Neutrogena, Formuła Norweska, Foaming Cleansing Wash (Żel do mycia twarzy)

Neutrogena, Formuła Norweska, Foaming Cleansing Wash (Żel do mycia twarzy)

Żel do mycia twarzy suchej i wrażliwej, delikatnie i skutecznie usuwa makijaż i zanieczyszcenia. Pozostawia skórę oczyszczoną i odświeżoną.

dobry

Żel jest godny polecenia. Nie dostrzegam w nim wad, może małe niedociągnięcia. Zapach jest niespecjalny, ale przecież to nie perfumy :P Kosmetyk dobrze myje i oczyszcza buzię, nieźle się pieni i nie podrażnia buzi, a szczególnie moich wrażliwych policzków :) Nie szczypie też w oczy ani nie ściąga skóry. Odkąd go używam coraz rzadzej wyskakują mi niespodzianki - mimo, iż nie jest antybakteryjny. Może to dzięki dobremu oczyszczaniu ? :) Polecam ten produkt, ale nie wiem czy kupię ponownie - mam jeszcze kilka na liście do wypróbowania :)Aha, jest wydajny.

Używam tego kosmetyku od miesiąca
ilość zużytych opakowań: kończę 1

Mój ulubiony

Nie wiem skąd tyle negatywnych opinii o tym, skądinąd, świetnym kosmetyku. Po przestestowaniu przez ostatnie 5 lat kilkunastu zapewne żeli do mycia, z AA, Garnierem, Ziają, Lorealem, a nawet Avene na liście, stwierdzam, że Neutogena jest najlepsza ze wszsytkiego co miałam. Lubię też Neutorgenę Visibly Refined, ale ona jest bardziej agresywna i nie nadaje się do zmywania makijażu oczu, a ja chciałam mieć kosmetyk delkatny, do wszystkiego.
Ten właśnie taki jest! Bardzo delikatnie pachnie, a po umyciu buzi zapach znika. Pieni się również subtelnie, ale na szczescie pieni się, to dla mnie warunek konieczny który musi spełniać mój żel :-). Jest fenomenalnie wydajny, do umycia zużywam na twarz kropelkę wielkości ziarenka zielonego groszku (z puszki :-)). Skóra jest troszkę ściagnięta, ale zdecydowanie mniej niż po innych żelach które stosowałam (chyba musi być ściągnięta po użyciu kosmetyku, który spłukuje się wodą?). Zmywa w 100% makijaż oczu i całą resztę!!! W rezultacie daję 4,5 gwiazdki, to produkt naprawdę z klasą za rozsądną cenę, któa staje się wręcz śmiesznie niska, jesli weźmiemy pod uwagę wydajność tego żelu.

dla suchej skóry????

Mam skórę mieszaną, wrażliwą, skłonną do wysuszenia. Pomyślałam, że neutrogena i to jeszcze dla delikatnej skóry będzie w sam raz. Otóż NIE!!!
- wysusza, skóra mi sie niesamowicie spina
- dość dobrze oczyscza, ale ściąga
- ładnie pachnie, ładnie się pieni
- jest dość wydajna... niestety :)
Nie kupię jej więcej, nie wiem dlaczego napisali,że jest do suchej skóry, ja muszę zawsze nakładać tony kremu, żeby sie nie łuszczyć.

Nie spodobał mi się

Zacznijmy od tego, że cerę mam mieszaną, a ten żel kupiłam właściwie w celu zabierania go ze sobą na weekendowe wypady, gdyż większość preparatów do mycia cery mieszanej bądź antybakteryjnych nie nadaje się do zmywania makijażu oczu. Od początku wydawał mi się jakiś dziwny. Przede wszystkim po jego użyciu nie miałam wrażenia, że twarz jest czysta. Zostawiał po sobie coś w rodzaju połwoczki czy warstewki na skórze, którą potem pracowicie zmywałam tonikiem, bo okropnie mnie irytowała. Męczył mnie też bardzo intensywny zapach, może nie brzydki ale zdecydowanie za mocny moim zdaniem. No i rzecz najdziwniejsza ze wszystkich - mimo, że jest to żel przeznaczony do skóry suchej, moją mieszaną cerę w zauważalny sposób wysuszał. Przez pewien czas używałam go codziennie i miałam okazję przekonać się o tym bardzo dobrze. Nie czyni tego np. żel Toleriane, przeznaczony bądź co bądź do cery mieszanej właśnie, ani Dermedic do cery trądzikowej. W sumie, nie spodobał mi się i zapewne już go nie zużyję do końca.

wpieniający

Oj, zawiodłam się na Neutrogenie. Kupując ten żel liczyłam na więcej, a tu się okazuje że za 18zł z kawałkiem dostałam zwyczajny żelik do mycia buźki. Dlaczego zwyczajny?? Hm... Może zacznę od zalet:
- nie podrażnia nawet skóry wokół oczu
- nie wysusza, nie powoduje uczucia ściągnięcia
No może taki zwyczajny to on nie jest zważywszy na powyższe zalety (nie każdy przecież jest tak delikatny), ale wystarczy tylko skonfrontować je z wadami:
- pieni się aż za nadto i ta piana mnie osobiście bardzo wpienia (ale czego się spodziewać jak na II miejscu mamy Sodium Laureth Sulfate)
- nieciekawie, wręcz odpychająco pachnie (ja wiem, że kosmetyki dla wrażliwców mają specyficzne zapachy, które zresztą generalnie lubię, ale nie ten!!)
- ma lejącą konsystencję, przez co wylewa się go zawsze za dużo, a co za tym idzie jest mało wydajny
- no i, co najważniejsze, niezbyt dokładnie zmywa zanieczyszczenia i makijaż, nie pozostawia uczucia czystości i odświeżenia (nawet, gdy myję się nim rano) i jeszcze mam wrażenie, że u mnie przyczynia się do nadmiernej produkcji sebum (ale to ostatnio to po trosze moja wina, że go wybrałam, bo cerę mam mieszaną, a nie suchą).
Z wyżej wymienionych powodów z dnia na dzień pałałam coraz większą niechęcią do tego żelu i w końcu w determinacji zaczęłam rozglądać się za kolejnym... I wtedy to stał się cud - znalazłam "mojego" Kamill'a!!! i znów mogę cieszyć się wypucowaną i odświeżoną buźką :D

spełnia swoje zadanie

Pierwszy żel do twarzy jakiego używałem i już pierwsze użycie przekonało mnie do takich kosmetyków (wcześniej używałem zwykłego mydła). Skóra czysta, ale nie wysuszona, bardzo świeże wrażenie po umyciu. Niestety również bardzo napinał u mnie skórę, dlatego po pierwszym opakowaniu poszukałem innego żelu.
ilość zużytych opakowań: 1

delikatna pielęgnacja

Dobrze oczyszcza skórę, po makijażu i zabrudzeniach nie pozostawia ani śladu, a przy tym jest bardzo łagodny. Nie powoduje podrażnień a skóra nie jest przesuszona. Jedynym minusem jest dla mnie to, że dziwnie sie go używa, bo się nie pieni, anle to jest naprawdę mało istotne. Delikatnie pielęgnuje skórę i nie pozostawia efektu ściągnięcia. Jestem bardzo zadowolona.

ilość zużytych opakowań: 1

bardzo dobry

Bardzo dobry zel, dokladnie oczyszcza twarz, fajnie sie pieni, nie podraznia oczu i przyjemnie pachnie. Najwieksza zaleta jest dla mnie to, ze nie wysusza twarzy jak robil to garnier i przezyje bez kremu nawilzajacego. To chyba najlepszy zel na jaki trafilam do tej porya znalazlam go calkiem przypadkiem :) naprawde godny polecenia

świetny produkt :)

Wyjątkowo udany produkt :) Trafiłam na niego przez przypadek - siostrze podkradłam :D i bardzo dobrze ;) Pordukt ma wyjątkowo gęstą konsystencje ( najpierw w rękach go pienię ) przyjemnie masuje buźkę, ładnie pachnie, nie podrażnia oczu, można zmyć makijaż - nawet tusz ! twarz jest odświerzona, lekko ściągnięta - jakby stonizowana, gładka, nie zaczerwieniona ani nie podrażniona :) Naprawdę bardzo dobrze oczyszczą buźkę i jest przyjemny z zużyciu :) Jest również wydajny, ma higieniczną, poręczną tubę :) Gwiazdkę mniej bo nie jest idealny ;) Cena przy tak świetnym jakościowo prdukcie jest stosunkowo niska :) bardzo polecam, warto !

Został ze mną na dłużej

Żel ma ładny, delikatny zapach. Początkowo ściągał mi trochę skórę (może dlatego, że była przesuszona - jednak nie powinien tego robić, bo to żel do suchej i wrażliwej skóry), ale po pewnym czasie przestał. Dobrze oczyszcza i nie podrażnia, można nim zmyć nawet makijaż oczu. W moim przypadku nie radzi sobie tylko z usuwaniem tłustej srebrnej kredki Oriflame, którą mam od zeszłego stulecia, a jej końca nie widać. Skóra po umyciu jest gładka, napięta i odświeżona.

Neutrogena jest świetna

Bardzo dobry produkt, dobrze zmywa makijaż, dobrze się rozprowadza. Jest po prostu dobry, jak zresztą wszystkie produkty Neutrogeny. Jestem zadowolona.

Robi co ma robic

Jest jak najbardziej w porzadku.Myje dokladnie, nie podraznia. Nie pieni sie, ale uzywam kosmetykow przewaznie do cery wrazliwej i raczej regula jest ze sie nie pienia. Bez zarzutow.