Collistar, Fondotinta Superidratante Effetto Seta (Podkład nawilżający Jedwabisty efekt)

Opracowany specjalnie do skóry wymagającej dodatkowego nawilżenia. Zawiera koktajl specjalnie dobranych czynników aktywnych, takich jak kwas hialuronowy i fosfolipidy z soi, które głęboko nawadniają i uelastyczniają. Witamina E, żeń – szeń i gingko biloba energetyzują i działają przeciwstarzeniowo. Innowacyjne, aksamitne pudry i specjalne pigmenty gwarantują idealne pokrycie, promienny kolor i efekt jedwabistego rozświetlenia.

świetny dla "suszków"

Podkład dobry dla cer dojrzałych,przesuszonych.Ma bardzo dobrą konsystencję -bardziej przypomina krem niż fluid.Dobrze się rozprowadza , nie tworzy smug.Jest "wytrzymały".Nie podkreśla suchych skórek.Jest lekki ,delikatnie rozświetla.Dobrze pokrywa niewelkie przebarwienia,nie zbiera sie w zmarszczkach.Ogólnie całkiem dobry kosmetyk,ale na KWC jeszcze nie zasłużył:)

Używam tego produktu od:

Rozczarowałam się.

Jestem trochę rozczarowana tym podkładem, ciągle daję mu "szansę" na rehabilitację, ale powoli mam go dość. Namówiła mnie na niego pani w Douglasie, dobierała ze mną podkład chyba z godzinę (znaleźć jasny, żółtawy, nawilżający podkład dla suchej cery to wyczyn), byłam pełna nadziei, że za te prawie 100 zł nabywam w końcu podkład idealny, ale nie. Niestety jestem dość rozczarowana.

Jedyna naprawdę idealna rzecz w tym podkładzie to kolor. W końcu dobrany dla mnie, chociaż teraz wydaje mi się ciemniejszy niż w sklepie, to jednak wciąż wygląda super naturalnie i w końcu twarz nie odcina się od reszty ciała. Kolor to nr 01 Cammeo, w sam raz dla bladych i żółtawych. I przede wszystkim kolor wciąż trzyma mnie przy tym podkładzie. Kolor sprawia, że jeżeli już uda się dobrze wyglądać w tym podkładzie (patrz niżej), to jest to na prawdę zdrowy, ładny, elegancki wygląd.

Najbardziej drażni mnie w tym podkładzie to, że strasznie zbiera się w porach. Stosunkowo dobrze jeszcze leży na mocnym nawilżaczu - wtedy podkład wygląda dobrze z odległości większej niż pół metra, albo w sztucznym, przytłumionym świetle. Natomiast tragicznie wygląda na filtrze - każdy jeden por jest podkreślony, widoczny i pełen podkładu. Za nic nie chce stapiać się ze skórą.

Następna fatalna wada: podkład "supernawilżający" nie nawilża prawie wcale. Moim zdaniem on po prostu nie nadaje się do cer suchych. Nie nawilża, nie stapia się ze skórą, podkreśla wściekle wszelkie suchostki.

Kryje nieźle, ale mi na kryciu nie zależy, nie mam też specjalnie nic do ukrycia, poza tym nie jest podkładem kryjącym, więc nie ma to nic do rzeczy. Ujednolica koloryt cery.
Efekt (jeżeli już nałożymy go w miarę dobrze) jest ładny - elegancki, lekko matowy, ale nie pudrowy. Fajny, naprawdę. Trwały.

Beznadziejne opakowanie - podkład wycieka mi z tubki - w nakrętce, zawsze jest wlany podkład po otwarciu.

Podsumowując - na pewno nie jest warty swojej ceny, ja go zużyję "na wieczór", bo do tego się nadaje, ale do noszenia na co dzień jest po prostu fatalny, a dla mnie to duża wada. Jestem zła, że go kupiłam.

20.01.2008: Zwracam honor. Ostatnio wiele się zmieniło z moją skórą od czasu wystawienia recenzji. Poprawiło się nawilżenie, zmieniłam też filtr. Podkład dostał kolejną szansę, a ja ze zdumieniem patrzyłam w lustro. Na bardzo dobrze nawilżonej i lekko natłuszczonej skórze wygląda świetnie. Ładnie wtapia się w skórę i nawet nie wchodzi w pory. Oczywiście trzeba przejść wszelkie cyrki z jego nakładaniem, bo rozsmarowuje się koszmarnie i tępo, szybko zasycha na skórze i nałożony nawet w minimalnie zbyt dużej ilości od razu wchodzi w pory. Ale nałożony starannie i w malutkich ilościach, starannie rozsmarowany, daje bardzo ładny, elegancki i trwały efekt. Dlatego gwiazdka w górę. 3* to maks na ten podkład, nawet kiedy poprawił się i nawet zaczynam zużywać go bez niechęci.

28.04.2008: Nie, jednak nie. Ten podkład jest po prostu tępy, ciężki i trudny. I wyjątkowo nie lubię kosmetyków, które tylko czasami są dobre, tylko czasami dobrze wyglądają. Zabieram gwiazdkę z powrotem. Zostańmy przy 2-óch.

Używam tego produktu od: 1,5 m-ca
Ilość zużytych opakowań: zużywam pierwsze

rozczarowanie

Za taką cene spodziewałam się czegoś lepszego. Ale najpierw plusy : super kolor, wtapia sie w buzię. Pudrowy, ładnie matuje. Ale jest też wielki minus - w sumie jest podkład z założenia nawilżający, ale dla mojej mieszanej cery, z bardzo suchymi policzkami - fatalny.W ogóle nie widzę żeby nawilżał, wręcz przeciwnie - suche partie są jeszcze bardziej suche. Myślę, że podkład jest ok, ale zdecydowanie nie dla mnie.

Używam tego produktu od:paru miesięcy
Ilość zużytych opakowań:1 w trakcie

b.dobry

bardzo dobry podkład, ujmujące w nim jest to iż mimo ze używam odcienia dla mnie ciut za ciemnego (nr. 4 amber- dostalam w prezencie ;> ) dobrze stapia się ze skóra i faktycznie nie tworzy żadnych smug ani pancerza na twarzy.
jeden z lepszych jakich używałam.

Używam tego produktu od:kwiecien 07
Ilość zużytych opakowań:w trakcie

ok

Idealny podkład na lato. Piekne naturalne kolory.Pierwszy
raz dobrałam kolor który jest prawie identyczny jak moja cera. Dlatego tez calosć wygląda bardzo naturalnie. Podkład jest letni więc lekki, kryje tylko delikatnie raczej nie zadowoli tych ktorzy chcą mocno przykryc pryszcze. Ale ja na lato nie chce maski na twarzy wiec dla mnie jest idealny. Dosc drogi ale dobry. Polecam.

Używam tego produktu od:3 tygodnie

Tak

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: 1...Tak jak okreslila moja poprzedniczkai tu zgadzam sie z jej wypowiedzia , jest to podklad nawilzajacy a nie matujacy nadaje sie raczej do idealnych cer .Na mojej buzce utrzymuje sie okolo 5h.Idealny na okres letni
No coz na okres letni przeprosilam sie tym podkladem spelnia swoje zadanie w 100% procentach czyli nie tworzy maski i jest prawie nie widoczny do zludzenia podobny do Clone HR .Dodaje mu 1 gwiazdeczke

Bardzo przyjemny

Kupiłam go wczoraj, ale wcześniej miałam dużą próbkę więc myślę, że mogę go zrecenzować.
Bardzo fajny podkładzik.Lekki,nawilżający fluid o przyjemnym zapachu.
Ma poręczne opakowanie w postaci tubki.Nie miałam problemów z doborem koloru-04.Dobrze się rozprowadza, ładnie stapia się ze skórą,nie tworzy smug.Moja cera nabrała po nim ładnego kolorytu.
Nie jest widoczny, trzyma się cały dzień,poprawki nie są konieczne.Kryje,ale jak ktoś ma wiele do ukrycia to się nie sprawdzi (colorstay to nie jest co tu dużo mówić).
Podkład jest przeznaczony dla normalnej/suchej cery.
Ja mam co prawda mieszana, ale w warunkach klimatyzowanych sprawdza się u mnie dobrze.
Dodam jeszcze że nie jest to podkład matujący lecz nawilżający i z funkcji tej się wywiązuje bardzo dobrze.
Polecam kupno,choć jest to fima nieznana i cena też nie jest zbyt mała (prawie 100zł).Fluid ten znalazł się w tej chwili w gronie moich faworytów.