Vichy, Thermal Fix 1

Vichy, Thermal Fix 1

Lekki krem dogłębnie nawilżający do skóry odwodnionej lub bardzo odwodnionej zawiera Filladyn - aktywny składnik zdolny do odtworzenia czujników wiążących wodę w skórze, zwiększenia ich rezerwy pobudzając syntezę filagryny. Po zastosowaniu kremu uwalniają się cząsteczki Filladynu, które mogą być wykorzystywane przez cały dzień Gdy skóra traci zbyt wiele czujników wiążących wodę, zaczyna działać wspomagający ich wytwarzanie Filladyn. Przez 24 godziny wyrównuje on spadek produkcji czujników i utrzymuje nawilżenie na najwyższym poziomie. Rezultaty :

* + 45 % wody zatrzymanej w komórkach zaraz po zastosowaniu, tym samym uczucie ściągnięcia ulega zmniejszeniu

* skóra jest odpowiednio nawodniona przez 24 godziny, staje się elastyczna, gładka i delikatna w dotyku. Pozostaje miękka i sprężysta

* po tygodniu stosowania Thermal Fix skóra staje się mocniejsza, mniej się odwadnia, a podrażnienia ulegają zmniejszeniu.

wolałabym S1

Uwielbiałam Thermal S1, był moim ulubionym kremem i używałam go przez długi czas. Pani w aptece mówiła, że jest jego ulepszony odpowiednik. Niestety, to nie to samo :( Wchłania się jakby gorzej, nie nawilża i nie zmiekcza skóry tak pięknie jak S1, a najgorsze jest to, że zatyka pory. Jestem bardzo zawiedziona. Smutno :(

uczulił mnie:(

Kupiłam ten krem, ponieważ potrzebowałam silnego nawilżenia, zdecydowałam się na Fix 1 (mam skóre mieszaną). po ok. trzech dniach poczułam lekkie swędenie w dolnej części twarzy. pomyślałam że to od toniku z AA i odstawiłam, bo jak taki krem może mnie uczulić (taka renomowana firma i wogóle). ale niestety swędzenie nasilało się, skóra zaczęła nabierać czerwonego koloru i spuchła mi:(, postanowiłam odstawić ten krem i dolegliwości wszystkie ustąpiły z dnia na dzień. Następna sprawa jaka mi się nie podoba, to to,że po nałożeniu tego kremu cały wsiąka w skóre i niezostawia żadnej ochronnej warstewki i nie można rozsmarować fluidu bo twarz jest za szorstka:(

warto

Potrzebowałam kremu silnie nawilżającego ale lekkiego bo mam cerę mieszaną i o klajster nietrudno. Po powrocie z urlopu nieco zbrązowialam na 50SVR ale mimo maseczek i kremów skóra mi się niestety koszmarnie odwodniła od nadmiaru wiatru, wody i soli. No i zmarszczki mimiczne gotowe :) Od razu pomaszerowałam do apteki i ostatecznie wybrałam Vichy bo był w promocji 55 zł za 65 ml (15ml gratis w oddzielnym słoiczku). Mi ten krem odpowiada.Przypomina nieco kremy Thalgo. Jest lekki i nietłusty. Świetnie sie wchłania a od razu po nałożeniu czuje wyraźną ulgę, jak po spryskaniu wodą termalną, twarz jest wygładzona i uspokojona. Nie wałkuje się jak wychwalany Avene Optimale Legere. Nie klei się. Skóra nie dusi sie pod nim, wygląda dobrze. Zdrowo. Nie mam po nim żadnych niespodzianek.Podsumowując- jak dla mnie udany zakup.

aktualizacja - krem rzeczywiście świetny, cera odzyskała jędrność "odmłodniała", niestety niewydany...aktualnie tylko wspomnienie...

po japońsku...

czyli jako-tako.
Oceniam Thermal Fix 1. Krem jest dość rzadki i ma przyjemny delikatny zapach. Aby dobrze nawilżyć skórę musiałam nałożyć go dużo, więc jest mało wydajny. Nawilża średnio, dla odwodnionej skóry zdecydowanie za słabo.
Jakichś specjalnych efektów nie zauważyłam. Jest bardzo lekki, wchłania się szybko i całkowicie. Nie podrażnił.

super!!

Zaczne od tego,ze nie przepadalam za firma Vichy gdyz dawno temu, przed wiekami, krem niby apteczny potwornie mnie podraznil. Thermala FIX1 dostalam w prezencie i okazalo sie, ze jest to swietny wybor dla mnie.Krem jest lekki, ultra lekki ale nie lejacy ;) skora go pije, i w rezultacie jest dobrze nawilzona cera. Wklepuje go sporo i chojnie, tak ze nadmair zdejmuje chusteczka. Nalozony normalna warstwa nie kloci sie z podkladem. Do wydajnych jakos nie nalezy bo sloiczek dosc szybko sie skonczyl. Ale pewnie go jeszcze kupie.

6 za nawilzanie!

Gdyby jeszcze tak mial filtry, troszke bogatszy sklad-np. witaminy, dalabym piec gwiazdek.Bardzo dobrze nawilza, odwodniona skora od razu czuje roznice,.Dobrze sie wchlania, przyjemnie pachnie, na pewno jest wart polecenia. Dla mlodych cer idealny- ja juz jednak potrzebuje nieco bogatszej pielegnacji.
Nie mniej jednak jest to naprawde dobry nawilzacz.

pozytywny

Dobry, spelnil swoje zadanie, wydajny, potrzebuje jednak kremu ktory nie tylko skore nawilza w swej roli , wiec raczej do niego nie wroce.

zatykacz porów:(((

Próbka wydała mi się obiecująca, więc długo się nie zastanawiałam nad zakupem, tym bardziej, że skóra prosiła o coś mocno nawilżającego
Zaczęłam używać tego krremu, tuż po zabiegu oczyszczania u kosmetyczki i ku mojemu przerażeniu po kilku dniach, moja twarz wyglądała jakbym całe wieki jej nie oczyszczała:( Koszmar - pory pozatykane, cała twarz usiana zaskórnikami:(
To nie pierwszy krem, który tak u mnie zadziałał, ale jeszcze żaden nie zrobił tego w tak ekspresowym tempie:(

100% nawilżenia

Suteczny krem do cery suchej i normalnej. Jestem z niego zadowolona. Podoba mi sie jego zapach, konsystencja, nie przetłuszcza się po nim skora w strefie T, a suche policzki nie są już szorskie i czerwone. Wygładza zmarszczki mimiczne, powstałe na skutek odwodnienia, cera jest jędrna, świetlista, ustępuje uczucie ściągnięcia.
Dobrze, że pojawiła się wersja 40 ml w tubce, tak jest wygodniej i higienicznej. Nie wstawię 5*, zobaczymy, jak będzie dalej.

doskonały

Wspaniały! Wyśmienity! To najlepszy krem jaki kiedykolwiek miałam. Odkąd zaczęłam go używać moja skóra jest milusieńka, jędrna - jak u niemowlaka. Ładnie pachnie, doskonale sie wchłania, nie pozostawia tłustej warsewki, moja twarz się nie błyszczy i wogóle stosowanie go sprawia mi przyjemność. Polecam.

fajowy :)

Muszę przyznać, że to świetny kremik. Leciutki, pięknie się wchłania i nie pozostawia żadnej warstewki na twarzy- buźka nic a nic się nie świeci :) , nawilża przyzwoicie. Niestety jak dla mnie ma 2 duże minusy - brak filtrów i to że jest wpakowany w słoiczek :( . gdyby nie to byłby moim ukochanym a tak to używam go na noc a na dzień wygrał LRP Hydraphase XL.

mile zaskoczona

A ja jestem mile zaskoczona, bo akurat nie przepadam za kosmetykami Vichy, ale ten bardzo mi odpowiada. Osobiście mam wersję FIX/1 do cery odwodnionej (fix/2 do cery bardzo odwodnionej). Kremik ma bardzo lekką konsystencję, błyskawicznie się wchłania, a uczucie przyjemnego nawilżenia jest odczuwalne niemalże przez cały dzień. Idealny dla mojej mieszanej cery, świetny na lato, doskonały pod makijaż. Wypróbowałam wiele kremów nawilżajacych na lato i tych mniej i bardziej markowych, ale dopiero Vichy- w pełni zadowolił mnie. Polecam.