Joanna, Rzepa, Szampon wzmacniający do włosów przetłuszczających się ze skłonnością do wypadania

Średnia ocena: 4.61/5

Średnia ocena: 3.50/5

Hebe

Nowoczesna formuła szamponu łagodnie myje i dokładnie, lecz delikatnie usuwa nadmiar łoju.
Zawiera czynniki, które skutecznie zmniejszają przetłuszczanie się włosów i skóry głowy: wyciąg z czarnej rzepy, procyjanidy z pestek winogron oraz kompleks trzech ziół: pokrzywę, łopian i chmiel.

do włosów wypadających, do włosów przetłuszczających się
oczyszczające, wzmacniające, łagodzące
zapachowa

Szampony z Joanny są bardzo dobra inwestycją w nasze włosy. Wyciąg z czarnej rzepy działa rewelacyjnie na włosy.

Nie zawsze tani oznacza kiepski. Szampon Joanna z rzepy jest świetny. Po urodzeniu dziecka włosy wypadały mi garściami, wprost plątały się po całym domu. Próbowałam różnych specyfików, aż koleżanka poleciła mi ten prosty, zwykły szampon z rzepy. Poskutkowało, wypadanie włosów zmniejszyło się o połowę, stały się mocniejsze. Rzepa ma niezwykłe właściwości lecznicze dla naszych włosów i jeśli ktoś nie lubi się bawić w robienie własnych specyfików i maseczek z tego warzywa, to polecam ten szampon.Ten szampon napawdę wpływa na stan włosów. Włosy stają się gęstsze, lepiej nawilżone i ogranicza się ilość wypadających włosów. Jak wszystkie szampony z czarnej rzepy ma wieką wadę, czyli nieprzyjemnie pachnie, co powoduje, że nie da się go używać przez dłuższy czas. Ale jeżeli nasze włosy potrzebują regeneracji to nasza rodzimy czarna rzepa świtnie się do tego nadaje. Na wypadające włosy lepiej jej na początku sprówaoć niż sięgać po drogie zagraniczne produkty.
To bardzo fajny szampon, sprawdzony przeze mnie oraz używany głównie w okresie zimowym, ponieważ wtedy moje włosy sa najbardziej osłabione. Jego składniki sprawiają, że problem wypadania włosów staje się mniej dokuczliwy. Nie mówię, że włosy całkowicie przestały mi wypadać, ale z pewnością widać poprawę po regularnym używaniu tego szamponu.

Ulubiony szampon oczyszczający

Mycie głowy zawsze zaczynam od dobrze oczyszczającego szamponu, potem nakładam taki o właściwościach nawilżających, odżywczych itd. Później odżywka do spłukiwania, po podsuszeniu włosów ręcznikiem serum na końcówki, czasem dodatkowy preparat na długość, w końcu ampułka na skalp. Zielony szampon Joanna Rzepa od dłuższego czasu jest moim ulubionym oczyszczaczem. Skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia i pozostałości kosmetyków, a przy tym czuję, że zawarte w nim aktywne składniki działają- podczas wmasowywania czuję przyjemne mrowienie skóry głowy, mam tak zawsze przy stosowaniu preparatów z dużą zawartością ekstraktu z rzepy. Nigdy nie próbowałam używać go samodzielnie, ale w połączeniu z moimi "rytuałami" sprawdza się naprawdę świetnie. Jest tani i ogólnodostępny. Próbowałam też wersji różowej, nie sprawdziła się w ogóle- pewnie z racji tego, że jest to dwa w jednym z odżywką.
Szampon Joanna Rzepa zielony to must have mojej pielęgnacji włosów w kategorii szamponów oczyszczających. Szampony stosowane przeze mnie w drugiej kolejności czy odżywki testuję dość często, natomiast co do "wstępnych oczyszczaczy", którym Joanna Rzepa dla mnie jest, nie czuję takiej potrzeby.

Niezbyt

Przestałam go używać, ponieważ nie oczyszczał dobrze skóry mojej głowy, dodatkowo plątał włosy niemiłosiernie. Następnego dnia moje włosy wyglądały tak, jakbym ich nie myła dzień wcześniej, a mam włosy mocno przetłuszczające się, więc codzienne mycie to obowiązek niestety. Dla mnie bubel.

Godny polecenia

Produkt pozwolił mi na rzadsze mycie włosów. Włosy mniej się przetłuszczają, są dobrze oczyszczone i gładziutkie. Ogranicza występowanie łupieżu. Przy stosowaniu innych szamponów włosy potrzebują częstszego mycia. Używam drugiego opakowania z tej serii.

Świetnie oczyszcza, ale trzeba na niego uważać!

Ten szampon sprawdza się idealnie w połączeniu z innym szamponem. Gdy używałam tylko Rzepy Joanny włosy stały się po kilku miesiącach suche i matowe. Teraz używam go raz w tygodniu, a przez resztę czasu myję włosy innym szamponem. Włosy są lśniące, ale też nie mam już problemu z ich przetłuszczaniem. Trzeba znaleźć złoty środek i można przez obaw używać tego szamponu!

Wzmacnia, ale może wysuszyć

Kupiłam ten szampon ze względu na właściwości wzmacniające oraz przeznaczenie do włosów cienkich, delikatnych i skłonnych do wypadania. Moje takie właśnie są. Szampon zawiera wyciąg z rzepy oraz skrzypu. Jest przezroczysty i nie pachnie zbyt pięknie. Zapach na szczęście nie utrzymuje się na włosach zbyt długo. Szampon dokładnie oczyszcza. Włosy po spłukaniu wodą aż skrzypią. Są pełne zdrowego blasku. Na końce jednak należy nałożyć kosmetyk, który ma właściwości nawilżające. Przy drugim opakowaniu mogę stwierdzić, że szampon rzeczywiście ma właściwości wzmacniające. Włosów wypada znacznie mniej. Choć trzeba przyznać, że skład nie należy do tych najlepszych. Znajdziemy w nim alkohol denaturatowy, dmdm hydantoin oraz kilka innych niepożądanych substancji.

Dobrze myje ale, nie kupię więcej...

Szampon jeśli chodzi o działanie jest całkiem przyzwoity. Dobrze myje włosy i skórę głowy, odrobinę przedłuża świeżość, wypadały też jakby mniej. Zużyłam 3 opakowania zanim przeczytałam skład, niestety kolejna firma która nas truje korzystając z najtańszych i najgorszych konserwantów. Szampon zawiera formaldehyd pod nazwą: DMDM Hydantoin, jeśli ktoś jeszcze nie wie jakie skutki uboczne daje ta substancja, polecam zapoznać się z tematem i proszę kolejny raz - czytajmy składy i nie kupujmy śmieciowych kosmetyków!

Dla mnie najlepszy

Używam go od prawie roku i jestem zachwycona jego działaniem. Mam włosy ze skłonnością do szybkiego przetłuszczania się, a szampon ten sprawił, że moje włosy wyglądają dobrze nawet następnego dnia, co kiedyś wydawałoby mi się niemożliwe. Jest lekki, dobrze się spłukuje, pozostawia włosy dokładnie umyte, bez wrażenia, że jakieś resztki kosmetyku pozostały nam na włosach. Włosy są po nim gładkie, uniesione u nasady i dobrze się rozczesują. Niska cena, dobra wydajność i super działanie zachęcają do jego wyboru.

działa!

Szampon naprawdę działa. Po 2 miesiącach regularnego stosowania można zauważyć znaczną poprawę. Mniej włosów wypada, a te które pozostają przetłuszczają się mniej. Szampon nie obciąża włosów, jest bardzo łagodny, ale skuteczny. Ładnie pachnie, jest wydajny. Nie wysusza włosów. Po umyciu są one gładkie i lśniące. Jak dla mnie naprawdę dobry produkt dla osób, które chciałyby zmniejszyć ilość wypadających włosów.

Bardzo poprawny szampon

Szampon ten jest zawsze u mnie w łazience, ponieważ używa go tata. W związku z tym, że tak go lubi sama zużyłam jedno duże opakowanie. Muszę przyznać, że świetnie oczyszcza on włosy, jednocześnie ich nie przesuszając. Mam wrażenie, że dłużej utrzymują świeżość. Bardzo podoba mi się zapach, niby rzepa, ale pachnie przyjemnie dla nosa ( fakt, że od dziecka lubiłam zapach szamponów z rzepą :). Niestety nie zauważyłam żadnego wzmocnienia włosów, za co minus, włosy jak wypadały tak wypadają.

Super szampon.

Bardzo lubię ten szampon. Kiedy potrzebuję takiego mocnego oczyszczenia włosów i skóry głowy po stosowaniu produktów z zawartością sylikonów, to ten szampon jest od tego ;) Rewelacyjnie myje, włosy po nim pięknie się błyszczą, nie mam problemu z rozczesaniem włosów. Zapach nie jest dla mnie drażliwy lubię go. Podoba mi się jego konsystencja i opakowanie jest super! Kupuję w butli 400 ml w Dino za niecałe 9 zł. Za takie pieniądze, to waaartoooo!!!

Nie mam w zwyczaju dwa razy kupować tego samego szamponu... Ten jest wyjątkiem. Robię sobie przerwy pomiędzy opakowaniami i kupuję też inne, ale ten zdecydowanie wspominam najmilej.
Faktycznie zmniejsza przetłuszczanie włosów. Moje lubią się szybko tłuścić i zdarzały się sytuacje, że włosy umyłam wieczorem, a już rano nie wyglądały tak jak powinny. Z tym szamponem myję głowę co dwa dni, a mogę nawet pozwolić sobie pójść w ten drugi z rozpuszczonymi włosami.

Nie zauważyłam, aby szampon zmniejszał wypadanie.