Emolium, Emulsja specjalna

Emolium, Emulsja specjalna

e-ZikoApteka.pl
Średnia ocena: 4.84/5

Emulsja specjalna to emolient przeznaczony do pielęgnacji bardzo suchej skóry oraz do pielęgnacji dermatologicznej w chorobach przebiegających z suchością skóry: atopowym zapaleniu skóry, rybiej łusce, łuszczycy, wyprysku i liszaju płaskim oraz uzupełniająco przy kuracji miejscowo stosowanymi kortykosteroidami. Wspomaga leczenie tych schorzeń oraz działa profilaktycznie w fazach ich remisji. Można stosować go do twarzy i do całego ciała. Dzięki starannie dobranemu i przebadanemu zestawowi substancji aktywnych likwiduje przyczyny i skutki suchości skóry: natłuszcza i nawilża naskórek, ogranicza przeznaskórkową utratę wody, odbudowuje płaszcz hydrolipidowy, zmiękcza i uelastycznia naskórek oraz łagodzi uczucie świądu. Hypoalergiczna formuła, emulsja typu woda w oleju.
Emulsja działa na czterech płaszczyznach:
- Masło shea (5%), olej macadamia (3%) i olej parafinowy (8%) uzupełniają niedobory lipidów i odbudowują płaszcz hydrolipidowy skóry.
- Arlasilk Phospholipid GLA (1%) dostarcza skórze NNKT, wzmacnia barierę lipidową naskórka oraz poprawia odporność skóry.
- Mocznik (5%) współdziałający z hialuronianem sodu (1%) długotrwale poprawia stopień nawilżenia skóry, zmiękczając i uelastyczniając naskórek.
- Trójglicerydy oleju z kukurydzy (2%) działają przeciwświądowo, sprawiają, że skóra staje się mniej podatna na odczyny zapalne i podrażnienia.
Preparat jest odpowiedni do pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt powyżej 1. miesiąca życia. Otrzymał pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.

Nieziemska, niezastąpiona

Niesamowita emulsja. Skóra po niej jest gładka i mięciutka, nawilżona i nie ma mowy o żadnych przesuszeniach. Wystarczy ją nakładać po umyciu i niczym już później nie trzeba poprawiać, bo utrzymuje się na powierzchni skóry. Konsystencja jest nadzwyczajnie miła, nietłusta, nie klei się ani nie śmierdzi. Nakładanie emulsji to czysta przyjemność.
Jak się przekonałam jest też idealna na poparzenia słoneczne. Swędzenia i pieczenie ustały, a skóra w ogóle nie schodzi. Po tygodniu od zakupu została mi delikatnie mówiąc zabrana, i to przez osobnika płci męskiej, co również świadczy o jej widocznym działaniu.

dobrze nawilża

Kupiłam ten produkt ze względu na powiększający się problem z rogowaceniem mieszkowym. Spodziewałam się lepszego efektu, ale złego słowa powiedzieć też nie mogę. Emulsja rzeczywiście dobrze nawilża i skóra bardzo długo ma na sobie warstewkę ochronną, która notabene nie przeszkadza. Używałam jej do łydek, ramion i stóp. Czyli tam, gdzie moja skóra najbardziej łaknie odżywienia i nawilżenia.
Jedyną rzeczą która mi przeszkadzała, to konsystencja emulsji. I co za tym idzie jej długie wchłanianie. Ale da się to przełknąć.

Używam tego produktu od: luty 2010

idealny dla maluchów

super dla dzieci z problemami skórnymi, regularne stosowanie przywróciło skórę mojej córci do gładkości właściwej niemowlakom (a miała ją bardzo wysuszoną), poradził sobie nawet z nawilżeniem skóry buźki - na której ciągle pojawiały się krostki isuche swędzące place spowodowane skazą białkową (krem specjalny tez działał dobrze, niebyt dobrze krem barierowy - tzn nie radził sobie z problemem), nie ma to jak kosmetyki z apteki !! świetnie nadaje się dla małych alergików.

WYPRÓBOWANY NA DZIECKU!

Mam 2-letniego synka z problemami skórnymi (AZS w łagodnej postaci), które pojawiają się co jakiś czas dość nasilone (suchość skóry aż do chropowatości, swędzenie, zaczerwienienia) i wtedy tylko apteka. I ostatnio Pani poleciła mi ten produkt. Wzięłam chętnie, zwłaszcza ze względu na cenę (w porównaniu np do A-Dermy...) i jestem zachwycona! Dzieciatko ma wspaniałą skórę, jak pupa niemowlęcia, buzia nie wymaga smarowania w ciągu całego dnia, zero swędzenia, zero objawów choroby czy nawet dyskomfortu. BOMBA!

Używam tego produktu od:2 tyg

Skuteczny śmierdziuszek

Faktycznie dobrze działa na skórę, ciężka konsystencja jest do przejścia, skóra jest zadowolona, bo odżywiona, no i zostaje taka delikatna warstwa ochronna, która się nie lepi i nie przeszkadza, a nawet jest miła w dotyku... Naprawił mi ten krem skórę przesuszoną totalnie po Afryce, więc złego słowa nie powiem :)
Tylko jego zapachu to ja nie mogę znieść... I wyłącznie dlatego go nie kupię ponownie. Natomiast ze względu na właściwości jak najbardziej bym kupiła.

Może sobie olejku zapachowego dodam i tyle...:)

Rozczarowanie

Emulsja miała być lekarstwem na moje suche, szorstkie i swędzące łydki. Jednak nic z tego. Oprócz tego, że dobrze natłuszcza, tworząc na skórze wyjątkowo trwałą warstwę ochronną, rozczarowała mnie chyba we wszystkich pozostałych aspektach. Jej działanie wydaje mi się doraźne, trwałych efektów raczej nie zaobserwowałam. Nawilżenie wg mnie kiepskie. Swędzenie spowodowane suchością nie zostało zredukowane (a może zostało, tylko od razu zastąpiło je swędzenie z powodu zapchania skóry - bo owszem, pierwszy raz w życiu kosmetyk zdołał mi zapchać skórę na łydkach!).
Gdyby ta emulsja choć trochę mi pomogła, pewnie nie czepiałabym się jej drobniejszych wad, czyli np.: niewygodnego zakręcanego zamknięcia oraz bardzo ciężkiego rozsmarowywania (co wiąże się z naciąganiem skóry, długim czasem aplikacji i kiepską wydajnością). Ale nie pomogła. Niestety.

Geniusz.

Mam skóre bardzo przesuszoną i popękaną... do tego atopową... ten kosmetyk zażegnał wszystkie te problemy. Ma cudowną konsystencję, zapach.. i nadaje skórze aksamitnego dotyku. Nawilża i natłuszcza. Moim zdaniem kosmetyk idealny. Polecam gorąco ;)

Ilość zużytych opakowań:1 opakowanie

rewelacja!

Miałam popękaną, suchą i szorstką skórę. Do tego skłonną do uszkodzeń. Emolium Emulsja Specjalna jest emulsją typu woda w oleju i już po kilkukrotnym jej użyciu można było zauważyć rezultaty. Przede wszystkim poczucie ulgi (jakbym miała na sobie płaszcz)- niesamowite, gdy ktoś męczył się wcześniej z tak wielką suchością skóry, a także jedwabista i miękka skóra.
Emulsja jest sprzedawana jako wyrób apteczny, ale polecam ją nie tylko osobom chorym. Nawet farmaceutka powiedziała mi, że sama ją używa- teraz wiem dlaczego.
Serdecznie polecam wszystkim "suchym" dziewczynom.

Używam tego produktu od: tygodnia

KWC

Wspaniały kosmetyk do alergicznej, suchej skóry. Od lat męcze się z AZS i żałuję,że dopiero niedawno odkryłam ta emulsję. Super natłuszcza szorstką skórę i zmniejsza uczucie swędzenia. Jest gęsta i wydajna. Cena przystępna, nic tylko kupować:)

Używam tego produktu od:miesiaca
Ilość zużytych opakowań: