Rimmel, Cool Matte 16 Hr Mousse Foundation

Rimmel, Cool Matte 16 Hr Mousse Foundation

Nowy podkład o konsystencji musu Cool Matte Rimmel sprawia, że twarz zachowuje perfekcyjnie matowy wygląd i pozostaje nawilżona przez 16 godzin. A dodatkowo dzięki zawartym w formule Aquacool składnikom kontroluje temperaturę skóry, dając ci uczucie delikatnego chłodzenia. Piankowy podkład jest dostępny w kilku odcieniach.

fajny

Zanim odkryłam mineral matte z bourjois, używałam cool matte. Dobry na lato, lekki, przyjemnie pachnie, aplikacja, ze względu na efekt chłodzenia: mrrr ;)
Jeśli ktoś oczekuje od piankowo-żelowych podkładów trwałości, to może rozczarować. Za to ładnie matuje skórę i wyrównuje jej koloryt.
Minus za opakowanie (niehigieniczny słoiczek). Poza tym, podkład mimo daty ważności dość szybko się psuje, gęstnieje, słowem, traci świeżość. Choć za tę cenę nie oczekiwałam cudów, to producent mógł się bardziej postarać.

Używam tego produktu od: używałam przez trzy lata
Ilość zużytych opakowań: hmm... z 5?

przyzwoity

TEORETYCZNIE miał utrzymywać się 16h oraz schladzac twarz. rzeczywiście, po nalizeniu ma się wrażenie jak gdyby chlodu, ale znika ono po chwili wiec tutaj podklad się nie sprawdził. ponadto słabo matuje i kryje, ale łatwo się go nakłada, ma przyjemna konsystencję i ładny zapach.

rimmel chyba zastąpił ten podklad nowym, w opakowaniu tego samego kształtu i tez ze szkła, z wyciagiem z ogorka. nie mogłam znaleźć nigdzie cool matte (a przywiazalam się do niego ze względu na konsystencję), dlatego kupiłam na próbę ten nowy zamiennik i na tym skończyła się moja przygoda z tym podkladem - nowy okazał się kompletnym nieporozumieniem.

Używam tego produktu od: uzywalam przez 3 miesiące rok temu
Ilość zużytych opakowań: 3-4

totalna klapa

Miałam ten podkład parę lat temu.
Plusów nie ma, przechodzę do minusów:

- Tworzy okropne plamy i smugi
- kolory są zdecydowanie za jasne
- ma konsystencje papki a nie musu
- nie matuje
- po krótkim czasie buźka się cała świeci
- ma niepraktyczne opakowanie
- podkreśla wszelkie nierówności

Wypaćkałam go na ręcę, żeby się szybciej skończył.

Używam tego produktu od: już nie używam, na szczęście.
Ilość zużytych opakowań: 1 całe, na siłę.

słabiutki...

Jeden z najsłabszych podkładów jakich do tej pory testowałam.
Dostał się w moje rączki przypadkowo- pożyczyłam sobie go od siostry bo mój podkład wtedy się skończył.
Przechodząc do recenzji na wstępie chciałabym coś powiedzieć o tym kosmetyku.

Nie przypadł mi on do gustu z kilku powodów:
1. Dziwna konsystencja, która utrudnia aplikację tego podkładu na buzi.
Prowadzi to do tego, że podklad ciężko jest rozsmarowac i powstają brzydkie plamy/zacieki- nie wygląda to estetycznie.
2. Łatwo o efekt maski -nie wygląda naturalnie na twarzy.
3. Jest nietrwały.
4. Zatyka pory.
5. Słabo matuje - po 3 godzinach trzeba robić drobne poprawki.
6. Wysusza skórę i podkreśla suche skórki.
7. Ciemnieje na buzi.
8. Brudzi ubrania.

Jedyne co dobrego moge powiedziec o tym podkladzie to:
1. Nawet niezłe krycie.
2. Poręczne opakowanie.
3. Nie uczulał - nic mi po nim nie wyskakiwało.

Jeden z najsłabszych podkładów w musie.

Używam tego produktu od: ponad roku

Szkoda cery na niego

Dla mnie bubel.

- toporna konsystencja (to miał być mus?)
- ciężko go rozsmarować
- wysusza
- efekt maski
- słabe kolory. Chociaż dla bledziuchów chyba ok.
- nietrwały
- w wakacje czułam się katastroficznie z tym czymś na twarzy

+ nawet niezłe krycie (tylko sztuczny efekt) no ale to chyba wynika z tego, że nie da się go rozetrzeć porządnie, więc warstwa jest niekiepska...
+ matuje (w sumie nic dziwnego, ciężko się
przebić przez taką konsystencję nawet sebum :D)

Wpisuję, ze używałam kilka miesięcy, bo nakładałam go raz na jakiś czas, gdy było mi w miarę obojętne jak wyglądam, byleby go zużyć nie wysuszając za bardzo cery i nie strasząc ludzi wokół :D Zostało trochę na dnie i wędruje do kosza, bo już nie chcę się nim katować.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Perfekcyjny ;)

Czytając opinie innych Wizażanek odnoszę wrażenie, że testowałam inny podkład. ;)
Mam odcień 400 Natural beige i przypomina mi pod wieloma względami mój Max Factor Lasting Performance numerek 109 Natural bronze, z tym że Rimmel bardziej na plus:
Ma ciemniejszy odcień, a że mam ciemną karnację dla mnie jest zaletą,
nie wysusza mnie, wręcz przeciwnie mam po nim mięciutką skórę
i jest wyjątkowo trwały, wychodząc z łazienki po gorącej kąpieli podkład wygląda jak świeżo nałożony.

Myślę, że najważniejsze jest umiejętne nakładanie, na nawilżoną bużkę ale bez jakiegokolwiek filmu i przede wszystkim naniesienie minimalnej ilości kosmetyku, ja dotykam tylko musu opuszkiem palca i taka ilość idealnie pokrywa twarz.

bardzo słaby ...

zacznę od tego, że zużyłam tylko połowe i jeszcze gdzieś go mam , ale używać na pewno nie będe ...

minusy:
słaba jakość
krótko się utrzymuje
nie odpowiada mi ta konsystencja, źle się rozprowadza
NIE MATUJE!
błyszczę się już po około 2 godz. ;/

jedną gwiazdkę daje z sensymentu dla tej firmy a połowę za dośc przyjemny zapach i to tyle.

podsumowując odradzam!

Używam tego produktu od: kiedyś używałam
Ilość zużytych opakowań: połowa jednego

Nie warty swojej ceny, a właściwie żadnej.

Słaba podróbka pierwszego podkładu o konsystencji musu, z taką tylko różnicą że ten z musem nie ma nic wspólnego!
- kiepsko się rozprowadza
- w ogóle nie kryje
- zostawia smugi
- na pewno nie utrzymuje się 16 godzin

odradzam

Ilość zużytych opakowań: kupiony ok miesiąca temu ale użyty jedynie kilka razy bo nie spełnia oczekiwań

Żal

Kupiłam ostatnio ten puder i gdy nałożyłam go na twarz było wszystko dobrze lecz po jakimś czasie on zaczął ciemnieć aż w końcu na twarzy w niektórych miejscach miałam czarne plamy... masakra...

Używam tego produktu od: Od tygodnia
Ilość zużytych opakowań: nie całe 1

Baardzo nietrwały

Pani w drogerii poleciła mi ten wynalazek, powiedziała jeszcze, że ten jest trwalszy od Loreala. Nie wiem, czy to prawda, ale nie zamierzam na sobie eksperymentować.

Zalety
- dobrze kryje,
- udało mi się dobrać sensowny kolor dla mojej bladziutkiej cery,
- łatwo się rozprowadza, współpracuje z filtrami,
- wygładza cerę.

Wady:
- nie trwały, zostawał na telefonie, na bluzkach moich i ukochanego, wystarczy dotknąć delikatnie twarz, a zostaje na placach,
- musiałam dokładać warstwy w ciągu dnia, bo inaczej byłam w ciapki- na czole kolor fluidu, ale na nosie i policzkach już brak,
- zatyka pory koncertowo,
- cera strasznie się świeci po jakiś 30 minutach i tak do końca dnia,
- spływa z ciepłe dni.

Nikomu nie polecam, gorsze są tylko fluidy za 10 złotych typu Paloma itp.

Tragedia!

To jeden z NAJGORSZYCH podkładów jakie miałam.
Podkład ten zostawia straszne smugi na twarzy, bardzo ciężko się rozprowadza, nie kryje prawie wcale! Jak chciałam żeby bardziej pokrył to nałożyłam dwie warstwy no i wtedy to już istna tragedia! Zważył się i pozostawił smugi i widać było że jest nie roztarty, tyle że go się nie da ładnie rozetrzeć ;/
A mało tego, jak zwykle w przypadku Rimmela to najjaśniejszy kolor jest dla mnie za ciemny...;/
...aha zapomniałam jeszcze dodać że jest nie wydajny..opakowanie starcza ledwo na 10 razy...więc niecałe 2 tygodnie.

Używam tego produktu od: 2 tyg.

Nie przypadł mi do gustu

A z tego względu, że miałam po nim przeklęcie sucha skórę. Fakt utrzymywał się do 12 godzin u mnie. I nie miałam na szczęście pryszczy.
Kupiłam go z ciekawości. I ciekawość zaspokoiłam suchą skórą na czole i nosie.
Nie polecam dla osób z suchą cerą.

Używam tego produktu od: 2008 zima