Pharmaceris, R, Puri-Rosalgin, Kojący żel myjący do twarzy

Pharmaceris, R, Puri-Rosalgin, Kojący żel myjący do twarzy

Przeznaczony do oczyszczania i pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym. Zastępuje mydło.

Żel doskonale usuwa zanieczyszczenia i zmywa makijaż nie podrażniając i nie wysuszając skóry. Dzięki zawartości alantoiny i D-pantenolu łagodzi podrażnienia i zaczerwienienie skóry. Wosk z mango delikatnie natłuszcza i zmniejsza uczucie ściągnięcia.

nareszcie!!!

Mam cerę mieszaną, ze skłonnościami do wyprysków. Długo szukałam odpowiedniego żelu do mycia twarzy, jedne zbyt ostre, podrażniające, inne znowu, te łagodniejsze myły niedokładnie.
Aż trafiłam na Puri Rosalgin.

PLUSY:
+ mega wydajny - używam od lutego, dwa razy dziennie i myślę, że wystarczy jeszcze na miesiąc
+ bardzo dobry, łagodny, ale skuteczny skład
+ pieni się tyle ile trzeba, nie za dużo, nie za mało
+ przyjemna, śliska konsystencja
+cena baaardzo przyzwoita w stosunku do wydajności

MINUSY - nie ma!!!!

już nie będę szukać, eksperymentować. Znalazłam mój żel KWC

Delikatność w najczystszej postaci

Od kiedy wybieram produkty do mycia twarzy na podstawie składu, nie zaliczam kosmetycznych wpadek, a mojej łazienkowej półki nie zasilają buble.

Czytając skład żelu Puri-Rosalgin, byłam pewna, że się polubimy. I nie zawiodłam się.

1) Bardzo delikatny.
Ma bardzo mało ofensywne detergenty i znane substancje łagodzące: Allantoinę i Panthenol, przez co moja twarz po umyciu nie jest ani odrobinę ściągnięta i podrażniona. Nawet mój rumień wydaje się zupełnie nie reagować negatywnie, co nie jest proste - do wiwatu daje mi nawet sama woda, zakładanie swetra, wsmarowywanie kremu.

2) Dokładnie myje.
Makijaż staram się osobno zmywać micelem, ale kilka razy, gdy nie było go pod ręką żel spokojnie poradził sobie z lekkim podkładem i bronzerem/różem. Cera jest też porządnie odświeżona.

3) Nie pieni się nadmiernie i nie pachnie.
Zdecydowany plus, po co dodawać skórze dodatkowych powodów do podrażnień.

4) Wydajność, wydajność, wydajność.
Wystarczy dosłownie kropla wielkości ziarna grochu lub fasoli by dokładnie umyć twarz. Mam ten żel 2 miesiące i ubyło mniej niż ćwierć opakowania. A myję twarz zwykle 2 razy dziennie.

Jedyną kontrowersyjną cechą jest:
5) Ślizganie się po skórze.
Początkowo denerwowało mnie to, bo miałam wrażenie, że kosmetyk zamiast myć, po prostu spływa mi po twarzy. Teraz bardzo lubię tą cechę - przynajmniej wiem, że dobrze spłukałam żel z twarzy, gdy już nic się nie ślizga. ;) To pewnie "wina" tych wosków z mango.

Podsumowując: TAK, TAK, TAK! Więcej takich kosmetyków - w przystępnej cenie, o krótkim dobrym składzie i widocznym działaniu.

Mój, mój, mój! :)

Ten żel jest po prostu mój! Używam go juz jakś 2 lata, niedawno zmienili opakowanie ale skład sie na szczęście nie zmienił :)
Mam cerę mieszaną problematyczną i ten żel spisuje się doskonale! oczyszcza genialnie, nie zawiera zapychaczy i zbawiennie koi cerę.
Zostanie mój na zawsze :) zdecydowanie jestem na tak! choćby cenę podwoili, nie przestane używać.

Używam tego produktu od: około 2 lat
Ilość zużytych opakowań: nie pamiętam, kilka :)

bardzo lubię

+ma dobry skład, mało konserwantów
+tani w stosunku do jakości
+wydajny
+nie wysusza, pozostawia cerę gładziutką. mmm
+nie podrażnia
+łatwo się pieni choć nie ma SLS
+dobrze oczyszcza.

minusów do tej pory nie zauważyłam.
daję cztery i pół gwiazdki, bo nie jest jakimś cudem.
jest po prostu porządnym kosmetykiem

Używam tego produktu od: paru tyg

Nie do końca pasuje do tłustszych cer - suchym i wrażliwym zdecydowanie polecam!

Używam go rano i wieczorem. Wystarczają dosłownie 2-3 kropelki - jest megawydajny, w ciągu sześciu miesięcy zużyłam może 1/5 opakowania. Dobrze zmywa makijaż, nie drażni oczu, jest bezzapachowy i bardzo delikatny. Nie zostawia na skórze żadnego filmu ani uczucia ściągnięcia, nie wysusza. Dobrze radzi sobie z myciem twarzy zarówno podrażnionej, jak i z trądzikiem różowatym, więc moje policzki są z niego bardzo zadowolone.
Ma nieco wodnistą konsystencję, ale to w zasadzie żaden minus.

Brakuje mi tylko jakiegoś uczucia odświeżenia i mocniejszego oczyszczenia strefy T.

jest ok

Żel jest w porządku, dobrze oczyszcza, nie wysusza i nie podrażnia skóry. Jest bezbarwny, bezzapachowy, delikatnie się pieni, jest bardzo wydajny. Ale czegoś mi jeszcze w nim brakuje... dlatego nie mogę dać 5 gwiazdek.

Mieszane uczucia

Uwielbiałam ten żel, miał wszelkie zzalety - zero podrażnień, skóra dobrze oczyszczona, do tego bardzo wydajny.
Do czasu, aż nie kupiłam "felernego" egzemplarza.
Nie wiem, być może źle być przechowywany, bo na pewno nie został otwarty (żel jest zaplombowany).. A data ważności też jeszcze długa.. Mianowicie ten egzemplarz, który kupiłam jest po pierwsze: lekko żółtawy, bardzo lejący i nieekonomiczny, a ponadto ma nieprzyjemny zapach...
Cóż, zapamiętałam ten żel jako bezzapachowy i gęsty... Nie sądzę, żebym się pomyliła...
Nie wiem, czy kupię go ponownie! Boję się, że znowu trafię na taki bubel :(
Używam tego produktu od: dłuugo
Ilość zużytych opakowań: 4-5

Mega Przecietnosc

Produkt niesamowicie tutaj zachwalany, niestety ZERO SKUTECZNOSCI
Mam srednie problemy z cera i genaralnie u mnie powinien przynoscic cuda.. zel natomiast przyniosl takie efekty, ze skora po okolo 30min blyszczy sie tak bardzo, iz zmatowienie jej graniczy z cudem.
Oczyszczanie ZEROWE, a na dodatek nie odnosi sie uczycia swiezosci na skorze jak przy innych produktach oczyszczajacych.

Moze jesli ktos potrzebuje delikatnego oczyszczania i mocnego nawilzenia dla bardzo suchej skory to sie sprawdza, w innych przypadkach z pewnoscia nie.
Kilka znajomych mi osob, ktore rowniez uzywalo tego produktu uznalo, ze efektow nie ma zadnych.

Produkt dziala tak jakby ktos sobie umyl twarz woda i tyle.

Używam tego produktu od: 2 m-cy
Ilość zużytych opakowań: 1,5

Coś za coś :)

Ten żel nie jest "mega-czyscicielem" ale coś za coś bo na pewno nie podrażnia skóry więc jesli ktos szuka porządnego mycia i nie ma bardzo wrazliwej skóry to może wybrać coś mocniejszego. Ja mam wrażliwą cerę, mieszaną i niestety muszę być ostrożna z przesadnym oczyszczaniem. Póki co nie znalazłam nic lepszego bo tak wychwalany biały jeleń też mnie nie zachwycił :)

Używam tego produktu od: kilka miesiecy

Wart uwagi :)

Używam codziennie, rano i wieczorem. Żel ma lekko wodnistą konsystencję i nie pieni się, ale mimo to wystarczy dosłownie kropla (no, taka trochę większa), żeby umyć całą buźkę, nie przelewa się przez palce i jest bezzapachowy. Używam go również do oczyszczania twarzy z makijażu. Niestety, nie zmywa dokładnie podkładu (a przynajmniej EL Double Wear Light), zawsze przecieram po nim płynem micelarnym i wacik jest brudny. Za to świetnie sobie radzi z mocnym makijażem oczu i to w mig, nie trzeba się męczyć i zużywać 5 wacików, ponadto nie szczypie i nie podrażnia. Skóra pozostaje gładka, świeża i nie wysuszona. Nadaje się dla cer mieszanych, skłonnych do niedoskonałości. Ma bardzo przyjemny skład :).

Edycja: Chciałabym się odnieść do recenzji użytkowniczki klaudynka4. Nie trafiłaś na felerny egzemplarz! Zakupiłaś żel kojący z serii Pharmaceris N - do cery naczynkowej. On ma w składzie betainę i wyciąg z wiśni z Barbados i to właśnie on, tak jak opisujesz, jest żółty i zapachowy. Niestety butelki obu produktów są identyczne.

Używam tego produktu od: 3,5 tygodnia

Polecam!

Bardzo dobry żel. Ładnie się pieni, nie jest "tępy", można myć twarz z otwartymi oczami, ładnie zmywa makijaż. O właściwościach leczniczych nie mogę nic powiedzieć, ale na pewno nie wyrządza szkody, nie uczula, polecam dla osób z trądzikiem różowatym:)

Używam tego produktu od:parę lat
Ilość zużytych opakowań:dużo

pomaga

Żelu używałam do mojej suchej ale mocno trądzikowej cery (zwykły tradzik - nie różowaty)

Wszystkie obietnice producenta są w 100% spełnione!
Sukces tego kosmetyku to przede wszystkim to, że bardzo dobrze oczyszcza skórę ale jest bardzo daliktny i działa kojąco. Nie podrażnia cery nawet jeśli znajdują sie nie niej jakieś ranki, pęknięcia, stany zapalne. Leczy buzię i bardzo pomaga w walce z trądzikiem. Zmiany są mniej zaognione, zmniejsza zaczerwienienie - uspokaja cere.

Szczerze polecam!

Używam tego produktu od: 3 miesiecy