Herbal Care, Szampon `Skrzyp polny` (stara wersja)

Herbal Care, Szampon `Skrzyp polny` (stara wersja)

Szampon zawiera łagodne dla włosów i skóry głowy substancje myjące na bazie kokosu, które myją, oczyszczają i pielęgnują. Ekstrakt z młodych pędów skrzypu polnego wzmacnia włosy, stymuluje ich wzrost i hamuje wypadanie, a kompozycja mikronizowanych białek pszenicznych wnika głęboko w cebulki i w strukturę włosów regenerując je od wewnątrz. Chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania UVB, odżywia i odbudowuje zniszczoną substancję włosa. Dzięki zawartości bio-Complexu Witalnego włosy są miękkie, sprężyste i pełne energii.

okropny

Jedyny plus tego szamponu to to, ze dobrze zmywa wszystkie zanieczyszenia z wlosów.
Po uzyciu włosy są sztywne, szorstkie, przyklapniete, nie da się ich ułożyć ani nawet rozczesac są tak poplątane.
Cena jest niska, zapach ziołowy, konsystencja dosc rzadka.

Używam tego produktu od: miesiaca

poplątanie na 6

zacznę od opisu:
Moje włosy są długie z resztką trwałej i ombre. Są zniszczone i suche na końcach, natomiast przy głowie rzetłuszczają sie na potęgę;/
Szampon mocno i bardzo sutecznie oczyszcza włosy - nie można tego opisać, bo nie umiem dobrać słów;-)
włosy sa swieże po umyciu ale przy lekko kręconych i zniszczonych pojawia się problem nie do przejścia... strasznie plącze włosy. To nie jest jeden "supełek" czy dwa.. ale cały pakiet. Próbując rozczesać, wyrywam ich jeszcze więcej. Jednym słowem bez dobrej odżywki nie podchodzimy... i to nie gwarantuhe nam pewnego rozczesania.
Dla mnie szampon jest za mocny, a szkoda bo wszystko pozostałe mi się bardzo podoba.. zapach też:-)

Polecam. Kosmetyk naturalny, świetnie działający.

Moje włosy są cienkie, szybko się przetłuszczają a co więcej w okresie jesiennym i wiosennym wypadają na potęgę. Mimo to są gęste. Dlatego rozpoczęłam akcję ratunkową włosów. Poza piciem drożdży, nawadnianiem organizmu używam rzecz jasna kosmetyków. Szczególnie cenie sobie te naturalne, o prostym składzie.
Dlatego też kupiłam ten szampon. Co zrobił:

- Zmniejszył wypadanie
-Po umyciu włosy na dłużej niż zwykle zachowują świezość
-Są uniesione u nasady
-Błyszczą się
-Nie ma większych problemów z rozczesywaniem
-Ładny zapach
-Niska cena, u mnie max 8 zł. W promocji 5 zł.

Ilość zużytych opakowań: 6 dużych opakowań

Po raz pierwszy kupiłam go w promocji w Biedronce.
Kiedy tylko zobaczyłam, że jest Farmony, wiedziałam, że warto go wypróbować. I nie zawiodłam się :)

Plusy:
+ cena
+ zapach ( uwielbiam! )
+ konsystencja, jest dość wydajny
+ dobrze zmywa oleje, oczyszcza
+ co najważniejszy - faktycznie zmniejsza wypadanie włosów

Minusy:
- przy dłuższym stosowaniu wysusza trochę skalp i włosy przez zioła w składzie - zauważyłam więcej rozdwojonych końcówek

Podsumowując - to bardzo dobry szampon, chyba mój ulubiony, jednak nie idealny, właśnie prez to przesuszanie.

Ilość zużytych opakowań: 1,5

bardzo fajny

Szampon kupiłam ze względu na problem wypadających włosów.
+ ziołowy zapach, który uwielbiam i który utrzymuje się na włosach przez długi czas
+ dobrze myje włosy
+ zauważyłam poprawę i wypada mi mniej włosów
+ cena - można go tanio kupić w promocji

- robi straszne siano na włosach i potrzebna jest odżywka
- butelka ma niewygodny korek, który trzeba odkręcać

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1/2

fajny szampon

Kupiłam na promocji w Biedronce za ok 5 zł .
Spróbowałam i kupię jeszcze raz .
Zmywa oleje . Dobrze oczyszcza , włosy wygladają po nim zdrowo , są lśniące . Jest całkiem wydajny . Skład ma ok.

Szampony "Herbal Care" Farmony = piękne, lśniące i zdrowe włosy

Bardzo lubię i cenię sobie kosmetyki od Farmony, ponieważ specjalizuje się ona w kosmetykach z dużą ilością wyciągów z ziół, ponadto w kosmetykach tej firmy nie ma tylu chemikaliów, co w innych.

Jeśli chodzi o szampony to z serii "Herbal Care" miałam kilka rodzai, m.in: ze skrzypem polnym, miłorzębem, łopianem, żeń-szeniem oraz niedawno skończyłam ten z czarną rzepą - z każdego z nich byłam zadowolona.

Cena: 7-9 zł za szampon o pojemności 330 ml.
Dostępny w większości drogerii. W Rossmannie i Naturze zawsze go widzę. Sezonowo można go kupić także w Biedronce.

Niedawno Farmona zmieniła opakowania swoich szamponów i uważam, że zmiana jest jak najbardziej na plus. Wcześniej butelki z tej serii i Radicala były niezbyt poręczne, kwadratowe i kanciaste, w dodatku miały tylko 300 ml pojemności i za duży otwór dozujący, przez który wylewało się zbyt dużo szamponu i co za tym idzie szybko się zużywały. Teraz możemy dostać szampon o pojemności 330 ml a butelka jest większa i smuklejsza, dzięki czemu pewnie leży w dłoni i nie wyślizguje się z rąk.
Jedynie zmianie nie uległa szata graficzna opakowania (naklejki te same, opakowanie miękkie, ciemno-brązowe, przez który widzimy ile produktu jeszcze zostało) i nakrętka - nadal zakręcana i kanciasta a nie tak jak w wielu szamponach otwierana \\\'na klik".

Szampon ma dla mnie ładny lekko ziołowy i świeży zapach. Ten zapach utrzymuje się także na włosach. Konsystencja szamponu jest dość gęsta i koloru przeźroczystego. Niewielka ilość wystarczy, aby dobrze umyć włosy. Pieni się wystarczająco dobrze.

Podoba mi się to, że dobrze oczyszcza moje włosy, a jednocześnie w ogóle ich nie wysusza, wręcz przeciwnie są elastyczne, nawilżone i pełne blasku.
Nie plącze moich włosów – spokojnie mogę je rozczesać nawet bez odżywki.
Przy regularnym stosowaniu zauważyłam, że włosy stały się mniej łamliwe, są odporne na uszkodzenia i nie wypadają w dużych ilościach tak jak wcześniej. Włosy są po nim puszyste i mają delikatny, ziołowy zapach

Oprócz tego, że szampon jest łagodny dla włosów, jest także przyjazny dla środowiska. Nie zawiera szkodliwych substancji, takich jak: formaldehyd, parabeny. Za to pełny jest naturalnych, ziołowych ekstraktów (w tym szamponie np: ekstrakt ze skrzypu polnego, bio-complex, mikronizowane białka pszeniczne oraz łagodne substancje myjące na bazie kokosu), które przyczyniają się do lepszego i zdrowszego wyglądu naszych włosów.

Minusów żadnych nie odnotowałam. Bardzo polubiłam ten szampon i z czystym sercem mogę polecić go osobom, które cenią sobie delikatne, naturalne kosmetyki - takie według mnie są najlepsze.

Używam tego produktu od: używałam od początku marca do połowy maja 2014
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

dobry

Szampon jest idealny do mycia przed dalszą pielęgnacja, bo po samym myciu mam siano na głowie. Idealnie oczyszcza i przygotowuje włosy do dalszych zabiegów :). Zapach taki nijaki bywają gorsze
Nie nadaje sje do stosowania bez odżywki. :D

Ilość zużytych opakowań: 1/4

bardzo dobry oczyszczacz

Używałam go zgodnie z tytułem raz w tygodniu do oczyszczania pomiędzy delikatnymi szamponami a drugi domownik używał do codziennej pielęgnacji. W obydwu przypadkach szampon spisywała się znakomicie.Pomimo nagromadzenia substancji myjących w samym początku składu (w tym Sles) szampon nie podrażnił nam skóry głowy ani nie spowodował łupieżu co miało niejednokrotnie miejsce przy innych szamponach.Dobrze radził sobie z każdym olejem,zmywał go po pierwszym razie (ja co prawda mam zwyczaj 2-krotnego mycia). Trudno mi powiedzieć czy zmniejszał wypadanie bo moja walka z wypadaniem włosów jest na tylu frontach jednocześnie,że nie wiadomo co działa najbardziej.Włosy po nim nabierają bardzo ładnego blasku,są miękkie i sypkie.
No i zapach-dla mnie szampon pachnie jak nagrzana słońcem łąka pełna kwiatów i traw.Nie jest duszący tylko taki właśnie słoneczny i ciepły.

ideał :)

W końcu znalazłam idealny szampon dla moich włosów.
Kupiłam go przypadkiem na promocji w Biedronce. Od początku bardzo mi się spodobał.
Plusy to nie wątpliwie:
- zapach
- pojemność
- cena
- dobrze się pieni
- dobrze myje skórę głowy i włosy
- zmniejszył wypadanie włosów
- wzmocnił je
- włosy przestały się puszyć
- pięknie podkreślił moje kręcone włosy
- włosy stały się miękkie, gładkie i zdrowo wyglądające

Dla mnie po prostu idealny. Żaden szampon nie zrobił tyle dobrego dla moich włosów co ten. Szczerze polecam.

Ilość zużytych opakowań: 1 - 300 ml

Sprawdził się lepiej niż pokrzywowa siostra.

Kupiłam ten szampon zachęcona promocją w Biedronce. Jednak zanim z niego skorzystałam zaliczyłam spotkanie pierwszego stopnia z jego pokrzywową siostrą, niestety - niezbyt udane. Po pokrzywie moje włosy były nieciekawe, strączkowate, jakby tłuste. Bałam się że skrzyp będzie działał podobnie, dlatego przez pewien czas zawzięcie go unikałam. Jednak w końcu nadszedł jego czas (czyt. skończyły się wszystkie inne szampony) i, o dziwo, polubiliśmy się.
PLUSY:
- przyjemny zapach
- cena
- świetnie się pieni
- fajnie odświeża i czyści skalp i włosy
- dokładnie zmywa oleje i maski z włosów
- nie plącze włosów
- wydajny
MINUSY:
- opakowanie (ta dziura na którą trzeba uważać - ciut za mocno przechylisz buteleczkę i wszystko się wylewa :/)
Ogólnie: bardzo fajny szampon za dobrą cenę z trochę niewygodnym opakowaniem - jednak nie jest to dla mnie wielki problem.

Używam tego produktu od: Ok 2 miesięcy

dobry...

ale nie dorównuje rumiankowej wersji. Włosy po umyciu nie są tak miękkie i trzeba zwrócić uwagę na dokładne wypłukanie go z włosów, bo może spowodować swędzenie skóry głowy. Reszta na plus:
- delikatna, naturalna formuła
- niedrażniący, ziołowy zapach
- nowe opakowanie z dozownikiem, choć szkoda, że z tradycyjną zakrętką zamiast klipsa
- produkt polski

Używam tego produktu od: używałam ponad miesiąc
Ilość zużytych opakowań: jedno całe