Lancome, Adaptive

Lancome, Adaptive

Adaptive to podkład przeznaczony dla cer mieszanych. Należy do tzw. inteligentnych podkładów - matuje błyszczące się partie skóry, nawilża i uelastycznia jej przesuszone miejsca. Ma niezwykle lekką, nie zatykającą porów konsystencję.
W ofercie znajdziemy aż 16 odcieni podkładu, który wzbogacono w filtr ochronny SPF 10.

Po prostu dobry.

Cały czas wracam do tego podkładu :) Mimo, że przy każdym opakowaniu mówię sobie, że to już ostatnie, pora poszukać czegoś lepszego....

Podkład jest bardzo przyjemny, delikatny, lekko matuje i kryje niedoskonałości. Nie wysusza ani nie podrażnia. Konsystencje ma lekką, dość rzadki, bardzo łatwo się rozprowadza. Nie zatyka porów, staja się one mniej widoczne. Bardzo naturalne kolory - latem i zimą używam 03 - beige diaphane - zawsze pasuje.

Jednak efekt nie jest zbyt długotrwały, sam podkład nie wystarcza by zmatowić cerę - ja używam obowiązkowo pudru sypkiego. Mam nawet wrażenie, że podkład jest tak odżywczy i nawilżający, że skóra błyszczy po nim bardziej. Przy cerze bez "niespodzianek sprawdza się wspaniale jednak przy krostkach i tym podobnych bonusach jego krycie jest niewystarczające.

Mimo wszystko pewnie i tak znowu wrócę do niego, póki co nie znalazłam lepszego :)

Używam tego produktu od: 4 lata

Zwyczajny, najzwyklejszy

To był mój pierwszy podkład z wyższej półki. Robiłam do niego podchody i zastanawiałam się czy warto wydawać tyle pieniędzy na tylko i jedynie podkład. W końcu zaryzykowałam i nabyłam na Allegro za 80zł. Podkład bardzo dobrze się aplikuje (pompka idealna), zapach przemiły. Na twarzy wygląda przyzwoicie, chociaż nie rozświetla. Nie podkreśla suchych skórek, ładnie stapia się z cerą, długo nie schodzi z twarzy, jednak brakuje mu tego czegoś. Dlatego też w porównaniu do Diorskin Nude (cudowny rozświetlacz, cera wygląda promieniście), ten wypada bardzo przeciętnie.

Edit: Lancome należy do koncernu Loreal, który testuje na zwierzętach powodując ich kalectwo i śmierć.

Używam tego produktu od: 1 rok

po przejściach z podkładami vichy, la roche posay itp., które albo nie kryły wcale, albo tworzyły na mojej twarzy maskę, uważam że adaptive sprawdza się idealnie.
+twarz wygląda bardzo naturalnie po nałożeniu, nawet jeśli nałoży się większą ilość (a czasami muszę)
+łatwo i szybko się rozprowadza, więc nie muszę tracić czasu na poprawki
+mam skórę mieszaną, która jednocześnie lubi się przesadnie błyszczeć, a zarazem wysychać, a adaptive bez błyszczenia trzyma mi się na twarzy ponad 7 godzin, a później NIE SPŁYWA (tylko trzeba odrobinę go zmatowić)
+używam odcienia 03, jestem delikatnie opalona i podkład bardzo dobrze stapia się z kolorem mojej skóry
+kryje umiarkowane niedoskonałości (w postaci krost itp.)
+nie powoduje u mnie alergii

jego jedynym minusem (a może moich umiejętności dysponowania podkładem) jest to, że jest trochę za mało wydajny (mam b. zniszczoną skórę)

poza tym to najlepszy podkład jaki miałam do tej pory, choć jeszcze wybiorę się na poszukiwania jeszcze lepszego.

Używam tego produktu od: paru miesięcy

Ladnie rozswietla

Podklad ladnie i naturalnie rozswietla twarz,ktora wyglada na wypoczetą,dosyc trwaly,krycie srednie,mam cere mieszana i zdecydowanie odpowiedni dla normalnych cer,bezproblemowych,aczkolwiek daje fajny efekt! Używam tego produktu od:roku

Podkład pięknie upiększa cerę. Skóra jest jednobarwa, miła w dotyku. Lubi mi się świecić nosek, ale Adaptive mu na to nie pozwala. Jest naiesamowicie wydajny.
Gwiazdkę odejmuje, że kiepsko wyglądał podczas intensywnych ćwiczeń, po ochłonięciu- już dosyć dobrze.
Polecam!

Używam tego produktu od: ok. 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: w trakcie miniaturki 5ml

Nie polecam

Naprawdę bardzo przeciętny.
Przyznam się, że szukałam podkładu rozświetlającego i ten poleciła mi ekspedientka w sepchorze, zapeweniając, że jest to podkład rozświetlający. Niestety. Już nawet pomijając to, że podkład nie rozświetla, muszę powiedzieć, że bardzo szybko znika z twarzy, ponadto ani nie matuje, ani daje ładnego wykończenia. Krótko mówiąc, bardzo się zawiodłam, ponieważ jest to drogi kosmetyk, a jego jedyną zaletą jest ładna, elegancka buteleczka z dozownikiem. Podejrzewam, że już nigdy nie zdeyduję się na zakup podkładu z Lancom.

Używam tego produktu od:3dni

prawie kwc

Jest to na razie najlepszy podkład jaki miałam okazję używać. Dlatego dostał całą piątkę ode mnie :).
Jednak przetestuję jeszcze kilka w celu namierzenia tego jeszcze bardziej idealnego ;)

Kosmetyk świetnie wyrównuje koloryt skóry. Całkiem nieźle kryje i dość długo się utrzymuje.
Opakowanie eleganckie z dozownikiem - bardzo wygodne i praktyczne. Pompka wyciąga właściwie kosmetyk do ostatniej kropli.
No i zawiera filtry.

Polecam!!!

Używam tego produktu przez: pół roku

Prawie idealny

Po długich poszukiwaniach dobrego podkładu do cery mieszanej, mogę powiedzieć, że chyba go znalazłam.

Na początek plusy:
-idealnie stapia się z cerą
-przy moich widocznych porach na policzkach i nosie prawie idealnie je kryje
-wspaniale rozświetla buzię
-nie wysusza!!!Całkiem przyzwoicie radzi sobie w zimie z suchym powietrzem.
-jest bardzo naturalny a jednocześnie kryje niedoskonałości

Minusy:
-niestety nie na długo matuje,ale mam wrażenie,że w lecie skóra i tak świeci się mniej o powiedzmy 80% w porównaniu z innymi podkładami.

Podsumowując-nie należy do najtańszych,ale cena jest adekwatna do jego jakości. Daję duży plus za naturalność buzi po jego nałożeniu.

Używam tego produktu od:1,5 roku

Średniawka

Na początku przyznaję się bez bicia, że mam cerę suchą, kupiłam podkład do mieszanej, gdyż używam dość treściwych kremów i nie chciałam się jeszcze bardziej świecić, a poza tym przydałoby się trochę zmatowić mój nochal.
Niestety po tym podkładzie, świeci się on jeszcze bardziej... Eh..

Do głównych zalet tego kosmetyku należy:
- trwałość (z wyjątkiem w tych partiach,w których się świecę :))
- ujednolica cerę
- sprawia, że buzia promienieje (krótki efekt)

Mimo zalet, zdecydowanie podkładu nie polecam.
Za te pieniądze powinien być dużo lepszy.

Edycja: Podkład oddałam siostrze :), która ma cerę mieszaną, w kierunku tłustej. Na jej buzi podkład prezentuje się rewelacyjnie. Skóra jest wygładzona, wręcz idealna. Wszelkie niedoskonałości niewidoczne, a ma ona cerkę dość problematyczną - duża skłonność do krostek.
Podkład zostaje na buzi przez kilka dobrych godzin!

Używam tego produktu od: Już nie używam/siostra od miesiąca (chyba)

nie polecam

Lancome Adaptive ....napewno go nie kupie uzyłam go zaledwie 5razy!!!! i leży na półce aż do zakończenia sie jego daty ważności bo szkoda mi go wyrzucić,za taka kase!! jednym słowem dostałam po nim takiego wysiewu na twarzy że ładne pare tygodni musiałam walczyć z syfkami...blee

Używam tego produktu od:5dni

na pewno nie

Do zakupu podkładu skusiły mnie przede wszystkim zapewnienia producenta, że jest on przeznaczony dla cery mieszanej. Miał działać inteligentnie i dopasowywać się do skóry. W moim przypadku partie błyszczące matuje raptem na dwie godziny, a miejsca suche są jeszcze bardziej wysuszone niż kiedyś. Ponadto od niedawna podczas jego aplikacji zaczęłam odczuwać lekkie mrowienie, czy nawet szczypanie na policzkach. W związku z czym 3/4 opakowania zostało odstawione na półkę, a z tym nie do końca mogę się pogodzić ze względu na dość wysoką cenę tego poroduktu. Plusy to lekka konsystencja oraz kolor, który dopasowuje się do koloru skóry nie tworząc efektu maski.

Ilość zużytych opakowań: 1/4 opakowania

Sredniak

Ziarnisty,lejący potworek...na lato się nie nadaje pomimo normalnej cery ,błyszczy się i znika po 2 godzinach-a najgorsze że spowodował u mnie wysyp ropnych pryszczy!!!Zalety--pięknie bużka wygląda na zdjęciach.....no i ogólnie nie powoduje efektu zmęczenia cery!!-ładne opakowanie ale ta cena...

Używam tego produktu od:lata