Pharmacia & Upjohn, Pregaine (szampon)

Pharmacia & Upjohn, Pregaine (szampon)

Delikatnie myje, nadaje włosom puszystość i zdrowy wygląd. Szampon w czystym żelu jest wyjątkowym szamponem, specjalnie przystosowanym do skutecznego mycia delikatnych włosów, nadając im jednocześnie wspaniały wygląd i ułatwiając ich układanie Pregaine dzięki połączeniu delikatnych składników myjących jest idealny do używania łącznie z Regaine, ponieważ nie zaburza wchłaniania i nie niszczy delikatnych włosów.

Skład: purified water, TEA lauryl sulphate, sodium laureth sulphate, cocamide DEA, cocamidopropyl betaine, propylene glycol, disodium edetate, citric acid monohydrate, perfume Q-3786, sodium chloride

Pojemność: 200 ml

super!

zdecydowanie rewelacyjny szampon. już od początku stosowania włosy stały się lekkie, puszyste, błyszczące. powoli widać też efekt działania składnika, który ma zapobiec wypadaniu włosów- już nie wypadają mi garściami, jak było jeszcze niedawno... włosy po użyciu szamponu są świeże, pachnące. formuła produktu jest mocno skoncentrowana, dzięki czemu jest wydajny, ponadto wspaniale się pieni. P O L E C A M ! na pewno kupię go jeszcze nie raz!

Używam tego produktu od:1 czerwiec 2009

*****

Juz od pierwszego tygodnia używania moje włosy stały sie bardziej błyszczące i lepiej sie układają :) a kupiłam ten szamopn za namową fryzjerki, bo miałam problem swędzącej głowy :/ i chyba to było uczulenie na jakiś składnik szamponów których wczesniej używałam...bo po pregaine mi przeszło :) warto kupić ten szampon :) i jak czytałam w poprzednich recenzjach, to mi sie włosy po nim nie przetłuszczaja, wrecz przeciwnie-mam zdrowszą skóre głowy i nie musze myc włosów codziennie...a do tej pory tak było :/

Używam tego produktu od: 2,5 tyg.

Cudotwórca

Kocham ten szampon, używam go stale od 2,5 roku. Polecił mi go dermatolog, po tym jak wszystkie szampony z drogerii zaczęły bardzo poważnie mnie uczulać; to było straszne, skóra głowy swędziała, piekła do tego łuszczyła się (i nic jej nie pomagało).
Więc odkąd używam szamponu Pregaine :) moje problemy zniknęły, włosy są lśniące, mięciutkie, nawilżone a ze skórą głowy wszystko w porządku nic się nie dzieje.
Szampon ma konsystencję przeźroczystego żelu, dobrze sie pieni i do tego jest bardzo wydajny.
Szczerze polecam szampon osobom z wrażliwą skórą głowy oraz z delikatnymi włosami. Rewelacja :)

Używam tego produktu od:2,5 roku
Ilość zużytych opakowań:nie liczę

do delikatności mu daleko

Uczulił mnie. A miał być taaaki delikatny.... Jaaaasne :/ Wysuszył mi skórę głowy na pieprz i spowodował łupież.
Baza myjąca wcale nie jest taka delikatna jak sugeruje producent.
Wysusza włosy na siano. Są po nim sztywne i trudno się układają.
No i po co się z tym czymś męczyć??

Używam tego produktu od: kilka myć jakiś czas temu
Ilość zużytych opakowań:1/5 opakowania

Naprawdę porządny!!!

Produkt naprawdę godny polecenia.
Świetnie i delikatnie myje, włosy są czyste, puszyste i fajnie się układają. Na dłuższa metę troszkę przesusza włosy, ale to już moje wina, bo mam lenia i rzadko stosuję odzywkę :-)

Ogólnie bardzo fajny i wydajny :-)Używam tego produktu od: kilku miesięcy

Bardzo dobry szampon

Zgadzam się ze wszystkimi pochlebnymi opiniami nt. tego szamponu. Jest doskonały i jako jedyny zagościł na stałe na mojej półce. Ale do rzeczy: bardzo fajnie oczyszcza włosy, dobrze się pieni, nadaje im lekkości i sprawia że są miękkie i puszyste. Żaden inny szampon nie dokonał tylu cudów na raz;) Polecam bo na prawdę warto. Jedyny minus, to że szybko spłukuje farbę.

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: 5-6

jeden z najlepszych szamponów

Mój tato za namową znajomej farmaceutki kupił pierwszy szampon Pregaine jeszcze na początku lat 90-tych. Przez wiele lat Pregaine był trudno dostępny w aptekach, miał chyba nieco mniejszą objętość, inne opakowanie i był pakowany w szary kartonik. Na przestrzeni lat poprawiła się dostępność, zmieniło się opakowanie, ale zawartość jest wciąż ta sama. Włosy po Pregaine są miękkie jak u dziecka, niezwykle puszyste. Mam z natury falowano-kręcone włosy i zdecydowana większość szamponów mi je prostuje - Pregaine jest jednym z nielicznych, który jeszcze podkreśla fale i loki.
Reasumując:

+ sprawia, że włosy są bardzo miękkie i puszyste
+ ma świetną konsystencję (bardzo gęsty, przezroczysty żel) i jest wprost niewyobrażalnie wydajny
+ nie ma barwników
+ przyjemny, charakterystyczny zapach
+ wygodne opakowanie

i największy plus:

+ zapobiega wypadaniu włosów / hamuje ich wypadanie

Używam go na przemian z innymi szamponami (Gliss Kur, Fructis, Elseve), ale i tak pozostaję mu wierna i zawsze do niego wracam.

Używam tego produktu od: ponad 15 lat
Ilość zużytych opakowań: nie zliczę ;)

Dobry szampon

Kupiłam raz, ponieważ w aptece nie mieli mojego szamponu, a ja byłam w delegacji i na gwałt potrzebowałam czegoś łagodnego. Dobry, łagodny szampon, chociaż nie robi cudów z włosami, to nie zaszkodził (a szkodzi mi niemal wszystko, więc to bardzo duży komplement), jak dla mnie jednak trochę za drogi...

Używam tego produktu od: marzec 2008

Delikatny

Produkt ma żelową przeźroczystą konsystencję, dokładnie oczyszcza włosy i jest dla nich delikatny. Świetnie sprawdza się w połączeniu z Waxem. Po takiej kuracji włosy szybko poprawiają kondycję i jest ich jakby więcej, przestają wypadać. Cena nie jest niska i można szampon kupić jedynie w aptece, jednak gdybym miała problem z wypadaniem włosów to bez wahania ponownie zakupiłabym ten szampon i opakowanie waxu.

ulubiony

Jest to mój ulubiony szampon z serii oczyszczających. Co prawda mocno plącze włosy, jednak przy odpowiedniej technice mycia ten problem zanika niemal całkowicie;)
Na pewno trzeba po nim użyć jakiejś odżywki, jednak nie uznałabym tego za minus.
Włosy są dobrze oczyszczone, zachowują równowagę (ograniczył przetłuszczanie się włosów przy skórze oraz przesuszanie końcówek).
Szkoda tylko, że zniknął z półek - nie widziałam go już od dłuższego czasu. Jeżeli znowu go gdzieś zobaczę, na pewno kupię. Na razie pozostaje mi szukać zastępcy..

Używam tego produktu od: kilka miesięcy temu

dla mnie bomba

Jedyny szampon ktory nie wysusza i nie przetluszcza, ani nie wywoluje lupiezu, u mnie przynajmniej.
Mam dosc dlugie i delikatne wlosy, uzywajac innych produktow mialam zawsze jakis problem, a to przetluszczajace sie wlosy, albo przeciwnie przesuszone i nie do rozczesania, albo lupiez.
Uzywam go zawsze z jakas odzywka do wlosw dlugich, bez niej grzebien nie ma szans, ale tak tez robilam przy kazdym innym szamponie, a tylko przy Pregaine mam odczucie, ze nie zaburza naturalnej rownowagi moich wlosow i skory glowy.
Używam tego produktu od: nie pamietam, ale chyba juz co najmniej 5 lat
Ilość zużytych opakowań: ? nie mam pojecia, bardzo duzo, jest wydajny przy moim myciu glowy (1x/tydzien) jedno opakowanie starcza mi na ok 4-5miesiecy

przetłuszczacz niefarbowanych

Kupiłam go ze względu na pozytywne opinie (przeważająca większość;))

Ale niestety szampon nie jest dla mnie.
Mam włosy niefarbowane- dzięki Pregaine nie wytrzymują nawet jednego dnia w stanie świeżości! Są po prostu tłuste u nasady, jakby oblepione...
Po wyschnięciu- to fakt- sa puszyste, miękkie... ale za chorobę moje fale nie chcą się utrzymać- prostuje włosy!
Oj duży minus... i cena wygórowana. Zapłacilam 16,50zł.

Używam tego produktu od:2miesiące
Ilość zużytych opakowań:niecałe 1