Clinique, Almost Powder Makeup SPF 15 (Podkład mineralny prasowany SPF 15)

Clinique, Almost Powder Makeup SPF 15 (Podkład mineralny prasowany SPF 15)

Produkt wielofunkcyjny, który znakomicie spełni rolę podkładu lub pudru. Dzięki zawartości antyoksydantów i filtrów przeciwsłonecznych (SPF 15) kosmetyk nie tylko upiększa, ale i chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem. Puder ma niezwykle lekką konsystencję i doskonale wtapia się w skórę, dając bardzo naturalny efekt.

Zadowolona!

Używam go dopiero pare dni,ale jestem z niego bardzo zadowolona i mam nadzieje,że zdania nie zmienie z upływem czasu.Do rzeczy:jedyny minus to taki,że niestety jasnieje na twarzy-dobierając go w douglasie wybrałam kolor idealny,a w domu po nałożeniu go na cała twarz zjaśniał-ale jakoś nad tym nie ubolewam,trochę brązera i jest ok.Przy następnym zakupie wezme kolor ciemniejszy.Po nałożeniu podkładu/pudru twarz staję się jednolita,matowa,poprostu ładna.Jest lekki,nie czuję że mam go na twarzy.Polecam!

Używam tego produktu od:od tygodnia
Ilość zużytych opakowań:na razie pierwsze

fajny

Bardzo dobry kosmetyk. Na długo matuje moją twarz. Nie zapycha, jest bardzo wydajny, ma fajny pędzelek, którym da się szybko i bezproblemowo poprawić makijaż w ciągu dnia (chociaż zazwyczaj nie jest to potrzebne). Wygląda, bardzo naturalnie - nie widać go na twarzy a jednocześnie kryje to i owo.. :)

Ilość zużytych opakowań: ciągle pierwsze, nawet nie widać jeszcze dna :)

Były faworyt

Edytuję.
Jestem fanką marki clinique. Po zużyciu kilku opakowań podkładu w kompakcie zdecydowałam się na kupno wersji mineralnej i przyznam, że byłam zadowolona. Do czasu, gdyż pewnego dnia poprosiłam panią w perfumerii o ten podkład, będąc entuzjastycznie nastawiona do nowej wersji opakowania z przegródką. Zapłaciłam 135, nie jak wcześniej - ok. 110, więc rozczarowałam się tym bardziej odkrywając, że zawartość zmniejszyła się z 11 do 9 g. Lubiłam jego krycie i wygodę w użyciu, ale nie wykończę resztki opakowania bo przestał odpowiadać wymaganiom mojej skóry. Teraz, kiedy najwyraźniej z pomocą pędzelka, cakiem spora ilość kosmetyku się pokruszyła, wiem, że moja przygoda z tym podkładem została zakończona.

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: 1 + 1 nowa wersja

Przydatny :)

Kupilam ten puder do szybkiego makijazu. Czasami gdy sie spiesze nie mam czasu na nalozenie tych wszystkich warstw makijazu. Ten puder jest w tym celu swietny. Bardzo fajnie kryje! Nie bedzie dobry do cer problematycznych ale moja mieszana bardzo dobrze w nim wyglada. ładnie wyrownuje kolor cery i nie tworzy maski przy umiejetnym nalozeniu. Tak jak pisala poprzedniczka koniecznie trzeba wybrac odcien o 1 ciemniejszy! Chcialam kupic 01 ale przetestowalam i okazalo sie ze lepszy jest 02! Do minusow mozna zaliczyc brzydkie opakowanie oraz to ze nie nadaje sie pod oczy. Za to wielki plus to wygoda uzytkowania, filtry i antyoksydanty. Aha...jako wykonczenie makijazu tez sie nadaje chociaz latwo o maske. To tak jakby nalozenie 2 podkladow (chodziaz gdy nalozymy oszczednie to jak najbardziej)

Używam tego produktu od:ponad miesiaca

ok, ale nie idealny

Po dwóch tygodniach używania, mogę napisać, że faktycznie ten puder-podkład ładnie kryje niedoskonałości cery, matuje na dosyć długi czas, ale po nałożeniu zbyt dużej ilości, robi lekką maskę na twarzy, nawet jeśli nakłada się go pędzlem, dlatego odejmuję dwie gwiazdki. Gąbeczka dosyć nieporęczna, bo jakby za gruba i taka toporna, a dołączony pędzelek raczej słabo się spisuje, jeśli chodzi o aplikację pudru na całą twarz.... Paleta kolorów różnorodna, ale radzę wybrać odcień o ton ciemniejszy niż w opakowaniu, ponieważ kolor po nałożeniu na twarz jest jaśniejszy :( tak jest w przypadku odcienia, który ja wybrałam-03 light. Cena za wysoka.

idealny

Kupilam go jako puder a zaczelam uzywac zamiast podkladu - kosmetyk idealny. Pieknie kryje nie dajac efektu maski. Tuszuje naczynka, wypryski, przebarwienia. Daje zdrowy mat calej twarzy. Wspolgra z wieloma kremami. Aplikowany gabka dziala jak podklad, pedzelkiem (dolaczony) jak puder. Kasetka brzydka, ale to nie jest istotne przy efekcie jaki daje. Cudowny kosmetyk.

Używam tego produktu od: miesiaca
Ilość zużytych opakowań: 1-sze

Dla mnie super... z podkładem na 5 gwiazdek, bez podkładu na 4.
Nie ma efektu maski nawet przy "tonowym" nałożeniu. Idealnie stapia się ze skórą. Nie uwydatnia niedoskonałości, trwale matuje.

BARDZO LUBIĘ

Bardzo dobry puder, który nakładany załączoną gabeczką jest bardziej kryjący a pędzelkiem (również załączonym do opakowania ;) daje efekt bardzo delikatny i naturalny ale mimo to jest kryjący i niewidoczny. Moja skóra pokochała go za:
-idealną konsystencję (jest suchy)
-niewidoczność na twarzy
-brak po nim jakiegokolwiek wysypu pryszczy czy zaskórników na twarzy !!!
-piekna paleta kolorów
-długo-cały dzień jest na twarzy
-ma filtr i minerały w składzie
-zero podraznień i maski na twarzy
FOR ME to jest cudeńko

Używam tego produktu od:3tyg

REWELACJA!

Mam wrażliwą, naczynkową cerę więc zdecydowałam, że kupię puder mineralny, który ponoć ma działać nawet leczniczo na skórę. Udało mi się dobrać wprost idealny kolor! Poza tym jestem zachwycona bardzo estetycznym opakowaniem i przemilutkim w dotyku pędzelkiem. Okazało się, że nie muszę nakładać pod ten puder podkładu, ponieważ (poza kremem i zielonkawą bazą) wystarcza on sam. Pięknie kryje moje niedoskonałości, nie tworząc przy tym efektu maski. Długo się trzyma i nie pozwala świecić się skórze. W moich obserwacjach utwierdziły mnie niezależne komentarze znajomych i rodziny, że "wyglądasz bardzo ładnie" albo "masz dziś śliczną cerę". Myślę, że Clinique zyskało następną stałą klientkę.Używam tego produktu od: 2 tygodni

Jestem na tak, ale...

Nie zawiodłam się na żadnym kosmetyku kolorowym do twarzy Clinique, i ten kompakt nie jest wyjątkiem. Kompakt dobrze się sprawia w sezonie jesiennym, kiedy nie trzeba nakładać jeszcze warstw podkładu i pudru w celu ochrony przed mrozem, a sam puder jednak przez cały dzień nie da rady, stąd dobrze zainteresować się kompaktem, choćby tym Clinique. Duży plus to kolorystyka. Miałam już kilka podkładów, pudrów sypkich i prasowanych Clinique, i tak w tym przypadku udało mi się dobrać idealny kolor: nr 2 neutral fair. Na twarzy podkład zachowuje się podobnie jak prasowany True Match Loreal, ujednolica cerę i zmniejsza pory. Nieźle zachowuje się na twarzy, przez 8 godzin pracy praktycznie nie wymaga poprawek, jedna absorbentka wystarczy do odświeżenia całej twarzy. Nie stosuję go jako korektor, do tego mam kamuflarz Art Deco, poza tym obawiam się, że jak w przypadku każdego produktu mineralnego zbyt duża ilość byłaby już widoczna na twarzy. Fajny pomysł z dołączeniem płaskiego pędzelka w etui; same możemy wybrać, czy nakładamy go dołączoną lateksową gąbką czy właśnie pędzelkiem.
Do tej pory używałam wspomniany wcześniej True Match, ale znając wydajność wszystkich kosmetyków Clinique zdecydowałam się jednak na Almost Powder.

Generalnie bardzo polecam, ale warto starannie dobrać kolor, wtedy na pewno sprawdzi się znakomicie na codzień. U mnie zagości on na stałe w kosmetyczce.

Uzupełnienie recenzji: od jakiegoś czasu nakładam go pędzlem do pudru mineralnego Sephora i efekt jest lepszy niż gąbeczką. Osobiście wolałam kwadratowe opakowanie bez przegródki (było bardziej wygodne w użyciu, dalej jest dostępne w Anglii, i chyba stamtąd będę ten produkt sprowadzać).

Aktualizacja recenzji listopad 2011: Na samym początku dostępne było opakowanie kwadratowe 10g, potem zmienili je na 13g, a teraz za taką samą cenę jest opakowanie 9g. Bardzo nie fair zachowanie. Nie wiem, czy nie będzie lepiej robić zakupów raz w roku w Anglii, gdzie jest dalej opakowanie 10g za cenę kilkudziesięciu złotych, a nie jak u nas 135. Kupuję zapas przy obniżce 30% w Sephora.

Używam tego produktu od: parę lat, odkąd jest na rynku.
Ilość zużytych opakowań: kończę ósme (liczę po pędzelkach, które mi zostały po każdym opakowaniu).

bardzo ,,zdolny ''kosmetyk

Almost Powder firmy Clinique jest kosmetykiem typu 3 w 1 bo swietnie koryguje drobne niedoskonalosci cery, matuje i przede wszystkim upieksza. Jest bardzo latwy w uzyciu, naklada sie go mala gabeczka podobnie jak puder prasowany czy kompaktowy. Nie sciaga jednak cery jak to czasami bywa w przypadku tego pierwszego i nie jest tak ciezki czy lepki jak p.kompaktowy. Almost Powder nakladam na skore zaraz po nawilzeniu kremem lub miejscowo-swietnie sie sprawdza w obu przypadkach.Jedynym minusem jest jedynie fakt ze nie nadaje sie pod oczy, trzeba zastosowac na ta strefe korektor pod oczy.

Używam tego produktu od: dwoch tygodni