Auriga, Flavo - C Forte 15% (Serum z witaminą C 15%) (stara wersja)

Auriga, Flavo - C Forte 15% (Serum z witaminą C 15%) (stara wersja)

Flavo C forte z 15% witaminą C jest wynikiem badań Laboratorium Auriga nad nad stabilną i jedyną działającą w skórze postacią witaminy C, czyli lewoskrętną, wolną witaminą C. Skuteczność działania i stabilność witaminy C zawartej w produktach serii Flavo-C została potwierdzona w badaniach klinicznych.
Ustablizowana postać wit. C pozwala na stałą koncentracja w skórze przez 10 godzin po aplikacji. Serum powoduje powstawanie nowych włókien kolagenu i naprawę fotouszkodzeń skóry. Rezultatem stosowania Flavo-C jest nie tylko zapobieganie powstawaniu nowych zmarszczek, ale również redukcja już istniejących.
Wskazania: zmarszczki na czole typu "lwia zmarszczka", wokół ust - "zmarszczki palaczy", "kurze łapki" w kącikach oczu.
Składniki aktywne: Witamina C 15%, Wyciąg z miłorzębu japońskiego - Gingko Biloba, który w połączeniu z witaminą C daje prawdziwą "bombę antyoksydacyjną", izoflawonoidy z Gingko Biloba to najsilniej działające antyoksydanty.

Skład: Aqua, L-Ascorbic Acid, Glycerin, Alcohol, Ethoxydiglycol, Gingko Biloba Extract, Vitis Vinifera Extract, Tea Sinensis Extract

Cena: 98zł / 15ml
/bw/

Nie przekonało mnie

To moje pierwsze zetknięcie się z tego typu kosmetykiem, ale od dawna chciałam wypróbować jakieś serum z wit. C. Akurat trafiłam na promocję w jednej z aptek internetowych, więc cieszę się, że kupiłam je w niższej cenie, bo regularna według mnie jest zbyt wysoka.
Serum zamknięte jest w poręcznej buteleczce z pipetą, dzięki czemu stosowanie jest wygodne i higieniczne.
Serum ma postać lekko tłustawej wody, szybko się wchłania w skórę i czuć lekkie jej napięcie. Ma nieco dziwny zapach, który odrobinę mnie drażnił, bo trochę kojarzy mi się z samoopalaczem?
Stosowanie go na dzień u mnie się nie sprawdziło, bo nałożenie kremu czy filtra powodowało szybsze świecenie cery i miałam wrażenie, że moja twarz jest jakby obciążona. Do tego pory wyglądały na rozszerzone a cała cera jakby na bardziej różową niż zawsze. Dlatego stosowałam serum jednak na noc i tutaj było odrobinę lepiej. Rano cera wyglądała na lekko rozświetloną i napiętą. Poza tym jednak nie było żadnych innych efektów. Działania na zmarszczki nie zauważyłam ani też widocznego poprawienia stanu cery. Efekt jest zatem krótkotrwały. Kilka razy zdarzyło się mi też, że rano miałam jakieś nowe wypryski, ale nie jestem w stanie stwierdzić na 100% czy to wina serum.

Podsumowując:
Nie liczyłam co prawda na cuda, jednak spodziewałam się większych efektów. Tymczasem ani koloryt się zbytnio nie poprawił, ani to napięcie jak wspomniałam nie było zbyt długotrwałe, także myślę, że raczej więcej tego serum nie kupię.

Używam tego produktu od: 2,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 buteleczka

BEDE UZYWAC REGULARNIE

Mialam okazje wyprobowac obie wersje i 15% zdecydowanie bardziej przypadla mi do gustu.
Serum ma bardzo zadka,wodnista konsystencje,trzeba bardzo uwazac,bo potrafi uciec miedzy palcami.
Wchlanie sie szybciutko i od razu rozjasnia i napina skore twarzy:-)
Stanowi doskonala baze pod nalozenie kremu. Uzywalam go razem z Day Wear EL,z Collistarem, Clarinsem-zawsze wypadalo doskonale,bez walkowania i innych niespodzianek.
Sprawdza sie zarowno na dzien,ze wspomnianymi juz kremikami,super wygladza i napina buzke. Makijaz lepiej sie trzyma,a cera wieczorem jest nadal gladka i wypoczeta. Pod krem nocny rowniez polecam,bo rano budzimy sie z wypoczeta i rozswietlona cera!
Polecam serdecznie wersje 15% ze wzgledu na zdecydowanie lepsza konsystencje-nie pozostawia tlustawej i lepkawej warstwy jak 8% i nie wysusza,co zdarzalo mi sie obserwowac uzywajac tamtego serum.
Dodam,ze zmarszczek nie posiadam,skutecznie zapobiegam. Moge jedynie polecic ze wzgledu na swietne wlasciwosci rozswietlajace,obkurczajace pory i wygladzajace. Do tego przedluza trwalosc makijazu i doskonale z nim wspolgra:-)

Ilość zużytych opakowań: 2 po 15 ml

Vehikuł czasu ustawiony na wsteczny bieg

Stosuję to serum na przemian z ośmioprocentowym w cyklach ok. trzy tygodniowych trzy razy do roku.
Oba sera spisują się znakomicie, przy czym to o wyższym stężeniu dla mojej skóry jest lepsze. Trochę prasuje skórę, nieco wygładza, ale przede wszystkim sprawia, że skóra wygląda na zdrowszą, rozświetloną i wcale nie o efekt jakichś drobinek czy błysku, połysku mi chodzi.
Po prostu z radością spoglądam w lustro, bo moja skóra sprawia wrażenie młodszej o kilka lat.
I to natychmiast.
Stosuję tylko na dzień, pod makijaż.
Makijaż świetnie się na nim trzyma, choć upalnym latem ani serum, ani makijaż na nim nie zdało egzaminu, ale biorę poprawkę na to, że w trakcie upałów - jak dotąd - żaden kosmetyk nie zdał egzaminu trwałości/przyczepności na mojej skórze.
Moja skóra jest ładnie nawilżona, gładka.
Wierzę, że może się nie sprawdzić na skórach wrażliwych, gdyż tuż po aplikacji, na początku kuracji, odczuwam lekkie mrowienie.
Średnio wydajne, ja 15 ml zużywam w ciągu trzech tygodni, stosując raz dziennie. Choć może to i dobrze, bowiem po upływie tego czasu byłoby bezwarto ściowe. Stosuję na cala twarz i szyję.

Swietne! widoczne efekty

Naprawde swietne serum!

Uzywam tego kosmetyku od ok. pol roku. Stosuje na cala twarz, nie tylko wybrane partie.
Bardzo fajne i widoczne rezultaty juz po ok. tygodniu stosowania. Juz po pierwszym zastosowaniu na noc, rano skora wydawala sie bardziej wypoczeta.

Skora stala sie jasniejsza i bardziej rozswietlona, przebarwienia posloneczne (niestety je mam) mniej widoczne, rowniez pory skory staly sie mniej widoczne.
Dziala dobrze na drobne zmarszczki, ktore staja sie mniej widoczne.

Zebralam sporo komplementow na temat cery od kiedy zaczelam stosowac, wiec efekt widoczny nie tylko dla mnie, ale i dla innych. Nadal skorze bardziej wakacyjny, wypoczety look.

Zalety:
- widoczne efekty juz po kilku uzyciach
- rozjasnienie i rozwietlenie cery
- zwezenie porow
- bardziej napieta skora

Wady:
- Cena. Przy stosowaniu na cala twarz, fiolka 15 ml wystarcza na ok 3 tyg kuracji

Co nie wszystkim moze pasowac:
- pozostawia lekko lepka warstwe na skorze
- dosc silny, specyficzny zapach
- przy nakladaniu na cala twarz na noc, na poduszce moga zostawac lekkie zazolcenia (spieraja sie)
- w poczatkowym okresie stosowania przy wrazliwej skorze moze dawac lekkie uczucie pieczenia (tak bylo u mnie)

Mi te powyzsze punkty nie przeszkadzaja, wiec odejmuje troche za cene, poza tym - rewelacja!

Używam tego produktu od: 6 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 5 fiolek 15 ml

Lepszy niż 8%.

Bardzo dobre serum z witaminą C, używałam jakiś czas temu wersji 8%, ale 15% znacznie lepiej się u mnie sprawdza, chociaż może to kwestia upływającego czasu, że teraz bardziej odczułam działanie tego kosmetyku na moją skórę.

Serum wchłania się doskonale, nakładamy je zakraplaczem, relatywnie jest to wygodna forma dla aplikacji produktu, który ma formę płynną. Używałam go na dzień i na noc, kiedy łączyłam z kwasami - wyłącznie na dzień, o dziwo, co nie występowało w wersji słabszej, dobrze leży na nim krem i makijaż (przy słabszej wersji zawsze wałkował mi się podkład).

Efekty stosowania? Moja skóra jest jaśniejsza, rozświetlona, gładsza, jędrniejsza. Pory ciut zmniejszone. Efektu działania na zmarszczki mimiczne nie odnotowałam, za to pół gwiazdki odejmuję. Skóra dobrze sie oczyszcza, a serum nie zapycha nawet w duecie z moim podejrzewanym-o-różne-dziwne-praktyki filtrem. Przestaje również być przeraźliwie przejrzysta, a naczynka są mniej wrażliwe, chociaż nie jest to żaden spektakularny efekt.
Serum nie podrażnia cery, mimo zawartości alkoholu, na szczęscie naturalnego.
Ogólnie polecam, sama chętnie kupię kolejne opakowanie. Niestety cena jest wysoka, ale warto.

Ilość zużytych opakowań: 1 op.

no no!!

Początki były trudne, podobnie jak z 8% stężeniem.

Zrobiłam sobie kolejną kurację witaminką C, ale juz wiosną i zakupiłam zarówno 8% i 15% serum. Miałam używać 8% na całą twarz, a 15% tylko na zmarszczki.

Zaczęłam od 8% i jak zwykle - podrażnienie, zaczerwienie skóry, drobne wypryski, pory na maxa rozszerzone... Okropieństwo. Ale jako że już przez to przechodziłam, cierpliwie znosiłam pobojowisko na twarzy i dałam serum szansę. Oczywiście nie zawiodłam się.

Podhartowałam najpierw skórę 8% serum, bo po pierwszym użyciu 15% byłam mega niezadowolona, a teraz już używam 15% na całą twarz. Pojawia się lekkie zaczerwienienie i odczuwam mrowienie, ale nie dzieje się z cerą nic co mogłoby mnie zaniepokoić.

Serum jest podobne do słabszego brata, ale ma troszkę intensywniejszy zapach. Konsystencja oleista, wchłania się do matu. Początkowo wystarczyło mi nawilżanie jakie dawało, ale po jakimś czasie okazało się za słabe.

Efekty są! Spłyciła mi się lwia zmarszczka i zmarszczka zdziwienia na czole, na czym mi najbardziej zależało. Pory są troszkę zwężone. Skóra jest jakby gęstsza, jędrniejsza (dodatkowo piję 4flex-kolagen). Nie ma efektu WOW, bo cerę mam raczej zadbaną, ale widzę ogólnie poprawę, dlatego też będę kupować i robić sobie kuracje co 2 miesiące. Obawiam się tylko, że znów będę musiała zacząć po przerwie od 8% stężenia, bo 15% będzie za mocne.

szajs za gruby szmal

po pierwsze twórcy nabierają nas na fenomenalną witaminę C, która ze smutkiem stwierdzamy po przestudiowaniu literatury na ten temat po miesiącu stania na półce znajduje się tylko jako zapis w skladnikach na pewno nie w produkcie.

smutne to, ze za 130 pln kupujemy wodę z alkoholem, czyli cos co generalnie raczej nam zaszkodzi niz pomoże.

zamiast tego polecam kupic kwas askorbinowy i samemu robic serum z wodą i gliceryną wychodzi jakies 50 groszy za 2 tygodniową kurację,po tym czasie i tak trzeba resztę wywalić.

15% czy 8% auriga sprzedaje nam bubla wiem, bo pracuję przy produkcji różnych specyfików - w 90% kosmetyków nic nie ma oprócz gliceryny i wody...

wypróbowalam sama - nie widzialam ani rozswietlenia ani nawilżenia ani nic...tylko ze moglam to 130 zeta zaoszczędzić na następny botox

to pol gwiazdki przyznaję za marketingowy bajer - wszystkie moje kolezanki sobie to kupily i zachwalają <facepalm>

Używam tego produktu od: rok temu
Ilość zużytych opakowań: pierwsze i ostatnie

bardzo słabo...

Jako że nieuchronnie zbliżam się do 30, jakiś czas temu rozpoczęłam poszukiwania kosmetyku o &quot;mocniejszym&quot; działaniu, które uchroniłoby moją cerę przed szybkim pojawieniem się zmarszczek (drobne - mimiczne - zaczynają się już nieśmiało ujawniać), przed skutkami pracy o różnych porach doby, niedosypiania, przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach itp.
Chciałam rozjaśnić i ujednolicić cerę, dodać jej blasku, dostarczyć sporej dawki antyoksydantów i po przeczytaniu recenzji tego serum oraz mając w pamięci cudowne działanie nieodżałowanego i nieprodukowanego już kremu Synergie C, sięgnęłam po serum Auriga.
Niestety - zawiodłam się. Na samym początku stosowania (co drugą noc) budziłam się rano z zaczerwienioną twarzą. Osiągnęłam dokładnie odwrotny do zamierzonego efekt - buzię miałam taką jakby lekko opaloną na czerwono, pory rozszerzone, po dłuższym stosowaniu pojawiły się małe, niegroźne wypryski... Piekła mnie również skóra pod oczami (nie aplikowałam tam serum celowo, ale mogło się tam niechcący dostać przy nakładaniu kremu pod oczy). Odstawiłam na miesiąc i ponownie spróbowałam, tym razem stosując raz w tygodniu. Było mniej podrażnień, ale prawie w ogóle nie zauważyłam, żeby jego stosowanie przyniosło jakieś pozytywne rezultaty, może trochę jaśniejsza, lepiej nawilżona cera po dłuższym czasie, może faktycznie opóźniło pojawienie się zmarszczek (tego nie jestem w stanie ocenić), ale znacznych, widocznych efektów u mnie nie spowodował. Moim zdaniem cena w stosunku do jakości mooocno przesadzona.
Szkoda, bo wiele sobie po nim obiecywałam, tym bardziej, że stosowałam razem z kremem z tej samej serii.
Aplikacja średnio wygodna, zapach do znieisenia.

Może spróbuję na jesień tym razem z mniejszym stężeniem.
Używam tego produktu od: przez ok.4 miesiące z miesięczną przerwą
Ilość zużytych opakowań: jakieś 80% buteleczki

Skuteczne

Żałuje, że tak późno odkryłam to serum. Sceptycznie jakoś podchodziłam, a bardzo mi się spodobało gdy wreszcie poużywałam. Może całkiem jedna buteleczka nie usunęła moich plamek posłonecznych na skroniach ale jest wyraźna poprawa. Skóra wiele zyskała po zużyciu pierwszej buteleczki, dobre nawilżenie, wygładzenie, ogólna poprawa i używanie wręcz komfortowe, zwłaszcza po uprzednich doświadczeniach z Feruliciem tu o 100% większy komfort a i efekty lepsze i widoczniejsze. Kolejny zakup planuje po lecie. Używałam na noc ok 5 dni w tygodniu pod krem. Starczyło na 3 miesiące.

Ilość zużytych opakowań: 1 standardowe

Nic nie robi.

Plusy:
+ wygodna aplikacja i ładne opakowanie
+ nawilża
+ odrobinę rozjaśnia i ujednolica cerę

Minusy:
- chemiczny zapach
- stan moich zmarszczek się nie zmienił (mam 30. lat)
- cena
- klei się na twarzy
- ciężko się wchłania
- jestem szczerze zawiedziona, dużo lepiej sprawiało się serum robione własnoręcznie według przepisu pani Basi, którego cena wynosi ok. 10 zł :(

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

nigdy sie z nim nie rozstane

wczesniej kupowalam serum 8% i teraz wiem jaki blad popelnialam bo takich rezultatow jakie mam przy 15 % nie mialam w ogole.
cera jest rozswietlona, promienna , przebarwienia zniknely, bardzo dobrze napina skore, w sam raz przed wieczornym wyjsciem jesli oczywiscie komus zapach nie bedzie bardzo przeszkadzal. ja juz jestem przyzwyczajona.
plusem kolejnym jest to,ze nie lepi sie tak jak 8% , pachna jak dla mnie tak samo, na pewno nie polecam tego serum osobom ktore maja cere wrazliwa bo na pewno je podrazni.
uzywam go zawsze wieczorem przed snem ( niestety niszczy posciel ale co tam ;) )

Używam tego produktu od: 2 miesiace

w moim przypadku nieskuteczny

Kupiłam pod wpływem pochwał wersji chyba 8 %. Używałam regularnie i NIC. Nic nie wygładziłm nie rozjaśnił przebarwień. Właściwie nie widac żadnych zmian. Wydaje mi się, że to on podrażnił mi skóre wokół ust i mam lekką alergię. W moim przypadku się nie sprawdził (38 lat, skóra dorze napięta i bez zmarszczek), więc nie polecam.