Eva Natura, Zioła Polskie, Szampon do włosów osłabionych, wypadających, łamliwych `Czarna rzepa, skrzyp polny, łopian`

Ekstrakty: czarna rzepa, skrzyp polny, łopian.
Efekt: mocne, elastyczne, zdrowe włosy.

Zdecydowanie na NIE...

Zachęcona jego składem, jak i licznymi pozytywnymi opiniami skusiłam się na jego zakup.
Niestety... jestem totalnie rozczarowana.
(dodam może, że mam gęste, długie, kręcone włosy, nigdy nie miałam problemów z nadmiernym wypadaniem)\\

Plusy:
- dobrze zmywa wszelkie oleje,
- bardzo tani.

Minusy:
- WŁOSY PO NIM ZACZĘŁY WYPADAC MI GARŚCIAMI, jak nigdy dotąd! Po kilku jego użyciach natychmiast go odstawiłam i było lepiej, dużo lepiej,
- konsystencja dosc rzadka, mało wydajny,
- plącze włosy,
- moje włosy nie układały się po nim - loki były na wpół prostawe, poplątane,
- zapach... tak jak zwykle wszelkie ziołowe zapachy mnie nie ruszają, wręcz przeciwnie - tak ten wręcz odstraszał i niestety dosc długo utrzymywał się na włosach,
- moje włosy były po nim bardzo przyklapnięte.

Nigdy więcej!

Używam tego produktu od: używałam go około tygodnia
Ilość zużytych opakowań: nadal jedno

Oj nie

Kupiłam ten szampon ze względu na dobre recenzje. Mam włosy cienkie, delikatne, łamiące się podczas szczotkowania, mocno przetłuszczające, więc myślałam, że będzie idealny ale się rozczarowałam...

Po pierwsze okropny zapach. Rozumiem, że szampony ziołowe mają "inny" zapach ale ten po prostu śmierdzi..

Włosy szybko się po nim przetłuszczają, mam wrażenie że nie radzą sobie z tym szamponem
Wyszusza włosy - bez odżywki ani rusz.. Zbyt agresywny na moje włosy...

Włosy są oklapnięte, pozbawione życia..

Konsystencja rzadka - ale jeśli byłby to naprawde dobry produkt to bym mu wybaczyła..

Szampon nie zmniejszył wypadania włosów... Może minimalnie..

Wogle nie zwiększa objętości włosów!! - u mnie prawie każdy szampon podwaja ilość włosów a ten nie!!! Mam po nich wiszące strąki, włosy się dzielą w jakieś pasma..
Naprawdę stosowałam już wiele ziołowych szamponów a ten to jakieś badziewie, szkoda mi włosów i moich nerwów...

Używam tego produktu od: 2 tygodnie 3 razy
Ilość zużytych opakowań: kilka użyć na włosy i pewnie zużyję go na inny cel..

Rozczarowanie..

Kupiłam ten szampon za grosze z nadzieją, że odżywi moje włoski i zahamuję choć troszkę wypadanie... Przechodząc do rzeczy szampon niestety ma więcej minusów niż plusów:

-włosy po jego użyciu bardzo szybko się przetłuszczają
-włosy są oklapnięte, bez życia
-szampon jest tak wodnisty, że przelatuję przez palce..
-po 3 tygodniach stosowania (2 razy w tygodniu) barrdzoo przesuszył mi skórę głowy :/

Jedynym plusem jest chyba to, że faktycznie troszkę mniej włosów leci niż przed jego użyciem...

Ogólnie nie polecam tym, którzy mają wrażliwą skórę głowy...

Średni

Kupiłam ten szampon w poszukiwaniu naturalnego kosmetyku, jednak nie różni się on niczym od innych.

- Nie zauważam żadnych rezultatów.
- Okropny zapach.
- Barzo wodnisty, przez co mało wydajny.

Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

...

Kupiłam go gdy szukałam czegoś na moje wypadające włosy. :(

+tani
+dobrze oczyszcza, włosy aż piszczą pod palcami a to znak dobrego wypłukania z włosów
+faktycznie chyba mniej włosów mi wypada

-zbyt wodnisty
-nie pieni się

Nie zauważyłam by mocno plątał włosy. Używam odżywki, to rozczesywanie nie jest tak tragiczne.

Może i włosy mniej wypadają, ale i tak już tyle mi wypadło, że mam je takie rzadkie. ;(

Używam tego produktu od: 2 tygodnie

W końcu coś mi pomogło

Od około pół roku walczę z wypadającymi włosami. Wypróbowałam już kilka różnych drogeryjnych specyfików i na razie tylko ten niepozorny szampon mi pomógł! Od czasu gdy go stosuje podczas rozczesywania nie wypadają mi już włosy wcale lub na grzebieniu są tylko pojedyncze włosy! Oczywiście szampon nie zniwelował problemu całkowicie, ale i tak jestem zadowolona, z reszta wypadanie włosów to naturalny proces.
Zapach może odstraszać nie jest zbyt przyjemny, ale nie to jest w szamponie najważniejsze. Na włosach pozostawia ziołowy, świeży zapach nie każdemu musi się podobać, ale mi nie przeszkadza.
Jak to z ziołowymi szamponami bywa plącze włosy i je wysusza, za to bardzo dobrze oczyszcza, włosy aż skrzypią z czystości.

Mimo wszystko za to, że zmniejszył intensywność wypadania włosów zasługuje na 4.
Zapewne wrócę do niego jeśli nie znajdę nic innego tak samo skutecznego i trochę bardziej przyjaznego dla włosów.

Używam tego produktu od: ok. 2 miesiące
Ilość zużytych opakowań: jedno, 300ml

Mimo nieprzyjemnego zapachu warto go stosować

Zalety:
-tani
-nie przesusza włosów,
-nie przetłuszcza ich
-intensywnie oczyszcza

Wady:
-rzadka konsystencja
-nieprzyjemny zapach (ale gorzki lek najlepiej leczy i tutaj sie to potwierdza)

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania po 300ml

Rewelacyjny

Kupiłam go pod wpływem impulsu, ale była to bardzo dobra decyzja:)

+ Bardzo dobrze oczyszcza włosy (przeważnie przed myciem mam olej na włosach)
+ Włosy i skóra głowy wyglądają na zdrowsze
+ Opóźnia przetłuszczanie się włosów (zaznaczam, że nie mam z tym problemów, przeważnie myję włosy co 2-3 dzień, a po tym szamponie teraz nawet co 4)
+polska firma
+produkt nietestowany na zwierzętach
+ niska cena

Co do minusów to tylko mogę przyczepić się do nieprzeźroczystej butelki.

Na koniec zaznaczę, że prawdopodobnie plącze włosy, ale zawsze po myciu włosów używam odżywki, więc nie miałam z tym problemów.

Jak dla mnie produkt naprawdę godny uwagi.

Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Miłość do śmierdziela

Próbowałam już wielu szamponów i po jakimś czasie zawsze do niego wracam. Większość szamponów powoduje, że moje włosy stają się oklapnięte i są przetłuszczone już na drugi dzień. Dzięki temu niepozornemu szamponowi z niskiej półki i o prostym składzie pozbyłam się tego problemu - włosy są mocne, zdrowe, uniesione u nasady, sypkie i przede wszystkim - nie wypadają. Jest też moim kołem ratunkowym w przypadku sezonowego osłabienia i wypadania włosów. Zapach - fakt, może drażnić, ale po pewnym czasie idzie się przyzwyczaić i akurat na moich włosach nie utrzymuje się długo. O plataniu mogę niewiele powiedzieć, gdyż mam krótkie włosy. Opakowanie - szału nie ma, ale kto by zwracał uwagę na taki detal jeśli jest skuteczny. Jedyny minus - ma lającą konsystencję, przez co jest niewydajny. Ale za taką cenę opłaca się go kupić.

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: przestałam już liczyć

Oczyszcza, ale śmierdzi.

Zależało mi na znalezieniu mocno oczyszczającego szamponu, który dodatkowo jest lekki i nie obciąży moich delikatnych włosów. Dobrze trafiłam!

<b>Konsystencja:</b> przezroczysty, lekko żelowy płyn, rzadki.

<b>Zalety:</b>
*przede wszystkim oczyszcza genialnie - o to właśnie chodzi w dobrym szamponie - zmywa z włosów wszystko co potrzeba, aż czuć w dłoniach tę czystość
*jest łagodny dla włosów, nie wysusza mi ich ani nie obciąża
*dobrze się pieni
*dość krótki i pełen natury skład: rzepa, skrzyp polny, łopian - te zioła robią bardzo dobrze naszym włosom
*bardzo niska cena
*łatwa dostępność

<b>Wady:</b>
*podstawowym problemem tego produktu jest jego zapach - jak to rzepa - cuchnie; dla mnie jest to problem, ponieważ lubię kiedy produkty, które używam pod prysznicem pięknie pachną, a tutaj naprawdę nie jest to przyjemna woń i właśnie dlatego na razie nie wrócę do tego szamponu
*brzydka i niezbyt wygodna butelka
*przez rzadką konsystencję szampon jest mało wydajny
*plącze włosy

Dla Pań którym zapach czarnej rzepy nie jest straszny - jak najbardziej polecam, bo właściwości oczyszczające szamponu są po prostu świetne. Ja jednak nie zniosłabym tego przez dłuższy czas użytkowania, kąpiel ma być przyjemnością, a taki zapaszek zdecydowanie nie pomaga w relaksie.

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

Porządny

Szampony z firmy Eva lubię. Kupiłam go z myślą o porządnym oczyszczeniu skóry głowy.
-świetnie oczyszcza, skóra po jego użyciu wręcz skrzypi z czystości :)
-mnie nie podrażnia, ale używam go raz na tydzień, czasem dwa, do częstszego mycia wolę coś delikatniejszego
-świetnie sobie radzi z łupieżem
-krótki, przyjazny skład, obecne obiecane ekstrakty roślinne
-dobrze się pieni
-łatwo się spłukuje
-włosy są puszyste i mięciutkie :)
-lejąca konsystencja, aczkolwiek produkt wydaje mi się wydajny..
-tani
-pachnie naprawdę ziołowo
-potrzebne jest użycie odżywki, ponieważ plącze włosy, ale to normalne przy ziołowych szamponach
Polecam, bardzo dobry polski szampon.

Używam tego produktu od: około roku
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

dobry, oczyszczający szampon

Produkt kupiłam, bo potrzebowałam mocno oczyszczającego szamponu do stosowania co jakiś czas.

Mam dość długie, kręcone, wysokoporowate włosy, ale co dziwne szampony z SLS całkiem im służą i najczęściej stosuję go raz - dwa razy w tygodniu i ta częstotliwość jest jak najbardziej optymalna.

PLUSY:
+ skład - krótki, substancje myjące + ekstrakty roślinne, w zasadzie moglabym się przyczepić do drażniącegi DMDM Hydantoin ale szampon nie podrażnia mnie mimo zawartości tego składnika (a mam skórę głowy dość skłonną do podrażnień)
+ naprawdę porządnie myje i oczyszcza włosy - są one aż skrzypiące z czystości :P ale z drugiej strony nie są tak sztywne jak po niektórych szamponach z SLSem
+ cena i dostępność
+ świetnie się pieni - jednak SLS robi swoje :P
+ łatwo się spłukuję - nienawidzę mieć wrażenia niedopłukanych włosów
+ nie wiem, na ile to jest zasługa tego szamponu bo nie stosuję go codziennie i równolegle z nim używam jeszcze kilka innych kosmetyków do włosów, ale naprawdę mam wrażenie że moje włosy są mocniejsze właśnie od niego i mam sporo nowych baby hair :)
+ lubię efekt wizualny po tym szamponie: włosy są puszyste, uniesione od nasady, mają sporą objętość
+ design opakowania - prosty ale ładny, widać że tanio ale przyzwoicie. można? można

MINUSY:
- bardzo lejna konsystencja
- zapach - wali rzepą na kilometr (aczkolwiek to bardzo dobrze, bo nie są to perfumy tylko szampon oczyszczający, zapach nie zostaje na włosach a przynajmniej wiemy (oj czujemy czujemy :D) że w składzie rzeczywiście jest obiecana rzepa
- mam wrażenie że przez to, że jest taki leisty, jest też dość niewydajny, ale przy tej cenie nie jest to jakaś tragedia

OGÓLNIE: naprawdę fajny, oczyszczający szampon.

Do używania na codzień może być zbyt mocny.
Po jego zastosowaniu konieczna jest odżywka, najlepiej do spłukiwania.

Obecnie mój numer 1 w oczyszczaniu i do tego celu naprawdę go polecam :)

Jak go skończę to chętnie sięgnę po inne wersje tych szamponów, jednak z tego co patrzyłam to ten ma najlepszy skład.