Ziaja, Oliwkowa, Maść - naturalny opatrunek regenerujący (stara wersja)

Ziaja, Oliwkowa, Maść - naturalny opatrunek regenerujący (stara wersja)

Naturalny opatrunek dla skóry suchej, bardzo suchej oraz ze skłonnością do atopii. Polecany miejscowo na usta, dłonie, łokcie, kolana, pięty. Idealny również dla dzieci.
Uzupełniając niedobory lipidów odbudowuje naturalną warstwę ochronną skóry. Ogranicza transepidermalną utratę wody. Skutecznie natłuszcza i regeneruje skórę. Zapobiega podrażnieniom i pękaniu naskórka. Nie zawiera konserwantów. Nie zawiera kompozycji zapachowej. Nie zawiera barwników.
Składniki czynne:
- olej z oliwek tłoczony na zimno (5%),
- trójglicerydy kwasów tłuszczowych-kaprylowego i kaprynowego (10%),
- wysokooczyszczona lanolina (5%),
- olej bawełniany,
- olej makadamia,
- skwalan,
- ECO-certyfikowany olej Canola.

Do konkretnych zadań

Maść już od dawna jest obecna w mojej kosmetyczce. Jest produktem, który działa u mnie tylko w konkretnych miejscach, wypełnia konkretne zadania, a z jego działania jestem w pełni zadowolona.

Konsystencja maści nie może być inna - tutaj w mieszaninie emulsyjnej mamy więcej składników tłuszczowych, niż wodnych, dlatego na pewno nie będzie się wchłaniać tak, jak lekki krem glicerynowy. Ma pełnić rolę opatrunku, czyli zostać na skórze i ją chronić. ,
Tak rzeczywiście jest - stosuję ją na usta, kiedy wychodzę na mróz (też na narty) oraz na okolice nosa, kiedy podczas przeziębienia mam łuszczącą się, suchą skórę od tarcia chusteczkami. Nakładam maść na noc na skórki dłoni, w ramach regeneracji. W tych zdaniach sprawdza się świetnie.

Maść nie podrażnia skóry, wręcz przeciwnie - koi podrażnienia, choć na efekt trzeba poczekać. Mam skórę atopową i swego czasu stosowałam maść na ogniska zapalne, które przynajmniej przestawały uporczywie swędzieć.

Maść jest trwała - wytrzymuje kilka myć rąk, na ustach utrzymuje się nie krócej, niż zwykła pomadka ochronna.

Dla niektórych minusem może być błyszczenie się skóry po aplikacji, ale z drugiej strony - to maść, musi być tłusta.

Tubka jest mała, poręczna. Mimo dużej gęstości produktu łatwo wydobyć go z opakowania. Zakrętka nie odkręca się samodzielnie.

Tę maść warto mieć przy sobie, w szczególności w okresie zimowym - nigdy nie wiadomo, kiedy zajdzie potrzeba jej użycia.

przyjaciółka na zimne dni

Maść kupuję zazwyczaj zimą kiedy skóra dłoni, ust oraz nosa narażona na chłód i wiatr staje się sucha i skłonna do pękania. Nieoceniona podczas kataru:)

Dużo zastosowań

Maść świetnie sprawdza się na wiele sposobów. Jako balsam do ust jest tak samo dobra jak i na suche dłonie czy łokcie, co jest niekwestionowanym plusem. Ma przyjemną konsystencje, która dobrze wchłania się w skórę. Jak na tą cenę super.

Od czasu do czasu

Maść oliwkowa z ziaji jest genialnym wynalazkiem na spierzchnięte usta, do stosowania przez cały dzień. Nadaje się na „nocne opatrunki” stóp czy dłoni, łatwo się rozsmarowuje, wchłanianie zależy od suchości skóry. Fajnie, że można go również stosować u dzieci już od 3miesiąca życia. Jest bardzo wydajna, no i świetnie regeneruje skórę.

Nie dla mnie

Wiem że to jest maśc z oliwą z oliwek ale ona jest naprawdę "zbyt tłusta", choć wcale nie natłuszcza jak np. krem nivea. Jest po prostu śliska, nic się nie wchłania i po otwarciu szybko zaczyna pachniec zjełczałym olejem. Nie zauważyłam ani nawilżenia ani wygładzenia natomiast zauważyłam wszędzie tłuste plamy do palców bo maść trzeba wycisnąć na palec i dopiero użyc a potem umyć dokładnie ręce. To nie dla mnie.

uniwersalny produkt

Jest to bardzo uniwersalny produkt. Możemy go używać do suchych skórek, jako balsam do ust , na jakieś drobne rany czy zadrapania oraz na zaczerwienienia lub podrażnienia.

Maść oliwkowa , Ziaja

Maść ma małe praktyczne podręczne opakowanie, objętość 20 ml
Świetne natłuszcza, odżywia, nawilża i regeneruje suchą skórę.
Stosuję na dłonie - wystarczy punktowo nanieść niewielką ilość i wetrzeć.
Używam też do smarowania spierzchniętych ust
Maść jest bezzapachowa.

Przypomina wazelinę

Mam wiele kosmetyków Ziaji, z którymi się nie rozstaję. Inaczej niestety jest z tą maścią, która wcale się u mnie nie sprawdziła. Co jakiś czas zdarzają mi się przesuszenia na twarzy (wokół ust, przy skrzydełkach nosa). Skóra swędzi i jednocześnie piecze. Niestety maść ta nie przynosi żadnej ulgi. Używałam jej również na przesuszone usta, dłonie, pięty. Tu też w niczym nie pomogła. Maść swoją konsystencją i zapachem przypomina wazelinę. Nakładanie jej na skórę nie jest komfortowe. Mam wrażenie, że składniki które posiada wcale się nie wchłaniają. Jedynie oblepiają skórę. Więcej nie kupię.

Pomogła mi

Pewien podkład wysuszył mi skore na dole policzkow i ta maść mi wlasnie pomogła. Zmagałam sie z suchością w tych miejscach przez pare tygodni az odkryłam to cudo będąc w drogeri. Po dosłownie paru dniach skóra doszła do normalności. Czasem smaruje ja na spierzchnięte usta jak i w okresie przeziębienia kiedy pod nosem robi sie strupek przy częstym pocieraniu chusteczka. Mimo małej tubki jest bardzo wydajna, gęsta, konsystencja wazeliny. Tania maść a bardzo dobra szczerze polecam.

Niezbędny kosmetyk

Idealny kosmetyk do UST- pięknie je nawilża. Stosuje ją również na noc do skórek paznokci. Maść jest idealna do nawilżania bardzo suchych i małych powierzchni. Jest to typowy tłuścioch więc np. Pod oczy jest trochę za ciężka ale sprawdzi się do ust, dłoni łokci czy kolan. Jest bezzapachowa wchłania się dość długo pozostawiając lepką tłustą warstwę.

ideał!

Niestety moja skóra podczas okresu jesienno-zimowego ma skłonność do atopi i to jest mój jedyny ratunek! ma dość tłustą formułę, lecz to zapewnia świetne nawilżenie i regeneruje suchą skórę. Najlepiej nakładać ją punktowo na najbardziej suchy obszar. Ziaja znowu zaskakuje!

Gorsza niż lano-maść

Zakochana w Lanomaści z Ziaji skusiłam się na maść oliwkową która jest połowę tańsza ale niestety okazało się że jest połowę gorsza. Nie jest to zły produkt ale do lanolinki mu daleko. Używam masci oliwkowej na suche wargi jak i do gojenia niewielkiej ranki po oparzeniu od gorącej patelni jednak poza tłustoscią i śliskimi palcami niewiele uzyskałam. Trochę regeneruje ale szybko znika z ust nie zostawiając jakiejś wielkiej ulgi. Po lano maści czułam że usta się "naprawiają" i suche skórki znikają a sama lanolinka zostaje na wargach na długo a maść oliwkową musiałabym nakładać co 5 minut. Ta wersja oliwkowa jest dla mniej wymagających osób i raczej nie kupię jej drugi raz