nim jakoś spektakularnie.

Czy nadaje się pod makijaż? Nie wiem, nie sprawdzałam.

Używam tego produktu od: ponad 2 miesiące
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 30 g

nie nawilza!

kupiłam bo na wizazu był strasznie zachwalany, niestety moja twarz po jegu uzyciu była sucha i miałam uczucie scignięcia :/

na koniec uzywałam go do ciała bo nie wiedziałam co z nim zrobić, napewno nie kupie ponownie.

dziwi mnie jednak to że nie mam cery suchej i myslałam ze ten krem będzie wystarczający niestety okzało sie że nie ;(

Używam tego produktu od: kiedyś tam

dobry, ale nie do twarzy

szukając odpowiedniego kremu nawilżającego trafiłam na ten właśnie kosmetyk i myślałam, że to będzie strzał w 10. Jednak pomyliłam się. Jak się okazuje-może kosmetyk idealny, ale nie dla wszystkich.

Nie spodobał mi się od samego początku-od konsystencji zaczynając, na działaniu kończąc. Jego konsystencja jest niemal wodnista i trudno nałożyć odpowiednią ilość na skórę. W moim przypadku wchłaniał się dosyć długo, ale to może zależy od skóry. Nie zastanawiając się długo nałożyłam go na twarz i poszłam spać. Rano na twarzy pojawiło się kilka wielkich, bolących krostek. Przekonana, że to na pewno nie wina kremu ponownie nałożyłam go na twarz następnego dnia. Efekt był taki sam! Nie mam skłonności do bolących pryszczy a ten produkt takowe u mnie wywołał. Musiałam spożytkować jakoś resztę kremu, więc postanowiłam sprawdzić jego działanie na innych partiach ciała. I tu się sprawdził-skóra jest miękka w dotyku, przyjemna, nawilżona.

Może i jest to dobry produkt, ale na pewno nie dla każdego rodzaju cery. Do ciała nadaje się jak najbardziej, do twarzy-niekoniecznie.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Szkodnik

Zaaplikowałam ten krem na noc, rano patrzę w lustro i miałam ochotę krzyczeć i zaszyć się w głębi lasu, bo z lustra zerkała na mnie jakaś pryszczata staruszka. Nałożyłam krem na gładką cerę o równym kolorycie, a po nocy ujrzałam konstelację 10 oczekujących na wyciskanie pryszczy u nasady nosa oraz czerwone plamy a la trądzik różowaty na reszcie twarzy. Do tego wszelkie linie mimiczne były tak widoczne jakbym spędziła tydzień na Saharze gapiąc się w Słońce.

(Pewnie myślicie, że każdemu należy się przywilej wątpliwości, może to przypadek? Cóż, nie jestem podatna na wahania hormonalne ani nic takiego i pryszcze pojawiają mi się tylko po zapychających kosmetykach.)

Nie odważyłam się użyć 2x pod rząd, nasmarowałam się "normalnym" kremem żeby ograniczyć szkody. I tak trwało, to przez ok 8 dni- smarowałam się na zmianę "normalnym" i Humektanem. Pod "normalnym" skóra dochodziła lekko do siebie, po H znowu się paskudziła.

W końcu spotkała mnie ostateczna zniewaga, gdy chciałam nabyć krem przeciwzmarszczkowy- wymieniłam nazwę firmy i pani w sklepie uznała, że chodzi mi o krem przeciwtrądzikowy!- mnie starej ciotce! To był znak od Wszechświata, żeby porzucić paskudztwo, co też zrobiłam.

Humektan, to odkrycie z Wizażu. Mimo niskiej ceny długo się do niego przymierzałam, bo jest bardzo dużo recenzji mówiących o zapychaniu(a moja to kolejna w tym duchu), a ja w końcu szukam kremów przyjaznych dla porów.

Zapchał mnie jak parafina, ale parafina chyba wypada lepiej, bo przynajmniej nawilża, a H wysusza na wiór(mimo bycia "starą" ciotką nie mam wielkich wymagań w tym względzie, nawet lekkie kremy dla nastolatek zapewniają mi dostateczne nawilżanie).

Nie widzę nawet powodu żeby dodać gwiazdki za niską cenę.

Używam tego produktu od: od 3 m-ce
Ilość zużytych opakowań: 1x30 g zaczęte

bardzo dobry

Długo szukałam podstawowego kremu dla siebie.

Ostatnio miałam problem z trądzikiem po odstawieniu hormonów,a teraz mam stwierdzone łojotokowe zapalenie skóry i ten krem sprawdza się bardzo dobrze.

Tubka - z miękkiego plastiku (umożliwia wydobycie kremu do końca) i jest higieniczna

Pojemność - ja mam 100g i starcza mi na bardzo długo ponieważ używam tylko do twarzy

Konsystencja - delikatny krem (o białym kolorze)

Zapach - wg. mnie nie posiada zapachu

Działanie - przy mojej łojotokowej obecnie skórze (i cały czas wrażliwej) sprawdza się bardzo dobrze - doskonale nawilża i nie zapycha cery. Jest dobrą bazą pod makijaż dla mojej cery (nie świecę się po nim tak szybko).
Szybko się wchłania, skóra po użyciu jest miękka.

Ogólnie jest to dobry krem nawilżający - podstawowy, który doskonale sprawdzi się w przypadku cer łojotokowych, tłustych.
Przy innych cerach krem ten może zwyczajnie zbyt słabo nawilżać.

Ja jednak zostanę na dłużej przy tym kremie ponieważ moja skóra ma się teraz na prawdę dobrze.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego (100g)