Dermika, Bibułki matujące Mat-B, Dermika

Dermika, Bibułki matujące Mat-B, Dermika

Przeznaczone do usuwania świecącej warstwy sebum i potu występującej na twarzy często w okolicy nosa,czoła i brody. Można stosować dowolną ilość razy w ciągu dnia.

istnieją skuteczniejsze

Tragiczne nie są, bo usuwają tłustą warstewkę. Ale nie matują pudrowo. Efekt jest zbyt krótkotrwały nawet przy cerze normalnej. Daleko im do japońskich bibułek Hello Kitty, które są o wiele mniejsze i o wiele wydajniejsze. Dermika standartowo przeznaczyła jedną bibułkę na jedno zmatowienie buzi. Hello Kitty z powodzeniem można użyć nawet trzykrotnie. Dlatego bez porównania może byłabym zadowolona z mat-b, ale w tej sytuacji wiem, że istnieją bibułki o niebo lepsze i skuteczniejsze. Również opakowanie pozostawia wiele do życzenia - jest zbyt duże i trochę niewygodnie zaprojektowane. Takich produktów używa się zazwyczaj poza domem, więc małe rozmiary i wygoda są bardzo pożądanymi cechami.

Używam tego produktu od: ok. 2 miesięcy

słabe

Bardzo słabiutkie są te bibułki. Rwą sie niemiłosiernie i w żaden sposób nie idzie zmatowić nimi buźki. Sa bardzo cieniutkie i przypominają mi takie chusteczki , które stoja na stołach w kawiarniach, takie -ślisko- pergaminowe. Szkoda kasy. Juz chyba lepiej sprawdziłyby sie chusteczki higieniczne...Używam tego produktu od: kilka miesięcy temu
Ilość zużytych opakowań: jedno i ostatnie

Dobre

Są dobre, po prostu dobre, nie rewelacyjne, nie złe. Dobre. Spełniają swoje zadanie, matują. Wielkość też dobra. Jedna bibułka wystarczy na zmatowienie całej twarzy (no chyba, że ktoś ma bardzo tłustą cerę).Opakowanie trochę niepraktyczne. O wiele bardziej lubiłam opakowanie bibułek z Bielendy i chyba wrócę do Bielendy, bo są tańsze a nie widze różnicy w działaniu.

gdyby nie ta zła trwałość

czegoś mi w nich brak, niby są duże ale mojej strefy T jedna bibułka nie daje rady zmatowić - zużywam więc 2lub3 sztuki. Po przyłożeniu bibułki dodatkowo jeszcze używam pudru, ponieważ one same nie nadają pudrowego wykończenia. Ale największa wada to trwałość -rozpadają się na pół zaraz po przyłożeniu do twarzy. Rwą się niemiłosiernie!!! :( Chyba teraz skuszę się na Shiseido, choć mam ochotę też wypróbować tych z niższej półki np Sephory

średniaki

Przyzwoicie matują - ale nie spektakularnie jakoś. Mam wrażenie, że po zastosowaniu cera dość szybko wymaga ponowienia tego zabiegu. Duże są - jedna bibułka w zupełności wystarcza na zmatowienie mieszanej cery. Nie ścierają makijażu.

Dlaczego więc dwie i pół gwiazdki tylko?

Ano dlatego, że:
1) twórca opakowania miał chyba nienajlepszy dzień, kiedy to skrystalizowała mu się idea kartonowego cienkiego schowka-koperty o wymiarach 11,5x7,5 cm (ni to schować do małej torebki, ni cichaczem wyjąć, nie wspominając o noszeniu w kieszeni dżinsów (ArtDeco, wróć!!!). Bibułki są umieszczone w kopercie luzem, wyjęcie jednej to spore osiagnięcie (acz wykonalne, czasami :) ),
2) kolor mi się nie podoba - choć ten zarzut można uznać za absurdalny - bibułki są krzykliwie żólte (beżowe, dyskretne ArtDeco wróć!!!),
3) wskaźnik cena/ilość również pozostawia sporo do życzenia: jedna bibulka kosztuje 50 gr. Owszem, wiem, że są droższe, ale nie wierzę, że te droższe nie są lepsze!

dobre bibułki

Bardzo dobre bibułki. Mam spore doświadczenie (clinique, shiseido) i biorąc pod uwagę cenę ok. 20 PLN -polecam dermikę. Efekt jest taki sam jak w przypadku bibułek z górnej półki. Matują na długo, nawet w słońcu, w mieście. Jedyną wadą jest opakowanie. Z natury rzeczy bibułek używamy w biegu, mają szybko poprawiać nasz wygląd. Te zółte maleństwa wetknięto luzem w tekturową okładkę - wypadają za każdym razem, kiedy chcę wyjąć jedną. Albo wszystkie na raz albo przynajmniej kilka. Rozwiązania typo notesik, z odrywanymi bibułkami są o wiele praktyczniejsze.

****

Są to jedyne bibułki jakie używałam, niemniej jednak mam na koncie zużytych już kilkanaście opakowań i przetestowałam je we wszystkich możliwych warunkach ;) Ocena zatem będzie mocno subiektywna, bo bardzo je lubię, gdyż do tej pory bardzo dobrze się na mnie sprawują.
Bibułki zamknięto w tekturowym opakowaniu, które jednak dzielnie wytrzymuje przez ok. 1,5 miesiąca, czyli czas w jaki je zużywam. Bibułki są bardzo delikatne, cieniuteńkie, o żółtym zabarwieniu. Nie naruszają makijażu (prócz lekkiego ścierania podkładu na nosku) i rewelacyjnie pochłaniają sebum. Spędzając całe dnie na mieście zawsze je mam ze sobą - w bardzo prosty sposób upiększają i odświeżają. Nadają skórze całkowity mat.
Jedna bibułka wystarcza mi na całkowitą poprawkę makijażu, dlatego też opakowanie 50 sztukowe zużywam w przeciągu 1,5 miesiąca. Nie rwą się. Łatwo wyciąga się je z opakowania.
Kosztują 25 zł.

dobre

Szukalam jakiegos dobrego specyfiku na moją wiecznie błyszczącą sie buźkę,no i nie przeliczylam sie kupując bibułki.Nie są co prawda rewelacyjne ale na jakiś czas matują twarz.Później opruszam ją jeszcze pudrem i efekt jest zadowalający.Co do wydajności-cóż mogło być lepiej.Ja do zmatowienia buzi potrzebuje jednorazowo 3 sztuki co nie bardzo mi sie uśmiecha biorąc pod uwagę to,że jest ich w opakowaniu 50.Czyli starczają na ok.miesiąc.