Miss Sporty, So Matte Foundation (Podkład matujący) (stara wersja)

Miss Sporty, So Matte Foundation (Podkład matujący) (stara wersja)

Podkład matujący do cery normalnej i tłustej, nie zawiera w swojej formule żadnych składników natłuszczających. Pomaga kontrolować błyszczenie się skóry i zapewnia naturalne, delikatne wykończenie makijażu przez cały dzień. Zabezpiecza skórę przed wpływem środowiska i utrzymuje ją w stanie świeżym przez cały dzień. Przebadany dermatologicznie. Dostępny w 3 odcieniach.

czy ja wiem...

Mialam 5 minut na zakupy, biegnac z jednych zajec na drugie..a wtedy nie analizuje sie tego co jest w koszyku tylko chwyta sie rzeczy pod wplywem chwili. Zobaczylam to cos w ofercie z korektorem w sztyfcie gratis za 13zl i jakas sila podkusila mnie by wyjac moj ulubiony podklad Lovely brilliance i zaladowac ten badziew :/

Kolor nr 1 - blady, nienaturalnie wrecz. Ja jestem bladzioch ale on mi poszarza cere. jak zauwazyly poprzedniczki wybiela lekko. U mnie odcien jest ok, ale efekt jakbym sie zakurzyla :(

Konsystencja - za rzadki :/ taki wodnisty. tworzy smugi

Zapach - paskudny -_- jakis taki oblesnie pudrowy jak ze starej puderniczki prababci.

Najwieksza jego wada to transparentnosc. To podklad z tej ategorii ktory podkresla wszystkie wloski, wlazi w kazdego pora ale nie maskuje najmniejszego zaczerwienienia...nawet nie ujednolica cery. Wyglada sie bardzo nienaturalnie- jakby makijaz byl noszony conajmniej dobe. Na miejscach gdzie skora jest idealna tworzy maske, a tuz obok gdzie jest jakies przebarwienie cyz mala blizna po tradziku jakby go wogole nie bylo! jakby doslownie z dokladnoscia co do setnej milimetra ominal krawedz :/

to fakt ze sie lepi, mi to pasuje, bo dzieki temu nie spisuje go na straty. Jest dla mnie doskonalym nosnikiem dla mojego pudru w kamieniu i dzieki temu moge go zuzyc jakos.

wysusza...(nie wiem czy zapycha bo uzywam od tygodnia a regularnie wykonuje zabiegi oczyszczajace)

Matowanie(olaboga..jego glowna ponoc funkcja) - nie matuje! Ja mam skore normalna/wrazliwa ze sklonnoscia do okresowych przetluszczen i na mnie nie swieci sie jak bombka ael to zasluga tylko i wylacznie dobrych kosmetykow pielegnacyjnych.

ZNAM KILKA O POLOWE TANSZYCH A O NIEBO LEPSZYCH. 2 gwiazdki za jasny kolor i to ze jest dobra baza pod puder :)

Używam tego produktu od: tydzien
Ilość zużytych opakowań: 1 napoczete

Polecam ;)

Używam ten podkład juz pare lat i uważam, że jest świetny ;) Ładnie matuje, nie pozostawia smug, dobrze się rozprowadza, utrzymuje się dość długo. Pozostawia skórę troszke lepką, uważam to za +, ponieważ puder który nakładam na podkład dłużej się trzyma ;)

Używam tego produktu od:paru lat ;P
Ilość zużytych opakowań:dużo:P

Średni

Odpowiedniego koloru podkładu dla mnie nie było, więc zmieszałam light i medium. Podkład bardzo średnio matuje, pozostawia lepką warstwę na twarzy, nawet po nałożeniu pudru. Plusem jest to, ze dobrze kryje. Trzeba uważać, aby nie nałożyć zbyt dużej ilości, bo wtedy maska gwarantowana. Przeznaczony jest chyba dla cer super doskonałych. Podkreśla suche skórki. Cenowo jest na plus, ale jakościowo wypada bardzo blado.

Ilość zużytych opakowań: po jednej tubce light i medium

Polubiłam go

Bardzo przyjemny podkład, jak za tą cenę to naprawdę wart wypróbowania. Mam najjaśniejszy kolor, ma odcień żółty więc idealnie nadaje sie do mojej cery naczynkowej. Mam trochę do ukrycia na twarzy, piegi, naczyna, trochę przebarwień. Świetnie sobie z nimi radzi, ładnie kryje, dobrze się rozprowadza, matuje nawet całkiem nieźle. Ogólnie polecam ten podkład, za tą cenę warto :)

Używam tego produktu od: ok. roku

...

Podkład ten kupiłam raz, ponieważ był tani i chciałam wypróbować jakiś inny, niż mój ulubiony mus Maybelline. Na jednym razie poprzestanę. Podkład jest dosyć oleisty, nie matuje i zapycha pory. Ma miły zapach. Trudno się go nakłada, jego konsystencja jest jak dla mnie zbyt rzadka. Trudno się rozciera na buzi. Podkreśla cienie pod oczami i czasem się waży. Słabo maskuje zaczerwienienia, podkreśla skórki.

Używam tego produktu od: styczeń
Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Matujący????

Na pewno nie matuje i ma skłonność do zapychania. Fajnie kryje za co WIELKI plus. Ale oprócz tego tylko wyrównuje koloryt. Nic więcej. Używałam nr2. Był to mój pierwszy podkład, i dla początkujących niezły, byle nie nakładać za dużo!!!!

Używam tego produktu od: jakiś rok temu... ponad?

Polubiłam :)

Po czteromiesięcznej przerwie w używaniu podkładów coś mnie naszło, żeby jednak do nich wrócić. Stwierdziłam jednak, że mój True Match jest za ciemny i wytrwale szukałam idealnie jasnego odcienia.
Jak już ktoś napisał, numer 1 jest trupio blady, czyli doskonały dla takiej bladolicej jak ja ;) Nie ciemnieje, nie jest za różowy, za żółty - za to duuuży plus, bo, niestety, firmy ze średniej półki raczej nie posiadają w swojej palecie takiego odcienia.
Nie mam większych problemów ze skórą, głównie jakieś lekkie zaczerwienienia, nieco rozszerzonych porów i parę niedoskonałości, więc delikatne krycie, a właściwie wyrównanie koloru, jakie zapewnia So Matte, jest dla mnie idealne.
Niestety, użyty samodzielnie bardzo słabo spełnia swoją główną funkcję, czyli matowanie. Po nałożeniu pudru sypkiego zmieszanego ze skrobią mam mat na kilka godzin (w zależności od warunków).
Nie zapycha, nie uczula.
Podsumowując - nie jest to zły podkład, jeśli oczekujemy tylko wyrównania koloru i delikatnego matu, a od pełnego zwalczania błyszczenia mamy inne produkty.

Edit z 20 grudnia: jednak nie jest taki zły ;) Teraz, kiedy dzięki Normadermowi nie mam już tak dużych problemów z błyszczeniem się, ten podkład jest dla mnie idealny. Po przypudrowaniu mam mat praktycznie do wieczora. Jeżeli potrzebuję większego krycia, nakładam dwie cienkie warstwy i jest ok.
Z czystym sercem polecam, zwłaszcza za tych kilka złotych :)

Używam tego produktu od: miesiąca (teraz prawie pięciu)
Ilość zużytych opakowań: początek pierwszego (połowa drugiego)

dobry jednak ja szukam dalej

to jest mój pierwszy podkład więc nie mam porównania z innymi ale jak mi się skończy to wypróbuję coś innego
Plusy:
- mega wydajny
- łatwo rozprowadza się
- wyrównuje koloryt skóry
- zakrywa drobne zaczerwienienia
- jest tani
Minusy:
- nie radzi sobie z naczynkami i większymi krostami
- matuje ale na krótko - chociaż od matu to są pudry sypkie

Używam tego produktu od: około pół roku
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

klejący, nie matuje

Cera bardzo szybko się świeci, na policzkach zostawia klejącą warstwę.Ładny zapach.Najjaśniejszy odcień był swego czasu idealny dla mnie, jest bardzo jasny.Ze względu na kiepski efekt matujący nie polecam.

Używam tego produktu od:używałam 4 lata temu

Jak dla mnie b.dobry

Jak dla mnie ma więcej plusów niż minusów....^^
Plusy:
- dobrze kryje (moje niedoskonałości)
- cera jest matowa jakieś 6-7 godzin
- nie zatyka porów
- daje pudrowe wykończenie
- przystępna cena
- ładny zapach
- dobrze się rozprowadza

Minusy:
- zostawia czasem ślady na ubraniu
- jeśli chcemy mieć całkowicie matową cerę przez cały dzień (12h)trzeba w ciągu dnia użyć bibułek albo pudru w kamieniu

Ogólna ocena jest jak najbardziej pozytywna :)

szału nie ma

Kupiłam go chyba głównie ze względu na cenę i na to że miał matować cerę. Mam jasną cerę więc zdecydowałam się na odcień 01, ale jakoś wydawał mi się za jasny. Z matowieniem to bywało różnie ogólnie po 2 godzinach nie było śladu po matowieniu. Miejsca w których skóra jest przesuszona są bardzo widoczne. Zapach taki sobie, konsystencja też nie była najgorsza. Używałam w sumie do końca, bo brak kasy nie pozwalał na zakup czegoś lepszego :(.

Używam tego produktu od: używany ok. 3 miesięcy

mogło być gorzej

Kupiłam go kiedyś, miałam kolory 1 i 2.
Fluid ten ma wiele wad, najgorszą jest nietrwałość - warzenie się, i jest trochę widoczny na twarzy. Za tą cenę jednak nie jest zły, bo mimo wszystko ładnie wygląda na buzi, szczególnie kolor 2, jest bardzo bardzo ładny. Nadaje się do stosowania na jakieś bardzo krótkie wyjścia i najlepiej nie w dziennym świetle. Kolor 1 jest trupio blady.

Używam tego produktu od:kiedyś