Sephora, Fond de Teint Hydratant Lissant SPF 10 (Podkład nawilżająco - wygładzający)

Podkład nawilżający, beztłuszczowy, dobrze sie rozprowadza. Jego głównym zadanie jest idealne wygładzenie. Idealnie dopasowuje sie do struktury skóry, przy odpowiednim dobraniu odcienia jest wręcz niewidoczny. Szeroka gama odcieni.

nie polecam

+ duża gama kolorystyczna
+ wygodne dozowanie
+ utrzymuje się (7-8h)
+ niewielka ilość podkładu pozwala wykonać makijaż, więc starcza na długo.

- nie nawilża
- nie kryje
- na mojej twarzy zostawia dziwne smugi, które po krótkim czasie zasychają i wyglądają nieestetycznie,
- drogi.

porażka!

Pani w Sephorze strasznie go zachwalała przez co jestem jeszcze bardziej zła na siebie, że go kupiłam...

Plusy:
+ naturalny (sprawdzi się u osób z idealną cerą)
+ pompka
+ nie wysusza

Minusy
- cena nieproporcjonalna do jakości!!!
- świeci się koszmarnie nawet przy nałożeniu tony pudru!TO największa jego wada!!
- nie kryje
- ciemnieje
- brudzi ubrania

Jeżeli macie wydać taką kasę na podkład... Kupcie cokolwiek innego.

Używam tego produktu od:kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań:1/10 pierwszego

Raczej nie

Podkład kupiłam na polecenie pani w sephorze, bo szukałam czegoś nie kryjącego (bo nie potrzebuję) i nawilżającego. Używałam go przez dłuższy czas, chyba z powodu przywiązania do koloru.

Na plus:
- kolor (idealny odcień)
- ładnie rozświetla
- wydajny

Na minus:
- strasznie tłusty, po kilku godzinach od nałożenia spływa, pozostawia tłustą warstwę
- brudzi ubrania
- pod żadnym pozorem nie można dotykać twarzy, bo podkład odbija się wszędzie
- bardzo nietrwały, pozostają tylko rozświetlające drobinki na twarzy, co dla mnie jest niewystarczające

Używam tego produktu od: około 2 lat
Ilość zużytych opakowań: około 7

bezsensowne mazidło

Nie wiem do jakiego rodzaju cery to coś ma być przeznaczone. Ja mam troszkę przesuszoną cerę, czyli podklad nawilzający powinien być dla mnie, ale chyba nie ten. Bo on spelnia tylko tą jedną funkcję - nawilżenie. reszta to jest jakis dramat. nie ma mowy o zadnym kryciu, swieci się, twarz wygląda jak po nałożeniu tłustego kremu, poza tym gama kolorów też nie jest zachwycająca, są duże przeskoki pomiedzy jednym a drugim odcieniem. Nie polecam.

Używam tego produktu od: 3 m-cy

Niewypał

Kupiłam zachęcona promocją w Sephorze.
Jestem rozczarowana, gdyż kolor na twarzy zmienia się, z ładnego beżu robi się żóltawy. Bardzo szybko się po nim świecę. Pompka doprowadza mnie do pasji, gdyż codziennie się zatyka- zasycha odrobina podkładu u wylotu, i trzeba takiego glucika wygrzebać z nałożonej na dłoń porcji, zanim przystąpi się do aplikacji na twarz. No chyba że ktoś lubi gonić gluty po twarzy, ja- niespecjalnie.
Nie kupię ponownie, nie wiem nawet, czy zużyję do końca.

Używam tego produktu od: parę miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego- i na pewno ostatniego!

Zmarnowane pieniądze

Ten podkład to prawdziwy koszmarek. Kupiłam go z okazji skończenia się mojego poprzedniego podkładu innej firmy. Polegając na renomie jaką ma marka Sephora (jak przynajmniej uważałam) postanowiłam zaryzykować i nabyć podkład w którym nie tylko kusiły i nawilżanie i filtr ale i szeroka paleta kolorów do wyboru. Mam cerę nie sprawiających większych problemów i szukałam czegoś wyrównującego koloryt. Niestety, strasznie się zawiodłam. W punktach:
WADY
- zero krycia
- zapycha
- nietrwały - niemal natychmiast znika z twarzy
- nie matuje
- nie wygładza
- drogi!

Jedyne PLUSY to:
- szeroka paleta kolorów
- dzięki pompce jest dość wydajny

W zasadzie jest to zbędny kosmetyk, nie daje żadnych widocznych efektów. Moja twarz w chwile po jego nałożeniu wyglądała zupełnie tak samo jak bez niego. Spowodował u mnie wyskoczenie paru niespodzianek, ale na szczęście po jego odstawieniu skóra zaczyna wracać do normy. Nie polecam tego podkładu, jak dla mnie są to wyrzucone pieniądze.

kiepski...

Jestem naprawdę rozczarowana tym porduktem. Nie mam problemów z cerą, może poza tym, że łatwo się przesusza. Chodzi mi o delikatne krycie i wyrównanie koloru (ahh te zaróżowione policzki:P). Ten podkłada przez jakieś 2 godniny faktycznie wygląda ładnie, a później zwyczajnie znika z twarzy... Z pewnością nie kupię go ponownie i jestem zła, bo niby mam ledwo otwarte opakowanie podkładu, a muszę wydać pieniązdze na nowy...

Używam tego produktu od: 2 tygodnie

średni

Kupilam ten podklad niedawno zachecona opiniami na wizazu. Do tej pory uzywalam podkladu Vichy ale postanowilam go zmienic. Plusem jest z pewnoscia duza gama kolorow, kazdy moze wybrac cos dla siebie bo oprocz kolorow mozna tez wybrac odpowiedniu odcien. Probujac testera podklad wydawal sie troche kryjacy i myslalam ze bedzie spelnial moje oczekiwania. Gdy wyprobowalam go w domu odcien rzeczywiscie byl super dopasowany, ale juz krycie malo mnie zadowolilo. Mam cere lekko zarozowiona na policzkach a ten podklad lekko wyrownuje koloryt cery ale o kryciu nie ma mowy. Gdyby tylko o to chodzilo nie byloby zadnego problemu bo przeciez od czego co korektory czy kamuflarze. Z poczatku twarz rzeczywiscie jest super wygladzona i wyglada bardzo naturalnie ale juz bo ok 30minutach skora zaczyna byc przesuszona i niestety widac jakby suche placki. Zdziwilo mnie to bardzo poniewaz podklad niby jest podkladem nawilzajacym a tu taka niespodzianka...dodam tylko ze nie mam przesuszonej skory, niedano robilam mikro dlatego bardzo dziwi mnie taki efekt bo bez podkladu mam super gladziutka buzie. Jedynie nalozony po algach podklad nie daje efektu przesuszenia i ladnie wyglada na buzi. Minusem jego jest to ze jest malo trwaly, nawet po przypudrowaniu pudrem fixujacym szybko schodzi z buzi. Nie wiem moze bedzie sprawdzal sie latem. Napewno dla dziewczyn o jednolitym kolorycie skory moze byc fajny bo daje bardzo natuarlny efekt jednak nie do konca jestem przekonana ze wzgledu na to przesuszanie. Acha i plus jeszcze za wydajnosc

Używam tego produktu od: miesiaca

Na nie

Kupiłam go bo zachęciły mnie recenzje na wizażu, ale trochę się rozczarowałam, bo liczyłam na coś więcej.
Plusy jakie widzę to:
-Wygładza moją suchą cerę i nie uwydatnia wysuszonych miejsc jak inne podkłady (a to duży plus!)
-dosyć szeroka gama kolorów

Minusy:
-Twarz po nim się błyszczy! W ogóle nie matowi.
-Słabo kryje
-Trudny w rozprowadzeniu- chwilę muszę się pobawić, żeby nie było żadnych plam.
-Krótko się utrzymuje- ok 4 godzin.

Używam tego produktu od:miesiąca

Zmarnowane pieniądze

Gama kolorystyczna straszna. Będąc w Sephorze w ich tym sztucznym, żółtym świetle stwierdziłam, że najjaśniejszy kolor jest ok i wtopił się w moją skórę, więc zadowolona kupiłam. Następnego dnia w domu, gdy tylko nałożyłam go a twarz.. autentycznie się przeraziłam. Kolor ciemny i niesamowicie pomarańczowy jakbym przynajmniej 2 miesiące regularnie biegała na solarium. Dla mnie, strasznego bladziocha to tragedia. Z domu musiałam wyjść jedynie z pudrem i korektorem na twarzy. Te kolory naprawdę mocno skreśliły u mnie ten podkład. Poza tym podoba mi się zapach [a może nie podoba sama nie wiem ???] waniliowo-cytrusowy (?) Cena przystępna, nie podkreśla suchych skórek, jeszcze jedna wada; [to chyba ma być nawilżanie, podkład nawilżający] zostawia po sobie tłusty film, wolno się wchłania i czuję jakbym była bardzo lepka na buzi. Matuje na w miarę długo, wydajny, wygodne opakowanie, małe krycie, dla mnie między 2/3.

Bardzo fajny

Podstawową zaletą jest dla mnie to, że łatwo go rozprowadzić równomiernie.
Nie dostaje się do środka porów skóry, więc żadne resztki nie zapychają później. Jednak trzeba chwilę odczekać, żeby się stopił ze skórą, ale potem efekt jest naprawdę rewelacyjny- w ogóle go nie widać!!

Jest niesamowicie trwały, chociaż na deszczu trochę może sie rozmazywać, ale to jak każdy podkład.
Jest niby nawilżający, ale raczej niezbyt mono, i tak używam go na krem, bo sam to za mało dla moich policzków :) ale nie powoduje błyszczenia, jak wiele innych podkładów, których używałam.

Dobre też, że ma filtr, wtedy krem można już kupować bez filtra.
Generalnie, ten podkład + baza matująca sephory to mój zestaw i jest naprawdę fajny :) czasem jeszcze na to odrobina pudru, jak mam mało czasu, wtedy 7 godzin bez poprawek i błyszczenia to jest minimum.

Nie wiem, czy kupię ponownie, bo lubię zmieniać podkłady, a jeszcze tylu nie wypróbowałam, teraz marzę o Clinique Superbalance, zobaczymy :)

Używam tego produktu od:ponad miesiąca
Ilość zużytych opakowań:polowa pierwszego

Jest ok

Poszukuję fluidu idealnego i tak natrafiłam na ten podkład. Nie jest ideałem: jest tłustawy ale na buzi nie daje takiego uczucia, z pompki wylewa się za dużo produktu naraz, nie kryje za mocno. Ma też plusy: nie podkreśla suchych skórek, nawilża, ma dużą gamę kolorów. Ale ja poszukuję dalej=)

Ilość zużytych opakowań: zużywam pierwsze