Vichy, Dermablend Corrective Foundation SPF 35 (Podkład korygujący w kremie (stara wersja))

Średnia ocena: 3.64/5

E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.89/5

Pierwszy podkład korygujący o plastycznej konsystencji, zapewnia 16 godzin doskonałej cery bez poprawek. Zawiera 25% kryjących pigmentów, dwukrotnie więcej niż w przypadku klasycznego podkładu, jednak nie powoduje obciążenia skóry, dlatego wygląda naturalnie i nie tworzy efektu maski. Konsystencja w kontakcie ze skórą staje się płynna, bardzo plastyczna, delikatna, tym samym bardzo łatwa w nakładaniu i rozprowadzaniu; pozwala to na naturalne rozłożenie koloru i doskonałą korektę zmian skórnych, bez ryzyka nałożenia nadmiaru kosmetyku.
Połączenie polimerów i lotnych olejków zapewnia doskonałą jednolitość i trwałość.
Nie zatyka porów, nie wywołuje trądziku, bez środków zapachowych. Zawiera filtr SPF 35.
Zapewnia cerze jednolity koloryt, pozostawia na skórze przyjemne uczucie świeżości. Hypoalergiczny.
Zawiera wodę termalną z Vichy.
Występuje w czterech odcieniach.

W 2018 roku skład uległ zmianie. Obecny skład to: Aqua/Water, Undecane, Dimethicone, Glycerin, Tridecane, Polyglyceryl-4-Isostearate, Pentylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Magnesium Sulfate, Disteardimonium Hectorite, Isobutane, Trihydroxystearin, Helianthus Annuus Seed Oil, Cellulose Gum, Aluminium Hydroxide, Disodium Stearoyl Glutamate, Tocopherol, Acetylated Glycol Stearate, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Acrylonitrile/Methyl Methacrylate/Vinylidiene Chloride Copolymer, Ethylhexylglycerin, [+/- May Contain: CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77491, CI 77492, CI 77499/Iron Oxides]

Poprzedni skład: Aqua, Cyclopenta Siloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl PEG/ PPG-10/1 Dimethicone, HexylLaurate, Pentyleneglycol, Disterdimonium, Hectorite, Methylparaben, Cellulose Gum, Aluminum Hydroxide, Magnesium Sulfate, Phenoxyethanol, Disodium Stearoyl, Glutamate, Tristearin, Acetylated Glycol Stearate, acrylatescopolymer, Butylparaben. (+/- May contain: CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77499

rewelacja

Osoby,które mają kompleksy z powodu niedoskonałości na swojej buźce mogą wreszcie spać spokojnie!Oto pojawił się magiczny :) podkład, który kryje kryje i jeszcze raz kryje!Ja czuje sie z nim pewnie i nie uzyje juz innego! baaardzo wydajny,nie trzeba nakładać tony jak w przypadku innych podkładów, zeby uzyslac efekt kryca.Jezeli dla kogos jest za ciężki to niech nakłada mniej podkładu albo kupi "lżejszy" i świeci niedoskonałościami ;).Radze używać w parze z sypkim pudrem w przypadku cery tłustej.Kolejny plus to dobra cena jak na podkład o tak świetnych możliwościach.I rzeczywiście nie wywołuje trądziku :*

no no no :)

Ja rowniez ( tak jak moja poprzedniczka ) nie kupilabym go gdyby nie probka zamieszczona w TS :) Podklad jest b. dobry- daje piekny efekt na buzi pod warunkiem ze dobrze sie dobierze kolor, a makijaz robi w swietle dziennym ( !!! ) Pierwszy raz przesadzilam i mialam tapetke :/ Nastepne 3 to juz sama przyjemnosc ... a wiec jest takze max wydajny ( 4 uzycia z 1,5 ml probki ) Kryje strasznie. Nawet jak sie go rozmiesza z kremem. Pewnie dla cer tlradzikowych i tych co maja duzo do krycia chyba bedzie sie podobal- chyba bo ja nie mam nic do krycia, ale cienie ukryl :) Chyba rowniez bedzie matowac ... Wprawdzie nie przetluszczam sie zbytnio- czasem pod koniec dnia lekki satynowy polysk, ale z tym podkladem bylam matowa, ale tak to byl taki naturalny mat :) polecam bo tani i dobry ... chocby jako gigantyczny korektor na lata :)

Wszechstronny, oswojony4*

Nigdy zapewne nie zdecydowałabym się na zakup tego podkładu, gdyby nie próbka, którą dostałam w aptece. Próbowąłm użyć jej jako podkładu, ale efekt był zbyt "ciężki" i maskowaty. Nie zaprzestałam jednak poszukiwań zastosowania tego produktu. Resztka próbki została zużyta jako korektor, gdyż w tej roli spisała się rewelacyjnie. Zakupu dokonałam więc z myślą stosowaniu jako miejscowy korektor.
Początkowe doświadczenia z tym podkładem oceniłabym na 3*, ale z czasem użykowania podkład świetnie dał się oswoić a ja znalazłam dla niego znacznie szersze zastosowanie.
Testowany jako podkład by spisał się dobrze musi być aplikowany na dobrze nawilżoną skórę kremem współgrającym z nim. Osobiście tak mocne krycie nie jest mi zupełnie potrzebne, ale mam na uwadze fakt, iż są osoby gdzie taki podkład jest zbawieniem. Nakładany z należytą dokładnością, wklepywany, potrafi wyglądać bardzo dobrze, nie maskowato. Pokryty dobrym puderm sypkim (ja stosuję Chanel, który ładnie nadaje trójwymiarowości twarzy pokrytej tak kryjącym podkładem)powoduje, że twarz wygląda brdzo ładnie. To zastosowanie było przeze mnie uskutecznione tylko na potrzeby testowe :)
Kolejne zastosowanie jakie znalazłam dla tego podkładu to dodawanie go do podkładów mało kryjących. Można stosować do w ten sposób do krycia całej, bądź tylko części twarzy. Super. Ponieważ zakupiłam odcień 15 opal, najjaśniejszy stosuję go do lekkiego rozjaśniania zbyt ciemnych podkładów.
Zastosowanie najczęstsze, jako korektor. Sprawdza się w tej roli bardzo dobrze. Korektor punktowy, korektor do lekkich przebarwień, naczynek. Nie stosuję go tylko pod oczy, gdyż nigdy nie miałam problemu z cieniami pod oczami, mam jednak zawsze zaczerwieione zewnętrzne kąciki oczu i w tym miejscu nakładany oszczędnie, utrwalony pudrem sypkim wygląda bardzo dobrze. Trwa, nie zbiera w zmarszczkach (do stosowania pod oczy w dużych ilościach nie polecam, może się zbierać, poza tym wiadomo - nie rozświetla).
Trwałość podkladu bardzo dobra, lecz nie daje rady wytrzymać w nienaruszonym stanie w miejscach bardzo tłustych. Nie matuje, ale producent nie obiecuje matu. Jako korektor w tej pojemnści będę zużywała chyba wieki.
Polecam osobom z cerami problematycznymi.

Dobry dla mnie :)

Jestem "na poczatku" uzywania, bo mam go dopiero od tygodnia, ale zdazylam go nawet polubic i na razie zasluguje na 3* (moze podwyzsze w przyszlosci). Jest to podklad kryjacy, ale oczywiscie ciut mniej niz jego wersja w sloiczku.
Uwagi:
+ kryje prawie wszystko, choc nie radzi sobie z bardzo duzymi czerwonymi krostami. Nalezy uwazac zeby podczas nakladania nie stworzyc "efektu maski"!
+ rozprowadza sie dosc dobrze, choc trzeba uwazac zeby nie zrobic smug
+ trzyma sie caly dzien! - na mojej twarzy jest praktycznie "niezniszczalny"!!!

Jesli sie poswieci chwilke czasu na dokladne nakladanie, ten podklad daje bardzo ladny efekt. Ale niestety latwo jest zrobic nim "efekt maski" i miec smugi (to tez zalezy od kremu), przy niewprawnej rece. I dlatego jedna gwiazdka w dol.

Ponadto, ten podklad jest dosc ciezki, wiec niby lepszy dla suchszej cery (jak moja), ale jednak podkresla suche skorki! I druga gwiazdka w dol! :(

Podsumowujac, jest to calkiem niezly podklad, ale dosc ciezki i wymagajacy wprawy w aplikacji. I raczej nie dla cer tradzikowych i tlustych.