Fitomed, Mydlnica lekarska, Szampon ziołowy do włosów tłustych (stara wersja)

Fitomed, Mydlnica lekarska, Szampon ziołowy do włosów tłustych (stara wersja)

E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.89/5

Składniki ziołowe: wyciąg z korzenia mydlnicy lekarskiej, liścia pokrzywy, liścia szałwii, ziela skrzypu polnego, szyszek chmielu, liścia rozmarynu.
Działanie:
- zapobiega nadmiernemu łuszczeniu się skóry,
- zmniejsza lub likwiduje swędzenie skóry,
- zmniejsza łojotok,
- zwalcza lekki łupież i zapobiega jego nawrotom.
Polecany przez dermatologów:
- w profilaktyce i zapobieganiu nawrotom łupieżu,
- przy alergicznym świądzie skóry,
- przy świądzie skóry wywołanym niewłaściwym doborem szamponów,
- przy nadmiernym łojotoku,
- w przypadku nadmiernego wypadania włosów na skutek stosowania diet odchudzających, długotrwałego przyjmowania leków, braku witamin.
Stara wersja szamponu. W2017 r. zastąpiona przez nową, która nie zawiera Sodium Laureth Sulfate.

Zupełnie przeciętny

Kupiłam skuszona rewelacyjnym składem i zapowiedzią, że zmniejszy przetłuszczanie się włosów.
Niestety zawiodłam się.
Ten szampon to typowy średniak. Ani nie przeszkadza, ani nie pomaga.
+ na pewno rewelacyjny skład; wysoko zioła, SLS na dalszej pozycji
+ dobrze się pieni
+ dobrze myje
+ pozostawia sypkie włosy

- nie ogranicza przetłuszczanie się włosów (ale z drugiej strony nie znalazłam jeszcze szamponu, który by tego dokonał)

Nie oceniam jego działania w kwestii zwalczania łupieżu, niwelowania uczucia suchości, radzenia sobie z wypadającymi włosami, gdyż nigdy nie miałam z tym problemów.
Sugerując się nazwą postawiłam na ograniczenie przetłuszczania, ale niestety nie podołał."

bardzo dobry!

Zalety:

- dobrze myje włosy, są lśniące i mniej się przetłuszczają
- dobrze się pieni, ma przyjemny delikatny zapach
- jest wydajny i niedrogi
- można go zamówić i odebrać w aptece

Wady:
brak, ale te pół gwiazdki zostawiam sobie, gdybym znalazła coś lepszego

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 5 (duże)

bardzo dobry

Zalety:
- dobrze myje włosy
- na drugim miejscu w składzie wyciąg z ziół
- nie powoduje puszenia końcówek, na tym mi najbardziej zależy i po tym poznaje dobry szampon:)
- zmniejsza przetłuszczanie się włosów, ale oczywiście bez cudów ja myje włosy co dwa dni (kiedyś myłam codziennie) z tym szamponem daje rade co trzy;)
- nie podrażnia
- ma przyjemny ziołowy zapach
- jest bardzo wydajny
- dość dobrze się pieni
- niska cena

Wady:
- dla mnie nie ma, no może jedynie dostepność, ale można zrobić zamówienie zbiorcze;)

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

dobry szampon

+szampon dokładnie myje włosy, radzi sobie z olejami
+całkiem dobrze sie peni
+ogranicza przetłuszcze sie wlosow
+nie powoduje łupiezu
+przyzwoita cena

-nie podoba mi się zapach
-cieżko dostępny

dobry

Używam go od roku i ciągle do niego wracam. Plusem jest niewielka cena, skład może nie jest do końca naturalny ale jednak wolę ten szampon niż inne bardziej chemiczne. Zapach ma przyjemny taki typowo ziołowy. Jest niesamowicie wydajny dla mnie jedno 250 ml opakowanie starcza na 3 miesiące. Działanie dobre tzn myje mimo że się mało pieni to jednak oszyszcza włosy i skórę. Czy ma działanie na przetłuszczanie tego nie zauważyłam ale możliwe że u mnie to nie działa. Napewno będę ponownie kupować bo lubię ten szampon.

Używam tego produktu od: od roku
Ilość zużytych opakowań: 5 po 250 ml

Plus i minus, ale bardziej plus:)

Plusy:
- relatywnie naturalny skład szamponu
- dobrze się pieni
- po pewnym czasie, włosy wyraźnie mniej wypadają i wyglądają na bardziej gęste

Minusy:
- bardzo plącze włosy - nawet z użyciem odżywki rozczesanie sprawia mi trudność
- uczucie lekkiego swędzenia skóry głowy utrzymujące się do kilku godzin po umyciu

Używam tego produktu od: jakiś czas - dwa podejścia, oba udane:)
Ilość zużytych opakowań: dwa całe

po prostu dobry

Szampon jest łagodny na skóry (pomógł pozbyć się lekkiej chronicznej formy łupieżowej), dobrze odtłuszcza włosy, acz nie specjalnie wpływa na wydłużenie czasu bez ich mycia. Niestety włosy zostawia poplątane, acz nie tak, żeby sobie z tym nie poradzić. Opakowanie może odrzucać, takie mocno tandente, ale nie wpływa to w żaden sposób na walory użytkowe :) No i jest mega wydajny. Moim zdaniem bardzo dobry szampon bazowy na co dzień.

Używam tego produktu od: 2 msc
Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Delikatny

Na wstępie zaznaczam, że włosy mam normalne, zdrowe, za to wrażliwą, często swędzącą skórę głowy z tendencją do łupieżu. Większość szamponów drogeryjnych niestety mnie podrażnia. W aptece polecono mi Fitomed. Szampon rzeczywiście pomaga w walce z lekkim łupieżem (w moim przypadku suchym), normalizuje.
Rewelacyjnie oczyszcza i odtłuszcza, włosy aż skrzypią pod palcami. Jest dość rzadki, ale pieni się nieźle, nie trzeba wybierać między dokładnym myciem a łagodnością. Trochę plącze włosy, ale to normalne przy szamponach ziołowych o prostym składzie. Problem rozwiązuje odżywka. Lekki, nie obciąża włosów. Pachnie delikatnie, ziołowo.
Pomimo lejącej konsystencji jest bardzo wydajny! Butla starcza mi na jakieś 2 m-ce.
Nie mogę zgodzić się z tym, że ciężko go dostać. W moim mieście Fitomed jest praktycznie w każdej aptece i sklepie zielarskim.
Daję 5*, bo nie znam łagodniejszego szamponu... no może z wyjątkiem niektórych dziecięcych, ale te się nie pienią. Rewelacja dla wrażliwej skóry.

Używam tego produktu od: kilku miesięcy z przerwami

zawiodłam się

Szampon bardzo mnie zawiódł :( Nie spodziewałam się, że spowoduje szybsze przetłuszczanie się włosów i swędzenie skóry głowy :( Przecież miało być akurat na odwrót. Szkoda, bo udało się mi go kupić z wielkim trudem dopiero w aptece. Oczywiście ponownie już go nie kupię. Jedyne co mi się podoba w szamponie to przyjemny zapach, kolor, który zapewne ma za zadanie kojarzyć się z naturą i zachęcać do kupna ;) i konsystencja, taka w sam raz ;)

napewno nie do tłustych włosów

szampon kompletnie nie nadaje się do tłustych włosów. może zmieniono skład skoro w starej wersji otrzymał takie dobre oceny.
minusy:
- włosy przetłuszczaja się tak samo albo i bardziej
- strasznie plącze i wysusza włosy
- drogi jak na 250 ml
- słabo sie pieni
- strasznie cięzko go dostać
plusów nie zauwazyłamUżywam tego produktu od:1 m-ca

Pozytywnie.

Tak jak brat do suchych , godny polecenia.
Plusy:
*naturalny, bez zbędnej chemii
*nie uczula
*uspokaja moją głowę gdy coś mnie uczuli
*zapach - ziołowy, bardzo przyjemny
*wydajnosc - mega , mi wystarcza na 3 miesiace
*cena - wręcz śmieszna

Minusy:
*działania antytłuszczowego nie zauważyłam ale nawet tego nie oczekiwałam

Bardzo dobry polski produkt.

Używam tego produktu od:ponad pół roku

A miało być tak pięknie...

Szampon poleciła mi sąsiadka, wierna tej marce od dawna. Poszłam, kupiłam, użyłam i nic. Włosy jak się przetłuszczały tak się przetłuszczają. Żadnej poprawy nie zauważyłam. Mały plus za to, że szampon ładnie się pieni i jest dość wydajny. Zapach ma delikatny, taki ziołowy- w każdym bądź razie nie śmierdzi. Dodam, że mam długie włosy, przetłuszczające się u nasady, za to z przesuszonymi końcówkami. Wymagają codziennego mycia, które czasami staram się ograniczyć do co drugiego dnia.
Kiedy skończyłam butelkę z przyjemnością pobiegłam kupić inny szampon.

Używam tego produktu od: przez miesiąc jakiś czas temu