The Body Shop, Tea Tree Oil, Face Mask (Oczyszczająca maseczka do twarzy)

The Body Shop, Tea Tree Oil, Face Mask (Oczyszczająca maseczka do twarzy)

Głęboko oczyszczająca maska, oparta na glince, wygładza skóre, sprawia że cera się mniej przetłuszcza i świeci. Pozostawia po sobie uczucie świezości i oczyszczenia. Może być stosowana raz lub dwa razy w tygodniu.

Skład: Aqua (Water) (Solvent/Diluent), Kaolin (Absorbent), Glycerin (Humectant), Cetearyl Alcohol (Emulsifier), Myristyl Myristate (Emollient), Octyl Palmitate (Emollient), Glyceryl Stearate (Emulsifier), PEG-100 Stearate (Surfactant), C12-15 Alkyl Benzoate (Emulsifier), Cyclomethicone (Emollient), Melaleuca alternifolia (Tea Tree Oil) (Natural Additive), Benzyl Alcohol (Preservative), Methylparaben (Preservative), Propylparaben (Preservative), Disodium EDTA (Chelating Agent), CI 77891 (Colour), CI 77289 (Colour), CI 77492 (Colour).

Cena: 6GBP / 100ml
/m/

nie dla mnie

Maseczkę kupiłam w duecie z tonikiem. Zawsze lubiłam kosmetyki z drzewem herbacianym, miałam nadzieję, że ta seria spisze się na medal.
Moja cera ma skłonności do zanieczyszczania się, w okresie letnim używam maseczek oczyszczających 2-3 razy w tygodniu, żeby utrzymać względny "porządek".

Niestety maseczka zawiodła mnie tak samo jak tonik. Po pierwsze nie odpowiada mi jej zapach, jest zbyt intensywny. Ponadto nie zauważyłam obiecywanego oczyszczenia. Nie zauważyłam także żadnego działania antybakteryjnego.

Na domiar złego maseczka szczypała mnie, podrażniała; czerwone krostki po użyciu robiły się jeszcze bardziej widoczne.

Plus za to, że nie ściąga i nie zastyga jak typowa glinka. Jednak drugi raz się nie skuszę.

Używam tego produktu od:kilku miesięcy
Ilość zużytych opakowań:trochę z pierwszego; oddałam siostrze

Nic fajnego.

Nie posłużyła mi ta maseczka, oj nie. Kupiłam, bo moja sucha skóra dość łatwo się zanieczyszcza, maska oczyszczająca raz w tygodniu jest przydatna, a ta maseczka miała być i delikatna, i skuteczna, i nie zasychać.

No i nic z tego. Nie jest delikatna, mnie po jej nałożeniu skóra szczypie przez chwilę, no i trochę się przesusza, ale to akurat zrozumiałe, skoro przeznaczona jest do tłustej skóry. Co do skuteczności, to nie jestem zadowolona. Nie oczyszcza za dobrze, sporo zanieczyszczeń pozostaje, szczególnie na moim problematycznym nosie. Przy takiej "mocy" spodziewałabym się co najmniej takiego samego oczyszczania.

Z plusów, to przyznać muszę, że jak na glinkę zasycha powoli, chociaż ja i tak traktuję ją co chwilę termalką, bo tak jest dla mnie bardziej komfortowo. Skóra po jej zmyciu jest rozjaśniona, delikatna, czuć świeżość.

Jest bardzo wydajna, ma wstrętny zielony kolor i intensywny, odświeżający zapach.

Używam tego produktu od: ok. 2 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1/3

ot taka zwykla

Moim zdaniem maseczka dziala podobnie jak inne tego typu,plusem jest to ze po uzyciu twarz wydaje sie gladka,przyjemna w dotyku, minusem dla mnie jest zapach-jest odrzucajacy,ogolnie mowiac bez rewelacji,nadal poszukuje dobrej maseczki do twarzy.

Używam tego produktu od:6 m-cy

daje radę ;)

posiadam już bliźniacza maseczkę na zaskórniki z serii Tea Tree TBSu, jestem z niej bardzo zadowolona. w związku z tym duże nadzieje pokładałam w tym kosmetyku ;)

i nie zawiodłam się :) maseczka jest delikatna w działaniu ale stosowanie jej przynosi niesamowite efekty ;)

maska ma fajną, kremową konsystencję. nigdy nie powiedziałabym, że ma w składzie glinkę ;)
nie podrażnia, nie wysusza, nie ściąga.
po jej zmyciu twarz jest gładka, bez widocznych niedoskonałości. dzięki zawartości olejku z drzewa herbacianego działa antybakteryjnie.

no i zapach: kocham zapach olejku z drzewa... ;) mogłabym siedzieć z tą maską na twarzy bardzo długo, jej zapach mnie relaksuje i odpręża.

jest zarazem delikatna i mocarna, pięknie czyści ;) pory, dawno nie miałam takiego jednolitego noska :-p

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

****

Ciekawa maseczka . Taka trochę inna niż wszystkie , na początku wydawała mi się trochę sztuczna - przez ten kolor i zapach. Przyjemnie i łatwo się rozprowadza i jest bardzo wydajna, najważniejsze - nie piecze ani nie podrażnia skóry . Nie należy dopuszczać do jej zastygnięcia ale ja zawsze przegapię ten czas i maska zastyga - ja akurat tak lubię, jak mi twarz porządnie ściągnie . Efekty po zmyciu : jaśniejsza cera, uspokojona, nawilżona i wyczuwalnie bardziej miękka w dotyku, nie ściągnięta ale widać, że czysta. Nie wiem, czy działa antybakteryjnie jeżeli ktoś ma poważne trądzikowe problemy, ale wydaje mi się, że trochę jednak działa ponieważ krostki na czole od tych upałów po systematycznym używaniu tej maski zniknęły . Zresztą jestem w ogóle pod wrażeniem serii TBS Tea Tree - całkiem przyzwoita , nawet dla wrazliwców jak ja, czasami podrażniają mnie zapachy a tu nic takiego nie nastapiło. Działa ta seria jednak trochę inaczej od wielu produktów antybakteryjnych - łagodniej.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie

dziwna

pół roku temu kupiłam i byłam b. zadowolona, natomiast jak teraz używam, to mam wrażenie, ze wysypuje mnie po niej. Nie lubię jej zapachu, plus za to, ze nie zastyga na twarzy. Ogólnie nie polecam

Używam tego produktu od:pól roku

Oczyszcza i pielęgnuje :)

Maseczka jest niewiarygodnie wydajna! Czasami, wydaje mi się, że przy oszczędnym stosowaniu jest nie do zużycia. Doskonale oczyszcza cerę, pory są zwężone, skóra rozjaśniona i gładka. Wręcz promienieje blaskiem. Dobrze działa na wypryski (łagodzi je, likwiduje te mniejsze). Polecam do cer mieszanych i tłustych. Cera także mniej się po niej przetłuszcza. :)

Używam tego produktu: w przeciągu 3 lat.
Ilość zużytych opakowań: 2.

Prawie ideał

Dla mnie prawie idealna. Na pewno ją kupie. Jest bardzo wydajna no i tania.
Zazwyczaj stosuje raz na tydzień, ale jak cos mi wyskoczy ( od słodkiego) to nawet 3 razy w tygodniu.
Skóra przestała mi sie świecić. mam super czysta skórę na nosie, gorzej z brodą, ale ja często brudnymi łapami dotykam :mad:
Przy za częstym stosowaniu może wysuszyć trochę skóre.
Gdy mam ja na twarzy to czuje jak działa, a po uzyiu cera naprawdę super wygląda :D

Używam tego produktu od: dwa miesiące ( min. 2 razy w tygodniu)
Ilość zużytych opakowań: prawie połowa

****

produkt bardzo dobry, godny polecenia ;)
uwazam ze jest to maseczna naprawde godna polecenia.
dobrze oczyszcza, pozostawia skore w bardzo dobrym stanie, wygladzona i taka jakby rozjasniona.
osobiscie nie sadze zeby matowila i za to odejmuje 1 gwiazdke.

moj TZ tez ja lubi

Używam tego produktu od:miesiaca