Eau Thermale Avene, Cleanance Solaire, SPF 40 (Krem do skóry wrażliwej tłustej lub trądzikowej - wysoka ochrona)

Formuła kremu oparta jest na bazie nowatorskiego systemu filtrów przeciwsłonecznych, który zapewnia wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB, łącząc Tinosorb M i S z opatentowanymi i doskonale tolerowanymi ekranami mineralnymi MPI (ZnO + mikronizowany TiO2). Zawiera też Pretocopheryl (prekursor witaminy E) - silny przeciwutleniacz, który chroni skórę przed działaniem wolnych rodników oraz wzmacnia barierę ochronną skóry. Wyciąg z pestek dyni - Cucurbita Pepo reguluje wydzielanie łoju i ogranicza powstawanie zmian trądzikowych. Dzięki zawartości wody termalnej Avene, o właściwościach kojących i łagodzących, Cleanance Solaire SPF 40 jest doskonale tolerowany przez wrażliwą skórę. Ma lekką, nietłustą konsystencję, łatwo się wchłania. Fotostabilny i wodoodporny. Hypoalergiczny, nie powoduje powstawania zaskórników. Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry.

Skład: Avene Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Cyclomethicone, Ethylhexyl Palmitate, Bis-Ethylhexyloxyphenon Methoxyphenyl Triazine, Aqua, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenon, Glyceryl Stearate, Potassium Cethyl Phosphate, PVP/Eicosene Copolymer, Butylparaben, Caprylic/Capric Triglyceride, Cucurbita Pepo, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Ethylparaben, Parfum, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isobutylparaben, Magnesium Aluminium Silicate, Methylparaben, Phenoxyethanol Polysorbate 60, Propylparaben, Sorbic Acid, Squalane, Titanium Dioxide, Tocopheryl Glucoside, Triethoxy Caprylysilane, Trimethoxycaprylysilane, Xanthan Gum, Zinc Gluconate, Zinc Oxide

Cena: ok. 50zł / 50ml
/e/

moj

przetestowalam wiele filtrow aptecznych,z racji tego, ze obdzieram sie stale potrzebuje porzadnej ochrony przeciwslonecznej.

w innych filtrach draznil mnie zapach, slaba wchlanialnosc, wybielanie, draznienie oczu no i to, ze swiecilam sie po znacznej wiekszosci filtrow jak choinka bozonarodzeniowa.

filtr cleanance jest moim idealem. zobaczylam go w aptece, zlustrowalam sklad i podreptalam do kasy.

przede wszystkim - filtr ten mnie nie zapycha [co zdarzalo sie dotad nagminnie kosmetykom slonecznym vichy, lrp i biodermy] a to juz ogromny sukces.
dalej, u mnie wchalnia sie do absolutnego amtu, skrobia nie jest mi potrzeba - wystarczy odrobina pudru sypkiego.
doskonale wspolgra z wszelka kolorowka - podkaldem, pudrem; nic sie na nim nie walkuje, nie splywa.
nie ma drazniacego zapachu, moge go uzywac pod oczy [a oczy to ja mam megawrazliwe].

cleanance dziala jak kolderka - oddziela moja twarz od srodowiska tworzac niewidoczna warstwe - film. dzieki niemu moja skora odzyskala gladkosc, uspokoila sie, niespodzianki pojawiaja sie duzo rzadziej.

wysoka cena nie jest dla mnie zadna zapora - dalabym za niego kazde pieniadze :D

Używam tego produktu od: kilku miesiecy
Ilość zużytych opakowań: aktualnie jestem w trakcie drugiej tubki

Filtr nad filtry!

W poszukiwaniu "filtra idealnego" wypróbowałam sporą ilość dostępnych produktów przeciwsłonecznych, lecz niestety z żadnego nie byłam na tyle zadowolona, żeby używać go stale i wiernie.

Z pełnym przekonaniem muszę stwierdzić, że ten filtr jako jedyny jest idealny dla mojej bardzo jasnej, tłustej, wrażliwej i rozdrażnionej kwasami i retinoidami skóry.

+ zapewnia wysoką ochronę przeciwsłoneczną,
+ ma miłą, "puchatą", ale lekką konsystencję,
+ bardzo przyjemny, delikatny, niedrażniący zapach,
+ nakłada się gładko i komfortowo,
+ wchłania się bez problemu, u mnie prawie do matu,
+ nie pobiela,
+ nie osadza się w zagłębieniach skóry i brwiach,
+ wspaniale nawilża i pielęgnuje,
+ uspokaja i łagodzi podrażnienia,
+ likwiduje uczucie "ściągnięcia" skóry,
+ nie powoduje powstawania zaskórników,
+ dobrze "współpracuje" z kosmetykami kolorowymi

Filtr ma trzy minusy (które według mnie giną w morzu plusów):

- ma dość wysoką cenę,
- ma małą pojemność, w związku z czym bardzo szybko znika z tubki,
- uzależnia ;)

Od 2 miesięcy używam wyłącznie Cleanance i nic nie zapowiada, żeby miało się to zmienić w najbliższym czasie. Dla mnie jest to idealny, optymalny kosmetyk, który, oprócz ochrony przed UV, pielęgnuje i uspokaja skórę, lepiej niż niejeden krem.

Używam tego produktu od: ok 2 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 2, w trakcie 3 i będą kolejne