KWC LogobyWIZAŻ logo
Peelingi do twarzy

The Ordinary Mandelic Acid 10% + HAPeeling z 10% kwasem migdałowym i kwasem hialuronowym

4,5 na 530 opinii

Kupi ponownie: 70% osób
    natus2202
    4 czerwca 2023 o 19:55
    5 / 5
    Uwielbiam ten peeling - wygładza, działa antybakteryjnie, zmniejsza przebarwienia, poprawia kondycję naszej cery
    Kwas migdałowy już od ponad roku jest w mojej pielęgnacji. Jest to nieodłączny element złuszczania i poprawy stanu mojej cery. Najbardziej lubie ten z The Ordinary gdyż dodatkowo w składzie zawiera kwas hialuronowy. Kwas z The Ordinary zamknięty jest w szlabej brązowej buteleczce z pipetka. Na buteleczce jest biała naklejka czyli typowy design firmy. Konsystencja jest bardzo rzadka o jasnobrązowej barwie i lekko oleistej konsystencji. Formuła bezzapachowa. W składzie znajdziemy kwas migdałowy - działa keratolitycznie, kwas hialuronowy - zapewnia optymalne nawilżenie skóry, ekstrakt z liści pieprzu tasmańskiego - działa przeciwzapalnie i redukuje obrzęki. Kwas ze względu na duży rozmiar cząsteczek działa łagodniej niż inne kwasy. Dlatego polecany jest dla każdego rodzaju cery. Kwas migdałowy stosuje tylko i wyłącznie na noc . Aplikuje 4-5 kropli na twarz- to wystarczająca ilość wiec wydajność jest naprawdę bardzo imponująca. Przy aplikacji należy uważac gdyż forma jest wodnista i szybko spływa z twarzy. Przy aplikacji także omijamy okolice oczu. Po aplikacji czekam ok 10 min zeby peeling sie wchłonął potem aplikuje odżywczy krem. Jeżeli ktoś ma wrażliwa cerę to należy najlepiej zrobić próbę uczuleniową tolerancji kwasu. Efekty peelingu zauważymy juz po pierwszej nocy. Cera jest wygładzona, wyciszone niedoskonałości, cera ma ładny koloryt. Po kilku dniach zauważamy ze kwas wyrównuje koloryt, zmniejsza widoczność przebarwień , niedoskonałości ładnie zagojone a nowe juz w takich ilościach sie nie pojawiają. Cera jest nawilżona, wygładzona , wyglada mlodziej. Kwas działa na kilka naszych problemów. Cera z niedoskonałościami naprawdę zauważy zmiany na lepsze bo peeling działa antybakteryjne. Peeling złuszcza i wygładza nasza cerę. Poprawia jej kondycję i strukture. Moja cera uwielbia działanie tego kwasu. Jeżeli jest w złym stanie , stosując kwas przez tydzień juz widzę poprawę i mogę się cieszyć ładna cera. Kwas mnie nie podrażnia, nie uczula. Należy pamietac o ochronie przeciwsłonecznej w ciągu dnia.
    Zalety:
    • - złuszcza i wygładza cerę
    • - nawilża
    • - wycisza niedoskonałości
    • - działa antybakteryjne
    • - ma działanie przeciwzmarszczkowe
    • - ujednolica cerę
    • - rozjaśnia przebarwienia
    • - poprawia kondycję cery
    • - bardzo wydajne
    • - nie podrażnia
    • - nie obciąża
    • - nie uczula
    Wady:
    • Brak
    Używa produktu od:rok lub dłużej
    Wykorzystał/a:kilka opakowań
    Kupił/a w:Drogeria internetowa

32 osób uznało tą opinię za pomocną
    Luqia
    12 października 2020 o 14:50
    4 / 5
    Skuteczne, ale...
    Serum to kupiłam przez dobre opinie z każdej strony Internetu. Oczywiście pierwszym powodem była chęć wzięcia się za konkretną pielęgnację mojej cery trądzikowej z przebarwieniami po wypryskach. Po prostu szukałam czegoś, co choć trochę mi pomoże. Kosztowało około 45 złotych w drogerii internetowej. Tak jak wspomniałam na wstępie - mam cerę trądzikową z przebarwieniami, ale jest ona również mieszana z przetłuszczającą się strefą T oraz wrażliwa i naczynkowa. Wiem, wiem... Mam sporo problemów, ale jestem do nich przyzwyczajona. Dodatkowo te wszystkie problemy nie są bardzo zaawansowane, także aż tak źle to nie wygląda, jakbyście mogli sobie wyobrażać :). W każdym razie mój trądzik, choć nie jest zaawansowany, to dokucza. Postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i spróbować serum/peelingu kwasowego. Padło na kwas migdałowy (+HA). Początek nie był zbyt miły - skóra reagowała podrażnieniem mimo tego, że po nałożeniu serum (zawsze na noc) nakładałam również odżywczy krem. Nie była ona przyzwyczajona do silnych specyfików. Podrażnienie pojawiało się głównie na policzkach, gdzie skórę mam zdecydowanie najbardziej wrażliwą. Jednak nie poddałam się i po około tygodniu zauważyłam, że coraz lepiej toleruje ona kwas. No i tak minął miesiąc, lub nawet więcej, codziennego używania na noc wraz z odżywczym kremem. Przez ten czas cera naprawdę się zmieniła. Przebarwienia stały się jaśniejsze, była ona gładsza zarówno z wyglądu, jak i w dotyku oraz oczywiście ilość wyprysków znacznie się zmniejszyła. Bił od niej zdrowy blask, co niezmiernie mnie cieszyło. Kontynuowałam więc używanie serum przez kolejne 2 tygodnie, co razem dało półtora miesiąca używania lub nieco więcej. Wtedy zaczął pojawiać się problem. Skóra znowu reagowała podrażnieniem i to silniejszym niż na początku. Już nie tylko policzki, ale także nos i broda były okropnie zaczerwienione, piekące i pulsujące. Wyglądałam dosłownie jakbym wpadła twarzą w pokrzywy. Przeraziłam się, więc zmyłam go z twarzy i szybko nałożyłam odżywczy krem, po czym odstawiłam serum na jakieś 3 tygodnie. Od tamtego momentu za każdym razem jak nałoże to serum, to kończę raz z większym, a raz z mniejszym podrażnieniem, ale nigdy bez. Dodam, że zawsze nakładam również krem. Nie wiem co było powodem tej nagłej zmiany. Serum nadal mam, ale już małą ilość na dnie butelki, którą muszę zużyć do końca. Teraz nakładam go maksymalnie 2 razy w tygodniu, by nie podrażniać skóry i nie doprowadzić do złych konsekwencji. Efekty oczywiście wciąż są, mimo rzadkiego używania. Jeśli kiedykolwiek wrócę do kwasów, to muszę pamiętać, by rozcieńczać je z innymi kosmetykami lub tak jak robię to teraz - używać maksymalnie 2 razy w tygodniu. Cery wrażliwe muszą naprawdę uważać :). Konsystencja serum jest dosyć tłusta, olejkowa, ale rzadka i lekka. Nie potrzeba wiele by pokryć całą twarz, bo dosłownie 4-5 kropli. Przekłada się to na wydajność produktu. Pamiętajcie by omijać okolice oczu! Wchłania się całkowicie w 10-15 minut, ale ja na to nie czekałam (raz się zdarzyło, dlatego wiem). Nakładałam krem po około 3-4 minutach, a działanie i tak było. Serum jest bezzapachowe. Opakowanie to szklana, brązowa buteleczka, która posiada ochronę przed promieniowaniem UV. Mamy do niej szklaną pipetkę, której zakrętka mnie niesamowicie denerwuje. Miałam już jeden produkt marki The Ordinary, który miał dokładnie ten sam problem. Zakrętka wykrzywia się już po pierwszym zakręceniu i nie da się w żaden sposób jej wyprostować. Może to tylko problem dla perfekcjonistki, jaką jestem, ale mimo wszystko myślę, że powinni to naprawić. Szata graficzna jak na The Ordinary przystało jest bardzo prosta, minimalistyczna, laboratoryjna. Ma to swój urok :). Pojemność to 30ml.
    Zalety:
    • - Rozjaśnia przebarwienia
    • - Uspokaja aktywne wypryski
    • - Wygładza skórę
    • - Zmniejsza ilość powstających wyprysków do minimum
    • - Nie wysusza (to pewnie zasługa HA)
    • - Nie zapycha i nie uczula (przynajmniej mnie)
    • - Pierwsze efekty widoczne są już po 2 tygodniach
    • - Przyjemna konsystencja
    • - Wydajność
    • - Opakowanie
    Wady:
    • - Serum podrażniało moją skórę przez pierwszy tydzień, a potem po około półtora miesiąca (czerwone, piekące i pulsujące plamy na policzkach, nosie i brodzie)
    • - Denerwująca zakrętka od buteleczki, która wykrzywia się i nie można nic z tym zrobić
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Kupił/a w:Drogeria internetowa

33 osób uznało tą opinię za pomocną
    Ivonek38
    22 marca 2022 o 20:13
    2 / 5
    Był moją wielką nadzieją, lecz nie stety okazał się niewypałem...
    Serum The Ordinary Mandelic Acid 10% + HA zostało mi zaproponowane przez Panią w perfumerii Sephora. Zanim zaczęłam go stosować poczytałam trochę na jego temat i przyznam że nie mogłam doczekać się efektów jakie mogę dzięki niemu uzyskać. Moja cera jest mieszana, wrażliwa w strefie U, od dłuższego czasu zmagam się z przebarwieniami które niestety są oporne i ciężkie do zlikwidowania. Według producenta jest to łagodny złuszczający peeling zawierający w składzie 10% kwasu migdałowego, który należy do grupy kwasów alfa-hydroksylowych - AHA oraz z dodatkiem kwasu hialuronowego. Ma za zadanie przywracać naturalne pH skóry, ograniczać wydzielanie łoju, wyrównywać koloryt cery, a także nawilżać, wygładzać oraz usuwać martwe komórki naskórka, działa również antybakteryjnie. Peeling zapakowany jest w kartonowe opakowanie z niezbędnymi informacjami na jego temat. Peeling znajduje się w szklanej, przyciemnianej buteleczce z naklejoną białą etykietą. Posiada dołączoną wygodną pipetą do dozowania odpowiedniej ilości produktu. Jego pojemność to 30 ml. Peeling ma oleistą konsystencję, która bardzo szybko się wchłania i nie zostawia tłustego filmu. Posiada przezroczysty kolor i jest całkowicie bezzapachowe. Robiłam do niego podchody kilka razy i zawsze kończy się to tak samo, twarz jest podrażniona, czerwona , piekąca i mocno przesuszona, dodatkowo po 2-3 dniach strasznie się łuszczy, wygląda to okropnie. Nie ma to znaczenia czy zostawię go na noc i dodatkowo przykryje go kremem, czy na 10 minut i zmyję, skutki są u mnie takie same. Peeling robi na mojej twarzy pobojowisko a skutki jego działania przez długi czas muszę leczyć maściami ze sterydami. Do końca nie wiem czemu tak się dzieje gdyż używam kwasu The Ordinary Aha 30% + BHA 2% Peeling Solution i moja skóra go kocha, po jego użyciu jest delikatna i miła w dotyku. Raczej nie jest to produkt dla wrażliwych cer, ja nie sięgnę po niego ponownie.
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania

30 osób uznało tą opinię za pomocną
    alexandra__p
    Wczoraj o 19:33
    5 / 5
    Ratunek w walce z zaskórnikami
    Serum testuję już od roku i na pewno pozostanie w mojej kosmetyczce na dłużej. Jestem posiadaczką skóry mieszanej z tendencją do przetłuszczania w strefie T i tendencją do powstawania zaskórników. Po produkt sięgam więc za każdym razem, gdy moja skóra potrzebuje oczyszczenia i jak dotąd nigdy się nie zawiodłam. Serum świetnie złuszcza nie pozostawiając nieestetycznych, suchych skórek. Efekt jest wręcz odwrotny - skóra wydaje się być po nim nawilżona i odżywiona. Po kilku użyciach zaskórniki są więc znacząco zredukowane a twarz gładka i promienna. Efekt ten podbija również fakt, że przy dłuższym stosowaniu produktu, poza zaskórnikami znikają także przebarwienia. Z całego serca polecam serum szczególnie tym, którzy borykają się z przebarwieniami i niedoskonałościami, ale nie chcą przy tym nadmiernie naruszyć bariery hydrolipidowej.
    Zalety:
    • + redukcja zaskórników
    • + redukcja przebarwień
    • + nawilżenie skóry
    • + brak widocznych, suchych skórek
    • + wydajność
    Wady:
    • - brak
    Używa produktu od:rok lub dłużej
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie

0 osób uznało tą opinię za pomocną
    Natalkam99
    2 marca 2023 o 10:25
    Pomaga
    Już po kilku dniach używania produktu widać było zmiany, twarz była wygładzona, kolor ujednolicony. Wyciszał zmiany trądzikowe, ograniczył powstawanie nowych i spłycał świeże blizny. Stosowałam go na noc solo lub wymieszanego z lekkim kremem żeby nie ograniczać działania zbyt treściwym. Oba sposoby dobrze się sprawdzały ale po wymieszaniu z kremem (u mnie witaminowy z ziaja) efekt był szybciej widoczny oraz nie pozostawiał lepkiej warstwy, która była przy używaniu samego peelingu dlatego korzystałam z tej wersji. Niestety super działanie było tylko podczas używania codziennie, gdy robiłam przerwy stan skóry znowu się pogarszał. Cena w stosunku do działania jest bardzo dobra.
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie

1 osób uznało tą opinię za pomocną