Babydream, Szampon dla dzieci (stara wersja)

Babydream, Szampon dla dzieci (stara wersja)

Łagodny szampon dla dzieci, zawiera rumianek i pantenol. pH obojętne dla skóry. Szampon ma żelową przezroczystą konsystencję, bardzo krótki i łagodny skład.

wyróżnia się! :-)

Już po pierwszym użyciu włosy miałam mięciutkie i błyszczące, aż nie wierzyłam, że to sprawka tego szamponu :-) Koniec z sianowatymi włosami :-) Włosy ładnie po nim pachną przez cały czas, aż do następnego mycia. Szampon jest trochę dla mnie mało wydajny, z tego względu, że muszę nim myc włosy dwukrotnie (przy innych szamponach myłam tylko raz), aby oczyścić włosy.

Plusy:
- delikatny skład
- myje
- mięciutkie i błyszczące włosy
- ładny zapach, który utrzymuje się 2 dni
- brak problemu z poplątanymi włosami
- niska cena

Wady:
- gorsza wydajność (mycie dwukrotne)
- dokładnie trzeba go spłukać by nie pozostawiał specyficznej warstewki

Ilość zużytych opakowań: 1/5

przyjemny

Na fali zafascynowania kosmetykami naturalnymi, kupiłam sobie ten szampon, z powodu jego prostego składu i braku SLSów. Nie znam się tak bardzo na chemii, nie wiem czy przypadkiem nie zawiera silikonów, bo włosy się po nim elektryzują. Jest to taki typowy szamponik dla dzieci - bardzo delikatny, dobrze obchodzi się ze skórą głowy i to jest jego największa zaleta. Nie jest wydajny, na moje gęste półdługie włosy potrzeba dwie garście tego szamponu żeby sie wystarczająco zapienił, ale cena to rekompensuje. Szampon daje bardzo delikatną pianę, przyjemnie, bardzo subtelnie pachnie. Skóra głowy się normalizuje, choć po pierwszym użyciu mnie swędziało (ale po drugim myciu już przeszło). W sumie lubię ten szampon, dlatego że nie napusza włosów. Przy moich gęstych, kręconych to duża zaleta. Włosy sa świeże, oklapnięte (ale nie obciążone), takie sypkie, skóra głowy oddycha. Włosy bez użycia odżywki się w miarę dobrze rozczesują, ale i tak stosuję maskę, dlatego że bez niej włosy się elektryzują.

najlepszy szampon jaki miałam

bez szkodliwych składników
włosy są dobrze umyte, nie obciążone i oklapnięte (jak po bardzo wielu szamponach z mnóstwem nawilżaczy), puszyste, podniesione u nasady.
minus za to, że są po umyciu poplątane i bez odżywki się nie obejdzie.

ja jestem zdania, że szampon ma tylko myć a od odżywiania są maski, odżywki, balsamy...itp
dzięki temu szamponowi zapomniałam co to są włosy przylizane, bez wyrazu i oklapnięte(wcześniej myślałam, że to wina odżywki, że takie są).

Ilość zużytych opakowań: z 8

Spełnia moje oczekiwania

Rzadko zdarza się, żebym kupiła jakiś produkt do włosów ponownie. Szampon Babydream jest właśnie takim wyjątkiem :)
Od szamponu oczekuję przede wszystkim dobrego oczyszczania, a pielęgnację zostawiam odżywkom. Jednak szampon nie może wysuszać włosów i skóry głowy.
Babydream dobrze oczyszcza moje przetłuszczające się włosy i nie skraca okresu ich świeżości. Jednocześnie nie wysusza skóry głowy i włosów. Dzięki temu zatęskniłam za nim podczas używania ziołowego szamponu :).
Szampon nie pieni się tak mocno jak inne drogeryjne specyfiki, ale rozpracowałam własną technikę spieniania.
Kolejnym atutem produktu jest niska cena - w promocji 3,49 zł i dostępność (mam Rossmanna po drodze :)).
Obecnie używam go codziennie, a raz w tygodniu myję włosy szamponem z SLeS-em, aby mocniej je oczyścić.
Używam tego produktu od: ok. 2 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

KWC

Jest to naprawdę świetny szampon. Myślę, że jeden z lepszych na naszym rynku.
Zalety:
+ tani
+ bardzo delikatny dla skóry i włosów
+ dobrze myje
+ bardzo dobry skład, bez SLS
+ standardowy babydreamowski zapach :rolleyes:
Wady:
- średnio wydajny (ale za taką cenę, można mu to wybaczyć)
- pieni się trochę gorzej niż szampony z SLS, ale nie jest źle
- trochę plącze włosy
Zdecydowanie jest to szampon, do którego nie jeden raz będę wracać

Używam tego produktu od:parę miesięcy

ma zalety, ale wady też

Moje włosy są cienkie, delikatne, przy myciu łatwo się plączą, bardzo szybko się przetłuszczają. Zalety:

:) u mnie spowodował, że włosy nie wypadały!! Byłam tym zaskoczona niesamowicie, te które miały się złamać - złamały się, ale żeby tak z cebulką - nie ma szans, włosy stają się strasznie zakotwiczone w głowie :D
:) tani;
:) wydajny;
:) nie wysusza włosów;
:) całkiem dobrze się pieni;
:) dobrze oczyszcza.

Wady:

:( ograniczenie przetłuszczania - u mnie znikome... Raczej nic w tę stronę..
:( nie nadaje objętości..
:( mokre włosy są nie do rozczesania :/ nawet przy użyciu mocnej odżywki na głowie jest straszny kołtun.

Poleciłabym każdemu, kto ma gruba i zdrowe włosy, bo myślę, że ten szampon pozwoli takiej osobie utrzymać włosy w doskonałej kondycji :)

Używam tego produktu od:nie wiem

całkiem,całkiem

Na wstępię powiem, że od szamponu nie oczekuję jakiegoś mega nawilżenia. Chcę aby dobrze oczyszczał.

Plusy:

- przedewszystkim wybrałam go ze względu na łagodny skład i brak SLS.
- dobrze się pieni, chociaż mogłby być wydajniejszy
- ładny, nienachalny zapach
- dobrze oczyszcza
- włosy się po nim tak szybko nie przetłuszczają

Jedynym minusem jest to, że bez użycia odżywki naprawdę ciężko sobie poradzić z włosami.Są bardzo oporne, szorstkie i sianowate. Dlatego ja po spłukaniu szmponu myję włosy ponownie ale samą odżywką.
Wtedy wszystko idzie gładko.

Używam tego produktu od: nie pamiętam
Ilość zużytych opakowań: ze 4 :)

mógłby niepodrażniać...

Plusy obiektywnie:
+ na oko ma bardzo ładny skład
+ ponieważ bez SLS to średnio się pieni
+ nienachalny zapach, który długo się utrzymuje
+ zmywa odżywki, tłuszcz - włosy są sypkie i delikatniejsze

Minusy subiektywnie:
- nie nawilży, nie pomoże chronić skóry głowy, a z przesuszoną już, tymbardziej sobie nie poradzi, po prostu umyje
- niestety swędzi mnie po nim skóra głowy,
- trzeba go troche rozcieńczyć, by równo sie rozprowadził na włosach dłuższych, ale jak obciełam na boba to już nie mam tego problemu i przestał je plątać Ale to szampon dla dzieci, więc wiadomo, ze one nie mają dłuugich włosów

niemiarodajna jestem co do wydajności, ponieważ myję włosy codziennie, a z uwagi na swędzenie tylko(!) po tym szamponie, zaczełam go uzywac co pare dni zamiennie z wypróbowanym (który o dziwo ma w składzie SLSy i inne detergenty, a nie podrazniał jak ten) Parę razy wlałam go do wanny jako płyn do kąpieli i nienarobił szkody na skórze

EDIT: nie skreśliłam kosmetyku, wróciłam do niego na miesiąc (od 20ego kwietnia do 16 maja)
swędzenie nadal występuje
Wtedy to nie była wina podrażnienia od wcierki od dermatologa, ani nie jest to wina Cocamidopropyl Betaine w składzie, ponieważ jest on tez w szamponie Nivei, ktory uzywałam i w Ziaji, którą uzywam teraz. Rumianek tez nie powinien nic wywołać, mam chusteczki z Babydream tez z rumiankiem i nie uczulaja. Nie wiem do dziś z jakich przyczyn mnie tak podrażnia.

Używam tego produktu od: w sumie przez ponad 4 miesiace
Ilość zużytych opakowań: 1całe (zamiennie z innym szamponem)i 1/4 drugiego

żyć bez niego nie mogę

Mam bardzo wrażliwą skórę głowy, która histerycznie reaguje na zbyt dużą zawartość agresywnej chemii w szamponach dlatego też staram się wybierać jak najłagodniejsze kosmetyki o możliwie niewielkim składzie.
To cudeńko dla dzieci nie zawiera SLS, ma nieduży skład i jest mega łagodne. :) Nie podrażnia skóry głowy, łagodzi swędzenie.
Włosom też nie szkodzi, po myciu są puszyste i lśniące, choć maniaczkom idealnej gładkości polecałabym jednak dodatkowo nałożyć odżywkę ;) Podczas samego mycia szampon potwornie kołtuni włosy, nigdy wcześniej się z takim zjawiskiem nie spotkałam (a mam włosy do połowy pleców ;) ) ale o dziwo po spłukaniu szamponu i wytarciu włosów w ręcznik, rozczesanie ich grzebieniem o szerokim rozstawie zębów nie sprawiało mi problemów.
Szampon nie zwiększa przetłuszczania się włosów, czy zmniejsza - nie wiem, wydaje mi się, że na efekty musiałabym poczekać jeszcze parę miesięcy a jestem dopiero przy drugiej butelce.
Zapach znośny.
Podsumowując - idealny szampon dla wrażliwców, u mnie na półce zawsze będzie stać jedna butelka w pogotowiu.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

extra

Bardzo mi się podoba ten szampon:
- śliczny zapach (!),
- niska cena,
- wydajny,
- całkiem OK się pieni,
- nie wysusza,
- bardzo delikatny,
- skóra głowy nie swędzi,
- fajny skład.

Szkoda jednak, że włosy po jego użyciu są trochę "tępe", ale po nałożeniu odżywki to mija.
Mój ulubiony szampon, na pewno zostanę przy nim dłużej, na zmianę z Nivea Baby.

Używam tego produktu od:miesiąc
Ilość zużytych opakowań:w tracie 1

delikates

W sumie nic nowego nie napisze, moja opinia o szamponie jest dokładnie taka jak poprzedniczki: mam mieszane włosy i i to był jedyny kosmetyk, który doprowadził de porządku- zmył tłuszcz z nasady nie powodując podrażnienia i mocniejszego przetłuszczania a jednocześnie niezwykle delikatny dla reszty włosów. Do braku pienienia już się przyzwyczaiłam, trzeba po prostu włosy myć dłużej i dokładniej, z większą ilością szamponu i wody. Zapach kosmetyku jest baaaardzo przyjemny- lekko rumiankowy, poza tym zauważyłam, ze rumianek dobrze robi moim kudłom. Jestem jak najbardziej na tak, moje włosy lubią ten kosmetyk!

Używam tego produktu od: 3 miesiace

mój KWC do włosów

Mam włosy mieszane, przetłuszcajace się u nasady, które myję codziennie. Pół roku temu zupełnie zmieniłam ich pielegnację. Odstawiłam produkty z silikonem, SLS-em.

Do tej pory szampony były dla mnie zawsze nie trafionym wyborem, ale za bardzo obciążały mi włosy albo przesuszały. Kupiłam ten szampon pod wpływem wątku na wizażu i się nie zawiodłam.

Włosy po umyciu są miękkie, puszyste i lekki, po prostu dobrze i delikatnie umyte. Szampon ładnie pachnie, jest taniutki i wydajny. Rozcieńczam go z wodą i też jest super. Wadą jest to, że ciężko po nim rozczesać włosy, szczególnie długie, ale z czasem można dojść do wprawy i przy użyciu odżywki nie ma problemu

Zaobserwowałam u siebie coś innego, niż kilka poprzednich recenzentek. Na mojej głowie dobrze pienie się tylko ten szampon, zmywam nim nawet naftę i oleje, które za nic nie chcą zejść przy użyciu szamponu z SLS, ale bez silikonów.

Jeden z nielicznych na naszym rynku o tak ładnym składzie.

Ilość zużytych opakowań: kilka