Iwostin, Purritin, Emulsja matująca (stara wersja)

Iwostin, Purritin, Emulsja matująca (stara wersja)

Delikatna emulsja przeznaczona do skóry tłustej ze skłonnością do zmian trądzikowych. Nawilża, a dzięki zawartości kwasów AHA (firma nie podaje stężenia) działa złuszczająco. Hypoalergiczna, pielęgnuje skórę i łagodzi podrażnienia. Stanowi dobre przygotowanie skóry pod makijaż - skutecznie matuje tłuste partie skóry i reguluje wydzielanie sebum dzięki składnikom:
Zincidone (jest to aktywny fizjologiczny seboregulator - cynk osłabia aktywność enzymu który nasila wydzielanie sebum, a aminokwas PCA dodatkowo wzmacnia aktywność cynku, ponadto Zincidone hamuje rozwój bakterii powodującej trądzik)
oraz
Physiogenyl (jest to fizjologiczny katalizator procesów biochemicznych zachodzących w skórze. Zawiera działające synergistycznie: sól sodową PCA, która utrzymuje odpowiednie nawilżenie warstwy rogowej naskórka, sól magnezową PCA, która działa przeciwstresowo i zapobiega zmęczeniu skóry, sól cynkową PCA, która ogranicza rozprzestrzenianie się bakterii beztlenowej wywołującej trądzik i sól manganową PCA, która poprawia nawilżenie skóry). Physiogenyl działa energizująco, stymuluje wzrost i regenerację komórek.

mój ulubieniec :)

Bardzo lubię ten krem. Jak dla mnie jest niemalże idealny ;) Fajnie matuje i to na naprawde długo ,jakieś kilka godzin ,a czasami na prawie cały dzień ,a mam skóre mieszaną , dość mocno przetłuszczającą się w strefie T . Żaden z moich poprzednich kremów tego nie dokonał a miałam ich naprawde duuużo. Jest twez baardzo wydajny używam już ok. 1,5 miesiąca a nadal mam duuuużo ponad połowe kosmetyku :) Skóra dzieki niemu jest też ładnie nawilżona i miękka. Emulsja szybko się wchłania i jest idealna pod podkład :)
Polecaamm wszystkim ^^

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

średniaczek

Całkiem fajna emulsja- tak myślałem na początku, ale była to moja pierwsza z typu "matujące", więc nie miałem w sumie doświadczenia w tym segmencie.

Stosowałem ją na początku z żelem Iwostin rano i wieczorem, plus Brevoxyl. Widziałem efekty. Mat totalny, na 3, 4 godziny, po 2 misiącach czas ten spadł do 1-2 godzin, więc i spadnie ocena.

Konsystencja jest bardzo fajna, lekka, szybko się wchłania, nietłusta, jak dla mnie fajnie nawilża i łagodzi podrażnienia. Olejek herbaciany wraz z triclosanem działają antybakteryjnie co cenię (choć ograniczam triclosan, bo wyczytałem, że pod wpływem wody chlorowanej zmienia sie w substancję rakotwórczą).

Kwasy lekko złuszczają, a cynk ogranicza wydzielanie sebum. Niby fajnie, ale sama emulsja cudów nie zdziała. Na dodatek znalazłem składnik, który może zatykać pory, nie pamiętam, który dokładnie, ale taki jest, więc za tę emulsję już podziękuję.

nie sprawdził się..

Może zaczne od plusów tego kremu, choc jest ich niewiele..
-krem ma dość rzadką, troche wodnistą konsystencje, przez co szybko się wchłania
-jest wydajny
-tani jak na produkt apteczny
Teraz minusy:
-krem wogóle nie matuje
-ma okropny zapach
-skóra po zuzyciu prawie całej tubki nie poprawiła się- krostki dalej się pojawiały, o ile nie było ich więcej..

jednak...

Do kupna tego kremu zachecila mnie pani w aptece,wychwalajac go pod niebiosy.Jedynym plusem tej emulsji jest to,ze faktycznie nie podraznia cery-i tylko tyle.Nie matuje zbyt dobrze,ma kiepska,wodnista konsystencje,dziwny zapach i nie pomaga w leczeniu tradziku. Ponad 30 zl wyrzucone w bloto:/.Używam tego produktu od:kilku miesiecy
Edit:chyba jednak zbat surowo go oceniłam...Ostatnio zaczęłam go znowu używać i działa nawet nieźle.Mam cere przesuszoną i lekko podrażnioną,a on spisuje się całkiem nieźle.Dlatego dodaje dwie gwiazdki:)

do ideału daleko

uwielbiam Purritin żel do mycia twarzy, punktowy żel na wypryski też jest ok, ale ta emulsja jakoś nie do końca...
Nie matuje, zmniejszenia ilości wyprysków nie zauważyła.
Jedyne co to nic nie piecze, skóra dosyć nawilżona i nie podrażniona, no i cena dobra. Nie wiem, nie wiem... może po prostu produkty anty trądzikowe takie już są...

średnio na jeża

w sumie na początku rewelacja - małe zaskórniaczki których chciałam sie pozbyć błyskawicznie znikały :) potem szok - skóra jakby bardziej wysłuszona, wiecej zaskórniaczków ... masakra, ja juz go nie kupie

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: około 1/2 opakowania

Po prostu super!

Tę emulsję polecił mi pan dermatolog, kupiłam, bo słucham się lekarzy ;] Ma lekką, delikatną konsystencje, po nałożeniu w ogólę nie czuć jej na twarzy! Nawiżla skórę i jednocześnie matuje - wielki plus! Matowanie nie jest idealne, delikatne i na kilka godzin, ale jest to emulsja praktycznie POD MAKIJAŻ, więc to zaden problem. Podkład na niej nakłada się rewelacyjnie! Równomiernie, żadnych plam, jak przy innych kremach. Powiedziałabym, że nawet utrwala makijaż. Do tego po niej nie mam żadnej alergii, a zwykłe podkłady mnie uczulają. Do tego działa przeciwtrądzikowo, żadna niespodzianka nie wyskoczy :) Używam codziennie od pół roku i jestem w połowie opakowania. Minusów nie widzę żadnych. Rewelacja! Jestem bardzo, bardzo zadowolona!Używam tego produktu od: pół roku
Ilość zużytych opakowań: 1/2

Rewelacja!

Matowi a jakże!Kremu nie nakłada się pół tubki to wtedy matowi ;)
Cera po nałożeniu kremu jest aksamitna i miła w dotyku,Trądzik jakby mniejszy ;) Stosuję całą serię-żel do mycia,emulsję i krem na noc ;)

Używam tego produktu od:ponad 2 lata
Ilość zużytych opakowań:kilka

dla mnie doskonały

Emulsja lekka i naprawdę nawilżająca. Nie daje efektu idealnego matu, choć przy mojej bardzo tłustej skórze efekt i tak jest dobry. Najważniejsze dla mnie jest jednak to, że nie podrażnia skóry, nie wysusza i dzięki temu nie powoduje swoistego efektu jojo, czyli ponownego nadmiernego przetłuszczania się skóry. Kosmetyk nie jest agresywny, ale pomaga w walce z trądzikiem uspokajając i łagodząc cerę.

Uwaga: Nadaje się pod makijaż, bo jest bardzo lekke, ale niektóre bazy pod makijaż (np, Sephora Professionnel Perfection Make Up Base) ścinają się lekko położone na ten krem. Nie słyszałam o ścinających się podkładach.

Używam tego produktu od:2 lat
Ilość zużytych opakowań:5 lub 6

twarz jak luserko

Jedyna w swoim rodzaju emulsja matująca, która nie matuje! Mimo, iż zawsze czekam, aż dobrze się wchłonie, podkład jest trudno po niej rozprowadzić. Makijaż po niedługim czasie spływa, razem z korektorem, więc wszystkie niedoskonałości widać jak na dłoni (jak na twarzy:P). Twarz się świeci i i błyszczy. Fuj.

Dla niewymagajacej cery

Kosmetyk ma lekka konsystencję, nie zatyka porów. Szybko sie wchłania, niestety nie matuje na długo. Także przychylam sie do innych opini wizażanek, że jednak za ta cene powinien być o niebo lepszy. Efekt matujace jest.. ale przez jakąś godzine-dwie po nałożeniu. Później niestety sebum pokrywa moja twarz i swiecę sie jak lustro :/ No nic.. ruszam na dalsze poszukiwania matujacego kremu...

Używam tego produktu od:miesiaca

Mogło być lepiej

Mój brat ma dość poważne problemy z trądzikiem, więc rok temu pani dermatolog oprócz maści poleciła mu jeszcze tę emulsję.
Mnie też zainteresowal ten produkt, bowiem od dawna poszukuję kremu, króry poradzi sobie z moją mieszaną cerą, bo do tej pory wszystko, czego używałam, matowiło skórę, ale na bardzo krótko, a problem ze świeceniem się skóry cały czas był.
Przeczytałam więc dokładnie na opakowaniu opis tego produktu i postanowiłam dać mu szansę. Na początku- wszystko ok.- zapach neutralny, praktycznie niewyczuwalny, konsystencja lekka, produkt dobrze się wchłaniał. Efekt matujący też było widać, ale niestety tylko przez ok. 2 godziny. Potem to już wszystko to, co znam- nos, czoło i broda strasznie mi się świeciły. Szkoda mi było, że nawet taki produkt jak ten nie byl w stanie mi pomóc. Straciłam wtedy nadzieję, że cokolwiek mi pomoze.
Nie wiem, może to moja twarz jest do tego stopnia oporna, że nic na nią nie działa, ale ten produkt to nic specjalnego. Mój brat upiera się jednak i stosuje nadal, mimo że również nie daje takich efektów, jakie powinien dawać.
I do tego wszystkiego nie jest tani- w aptece brat płaci za niego 26 zł.Zbyt wygórowana cena jak za taką jakość.

Używam tego produktu od:uywałam przez jakiś czas rok temu
Ilość zużytych opakowań:kilka