Iwostin, Capillin, Płyn micelarny oczyszczający

Iwostin, Capillin, Płyn micelarny oczyszczający

Płyn micelarny oczyszcza skórę, redukuje stopień zaczerwienienia skóry, wzmacnia kruche naczynka krwionośne. Działa przeciwzapalnie i delikatnie nawilża.

Służy do oczyszczania skóry naczynkowej i do zmywania makijażu. Nie nadaje się do demakijażu oczu.

Składniki:
- Pronalen Aesculus HSC - Escyna pozyskiwana z nasion kasztanowca. Wzmacnia napięcie naczyń w skórze, działa przeciwzapalnie i przeciwrumieniowo. Skutecznie zmniejsza zaczerwienienia i łagodzi podrażnienia. Wraz z trokserutyną zwiększa elastyczność i napięcie naczyń włosowatych. Poprawia cyrkulację krwi oraz zmniejsza kruchość i łamliwość naczyń włosowatych.
- Trokserutyna (aktywna forma rutyny) - działa ochronnie na naczynia krwionośne i limfatyczne, reguluje ich napięcie, elastyczność i przepuszczalność oraz zapobiega pękaniu naczyń włosowatych. Ma silne własności przeciwutleniające. Ponadto hamuje działanie szkodliwych dla naczyń enzymów - hialuronidazy i celuroplazminy - m.in. odpowiedzialnych za rozkład kwasu hialuronowego, głównego składnika śródbłonka naczyń.
- Hydromanil - nawilża i zmiękcza wrażliwą, zaczerwienioną skórę. Działa na dwa sposoby: efektywnie ogranicza utratę wody z naskórka oraz akumuluje w skórze cząsteczki odpowiedzialne za wiązanie wody. Dodatkowo reguluje proces złuszczania naskórka. Regularnie stosowany sprawia, że skóra staje się sprężysta, gładka i zyskuje ładny wygląd.
- Woda termalna z Iwonicza Zdroju - wykazuje właściwości łagodzące, przywraca skórze uczucie komfortu i ukojenia.

Bardzo podrażnia

Niestety, ten płyn micelarny nie służy cerze, bardzo podrażnia. Po dwóch dniach moja twarz szczypała i była cała czerwona. Wyglądała poprostu okropnie. Naprawdę nie polecam.

Używam tego produktu od: jednego tygodnia
Ilość zużytych opakowań: 1 w połowie

OK

Zmienił się skład tego produktu i przestał podrażniać.
A kto mówi, żeby płyn micelarnym na naczynka stosować do demakijażu oczu!!! Przecież to specjalistyczny preparat.

cienizna

Bardzo się ucieszyłam jak wczoraj wyrzuciłam opakowanie. Kupiłam ze względu na wskazanie dla cery naczynkowej...
heh żadnych dobrodziejstw jednak moje pajączki nie uświadczyły. Zmywanie oczu - gehenna. Jeśli wcześniej nie użyłam mleczka, to mogłabym zmieniać te waciki i zmieniać.
W przypadku Avene przykładałam jeden do powieki - i po sprawie. Iwostin miał być tańszym odpowiednikiem - nie jest....Używam tego produktu od: 3 miesięcy

Podrażnia

Skóra jest przesuszona, ściągnięta i piecze. Nie zauważyłam żadnego dobroczynnego działania na naczynka. Jeśli chodzi o demakijaż także nie mogę powiedzieć nic pozytywnego. Koszmar...

Pali, szczypie...

Mam cere mieszana, sporadycznie wrazliwa na kosmetyki.
Ten plyn spowodowal efekt jakbym sie posmarowala jakims ohydnym kwasem.
Stosowalam wacik do przemywania twarzy tym plynem. Po chwili nastapilo podraznienie i zaczerwienienie i to tak silne,ze odwzorowalo pociagniecia wacika i wyznaczalo dokladna granice miedzy przemyta skora, a ta ktora pozostala sucha i niepodrazniona.
Mam wrazenie,ze ten kosmetyk po prostu nie byl odpowiednio przetestowany. Cery ze sklonnoscia do rumienia sa przeciez czesto cerami wrazliwymi. Dla mnie to kompletna porazka firmy Iwostin.

Używam tego produktu od: miesiac
Ilość zużytych opakowań: -

Drażni

Nie wiem czemu podkusiło mnie żeby zamienić BIODERMĘ na IWOSTIN.... - po prostu koszmar. Twarz cała mnie szczypie, a już dawno nie była podrażniona... Nie wspomne o oczach które łzawiły jeszcze kilak minut po umyciu twarzy. Poza tym nie nadaje się do zmywania makijażu, a jest to dla mnie bardzo ważne. Stracone 20 zł - dobrze że tylko tyle...
Po BIODERMIE nie miałam żadnych takich obawów. Makijaż zmywał się świetnie - wystarczyły 2-3 płatki, tutaj zużyłam z 5 i nie jestem zadowolona z efektów. Ale więcej już nei miałam siły bo tak mnie draństwo podrażniło.....

Używam tego produktu od: dziś
Ilość zużytych opakowań: kilka pierwszych płatków

ładnie pachnie

Bardzo mi się spodobał zapach, kolor. Średnio wydajny. jeszcze nigdy mi nic tak nie podrażniło twarzy. Długo nie chciałam uwierzyć że płyn micelarny przeznaczony jest odpowiedzialny za rumień na twarzy ( nie używałam codziennie). A nos i policzki które zazwyczaj są naczynkowe lekko zaczerwienione po przemyciu stawały się wiśniowe i szczypiące. Po każdym użyciu. Zdecydowanie nie polecam ani wrażliwym ani normalnym cerom.

Używam tego produktu od:1-2 mies raz na 2 dni

Nie dla mnie...

Lubie eksperymentować z płynami micelarnymi (używałam m.in. avene, biodermy, vichy..) i żaden do tej pory mnie nie rozczarował ani nie podrażnił... Skusiłam sie na iwostina i oto co mam do powiedzenia:
- strasznie podrażania mi oczy, wręcz nie dam rady go do nich używać
- skóra się po nim strasznie lepi i błyszczy
- na szczęscie jest mało wydajny i wreszcie się kończy

I jeszcze ten zielony kolor... wygląda jakoś tak mało higienicznie, zwykły przezroczysty daje mi takie jakieś oczycie świeżości i czystości.
Niestety nie polecam.

Używam tego produktu od: około 5 tygodni

Marniutko

Szczypie...Twarz klei się...a miał być micelarny i hypoalergiczny...Nie wiem jak z makijażem, ale jestem zawiedziona...Dobrze, że nie musiałam go kupować, tylko koleżanka pozwoliła mi się nim przemyć na próbę...Mam krem z tej serii i byłam zadowolona...

Używam tego produktu od:kilku dni
Ilość zużytych opakowań: żadne

bardzo średni

Używam go do demakijażu twarzy (chociaż zazwyczaj mam na niej naprawdę malutko), oczy muszę już zmywać czymś innym.
W ogóle nie łagodzi podrażnień, przez pewien czas nawet wydawało mi się że je powoduje. Pozostawia twarz lepką.

W sumie nie robi krzywdy, ale sama nie wiem po co kupiłam drugie opakowanie :D.

Używam tego produktu od: paru miesięcy

TAK!TAK!TAK!

SWIETNIE zmywa makijaz, nawet ten wodoodpory. nie podraznia nwet oczu, a jestem wrazliwcem i czersto miewam zapalenie spojowek. koi skore, pozostawia uczucie swiezosci. nawilza ja i lagodzi podraznienia czy zaczerwienienia. nie pozostawia tlustej warstwy, jak po mleczku mozna go stosowac bez toniku,ja jednak uzywam dermedic tonik na naczynka. jest bardzo wydajny, najszybciej zmywa makijaz ze wszystkich znanych mi srodkow, wiec mniej spedza sie czasu w lazience:)

Używam tego produktu od:1tydzien

Jest OK

To mój pierwszy płyn micelarny, dostałam go w promocji razem z kremem na naczynka.

Bardzo dobrze zmywa makijaż, skóra nie jest wysuszona i nie trzeba nawet potem przecierać jej tonikiem. Pozostawia uczucie świeżości, takiej lekko chłodnej.
Do demakijażu oczu nie używałam, zresztą napisane na opakowaniu, że się do tego nie nadaje.

Edytuję i obniżam ocenę, bo strasznie podrażnia :(