Dermedic, Normativ, Oczyszczający żel do mycia twarzy (stara wersja)

Dermedic, Normativ, Oczyszczający żel do mycia twarzy (stara wersja)

Żel oczyszczający działa przeciwłojotokowo, przeciwzapalnie i kojąco. Zawartość d-panthenolu i alantoiny sprzyja regeneracji komórek naskórka i łagodzi podrażnienia. Żel ogranicza wydzielanie sebum pozostawiając skórę dobrze nawilżoną i przygotowaną do aplikacji preparatów pielęgnacyjnych.
Przeznaczony do skóry tłustej lub mieszanej, z tendencją do błyszczenia i powstawania wykwitów zapalnych.

mieszane uczucia....

moje początki z tym żelem nie były zbyt miłe....
Najpierw mi się podobał - po umyciu buzia była gładka, aksamitna, tak jakby już posmarowana kremem. Po tygodniu jednak zauważyłam, że drobne krostki, które z reguły szybko się goiły są cały czas "świeże", czerwone i w ogóle się nie goją :/ Zastanawiałam się czy to przypadkiem nie wina żelu, więc wróciłam do starego i wypryski wreszcie zaczęły się goić. Ostawiłam Dermedic na półkę i stał tak dopóki nie postanowiłam dać mu drugiej szansy - niestety efekt był taki sam...
Znalazłam nowy żel, ale po jakimś czasie zauważyłam, że już na mnie "nie działa" , a nic innego w domu nie miałam. Został więc ten nieszczęsny Dermedic. I jakie było moje zdziwienie, gdy wszystko na twarzy zaczęło mi się po nim goić w błyskawicznym tempie! Sama nie wiem czemu taka zmiana...Zaznaczę, że za każdym razem używałam tego samego kremu i toniku, więc raczej nie w tym rzecz
Ważne, że działa - do trzech razy sztuka w tym przypadku się sprawdziło :) Warto dać mu szansę

Używam tego produktu od:maja/czerwca z przerwami

GODNY POLECENIA

No więc mam buzię mieszaną, mocno tłuszczącą się na czole i nosie, za to moje policzki są okropnie suche. Z reguły jak kończy mi się jakiś żel, wybieram następny aby znaleźć ten jedyny :) . Tym razem mój wybór padł na Dermedic Normativ. Im usze przyznać, że się nie rozczarowałam ! Żel ma fajną konsystencję, dziwny zapach, co mi nie przeszkadza, a najważniejsze- rewelacyjnie pielęgnuje. TYPOWY APTECZNY KOSMETYK. Rzadziej pojawiają mi się pryszcze, skóra jest nawilżona, nie pamiętam kiedy użyłam kremu nawilżającego, bo buźki nie wysusza a wręcz przeciwnie- nawilża :) . Pory ulegają zmniejszeniu, niestety po dłuższym czasie użytkowania. Może żel nie matuje buźki, ale za to rewelacyjnie goi ranki ! Godny polecenia. Na pewno lepszy od Vichy Normaderm i La Roche Posay ( zadaniem żeli jest oczyszczać, mało który jeszcze dodatkowo matuje- i tak i tak trzeba użyć toniku matującego, więc jesli chodzi o samo oczyszczenie/leczenie to właśnie Dermedic króluje )
!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ale i tak będę szukać dalej :)

Odejmuję jedną * za to, że nie matuje skóry. A atk to REWELACJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Doskonale oczyszcza, ale...

Żel jest przezroczysty, niezbyt gęsty i pachnie chlorem. Słabo się pieni, ale dzięki zawartości środków dających charakterystyczny poślizg, wystarczy zaledwie odrobina by oczyścić twarz. Doskonale radzi sobie ze zmywaniem wodoodpornych filtrów, skrobi i pudru. Po jego użyciu skóra jest oczyszczona, odświeżona i odtłuszczona. Podczas stosowania zmiany trądzikowe pojawiały się rzadziej niż zwykle, jakieś właściwości antybakteryjne więc chyba ma...
Normativ ma jedną ogromną wadę - podrażnia oczy i błony śluzowe jeśli przypadkowo dostanie się do nosa. Ta ostatnia cecha nie pozwala mi wystawić oceny bardzo dobrej. Nie kupię go więcej, jest zbyt agresywny.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

leczy?

Pierwszy żel do mycia skóry trądzikowej, który hamuje powstawanie nowych wykwitów! To, co już czai się pod skórą, najpewniej kiedyś ujrzy światło dzienne, ale z pomocą tego żelu na pewno nie będzie to tragedia, tylko malutkie zaczerwienienie. Krótko:
-żel dobrze wmasowany w lekko wilgotna skóre po demakijażu daje efekt oczyszczającej maseczki
-łagodzi zaczerwienienia, pomaga w gojeniu tego, co już nam dokucza
-delikatnie ściaga skórę, ale bez wysuszania!
-ŚWIETNIE współpracuje z Acnefanem z Asy, który mnie pomógł razem z tym ŻELEM ujarzmić tysiące grudek, które masakrowały moje policzki i czolo i skronie
-nie likwiduje zaskórników (od tego może byc Brevoxyl), ale też i nie powoduje ich powstawania

UWAGA! Maksymalnie szczypie w oczy i trzeba uważać (przed czym ostrzega także producent), żeby toto nie dostało się do oczu. To jednak nie przeszkadza mi piać z zachwytu nad tym kosmetykiem, bo naprawdę działa wspomagająco w walce z trądzikiem wieku, hm, nienajmłodszego, niestety;)Używam tego produktu
08.07.07
No nie wiem, czy te moje zachwyty są rzeczywiście aż tak zasłużone... Przy pierwszym opakowaniu wszystko było jak napisałam. Później zmieniłam kosmetyk myjący, ale wróciłam ponownie do Dermedica i efekty nie są już tak spektakularne-grudki, które się pojawiły ponownie, a które miałam nadzieję wyleczyć D. nie chcą zniknąć... No i to zaciskanie powiek, żeby sobie oczu nie zmasakrować żelem...Odejmuję jedną gwiazdkę, ponieważ za pierwszym razem jednak kosmetyk spisał się dobrze. Do trzech razy sztuka, więc kiedyś jeszcze raz spróbuję. Może moja skóra stała się bardziej wymagająca?
od:kilku miesięcy
Ilość zużytych opakowań:1 i 2/3...;)