Avon, Ideal Shade, Smooth Mineral Makeup (Sypki podkład z wygładzającymi minerałami `Idealny kolor`)

Puder o zaletach podkładu. Zawiera 100% naturalne mineralne pigmenty. Lekka bezzapachowa formuła, wolna od talków i substancji oleistych, nie podrażnia skóry.
Poprzednio sprzedawany w linii Personal Match.

Cena: 50 zł / 6g
/e/

Jednak nie

Jako posiadaczka cery wrażliwej i uczulonej na pudry wszelakie (podejrzewam talk i dodatki), zatarłam ręce z radości, gdy zobaczyłam ten "cud" w katalogu. Na szczęście los mi sprzyjał i kupiłam go za 25 zł w promocji, bo inaczej... chyba by mnie lekki szlag trafił, że zmarnowałam kaskę.
Do rzeczy: podkład/puder jest za biały (Ivory), a odcieni pośrednich między nim a Almond brak. Choć, podobnie, jak ktoś pode mną, jestem blada, to Ivory jest biały jak mąka i się odznacza nawet na bladej karnacji. Poza tym wkrótce po aplikacji twarz zaczyna się niezdrowo świecić (a cerę ostatnio mam bardzo matową, bo mi się przesusza), niczego nie ukrywa i jest tak, jakby go nie było, oczywiście, poza dziwaczną, białą poświatą.
Być może jest albinoska, która z zachwytem umączy swe oblicze Ivory, ale ja jestem lekko zdegustowana. Kość słoniowa to kość słoniowa, a nie porcelana (taaa, a w składzie właśnie glinka kaolinowa, czyli porcelanowa ;-) ) A reszta z kolei będzie pomarańczowa, bo odcienie są nieciekawe.
Nie polecam, bo nie jest to dobry produkt.

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego i ostatniego

... dla pomarańczar ...

Niestety ja się zwiodłam na tym podkłado-pudrze. Istotnie ma koszmarnie ciemny kolor (Almond) jest po prosu pomarańczowy!!!! I njak ma się i do nazwy, i do typowej kolorówki Avonu. Zawsze używałam koloru Almond (podkład Perfect Wear, podkład matujący) i ten Almond był ładny, pastelowy, pasujący do kobiety rasy kaukaskiej, a nie POMARAŃCZOWY!
Poza tym, tak jak napisałam wyżej "podkłado-puder" bo ni to puder, ni to podkład, ja akurat kupiłam go jako puder i niestety, będę zmuszona kupić inny puder sypki.
Podczas nabierania na pędzel bardzo do niego przywiera, nie da się zdmuchnąć nadmiaru z pędzla, przez co nanosi się w koszmarnych ilościach, w dodatku plackami, jest bardzo widoczny, nierównomiernie się ściera.
Jest zły zły zły! Masakra.Używam tego produktu od: dwa tygodnie
Ilość zużytych opakowań: pierwsze

+ładnie naturalnie wygląda
+wydajny
+nie powoduje podrażnień
Minusów nie zaobserwowałam.
Ogólnie bardzo polecam :)

Używam tego produktu od:miesiąca
Ilość zużytych opakowań:pierwsze

dziwne odcienie

mam odcień almond.. ale troszke dziwny był wybór z katalogu, bo ivory zdecydowanie za jasny, a reszta ceglasta i bardzo ciemna.... gdy użyłam bezpośrednio na buzie to dostałam istnego szoku.... twarz podziurawiona jak sitko (uwidoczniły się wszystkie pory, łącznie z tymi o których istnieniu nie miałam zielonego pojęcia ), ponadto efekt bardzo nienaturalny - efekt ceglastej tapety.... teraz używam na podkład zamiast pudru sypkiego i twarz wygląda ok :) pory nie są widoczne, buzia ujednolicona, puder zaraz po nałożeniu daje troszke nienaturalny efekt, ale po ok 30 minutach stapia się z podkładem i wygląda super. efekt utrzymuje się pół dnia a później znika. rzeczywiście nie zapycha porów. przy nakładaniu trzeba uważać, bo łatwo można przesadzić, wystarczy odrobina żeby uzyskać ładny efekt, dlatego też myśle że jest wydajny.

Ilość zużytych opakowań:pierwsze

dobry

Posiadany kolor: warmest beige
Przed nałożeniem daje podkład normalny i a tym sypkim podkłądem w zwiazku z tym, iż jest odcieniem mocniejszym modeluje twarz. Nakłąda się dobrze, nie ma smug.
Myslę, że go kupie jeszcze. ALe być może jaśniejszy odcień.:)

Używam tego produktu od: 2
Ilość zużytych opakowań:w trakcie

****

Uważając się za bladolicą zakupiłam kolor najjaśniejszy, ivory. I o dziwo okazało się, że wcale taka bladolica nie jestem ;) A gdy "wysmaruję" się tym pudro-podkładem wyglądam jak córka młynarza ;) Ale do rzeczy. Generalnie produkt świetny. Po 1 - nie ma w składzie talku, więc nie zapycha ani nie destabilizuje filtrów. Po 2 - kryje jak podkład, albo ja dużego krycia nie potrzebuję :) Po 3 - nadaje się również jako puder sypki. Po 4 - bardzo przystępna cena. Po 5 - uzupełnię recenzję jak tylko zakupię odpowiedni kolor :) Pozdrawiam i szczerze polecam.

Ilość zużytych opakowań: 1/258 :)

dla alergików

Podkład ten, jako jeden z nielicznych nie uczula mnie, nie zapycha, skórki nie są widoczne (choć tu sprawę załatwia peelingująca maseczka z Sephory). Nakładanie go nie jest naprawdę trudne, choć trzeba uważać, aby nie przesadzić z jego ilością. Dołączony pędzel nie jest do tego najlepszy, lepszy by był taki gesty okrągły kabuki, ale tym też można całkiem ładnie nałożyć go na twarz. Bez obawy można nakładać jego kolejne warstwy w celu zwiększenia krycia. Jako bladolica osóbka trafiłam na kolor świetny dla mnie, nieróżowoświkowy, "ivory". Ratuje mnie kiedy na mojej twarzy pojawia się znów "coś" będące reakcją alergiczną, jego nakładanie nie psuje efektów leczenia nic a nic, kiedy moja twarz jest gładka, przypruszam nim lekko twarz, co daje taki miękki, satynowy efekt.
Nie wiem czy go jeszcze kupię, gdyż jest go masakrycznie dużo, a one nie mają terminu zużywalności i zaczyna już mi się nudzić podkład w takiej formie. Co do opakowania to tandetne, plastikowe, czekam, aż pęknie... ;)Używam tego produktu od: miesiąca
Ilość zużytych opakowań: rozpoczęłam pierwsze

OK

Podkład ten sprawdza sie u mnie jako sypki puder, nie wiem dlaczego producent zapewnia o jego wlasciwosciach podkladu? Nie posiada ich, za to jako puder niezle sie sprawdza, mam odcien almond, wyrownuje koloryt, ozywia karnacje, jako puder polecam, jako podklad nie.

Używam tego produktu od:1 tydzien

Dziwny...

Mam dwa kolory: Almond (w sumie jest bardzo ciemny) i Ivory (jasny, wręcz mleczny). Mieszam je aby uzyskać kolor najlepszy dla mojej cery.
Nakładam pedzelkiem i wydaje mi się, że robią się plamy ale potem wygładzam wszystko ręką i jest lepiej. Moim zdaniem podkładu np. w płynie czy musie na 100% nie zastępuje.
Nie podrażnia ale mam wrażenie, że niezbyt ładnie stapia się z cerą. Jendak zauważyłam, że im dłużej go mam na buzi, tym lepiej wygląda.
Taki dziwny kosmetyk, może po prostu trzeba się nauczyć jak go poprawie używać a wszystko będzie ok.

Używam tego produktu od: około miesiąca.
Ilość zużytych opakowań: w trakcie dwóch :)