Iwostin, Purritin, Emulsja matująca (stara wersja)

Iwostin, Purritin, Emulsja matująca (stara wersja)

Delikatna emulsja przeznaczona do skóry tłustej ze skłonnością do zmian trądzikowych. Nawilża, a dzięki zawartości kwasów AHA (firma nie podaje stężenia) działa złuszczająco. Hypoalergiczna, pielęgnuje skórę i łagodzi podrażnienia. Stanowi dobre przygotowanie skóry pod makijaż - skutecznie matuje tłuste partie skóry i reguluje wydzielanie sebum dzięki składnikom:
Zincidone (jest to aktywny fizjologiczny seboregulator - cynk osłabia aktywność enzymu który nasila wydzielanie sebum, a aminokwas PCA dodatkowo wzmacnia aktywność cynku, ponadto Zincidone hamuje rozwój bakterii powodującej trądzik)
oraz
Physiogenyl (jest to fizjologiczny katalizator procesów biochemicznych zachodzących w skórze. Zawiera działające synergistycznie: sól sodową PCA, która utrzymuje odpowiednie nawilżenie warstwy rogowej naskórka, sól magnezową PCA, która działa przeciwstresowo i zapobiega zmęczeniu skóry, sól cynkową PCA, która ogranicza rozprzestrzenianie się bakterii beztlenowej wywołującej trądzik i sól manganową PCA, która poprawia nawilżenie skóry). Physiogenyl działa energizująco, stymuluje wzrost i regenerację komórek.

Dobry krem

Wreszcie znalazłam krem, który matuje, nie zapycha i nawilża. Mam cerę mieszaną i dla mojej skóry ten krem jest świetny. Pojawiają się nowe "niespodzianki", ale nie jest to efekt zapychania, tylko tak to już bywa z moją buzią :) Ale stan mojej cery znacznie się poprawił. Myślę, że żeby rzeczywiście poczuć i zauważyć działanie nowego kremu trzeba poużywać go ze dwa miesiące, więc zachowawczo daję 4 gwiazdki :) Cena niewielka jak za taką tubkę aptecznego kremu.

Używam tego produktu od:miesiąca
Ilość zużytych opakowań:pierwsze

Wielkie rozczarowanie:(

Odradzam! Niestety wielkie NIE! Krem przeznaczony dla ceru tłustej z wypryskami i zaskórnikami a zapycha tragicznie!
Byłam zadowolona z kremu na noc z tej serii - ładnie sobie radzi z tłustą skórą i wypryskami. Kupiłam więc emulsję na dzień bo pomyślałam, że wtedy wzmocnie efekt. Niestety pogorszyłam sobie cerę:( Po zaledwie 2-3 zastosowaniach miałam super zapchaną skórę i mase zaskórników jakich wcześniej nie miałam. Ale nadal stosowałam myśląc, że to nie od tej emulsji i że to przypadek. Ale niestety codzienne stosowanie powodowało wysyp pryszczy i kompletne zapchanie porów.
Krem matowi - przyznaje, ale wszystko zapycha do środka. Jakby nie pozwalał skórze oddychać. Skóra po nim jest ściągnięta, mnie szczypie - mam bardzo wrażliwą. Odstawiłam i cera się poprawiła.
Stosuje jeszcze z tej serii żel do mycia - rewelacja, nie podrażnia, super oczyszcza. Podobnie jestem zachwycona tonikiem i kremem na noc. Nie wiem czemu ten krem jest taki. Kompletnie osłabia działanie innych kosmetyków z serii i powoduje gorszy wygląd. Coś jest z nim nie tak. Piecze, nie nawilża, zapycha.
Jest wydajny to fakt - pewnie starczy na długo bo wystarczy mała ilość by pokryć buzię ale przecież nie o to chodzi - skoro nie działa i pogarsza stan cery.
Cena przy tym jak dla mnie wysoka. Wyrzuciłam pieniądze w błoto.
Na dodatek zupełnie nieświadomie moje dwie koleżanki też go kupiły - była promocja z tonikiem i się skusiły i wrażenia te same. Wielkie NIE!!!Używam tego produktu od: przez misiąc i odstawiłam
Ilość zużytych opakowań:

może być

Ogólnie cała seria jest w porządku (używam żelu do mycia twarzy, kremu matującego i kremu na noc), ale trochę zapycha i powoduje pieczenie twarzy, szczególnie krem na noc:(
pojawiły mi się po tym zaskórniki.

Używam tego produktu od:miesiąca

słabo matuje, fajnie nawilża

krem zdecydowanie za słabo matuje, u mnie twarz zaczyna świcić sie po pół godz. Natomiast fajnie nawilża, nie ściąga skóry, łagodzi podrażnienia. Jednak z deklaracji producenta wynika że krem jest produktem matujacym, przeznaczonym to cery mieszanej, tłustej lub trądzikowej. Poza tym na minus zaliczyć muszę fakt, że krem zapycha. Mimo wszystko przyznać jednak muszę, żę przyjemnie stosowalo mi sie ten krem. Na plus trzeba zaliczyc także cene - niska przy 75 ml produktu!

Używam tego produktu od: nie pamiętam

WSPANIAŁY!!

Od kilku lat stusuję wyłącznie hipoalergiczne apteczne kremy na bazie wód termalnych i wypróbowałam niemal wszystkie. Muszę przyznać, że ten jest ideałem dal mojej podrażnionej maściami i odwodnionej skóry. Zaznaczam, że mimo, iż nie jestem nastolatką od wielu lat walczyłam z trądzikiem i wciąż mam do niego skłonności.

Emulsja ma same zalety:
- nie uczula (jak inny najbardziej reklamowany specyfik na bazie wody termalnej)
- nie podrażnia (przy wielu emulsjach do tłustej/trądzikowej cery czuję szczypanie i pieczenie po nałożeniu)
- reguluje
- nie powoduje ściągnięcia
- zmniejsza stany zapalne
- doskonale nawilża
- nie ma zapachu (czego nie można niestety powiedzieć o innych produktach z tej serii)
- ma wielką tubę za niewielką cenę (większość aptecznych cechuje odwrotna reguła)Używam tego produktu od: ponad rok

Wszystkich niezadowolonych zachęcam do wytrwałości, ja zalety tej emulsji doceniłam dopiero przy drugim opakowaniu. Szczególnie jeśli borykacie się z trądzikiem nie możecie liczyć na wyleczenie po pierwszej aplikacji. Emulsja działa bardzo delikatnie i dlatego właśnie efekty pojawiają się po długim czasie, ale też na długo.

ok

W połączeniu z kremem i żelem z tej serii chyba spełniają swoje zadanie, używam pod makijaż, troche bardzo wodniste ale łatwo rozsmarować i łatwo się wchłania przez to, czy matuje.. no może, ciężko ocenić bo podkłady matują.. a ogólne wrażenie ok, i dobrze ze nie ma zapachu jak reszta serii

Używam tego produktu od: 3 mies.

Naprawdę dobry!

Wart polecenia, najlepszy z serii Purritin.Naprawdę ładnie matuje i to na długo! ładnie nawilża, doskonały pod podkład, skóra jest gładka.Nie zauważyłam żeby mnie kiedykolwiek zapchał. Nie podrażnia nawet nałożony na skore z większymi problemami/

Używam tego produktu od: z przerwami od 2- 3 lat

Zapycha, ale dobrze matuje

Wlasciwie bardzo dobrze matuje i nawilza i tu zalety tego kosmetyku sie koncza ... Krem sie zle wlchania, ale najgorsza wada jest zapychanie i jako efekt koncowy nastepuje wysyp drugiego dnia:(. Gdyby nie zatykal, to bylbym sklonny stwierdzic, ze jest to najlepszy krem matujacy. Krem dosc dobrze sie sprawdzal jako nawilzacz kiedy uprzednio smarowalem twarz benzacne, ale i tak pojawialy sie czasami zmiany zapalne.

Używam tego produktu od: 4 miesiecy

utrzymuje równowagę skóry

Przeszłam sporo, zanim trafiłam na tą emulsję. Po pierwsze mam cerę mieszaną, miejscami nawet suchą, a jednocześnie skłonną do wyprysków i bardzo podatną na alergię. Ta emulsja przywróciła moją cerę do normy, mam gładką, nie wysuszoną buzię, nie świecącą pod podkładem, praktycznie nie mam wyprysków i ani śladu alergii. Emulsja jest delikatna, ładnie się wchłania, jest idealna pod podkład, nie wysusza, nawilża i utrzymuje cerę w równowadze. Być może dla cery tłustej jest za delikatna, ale do mojej mieszanej, skłonnej do wyprysków i miejscami bardzo suchej, jest idealna. No i jest hipoalergiczna :-)

Mam cere tradzikowa i polecam ta emulsje, ze wzgledu na to, ze zapobiega przesuszeniom i nawilza. Matuje dosc dobrze i przede wszytskim NiE POGARSZA stanu cery, co wiele specyfikow robi... Stosuje go z benzacne i uwazam ze idealnie sie dopasowuja bo benzacne jesc dosc silne, przeciwtradzikowe, a ten krem delikatny i nawilzajacy. Ponadto jest dobry pod makijaz(o czym tez pisze producent). Moze nie zwlacza wypryskow, na pewno sam ten krem nie wyleczy tradziku, lecz mimo to nie znalazlam lepszgeo choc uzywalam wielu(dax perfecta, soraya, under twenty, siarkowa moc, aa, eveline)

Używam tego produktu od:kilka miesiecy

raczej nie

-słabo matuje (u mnie praktycznie po wyjściu z domu już się błyszczałam)
-zapycha (u mnie pojawiły się wypryski po nim)
-słabo nawilża, szczególnie gdy cera jest "zmaltretowana" specyfikami na trądzik

+dobrze się wchłania
+starcza na długo
+lekka konsystencja

Może dla osób z ładną cerą i jakimś drobnymi niespodziankami pomaga. Mnie niestety nie pomógł.

Zadowalający

Ten krem jest naprawdę dobry - przede wszystkim - moją skórę czyni matową, oczywiście efekt nie utrzymuje się przez cały dzień tylko przez kilka godzin, ale według mnie to wystarczająco długo. Bardzo dobrze nawilża - skóra jest gładka i przyjemna w dotyku. Konsystencja jest ultralekka, nie ma mowy o pozostawianiu jakiejkolwiek warstwy- wchłania się wręcz natychmiastowo i co bardzo ważne - nie zatyka porów. Nie ma zapachu co uważam za duży plus. No i jeszcze jedna ogromna zaleta - produkt jest wyjątkowo wydajny, co sprawia, że cena wcale nie jest wysoka. Jestem naprawdę zadowolona i polecam. Powodzenia w pielęgnacji skóry!

Używam tego produktu od: 8 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 3/4 jednego