Alterra, Pflegeöl Granatapfel & Avocado (Olejek pielęgnacyjny `Granat i awokado`)

Bogata, sprężysta pielęgnacja. Każda skóra zasługuje na indywidualną pielęgnację. Olejek pielęgnacyjny Alterra z wyjątkowym olejem z owoców grantu i bogatym awokado w sposób wyraźny odświeża skórę i pielęgnuje ją szczególnie łagodnie. Wartościowy olej z pestek granatu w połączeniu z olejem rycynowym i olejem z jojoby rozpieszczają intensywnie skórę i pozwalają jej zachować sprężystość. Kompozycja z oleju z awokado, migdałów i oleju sezamowego dostarcza dodatkowej porcji ochrony i pielęgnacji. Skóra sprawia wrażenie zregenerowanej i długotrwale wypielęgnowanej.

Świetny

Olejki to najlepszy według mnie sposób na nawilżanie w lecie. Olejek z alterry jest świetny ślicznie pachnie, ładnie nawilża nie pozostając długo na skórze. Nie brudzi ubrań ani pościeli. Nadaje się dosłownie do wszystkiego :) używam go do ciała, włosów oraz do metody oczyszczania twarzy OCM.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: niecałe dwa

co za zapach

Kosmetyk podpatrzony u siostry i na blogach.

Zapach kosmetyku jest dla mnie dość istotny i ma z pewnością wpływ na tę ocenę. Olejku używam z przyjemnością ze względu na swoją lekkość, zapach i działanie. Używam wyłącznie do włosów i sprawdza się bez zarzutu. Super do włosów normalnych - mam wrażenie, że nie są przekarmiane. Do twarzy jeszcze nie stosowałam, ale pewnie z próbuję, jak mi sie skończą inne oleje z ZSK. Wydajny, tani, rzeczywiście trudnodostępny - szybko znika z półek. Butelka ok - absolutnie mi nie przeszkadza.

Polecam!

uniwersalny

Ze wszystkich olejków Alterry ten odpowiada mi najbardziej. Dla mnie jest to olejek uniwersalny. Uzywam go do smarowania ciała, olejowania włosów, do nawilżania suchych końcówek po myciu włosów, do zmiękczania skórek wokół paznokci, na noc jako olejek do smarowania dłoni i stóp, do smarowania twarzy w zastępstwie kremu. Sprawdza się idealnie!

Zalety:
+ ma kapitalny, według mnie najlepszy ze wszystkich olejków Alterry skład,
+ nawilża,
+ odżywia,
+ nie tłuści jak popularne oliwki np. Hipp,
+ ma tysiące zastosowań, jest uniwersalny,
+ mam tłusta cerę, każda proba stosowania olejku zamiast kremu do twarzy (czy to w formie czystego oleju - arganowego, rycynowego, monoi, czy w formie oliwek - oliwka Hipp, pozostałe olejki Alterry) kończyła się pojawieniem się krost, wrzodów i zaskórników. Ten olejek jako jedyny działa na skórę idealnie - nie zapycha, nawilża, łagodzi podrażnienia, rozświetla, wygładza,
+ byłby wydajny gdybym stosowała go do konkretnego celu (w moim przypadku nie jest, bo używam go do wszystkiego i zużycie zdecydowanie widać :D ),
+ podoba mi się zapach (choć na mojej skórze nie utrzymuje się długo),
+ ma dobrą cenę.

Wady:
- jest trudno dostępny, na Rossmannowskich półkach zawsze jest pełno pozostałych olejków Alterry, ten znika w tempie błyskawicznym i nie jest na bieżąco uzupełniany,
- butelka - szklana, nieporęczna, już raz spadła mi na ziemię i rozbiła się z hukiem.

Podsumowując, jest to olejek idealny, ma bardzo dużo zastosowań, z pewnością będę kupować kolejne opakowania. Warto spróbować.

Używam tego produktu od: około pięciu miesięcy
Ilość zużytych opakowań: dwie butelki (plus trzecia, która się rozbiła)

Mój KWC

Uwielbiam kosmetyki bio, a ten olejek to dla mnie mistrzostwo świata. Używam go po kąpieli, na mokre ciało, wcieram we włosy przed ich myciem oraz stosuję do masażu piersi. Zastępuje mi balsam do ciała, odżywkę do włosów oraz serum ujędrniające do biustu.W każdym przypadku świetnie się sprawdza.
Ilość zużytych opakowań: 2,5

Fajny

No fajny:) Dobrze się wydobywa z butelki-trzeba nią delikatnie potrząsnąć. Ma przyjemny zapach-który dosć długo utrzymuje się na skózre.
Ładnie nawilża i pielęgnuje. na pewno sięgnę po niego nie raz.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Sprawdza się w olejowaniu włosów!

Olejek stosuję głównie do olejowania włosów. Wcieram go w skórę głowy oraz nakładam na suche włosy, które następnie upinam w wysoki koczek i taką fryzurę noszę zazwyczaj przez kilka godzin. Na jeden taki zabieg stosuję 1,5 łyżki stołowej olejku - zużycie widoczne w butelce nie jest duże - olejek jest wydajny. Niestety zapach nie należy do moich ulubionych, ale przyzwyczaiłam się do niego i nie drażni już mojego nosa tak mocno jak na początku. Kosmetyk zmywam łagodnym szamponem bez SLS. Włosy są miękkie, gładkie, lśniące i przede wszystkim nawilżone i odżywione. Dobrze się rozczesują. Nie zauważyłam, by olejek obciążał włosy czy powodował szybsze ich przetłuszczanie się. Na minus zasłużyło szklane, ciężkie, niewygodne opakowanie.

Olejku używam także jako dodatku do peelingu kawowego oraz wcieram go w skórki wokół paznokci - w tym także niezawodnie się sprawdza.

Produkt multifunkcyjny, który warto wypróbować. Nie kupię tego produktu w tej wersji zapachowej ponownie, ale na pewno skuszę się na inny wariant.

Używam tego produktu od: ponad 3 miesięcy

Moje włosy go lubią :)

Olejku używam do olejowania włosów (nakładam na 2 lub więcej godzin na całą długość włosów, po czym zmywam).
Zakupiłam 3 olejki z Alterry: Brzoza i pomarańcza, Granat i Awokado oraz Migdały i papaja (nie kupiłam tylko obu wersji z limetką, bo jakoś tak mi się wydaje, że nie byłby to najlepszy wybór dla suchych włosów ;) ).
Spośród zakupionych przeze mnie olejków "Granat i awokado" chyba najlepiej oddziałuje na moje włosy.

Plusy:
+ bardzo dobrze nawilża włosy, po użyciu są miękkie i gładkie w dotyku,
+ następnego dnia po użyciu na włosach widać lekki połysk, lepiej się też układają (są bardziej proste), są sypkie i łatwiejsze w rozczesywaniu,
+ nie obciąża włosów, nie przyczynia się do wzmożonego przetłuszczania.

Minusy:
- zapach trochę drażni - jest ładny, ale słodki, duszący,
- zmieniłabym opakowanie - za ciężkie (szkło) i niezbyt wygodnie dozuje się olejek jak dla mnie.

Będę używać ze względu na fajne efekty w pielęgnacji włosów, choć przyjemniej używa mi się olejku "Brzoza i pomarańcza" z Alterry, którego zapach znacznie bardziej przypadł mi do gustu. :)

Używam tego produktu od: ok. 2 miesięcy

Świetny uniwersalny kosmetyk

Skusiłam się na jego zakup po wielu pozytywnych recenzjach na Wizażu i innych portalach, nie wierzyłam jednak, że będzie aż tak dobry.

Stosuję go zarówno na włosy, jak i na twarz, czasami także na ciało. W każdym tym przypadku nakładam go na noc. Po aplikacji na włosy nie tłuści poduszki. Rano są mięciutkie i odżywione, odzyskują swój blask po codziennym myciu i suszeniu. Olejek pomógł mi także na problem suchych końcówek. Do tego bezproblemowo można go zmyć szamponem (przy nafcie była to dla mnie prawdziwa męka).

Nakładam go na twarz zazwyczaj po zastosowaniu peelingu i maseczki (wtedy skóra jest w stanie przyjąć go więcej), zamiast kremu na noc. Ładnie wyrównuje koloryt cery, odżywia i oczywiście nawilża.

Stosowany na resztę ciała długo utrzymuje jej nawilżenie, przy czym charakterystyczny dla olejków tłusty film jest delikatny i dość łatwo się wchłania.

Kosmetyk posiada mocny owocowy zapach, który uprzyjemnia aplikację (przynajmniej w moim przypadku). Producent przy tym zapewnia, że aromat ten jest zasługą naturalnych olejków eterycznych. Produkt ogólnie pochodzi z linii ekologicznej Rossmanna, jego skład stanowi niemal wyłącznie mieszanina różnych olejów.

Wiele wizażanek skarżyło się na opakowanie, mnie ono jak najbardziej odpowiada. Byłam mile zaskoczona, gdy po otwarciu kartonika moim oczom ukazała się buteleczka z solidnego szkła. Nie mam także problemów z dozownikiem i zawsze udaje mi się wydobyć tyle olejku, ile akurat potrzebuję. Nigdy też nie wypadło mi ono z dłoni.

Cena przystępna, do tego produkt jest łatwo dostępny w sieci Rossmann. Nic, tylko kupować.

Używam tego produktu od: ponad dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

Lubimy się

Używam go do olejowania włosów, jak podejrzewam większość Wizażanek :) do skóry go nie używałam, więc nie wiem jakie ma dla niej działanie.
Mniej więcej raz w tygodniu nakładam go na włosy albo na całą noc, albo na ok. 4 godziny przed myciem włosów. Dodatkowo owijam włosy folią, ale to bardziej dlatego, żeby niczego włoskami nie "otłuścić" ;) Następnie zmywam go, UWAGA: nie wiem jak wygląda to u Was, ale ja na początku miałam małe problemy z pozbyciem się go. Po wysuszeniu włosów okazywało się, że są partie włosów, w których olej niedokładnie spłukałam, chyba nie muszę dodawać jak to wyglądało :P Teraz jednak przed myciem spinam włosy na czubku głowy i po kolei wyciągam następne partie, które cierpliwie jedna za drugą myję. Dzięki temu nie straszę wyglądem a la "nie myłam włosów od miesiąca" :P
Na moje włosy olejek ma działanie bardzo dobre, są po wysuszeniu mięciutkie i bardziej błyszczące. Do minusów muszę dodać zapach - dla mnie mdły, od początku cięzki do zniesienia, i za to odejmuję pół gwiazdki. Ale mimo to polecam każdemu - zapach to rzecz subiektywna, i niektóre z Was mogą być nim zachwycone :)

Do włosów

Nie lubię stosować olejów na ciało, drażni mnie tłusta warstwa, a i z reguły nie widzę właściwości pielęgnacyjnych. Za to olejowanie włosów, to juz inna historia. I wspaniale, ze odkryta ponownie przez nas, bo Greczynki juz w starozytności wcierały we włosy oliwę. Za to opisywana Alterra ma bogactwo składników stworzonych przez natura do włosów z olejami rycynowm i migdałowym na czele. Zapach naturalny, faktycznie, jakby ocet. Butelka szklana, za każdym razem przezywam lęk, że wyslizgnie mi się z rąk i gruchnie o posazdkę, rozbijając sie w drobny pył. Włosy - cudnie odżywione, puszyste, a myje głowę codziennie i codziennie używam suszarki.

Używam tego produktu od: od pół roku
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1.

naprawę dobry

olejek wypatrzyłam u mojej siostry z tym że ona ma ten pomarańczowy, w rossmanie niestety go nie było i kupiłam akurat granat i awokado, dobry jako dodatek do balsamu świetnie natłuszcza moją skórę natomiast do włosów jest jeszcze lepszy:) jakies 3-4 godziny przed myciem włosów dziele je na kilka warstw i każdą z nich natłuszczam olejkiem, efekt: o niebo lepsze rozczesywanie pachna tez całkiem przyzwoicie, po nałożeniu olejku włosy wyglądaja na mega przetłuszczone więc najlepiej nakładac go w domowych pieleszach, teraz będę polować na ten pomarańczowy bo zapach ma boski

Bardzo dobry do włosów

Oleju używalam glównie do włosów i w tej roli bardzo się sprawdził. Używałam go około 2 razy w tygodniu na noc (nie brudzi poduszek!!!).

+ cena
+ działanie na włosy
+ dość wydajny (starczył mi na ponad miesiąc regularnego stosowania)

+/- zapach (bardzo intensywny, na początku bardzo mi się podobał, potem zaczął przeszkadzać)

- buteleczka (rozumiem, że musi być szklana, ale mogłaby mieć trochę bardziej ergonomiczny kształt)

Ogólnie - jestem zachwycona, moje włosy są w dużo lepszej kondycji.
1 gwiazdkę odejmuje za opakowanie oraz za to że w roli olejku do ciała nie spisuje się za dobrze (1 spróbowałam i po 2 godzinach dalej byłam cała tłusta o.O)
Nie wiem czy kupię ponownie - chcę wypróbować inne olejki alterry, może zapach bardziej mi podejdzie :)

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka