Iwostin, Lipidia, Krem lipidowy do skóry wrażliwej, alergicznej i suchej

Iwostin, Lipidia, Krem lipidowy do skóry wrażliwej, alergicznej i suchej

Krem lipidowy odbudowuje i długotrwale wzmacnia naturalną strukturę warstwy rogowej naskórka. Uzupełnia niedobory obecnych w skórze lipidów: ceramidów, cholesterolu, wosków i kwasów tłuszczowych. Przywraca skórze jędrność i elastyczność. Dostarcza substancje wiążące wodę w skórze oraz zmniejsza przeznaskórkową utratę wody (TEWL). Zawiera 40% fizjologicznych lipidów skóry:
- nienasycone kwasy tłuszczowe 15%
- nasycone kwasy tłuszczowe 2%
- ceramidy 1%
- cholesterol 1%
- trójglicerydy 17%
- woski 3,5%
- skwalan 0,5%

super!!!

zdecydowałam się na zakup ponieważ potrzebowałam nowego kremu dla mojej atopowej skóry, a ,że lipidia była w zestawie z balsamem do ust,stwierdziłam,że spróbuję, chociaż nigdy nie stosowałam nic z firmy Iwostin.
Okazał się to strzał w 10 :)

- Przynosi ulgę zmęczonej ,podrażnionej skórze,
- zapobiegł wypryskom po nieprzespanej nocy -na co konsystencja nie mogłaby wskazywać,
- wydaje się ,że dodaje skórze energii.

obecnie mam już drugie opakowanie i nie będzie to ostatnie :)

cena adekwatna do jakości
krem vichy baume za 80 zł się przy tym chowa ;)

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:w trakcie drugiego

Świetny na noc

Mam dojrzała, sucha skórę (niealergiczna) i tej zimy krem ten znakomicie sprawdził się w moim przypadku jako krem na noc (w dzien uzywalam Emolium). Stosowalam go takze pod oczy - nie szczypie i nie podraznia. Skora, mialam wrazenie, byla dobrze zabezpieczona przed wysychaniem, gladka w dotyku i sprezysta. Rano wygladala swiezo, na wypoczeta i "napita".
Sklad uwazam jest swietny (dosc rzadko spotykane ceramidy, troche skwalanow), dobra konsystencja i wchlanianie rowniez (nie kulkuje sie, nie maze). Krem prawie nie ma zapachu. Jest w wygodnej, elastycznej tubie. Bardzo wydajny, latwo dostepny, cena takze do przyjecia.
Polecam!
Używam tego produktu od: ponad pół roku

super

Jestem bardzo zadowolona z tego kremu. Używam na noc i na dzień pod minerały. Skóra uległa bardzo dużej poprawie. Od zawsze borykam się z krostami. Po tym jak zakupiłam serię do suchej skóry Nivea moja twarz była dosłownie zmasakrowana. Udałam się na oczyszczanie do kosmetyczki, która kazała mi oddać nivea najgorszemu wrogowi:D Po oczyszczenie cery stosowałam ten krem Iwostinu i nic mi nie wyskakuje, buzia super gładka i nawilżona. Nie mam jakiejś super suchej cery więc trochę się bałam tego kremu, ale okazało się że niepotrzebnie. Tfu tfu oby nie zapeszyć :)Stosuję też pod oczy i nic mnie nie piecze, ani nie czuję żadnego dyskomfortu. Gdzieś w TV oglądałam wypowiedź dermatologa, że zwykłe lipidowe kremy działają lepiej na skórę niż jakieś wymyślne drogie kremy. Ja bardzo polecam ten krem.

A dodam, że do mycia używam pianki Rossmana z ogórkiem i ten duet uwielbiam:)

Używam tego produktu od: 3m-cy

bardzo dobry

Po nartach, mimo używania kremu ochronnego dla dzieci moja twarz była w opłakanym stanie. Wysmagana przez mroźny wiatr piekła i swędziała tak, że miałam ochotę sobie zdrapać całą skórę. Mój zimowy, treściwy krem nie dał rady, więc poszłam do apteki. Kupiłam iwostin lipidia, bo nie miał w składzie oleju parafinowego, który czasem występuje w tłustych kremach i powoduje u mnie zaskórniki, pomimo że mam raczej suchawą skórę. Po powrocie do domu zrobiłam porządny peeling żeby się pozbyć zeskorupiałego naskórka i na noc posmarowałam się grubą warstwą tego kremu. Już rano zobaczyłam efekty, a po 3 dniach i nocach cera wygląda jak nowa! Odzyskała elastyczność i piękny kolor, całkowicie się zregenerowała i wygląda lepiej niż wcześniej.
Od czasu do czasu wracam do tego kremu i za każdym razem znacznie poprawia on stan mojej cery.
Do tego ma bardzo fajną konsystencję, nie tłustą choć nie wchłania się do całkowitego matu, ale mi to nie przeszkadza. Ważne, że nie czuję się jak w folii. Tuba zawiera sporą ilość kremu, nie używam go codziennie, ale warto mieć go w łazience.

Używam tego produktu od: 2miesiące
Ilość zużytych opakowań: z pół tuby

dobry

Krem kupiłam szukając czegoś treściwszego na zimę i z powodu problemów z cerą która zaczeła się przesuszać i piec. Lipidia z tym problemem mojej skóry poradziła sobie w tydzień. Baardzo przyjemny w stosowaniu, świetnie nawilża ale nie przetłuszcza skóry, nie powoduje też świecenia czego bałam się najbardziej. Buzia robi się gładka i miękka i jest naprawdę w dużo lepszej kondycji. Polecam.

Używam tego produktu od:6 tygodni

Ideał !

Mam cerę mieszaną i bardzo,bardzo wrażliwą. Tylko dotknęłam jakiegoś kremu od razu miałam oznaki podrażnienia,uczulenia itd. czyli oznaki,które mówiły jednoznacznie: to kolejny krem nie dla mnie. Byłam już zdesperowana, ponieważ nie tylko chodzi o krem ale i o coś do mycia twarzy (kiedyś chemikalia doprowadziły mnie do strasznego stanu i musiałam zrezygnować z planów). Poszłam do dermatologa (czyt. mojej najcudowniejszej pani dermatolog ;DD), która poleciła mi ten krem + cetaphil (gdyby komuś to się przydało to na moje przebarwienia zapisała mi ciclafate,doskonały ! ;D) i będę jej wdzięczna do końca życia ;DD Wszystko się ładnie ujednoliciło i wogóle super ! To jedyny krem,przez który na moich policzkach nie pojawiały się plamki uczulenia..
Polecam !!

Ilość zużytych opakowań: połowa pierwszego

Nieperfumowany, co korzystnie wpływa na moją alergiczną cerę - nie piecze, nie ściąga, nie szczypie. Używam go na noc i jestem bardzo zadowolona. Po aplikacji mam wrażenie nawilżenia, poprawy elastyczności, odżywienia. Na dzień jest dla mnie troszkę za tłusty, tzn. błyszczy się. Używa go też mój mąż, który ma cerę tłustą i bardzo bardzo wrażliwą, i to dzięki niemu spróbowałam tego kremu, bo jako jeden z nielicznych Lipida go nie podrażnia.

Używam tego produktu od: ponad pół roku

Zawsze mnie ratuje...

Krem super. Jednak ja mam cerę mieszaną i muszę go stosować na noc, bo za bardzo się świeci na co dzień. Zawsze wracam do niego wtedy, gdy żaden krem nie jest w stanie wystarczająco nawilżyc mojej skóry, która czasem jest tak wysuszona (szczególnie na czole), że chce aż pęknąć. Lubię treściwe kremy, bo świetnie natłuszczają, przez co rano skóra nie jest ani ściągnięta ani zaczerwieniona, po prostu odpoczywa pod nim. Kremik działa na moją skórę jak opatrunek.

Całkiem dobry

- zapach (ble!)
+ wydajny, starcza na długo
mały - co do obietnicy wchłonięcia się bez pozostawienia tłustej warstwy => nie sprawdza się,
-/+ zważył się, po dłuższym czasie oddzielił się i pływa teraz w "olejowej zalewie", na szczęście nie przeszkadza to zbytnio, ani nie straci swoich przez to właściwości
+ spełnia obietnice co do nawilżenia i natłuszczenia

zwarzył się

Zachęcona bardzo tłustym kremem Iwostinu, postanowiłam kupić kolejny ich produkt. Na początku byłam bardzo zadowolona, choć moja sucha, atopowa skórka czasem domagała się jakiegoś dodatkowego nawilżenia, nie przeszkadzało mi to, do czasu aż.... się zarzył, tak nierzyjemnie się oddzielił takie potargane strzępki w zalewie, ale swoich właściowsi nie stracił, w sumie dzięki temu poślizgowi po zwarzeniu idealnie opróżniłam całe opakowanie, ale już nie kupię mam inne faworyty;)

Używam tego produktu od:jakiś miesiąc

bez entuzjazmu

Mam cere wrazliwa ale generalnie dobrze toleruje kosmetyki. A tu o dziwo, dostalam od niego uczulenie na szyi ... A potem uczulenie samo minelo i juz nie wrocilo.
W zimie stosowalam go prawie codziennie na noc, zeby natluscic i odbudowac swoja skore. Przyznaje, ze calkiem dobrze regeneruje skore, rano buzia wyglada na wypoczeta, skora sprawia wrazenie grubszej, zdrowej i bardziej odpornej.
Teraz wydaje mi sie za ciezki i smaruje nim dlonie i lokcie
Używam tego produktu od:stycznia
Ilość zużytych opakowań: 0.5

Bardzo dobry :)

Jestem pod wrażeniem składów serii Lipidia - kupiłam od razu calą trójcę: żel, emulsję i krem.
Krem ma puchatą, miłą konsystencję, wystarczy niewielka ilość by nałożyć go na całą twarz. Między bajki można włożyć obietnice producenta dotyczące wchłaniania się do matu - niezależnie od ilości zostawi błyszczący film, który można po kilkunastu-kilkudziesięciu minutach odcisnąć bez ujmy dla nawilżenia. Dobrze nawilża bez podrażniania - używam go przy Zoracu i ani razu mnie nie zaszczypał (na szczęście jest bezzapachowy). Podszczypywał mnie w nos, ale przy katarze trwającym tydzień i co chwilę molestowanym chusteczkami nosie, więc wybaczam.
Godny polecenia krem, brawo Iwostin :)